Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Bee Simulator – wymagania sprzętowe i ważne informacje o grze

Polskie studio Varsav przygotowuje sandoboxową grę o pszczołach. Czy znane są już oficjalne wymagania?

Ten nietypowy symulator ma zagwarantować sporo zręcznościowej zabawy, a przy okazji pełnić funkcję edukacyjną. Łatwo można się więc domyślić, że gra będzie kierowana do wszystkich grup wiekowych. Na oficjalne potwierdzenie przyjdzie nam jednak jeszcze trochę zaczekać.

Komputery dla graczy

Komputery dla graczy

Bee Simulator - informacje ogólne o grze

Za opracowanie gry odpowiada Varsav Game Studios – dla firmy jest to pierwsza duża produkcja tego typu. Warto podkreślić, że twórcy zapowiedzieli, iż tytuł ma szansę trafić również na konsole Sony, Microsoftu oraz Nintendo.

 • Producent – Varsav Game Studios
 • Wydawca – Varsav Game Studios
 • Data premierygrudzień 2019 roku
 • platformy – PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch
 • Tryb gry – single player i multiplayer
 • Wymagania wiekowe – bez ograniczeń

Premiera Bee Simulator już za pasem. Ta niezwykła gra wyjdzie spod skrzydeł Varsav Game Studios. W tej produkcji będziemy mogli bawić się zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i spróbować zmagań sieciowych. Co ciekawe, mamy do czynienia z produkcją multiplatformową. Bee pojawi się na PS4, Xbox One, Nintendo Switch i oczywiście komputery osobiste. Warto podkreślić, że w grze dostępnych będzie kilka języków w tym polski. Cena Bee Simulator nie została jeszcze ustalona.

Bee Simulator – fabuła, mechanika, detale

Gra opowiada o losach roju żyjącego na terenie wielkiego parku miejskiego. Jest on położony pośrodku sporej metropolii, dlatego największym zagrożeniem dla zwierząt okazują się ludzie. Gracze wcielą się w postać pszczoły, która dostaje od królowej rozkaz uratowania całej populacji, zagrożonej przez planowaną wycinkę drzew.

Warto podkreślić, że Bee Simulator odda do naszej dyspozycji bardzo rozległą mapę o otwartej strukturze. Będziemy mogli się po niej poruszać w sposób absolutnie dowolny. Sama rozgrywka ma charakter zręcznościowy, dlatego z obsługą gry bez problemu poradzą sobie także najmłodsi. Wraz z rozwojem fabuły, gracz będzie otrzymywał kolejne zadania do realizacji, jednak na nich cała gra się nie kończy. W Bee Simulator ma być dostępnych sporo aktywności pobocznych, które skutecznie umilą czas przed komputerem – wspomnieć należy między innymi o wyścigach pszczół czy też rozmaitych tańcach i akrobacjach.

Spore znaczenie w grze mają także bohaterowie niezależni, z którymi wchodzimy w interakcje. Mowa tu nie tylko o pszczołach, ale również o innych zwierzętach, a nawet ludziach. Co istotne, w produkcji polskiego studia nie zabraknie walki, w czasie której zrobimy użytek z żądła.

Siłą tytułu mają być również tryby rozgrywki. Jest ich kilka – główny dotyczy nakreślonej wyżej historii, jednak będziemy mogli zagrać również w trybie eksploracji, a także w multiplayerze, w ramach którego za pośrednictwem Internetu lub na wspólnym ekranie mamy współpracować bądź rywalizować z innymi graczami.

Warto wiedzieć!

Jak już wspomnieliśmy, gra jest kierowana także do dzieci, dlatego nie zabraknie w niej mocno nakreślonych elementów edukacyjnych. Takie gry to rzadkość na dzisiejszym rynku, dlatego tym bardziej warto czekać na premierę Bee Simulator. Gra może być doskonałą formą spędzania czasu z dziećmi. To sprawi, że produkcja może dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Bee Simulator – wymagania sprzętowe

Pierwsze opublikowane materiały traktujące o grze (trailer i screeny) pokazują, że twórcy położyli spory nacisk na przygotowanie kolorowej, nieco bajkowej oprawy graficznej. Nie jest ona specjalnie realistyczna, jednak opracowane lokacje, a także modele postaci robią dobre wrażenie. Warto podkreślić, że oficjalne wymagania nie są tak niskie, jak można się było spodziewać po opisie rozgrywki.

Bee Simulator – minimalne wymagania gry

Ta intrygująca produkcja posiada niezbyt wielkie wymagania sprzętowe. Aby cieszyć się rozgrywką, należy postawić na szybki procesor, 2 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną ze średniej półki cenowej. Producent podał jedynie minimalne wymagania gry. Jaka konfiguracja komputerowa zapewni rozgrywkę bez spadków animacji? Zdecydowaliśmy się przedstawić również przypuszczalną rekomendowaną konfigurację.

 • Procesor: Intel Core i5-2500K
 • Karta graficzna: 2GB, Nvidia GeForce GTX 770/AMD Radeon HD 7870 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dostępne miejsce na dysku: 10 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Jeśli nasz komputer nie poradzi sobie z wymaganiami gry, warto zastanowić się nad konsolową wersją gry. Bee Simulator świetnie sprawdzi się na PS4, Xbox One, a także Nintendo Switch. Korzystając z tej ostatniej konsoli, możemy grać zarówno stacjonarnie, jak i przenośnie.

Bee Simulator – jaki komputer do gry?

Jak widać, uruchomienie niskich detali graficznych wymaga skorzystania z naprawdę solidnego sprzętu. Producent zaleca zakup konfiguracji z czterordzeniowym procesorem i średniej jakości kartą gamingową, która będzie dysponowała co najmniej 2 GB pamięci własnej. Można przypuszczać, że rekomendowane wymagania będą jeszcze wyższe – konieczny okażę się nie tylko procesor z wysokim taktowaniem, ale również jednostka GPU z 4 GB pamięci.

Bee Simulator – jaki laptop do gry?

Choć przedstawione wyżej wymagania dotyczą komputerów stacjonarnych, łatwo można je przełożyć na laptopy. Z uruchomieniem gry na niskich detalach poradzą sobie konfiguracje niekoniecznie gamingowe. Istotny okaże się szybki procesor oraz przyzwoita karta graficzna, na przykład na poziomie modelu Nvidia GeForce 940MX.

Uwaga!

Chcąc jednak czerpać z pełnej oprawy, należy postawić na laptopy z czterordzeniowymi procesorami Intela siódmej i ósmej generacji lub układy AMD Ryzen, a także z gamingowymi jednostkami GPU. Zalecane są między innymi takie modele jak Radeon RX 570 czy też GeForce GTX 1050 Ti. Te karty graficzne z pewnością poradzą sobie z omawianą produkcją.
Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:34
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.