Udostępnij
Skomentuj

Canton Smart Soundbar 10 – dane techniczne. Czy warto?

We wrześniu ruszyła sprzedaż inteligentnego soundbara od firmy Canton. Czym się wyróżnia i czy warto go kupić?

Jest to nowy flagowy produkt tego producenta. Ma zagwarantować jeszcze lepszą głębię dźwięku, która powinna przełożyć się na jeszcze lepsze doznania płynące z filmów, gier i muzyki. Poza podwyższonymi parametrami, użytkownicy mogą liczyć na dodatek w postaci nowego systemu Smart, który ma zwiększyć możliwości sprzętu.

Canton Smart Soundbar 10 – dane techniczne

Jak podkreśla producent, urządzenie składa się z jednej centralnej listwy głośnikowej, a także z dwóch głośników usytuowanych na szczycie panelu. Przed przedstawieniem najważniejszych cech sprzętu, warto przedstawić poszczególne parametry techniczne.

Canton Smart Soundbar 10 – cechy

Analizując powyższą tabelę, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim liczbę zamontowanych głośników w listwie centralnej. Jest ich aż 8 - producent zdecydował się na wykorzystanie czterech głośników niskotonowych i po dwa średnio oraz wysokotonowych. Do tego dochodzą dwa dodatkowe głośniku usytuowane na górze. Do czego one służą? Zostały zamontowane do obsługi technologii Dolby Atmos, która zapewnia tak zwany dźwięk obiektowy (użytkownik wie, z której strony dobiega dźwięk).

Jak wskazuje test, Canton Smart Soundbar obsługuje sygnał 4K HDR. Liczyć możemy także na wykorzystanie technologii DTS Digital Surround oraz Dolby Digital. Do tego dodać należy również szerokie pasmo przenoszenia. Całość zapewnia więc bardzo głęboki dźwięk wysokiej jakości, który doskonale sprawdza się w nowych produkcjach filmowych.

Uwagę warto zwrócić także na bogaty zestaw złączy. Soundbar został wyposażony w trzy wejścia i jedno wyjście HDMI zgodne ze standardem HDCP 2.2. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby do urządzenia podłączyć odpowiednio dobrany subwoofer, skorzystać możemy także ze złącza koaksjalnego i optycznego.

Jak już wspomnieliśmy, urządzenie obsługuje system Smart. Polega on na wykorzystaniu wbudowanego Chromecasta, pozwalającego między innymi na strumieniowanie sygnału z takich aplikacji jak Spotify czy też Tidal. Niestety, soundbar nie obsługuje asystentów głosowych.

Soundbar został wyposażony w obudowę wykonaną z płyty MDF. Jak twierdzi producent, została ona dodatkowo wzmocniona, co ma zapewnić nie tylko lepszą wytrzymałość mechaniczną, ale również odpowiednią akustykę. Skorzystać możemy również ze specjalnego panelu dotykowego, który został zabezpieczony za sprawą wzmacnianego szkła.

Polecane Soundbary

Canton Smart Soundbar 10 – cena. Czy warto?

Do czynienia mamy z produktem nowym. Jego sprzedaż została bowiem uruchomiona we wrześniu tego roku. W związku z tym, musimy przygotować się na dość spory wydatek. Urządzenie obecnie kosztuje bowiem 3999 złotych.

Czy jego zakup okaże się opłacalny, skoro trzeba za niego zapłacić więcej niż za niejeden telewizor? Jak wskazuje recenzja, Canton Smart Soundbar 10 gwarantuje dostęp do wielu nowoczesnych technologii, które nie są wyłącznie dodatkowymi bajerami – zapewniają wzrost ogólnej jakości generowanego dźwięku, co oczywiście przekłada się na doznania płynące podczas słuchania muzyki, grania czy też oglądania filmów. Dodając do tego odpowiednie parametr techniczne, a także możliwości wykorzystania wbudowanego Chromecasta, śmiało można stwierdzić, że jest to bardzo ciekawy produkt. Z pewnością warto się nim zainteresować i sprawdzić, co sądzą o nim użytkownicy, którzy mieli już okazję go wypróbować.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:02
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.