Udostępnij
Skomentuj

Buty na deskorolkę – jakie wybrać? Które najlepsze?

Jeździsz na deskorolce i chcesz wybrać do tego odpowiednie buty?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Które buty pozwolą na komfortową i bezpieczną jazdę? Jazda na deskorolce od lat cieszy się niezmienną popularnością. Ten typ aktywności fizycznej wybiera także coraz więcej młodzieży i porzuca na rzecz “deski” komputery oraz tablety. Aby jednak jazda była bezpieczna, komfortowa i dawała dużo radości, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie buty na deskorolkę. W dobrze dobranych butach można zobaczyć sporą różnicę i zyskać wiele korzyści. Jakie zatem wybrać buty na deskorolkę? O czym musimy pamiętać? Czy buty na deskorolkę dla dzieci różnią się czymś pod tym względem? Odpowiedzi, porady i informacje — poniżej.

Jakie buty na deskorolkę?

Jeśli wybierzemy odpowiednie buty na deskorolkę, będziemy mogli jeździć znacznie szybciej, lepiej i bezpieczniej. Wybór z tysiąca egzemplarzy bez wskazówek nie jest prosty, choć posiadając taką wiedzę, można go dokonać szybciej. Oto najważniejsze parametry, które sprawią, że buty na deskorolkę znacznie ułatwią jazdę:

  • gruba amortyzująca podeszwa
  • usztywniona konstrukcja
  • bieżnik na podeszwie
  • dobre dopasowanie
  • dokładne wykonanie

Jak widać, tym powinny cechować się wszystkie buty sportowe dziecięce. Pierwszym i jednym z najważniejszych czynników jest gruba amortyzująca podeszwa. Ma ona za zadanie chronić naszą stopę przed wstrząsami oraz amortyzować lądowanie na desce. Grubość powinna jednak być na tyle ograniczona, aby czucie deskorolki nie było zakłócone. Drugim ważnym elementem jest solidna i sztywna konstrukcja. Parametr ten ma dwojakie wytłumaczenie. Pierwszy z nich to chęć zabezpieczenia nogi przed uderzeniami, otarciami itp. Bardzo często buty zderzają się z deską. Jeśli byłyby to cienkie jeansowe materiały, nasza stopa może zostać poobijana. Drugim wytłumaczeniem sztywnej konstrukcji jest bezpieczeństwo. Noga musi mieć stabilne oparcie i nie wyginać się w niekontrolowany sposób. Dobrym pomysłem są dedykowane modele za kostkę, choć jeśli ktoś preferuje buty niższe, a są one masywne i dobrze dopasowane również może w nich jeździć.

Polecane buty sportowe męskie

Kolejnym ważnym punktem na liście jest podeszwa i jej bieżnik. Powinien on być co najmniej średni i składać się z różnych wzorów tak, aby nie ślizgał się na desce. Choć powierzchnia deskorolki ma już zabezpieczenie, dodatkowe z pewnością nie zaszkodzi. Bardzo istotne jest też dopasowanie oraz jakość wykonania. Noga powinna idealnie leżeć w bucie i nie mieć wolnych przestrzeni. W tym wypadku dobór odpowiedniego modelu jest naprawdę ważny. Przed zakupem powinniśmy sprawdzić też szwy i wykończenia. Nawet najdrobniejsze niedociągnięcia mogą powodować otarcia czy skaleczenia, a jazda będzie niekomfortowa. Buty damskie i buty męskie na deskorolkę, choć wyglądają podobnie, różnią się od siebie. Jest to spowodowane wyprofilowaniem takiego buta. Zaawansowane konstrukcje biorą bardzo poważnie ten czynnik i przygotowują nieco inne wnętrze, aby stopa była dopasowana w bardzo dobry sposób.

Jeśli znamy już kryteria, według jakich wybierać buty na deskorolkę, możemy zastanowić się nad miejscem kupna czy producentach. Dobrym do tego miejscem będzie sklep internetowy. Mają one znacznie większy wybór oraz bardziej atrakcyjne ceny. Dobrym posunięciem jest także wybór obuwia znanych marek. Oferują one dobrej jakości produkty, używają solidnych materiałów i dobrze wykończone buty. Konkretne modele są poza tym sprawdzone przez innych użytkowników, co jest bardzo korzystne. Adidas czy Nike mają specjalne linie, które są już projektowane z myślą o jeździe na deskorolce.

Buty na deskorolkę dla dzieci

Buty na deskorolkę dla dzieci to również bardzo ważny temat. Wielu rodziców nie zwraca na to uwagi, myśląc, że mała prędkość i dziecięce zabawy nie wymagają profesjonalnego obuwia. Jest to jak najbardziej nieprawidłowe myślenie, gdyż właśnie u dzieci trzeba dbać o aspekt bezpieczeństwa. Solidna konstrukcja zapobiega siniakom czy uderzeniom a dobre dopasowanie, trzymanie stopy i konstrukcja przynajmniej do kostki ogranicza kontuzje.

Warto wiedzieć!

Jeśli chcemy zachęcić dzieci do kupna nowych butów, w tym celu warto wybierać takie, które są opatrzone logiem ulubionego bohatera lub mają oryginalne malowanie. Buty na deskorolkę nie są oficjalnym obuwiem, więc w tym względzie można pozwolić sobie na małe szaleństwo i dużą radość dziecka.

Udostępnij
2,8
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 04:15
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.