Udostępnij
Skomentuj

Baby Shower - jak i kiedy zorganizować? Jakie zabawy i przekąski przygotować?

Dla każdej matki wiadomość o ciąży to radosna chwila. Jak poradzić sobie z organizacją przyjęcia?

W okresie ciąży kobiety niezwykle chętnie „wiją gniazda” – jak lubią śmiać się niektórzy, a ich znajomi równie entuzjastycznie pragną pomóc przyszłym mamom. Doskonałą okazją, żeby połączyć pomoc kobiecie w ciąży z dobrą zabawą jest więc zorganizowanie baby shower.

Czym jest Baby Shower?

Baby Shower to anglosaski zwyczaj, który powoli staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Poprzez przyjemną, pełną radości formułę szybko przyjmuje się wśród przyszłych mam, które upatrują w nim okazji, by podzielić się z nimi szczęściem. Baby Shower to doskonała okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o wychowywaniu dziecka i potrzebach świeżo upieczonej mamy, a także idealne połączenie kompletowania wyprawki i spotkania się w kobiecym gronie, by wspólnie dzielić się radością.

Popularne przytulanki

Jak zorganizować Baby Shower?

Przygotowując Baby Shower trzeba pamiętać, że nie jest to zwykłe spotkanie towarzyskie, a tematyczna impreza posiadająca motyw przewodni, w którym nie może zabraknąć tak istotnych elementów, jak: gry, quizy, zabawy, jedzenie i odpowiedni wystrój nawiązujący do zbliżających się narodzin dziecka.

Kiedy zorganizować Baby Shower?

Imprezę organizują bliskie sercu matki przyjaciółki w końcowym okresie ciąży mamy, w trzecim trymestrze ciąży, jednak nie jest to obowiązek.

Od matki i jej otoczenia zależy, kiedy zechce urządzić przyjęcie, jednak końcowy okres ciąży sprawia, że dużo łatwiej dobrać prezent najlepiej odpowiadający potrzebom mamy i jej dziecka.

Wybór miejsca na zorganizowanie Baby Shower

Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednie miejsce. Musi być wystarczająco duże, by pomieścić zaproszonych gości. Warto też zadbać o to, by lokalizacja była wyposażona we wszystkie niezbędne dla udogodnienia kobiet w ciąży. Odpowiednie udekorowanie wnętrza pełni kluczową rolę w dbaniu o odpowiedni nastrój. Pastelowe balony z życzeniami i motywami typowymi na takie imprezy: małymi dziećmi, pluszowymi zwierzętami; serpentyny, odpowiednio dobrana kolorystycznie zastawa stołowa oraz obrusy podniosą atrakcyjność pomieszczenia, sprawiając, że już od samego początku gościom udzieli się odpowiedni imprezowy nastrój. 

Przekąski i napoje na Baby Shower

Przed rozpoczęciem pracy dobrze jest stworzyć listę, która pomoże organizatorce rozeznać się, co przygotować, by spotkanie było udane i przebiegło w miłej atmosferze. Trzeba ustalić, co do jedzenia będzie w tej sytuacji najodpowiedniejsze. Lekkie przystawki, okolicznościowe ciasto i specjalne słodycze w prosty sposób nadadzą Baby Shower wyrazistości. Jedzenie można zamówić, lecz przy odrobinie pomysłowości i odpowiedniej ilości czasu nawet ze zwykłych produktów bez trudu można stworzyć coś niepowtarzalnego, na przykład: wózeczki z jajek, czy zapiekane w cieście paróweczki, kształtem przypominające niemowlęta. Przekąski mają duże znaczenie, odpowiedni dobór kolorów sprawi, że stół będzie się doskonale prezentował, zachęcając gości do kosztowania smakołyków.

Najlepszymi barwami na Baby Shower będą pastelowe odcienie podstawowych kolorów: błękity, róże, żółcie, fiolety. Ostre odcienie mogą wypaść zbyt agresywnie.

Warto wiedzieć!

Tradycyjnie kolorem małych dziewczynek jest różowy, a chłopców błękitny. Dostosowanie kolorystyki Baby Shower do płci dziecka będzie dodatkowym atutem imprezy.

Do picia doskonale nadadzą się kolorowe napoje gazowane i soki owocowe. Podane w odpowiednio dopasowanych kubkach z dodatkiem ozdobnych słomek również pozytywnie wpłyną na całokształt wizualnej strony spotkania.

Zabawy podczas imprezy Baby Shower

Nieodzowną częścią Baby Shower są gry i zabawy tematyczne. Do najpopularniejszych organizowanych w trakcie spotkania należy gra w wybieranie imienia dziecku. Propozycje imion z kartkami zostają pocięte na sylaby, a zadaniem mamy jest wylosowanie kilku z nich, tworząc w ten sposób oryginalne, zabawne imię dla dziecka.

Równie dużą popularnością cieszy się tworzenie talizmanu. Uczestniczki nawlekają koraliki na gumkę do bransoletki, wypowiadając życzenia pod adresem mamy i dziecka. Po zapełnieniu koralikami, zawiązana bransoletka staję się pełnym pozytywnych emocji upominkiem.

Gier istnieje oczywiście wiele. Można skorzystać z tych gotowych, ale czasem warto również stworzyć coś własnego, dodając zabawie niepowtarzalnego klimatu.

Jaki prezent na Baby Shower najlepszy? Co wybrać dla przyszłej mamy?

Ważnym punktem imprezy jest dawanie mamie prezentów. To miły gest, jednak trzeba wiedzieć, jakie prezenty wybrać. Przede wszystkim uczestniczki zabawy powinny uzgodnić między sobą, co kupują, by nie powielać upominków. Ustalając, co na prezent będzie najlepsze, należy sugerować się przede wszystkim praktycznością. Pieluszki, butelki, edukacyjne zabawki, kubki, zabezpieczenia do mieszkania czy elektroniczne nianie to niezwykle przydatne rzecz, które z pewnością przypadną do gustu obdarowywanej mamie. Jeśli znana jest płeć dziecka, można również pomyśleć o odpowiednich ubrankach i dodatkach do pokoju. Edukacyjne książeczki dla dzieci również będą doskonałym prezentem, które pomoże mamie wprowadzić malucha w świat literatury.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.