Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Bum Simulator – wymagania sprzętowe

Już w 2019 roku na rynku pojawi się symulator… menela. Wiemy, jaki komputer będzie potrzebny do jego obsługi.

Za tę dość nietypową produkcję odpowiada studio Ragged Games, dla którego jest to debiutancka gra. Jak można się domyślić, tytuł ma mieć charakter humorystyczny i podchodzić do całej tematyki ze sporym dystansem.

Bum Simulator – ogólne informacje o grze

Co ciekawa, do czynienia będziemy mieć z grą survivalową (gatunek ten jest ostatnio niezwykle popularny w branży). Naszym celem okaże się więc przetrwanie za wszelką ceną. Osiągnąć go będziemy mogli na kilka sposobów.

  • Producent – Ragged Games
  • Wydawca – PlayWay
  • Data premiery – 2019 rok
  • Tryb gry – single player

Bum Simulator – fabuła, mechanika, detale

Historia przedstawiona w grze zaczyna się dość poważnie. Przedstawia ona bowiem losy bohatera, który z dnia na dzień ląduje na bruku, tracąc dochody i mieszkanie. W tym momencie rozpoczyna się zasadnicza rozgrywka.

Zasadnym wydaje się pytanie, po co taka gra w ogóle powstała. Pierwsze wrażenie oparte na materiałach publikowanych w sieci może być jednak mylące. Bum Simulator daje nam bowiem wiele swobody i tak naprawdę produkcję należy określić mianem symulatora życia, trudnego życia odbywające się go na ulicach amerykańskiego miasta.

To, jaką drogę obierze bohater, zależy tylko od nas. Możemy postawić na życie pijackie i zostać na ulicy do końca życia lub wziąć się w garść i próbować najpierw znaleźć pracę, a potem lokum. W przypadku drugiej ścieżki, celem nadrzędnym będzie znalezienie osób odpowiedzialnych za naszą trudną sytuację i posmakowanie zemsty.

Warto w tym miejscu podkreślić, że gra nie sili się na zachowanie realizmu. Jest to bowiem produkcja zręcznościowa, która jest przepełniona akcentami humorystycznymi. Do dyspozycji otrzymujemy świat o otwartej strukturze, zróżnicowane lokacje i wiele aktywności oraz zadań do wykonania. Możemy zająć się między innymi zbieraniem puszek, żebraniem czy też po prostu spożywaniem dużych ilości alkoholu.

Gra ma być odprężająca i zabawna, dlatego nie powinniśmy spodziewać się po niej dramatycznych zwrotów akcji czy też poważnego podejścia do tematu.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/39638059_248814129294280_7996145789845897216_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=feb71d0ed67e76c4403731759547b7ce&oe=5C51936D

Bum Simulator – wymagania sprzętowe

Gra oferuje atrakcyjną oprawę graficzną. Wysoko należy ocenić przede wszystkim przygotowane lokacje, które pozwalają graczom wczuć się klimat dużych amerykańskich miast. Do tego dochodzą szczegółowe modele postaci i całego miejskiego „wyposażenia”. Choć premiera gry nie została jeszcze ogłoszona, poznaliśmy już oficjalne wymagania sprzętowe.

Bum Simulator – minimalne wymagania gry

  • Procesor: Intel Core i3 3.0 GHz
  • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GTX 660
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Dostępne miejsce na dysku – 28 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Bum Simulator – jaki komputer do gry?

Przedstawione wartości są wyższe, niż można się było spodziewać. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, ile miejsca na dysku wymaga gra. Chcąc uruchomić produkcję na niskich detalach graficznych, potrzebny nam będzie co najmniej dwurdzeniowy procesor o dość wysokiej częstotliwości taktowania. Karta graficzna nie musi pochodzić z wysokiej półki jakościowej, jednak 2 GB pamięci własnej to absolutne minimum, by móc liczyć na płynną rozgrywkę.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z detalami wysokimi – ich obsługa wymaga użycia sprzętu gamingowego. Mowa tu przede wszystkim o karcie graficznej, która musi dysponować przynajmniej 4 GB pamięci własnej. Do tego dojść powinien czterordzeniowy procesor i co najmniej 8 GB RAM.

Bum Simulator – jaki laptop do gry?

Jeżeli zależy nam tylko na uruchomieniu gry i nie musimy korzystać z pełni potencjału przygotowanej oprawy graficznej, możemy ograniczyć się do konfiguracji biurowych oraz domowych. Oczywiście powinny one dysponować dedykowaną kartą graficzną. Zakup laptopa gamingowego pozwoli natomiast uruchomić wysokie detale graficzne. Podobnie jak w przypadku komputerów osobistych, najważniejsza okażę się jednostka graficzna i procesor. Modele za 3 tysiące złotych i więcej powinny poradzić sobie ze stabilną obsługą gry Bum Simulator.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:42
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.