Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Beacon – wymagania sprzętowe

Jakim komputerem trzeba dysponować, by zagrać w Beacon? Jakie są wymagania sprzętowe?

Beacon – informacje ogólne o grze

Beacon to gra utrzymana w konwencji science-fiction. Jest to strzelanka z izometrycznym widokiem i bardzo charakterystyczną oprawą graficzną. Za grę odpowiada studio Monothetic, a premierę zaplanowano na rok 2019.

Beacon – informacje o grze

Gra Beacon będzie dostępna zarówno na platformie PC, jak również w wersji na konsolę Xbox One. To gra, która jest pierwszym autorskim projektem amerykańskiego studia Monothetic.

Fabuła gry

Beacon to gra, w której gracz wciela się w postać bohaterki o imieniu Freya, której statek rozbija się na tajemniczej o groźnej planecie. Podczas nieudanego lądowania postać ginie, ale powraca do życia dzięki, obecnej na pokładzie statku, stacji klonującej. Powrót do świata żywych to jednak najmniejsze z wyzwań, jakie stoją przed Freyą, gdyż planeta okazuje się być zamieszkana przez krwiożercze monstra, wrogo nastawionych Obcych i nieprzyjazne formy życia, co powoduje, że bohaterka musi co chwilę stawiać czoła niebezpieczeństwu i walczyć z napotkanymi istotami.

Celem bohaterki jest nie tylko przetrwanie w trudnych okolicznościach, ale też poszukiwania elementów, które mogłyby przydać się do naprawy statku i stworzenia radiostacji, dzięki której można będzie wezwać pomoc i wrócić do domu.

Gra Beacon oferuje graczom ciekawą fabułę, dynamiczną rozgrywkę, która jest bardzo intensywnie przesycona walką, a także bardzo ciekawą oprawę graficzną w specyficznym klimacie. Nie brak tu również spektakularnych efektów specjalnych, ale same animacje są dość proste.  

Mechanika i detale

Beacon to gra z widokiem izometrycznym, który zapewnia graczom szeroką perspektywę i możliwość podziwiania dużego obszaru z góry. Podczas gry Freya przedziera się przez ogrom losowo dobieranych lokacji, które naszpikowane są niebezpiecznymi istotami, którym należy stawić czoła. Przeciwnicy nie stanowią jednolitej grupy, ale są mocno zróżnicowani, gdyż znajdziemy wśród nich obcych, kultystów, rdzenne formy życia oraz boty strażnicze.

Gra Beacon zawiera elementy gry roguelike`owej, dlatego śmierć bohaterki jest w niej rzeczą ostateczną – jeśli postać polegnie, całą zabawę trzeba zacząć od nowa. Na szczęście w trakcie rozgrywki Freya zdobywa nowe elementy ekwipunku, które podnoszą jej zdolności. Postać może również przejmować DNA pokonanych wrogów i wykorzystywać te mutacje, by przystosować się lepiej do warunków otoczenia i do walki.

Beacon oferuje rozgrywkę wyłącznie w trybie jednoosobowym.

Jakie są wymagania sprzętowe do gry Beacon?

Oprawa graficzna gry jest przyjemna i dość specyficzna. Widok izometryczny i proste animacje to elementy, które wpływają na to, iż wymagania do gry Beacon nie są zbyt wygórowane. Oficjalnie podano wyłącznie wymagania minimalne – komputer o tych parametrach zapewni grywalność, ale warto rozważyć nieco mocniejszą konfigurację dla jeszcze lepszego komfortu gry w Beacon oraz w inne produkcje.

Minimalne wymagania sprzętowe do gry:

  • Procesor: Quad Core 3.2 GHz lub lepszy.
  • Pamięć RAM: 4 GB.
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 lub Radeon 370 lub lepsza.
  • Wolne miejsce na dysku: 1 GB.
  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy.

Jaki komputer do gry Beacon?

Oficjalne wymagania sprzętowe do gry Beacon nie są przesadnie wygórowane, dlatego spełni je nie tylko typowo gamingowy komputer. To dobra wiadomość dla posiadaczy urządzeń budżetowych lub kilkuletnich komputerów. Jeśli natomiast szukamy nowego sprzętu, który sprawdzi się w tej grze oraz w podobnych produkcjach, to warto zwrócić uwagę na urządzenia:

  • Komputer Morele ELITE H3060 – to komputer gamingowy w dobrej cenie. Zastosowano w nim procesor Intel ósmej generacji (Intel Core i3-8100) o 4 rdzeniach i 4 wątkach oraz taktowaniu na poziomie 3,6 GHz. W urządzeniu znajdziemy również grafikę GeForce GTX 1060 z 3 GB pamięci RAM, dysk twardy HDD o pojemności 1 TB oraz 8 GB pamięci RAM GDDR4.
  • Komputer ELITE (OC) H2850 – kolejny komputer gamingowy w dobrej cenie, który sprawdzi się w grach typu Beacon. Znajdziemy w nim wydajny procesor AMD Ryzen 5 2600 z 6 rdzeniami i 12 wątkami. Uzupełnieniem procesora jest grafika GeForce GTX 1050 Ti z 4 GB pamięci. W urządzeniu zastosowano również 8 GB pamięci RAM DDR4, dysk HDD o pojemności 1 TB i dysk SSD o pojemności 120 GB.

Jaki laptop do gry Beacon?

Wymagania sprzętowe do gry Beacon nie są zbyt wygórowane, dlatego można pokusić się o tę grę na jednym z tańszych laptopów gamingowych lub sięgnąć po urządzenie o lepszych parametrach, które zapewni wyższą płynność. Polecane laptopy do gry Beacon to:

  • Laptop Acer Nitro 5 (NH.Q3REP.005) – to jeden z tańszych laptopów gramingowych, który spełnia jednak kryteria do gry Beacon. Znajdziemy w nim procesor AMD Ryzen 5 2500U, który w trybie turbo ma taktowanie na poziomie 3,6 GHz. Karta graficzna to AMD Radeon RX 560X – to GPU o 4 GB pamięci RAM GDDR5. W laptopie zastosowano również 4 GB pamięci RAM i dysk HDD o pojemności 1 TB.
  • Laptop Lenovo Legion Y530-15ICH (81FV00VWPB) – kolejny gamingowy laptop budżetowy, który sprawdzi się w grach typu Beacon. Znajdziemy tu procesor Intel Core i5-8300H, który w trybie turbo oferuje taktowanie na poziomie 4 GHz, 8 GB pamięci RAM, dysk HDD 1 TB oraz grafikę NVIDIA GeForce GTX 1050 z 4 GB pamięci GDDR5.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:04
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.