Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Carrion – wymagania sprzętowe i najważniejsze informacje o rozgrywce

To ciekawa mieszanka gatunkowa gry zręcznościowej i horroru. Przekonaj się, co należy wiedzieć o Carrion.

Carrion – podstawowe informacje o grze

To produkcja, która idealnie łączy grę zręcznościową z horrorem. Twórcy nawiązali do wielu starszych tytułów, oferując charakterystyczny widok 2D oraz miłą dla oka, pikselartową grafikę. Wszystko to sprawia, że Carrion wydaje się niezwykle interesującą grą, która może trafić do szerokiego grona odbiorców. Oto najważniejsze szczegóły.

  • Producent – Phobia Game Studio
  • Wydawca –  Devolver Digital
  • Data premiery – 2020
  • Platformy – PC, Xbox One
  • Tryb gry – singleplayer
  • Ograniczenia wiekowe – od 18 lat 

Za produkcję gry odpowiada polskie Phobia Game Studio. Oficjalnie będzie to pierwszy projekt twórców pod tym szyldem, jednak wcześniej pracowali przy popularnej grze o nazwie  Butcher. Natomiast dystrybucją zajmuje się Devolver Digital. Premiera Carrion została zaplanowana na rok 2020, lecz dokładna data nie została jeszcze ujawniona. Gra ukaże się na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox One. Twórcy oferują wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. 

Polecane komputery dla graczy

Carrion – fabuła, mechanika, detale

Twórcy nie zdradzili jeszcze szczegółów na temat warstwy fabularnej gry. Nie wiemy, czy poznamy jakąś głębszą opowieść, gdyż pierwsze zwiastuny ukazują czystą akcję. Znajdujemy się w tajemniczym miejscu, które przypomina ponury labirynt rodem z najstraszniejszych koszmarów. Większość podobnych produkcji zmusza gracza do ucieczki przed niebezpieczeństwem. Tym razem twórcy sięgnęli po zupełnie odwrotną konwencję. To gracz wciela się w krwiożerczą bestię, a jego celem jest wymordowanie wszystkich postaci znajdujących się w tym okropnym miejscu. Carrion to niezwykle odważna i oryginalna produkcja. Warto podkreślić, że tytuł Phobia Game Studio stanowi odpowiedź na oczekiwania wielu graczy, którzy coraz chętniej sięgają po tytuły niezależne (tzw. gry indie).  

Uwaga!

Carrion to produkcja, w której nie brakuje brutalnych scen. Dlatego tytuł został przeznaczony dla użytkowników pełnoletnich. Jeśli gra ukaże się w pudełku, znajdziemy na nim stosowne oznaczenia, które informują o ograniczeniach wiekowych. Na odwrocie wyszczególnione zostaną ikony na temat rodzaju treści niecenzuralnych, jakich należy spodziewać się podczas zabawy. W przypadku zakupów drogą dystrybucji cyfrowej powinniśmy dokładnie przeczytać opis produktu. 

Mamy do czynienia z grą akcji, która została przedstawiona w perspektywie 2D. Nie zabraknie elementów platformowych i logicznych. Tajemniczy potwór, którym będziemy kierować, zajmuje się eksploracją lokacji i...zabijaniem ludzi. Oczywiście broniący się korzystają z różnego arsenału broni. Wśród nich są pistolety, karabiny, a nawet miotacze ognia. Nasz potwór stopniowo się powiększa i staje się coraz silniejszy. Z czasem nabywamy nowe umiejętności. Podróżując po tym niezwykle tajemniczym miejscu, będziemy korzystać ze specjalnych macek, które przyczepiają się do powierzchni. W czasie naszej przygody poznamy wiele różnorodnych lokacji, jednak mechaniki gry się nie zmieniają. To zdecydowanie produkcja dla osób o mocnych nerwach. Krew tryska tu strumieniami, a cała rozgrywka ma niezwykle mroczny klimat. Twórcy określają tę produkcję, jako odwrócony horror, gdyż to właśnie gracz jest potworem, który na każdym kroku pochłania swoje ofiary.

Ostatnie lata przyniosły wiele świetnych gier okraszonych pixelartową grafiką. Produkcje, które nawiązują do czasów 8-bitowych konsol, cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Podobną drogę obrali programiści z Phobia Game Studio. Warstwa wizualna prezentuje się bardzo atrakcyjnie. 

 

Dowiedz się więcej

Pomio prostoty projektów postaci i lokalizacji, nie zabrakło ciekawych animacji, które rzadko można spotkać w tego typu produkcjach. Ponadto świat gry został zaprojektowany z dużym przywiązaniem do detali. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się mechanizm walki. Podczas zabawy usłyszymy znakomitą muzykę, która idealnie podkreśla tajemniczą atmosferę produkcji.

Carrion – wymagania sprzętowe

Jaki sprzęt pozwoli na komfortową zabawę przy grze Carrion? Łatwo się domyśleć, że zdecydowana większość naszych domowych laptopów oraz komputerów stacjonarnych doskonale poradzi sobie z obsługą takiej grafiki. Pixel-artowa stylistyka nie wymaga najnowszej karty graficznej oraz gamingowego procesora. Carrion będzie działał idealnie przy minimalnej konfiguracji sprzętowej, którą proponują twórcy. My postanowiliśmy uzupełnić wymagania o rekomendowane podzespoły, które sprawdzą się zarówno przy Carrion, jak i wielu innych grach. Szczegółowe informacje przedstawiamy w poniższej tabeli.

Do obsługi gry wystarczy nam dowolny procesor z dwoma rdzeniami, chociaż oczywiście warto wybierać sprawdzone modele marki Intel lub AMD. Wielu graczy zastanawia się, jaka karta graficzna będzie właściwa do zabawy przy Carrion. Tak naprawdę każdy sprzęt z obsługą środowiska OpenGL 3.0 spełni wymagania gry. Natomiast potrzebny zasób pamięci RAM sięga zaledwie 1024 MB. Należy pamiętać, aby pozostawić co najmniej 500 MB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Grę pozwoli uruchomić nawet starszy system windows (od wersji 7) o architekturze 64-bitowej. Wszystko to sprawia, że nawet typowo biurowy sprzęt umożliwi komfortową zabawę.

Warto wiedzieć!

Jeżeli jednak Twój komputer nie poradzi sobie z obsługą gry, warto sięgnąć po wersję na konsolę Xbox One. Taki sprzęt z pewnością pozwoli na komfortową rozgrywkę z wygodnym kontrolerem w dłoni. Ogromnym atutem, jaki przemawia za tym wyborem, jest możliwość zabawy przy wsparciu dużego ekranu telewizora.

Carrion – jaki komputer wybrać?

Prawie każdy dostępny na rynku komputer pozwoli na doskonałą zabawę przy Carrion. Dlatego podczas zakupów warto zwrócić uwagę na parametry, które pozwolą również na obsługę wielu innych tytułów. Proponujemy podzespoły, które łączą wysoką jakość i atrakcyjną cenę. To doskonała oferta dla graczy oczekujących świetnej zabawy przy różnych nowych produkcjach. Zdecydowanie warto sięgnąć po szybki procesor Intel Core i7 lub podobną jednostkę marki AMD. Kolejnym istotnym elementem będzie oczywiście karta graficzna. W tym przypadku proponujemy GeForce GTX 1050 z pamięcią na poziomie 4 GB. Należy mieć na uwadze, że wiele najnowszych tytułów wymaga systemu Windows 10. Taki sprzęt z pewnością pozwoli na uruchomienie zarówno Carrion, jak i innych gier o dużo bardziej efektownej grafice. To doskonała propozycja dla wymagających graczy, którzy zawsze oczekują najwyższej jakości detali oraz płynnej animacji. 

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:39
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.