Udostępnij
Skomentuj

AMD Ryzen 7 3700X - wydajność oraz specyfikacja. Czy warto kupić?

Wśród nowych procesorów AMD, które trafią do sprzedaży już niebawem, wyróżnia się jednostka Ryzen 7 3700X.

Marka AMD przygotowała całą serię nowości, które mogą wprowadzić, co nieco, zamieszania na rynku procesorów. Jedną z mocniejszych jednostek jest procesor AMD Ryzen 7 3700X. Jaka jest jego specyfikacja techniczna i wydajność?

Polecane procesory

AMD Ryzen 7 3700X – specyfikacja techniczna

Data premiery AMD Ryzen 7 3700X jest wyznaczona na połowę bieżącego roku. Cała seria nowości od tego producenta prezentuje się ciekawie. Oto parametry procesora AMD Ryzen 7 3700X:

 • Data premiery – 07.07.2019
 • Typ procesora – do komputerów stacjonarnych.
 • Liczba rdzeni – 8
 • Liczba wątków – 16
 • Bazowa częstotliwość taktowania - 3,6 GHz
 • Częstotliwość taktowania tubo – 4,4 Ghz
 • L3 Cache: 32MB
 • TDP – 65 W
 • Cena – około 1500 zł

AMD Ryzen 7 3700X – zastosowanie

Procesory nie będą należały do tanich jednostek. Cena AMD Ryzen 7 3700X może wynieść około 1500 zł – w tej kwocie można złożyć budżetowy komputer do podstawowych zastosowań. Za tą ceną kryje się jednak wysoka wydajność i dobre parametry tej jednostki. Procesor ten ma szansę znaleźć szerokie zastosowanie w:

 • Komputerach gamingowych – jak wszystkie nowości od AMD z oznaczeniem X, także ten procesor będzie posiadał lepsze parametry od jednostki podstawowej (Ryzen 7 3700). Jego zwiększone taktowanie bazowe oraz w trybie turbo przełoży się na wzrost wydajności, a 8 rdzeni znakomity wynik, który sprawi, że procesor świetnie poradzi sobie zarówno w grach komputerowych, jak i w wielu innych zaawansowanych działaniach. 
 • Komputerach do projektowania, grafiki i animacji – wysoka liczba rdzeni oraz wątków przyda się szczególnie profesjonalistom podczas projektowania, wykonywania animacji, pracy graficznej i tym podobnych działaniach. Jeśli zadbamy jeszcze o spory zapas pamięci RAM, to procesor AMD Ryzen 7 3700X będzie miał szansę w pełni wykorzystać swój potencjał w profesjonalnym zastosowaniu.
 • Komputerach do programowania – wysoki poziom taktowania, nowoczesna architektura oraz wysoka liczba wątków to cechy, które czynią jednostkę AMD Ryzen 7 3700X dobrym wyborem do komputera dla programisty.

Jednostki AMD Ryzen 7 3700, jak również pozostałe nowości z tej serii, zostaną oparte o architekturę Zen 2 i wykonane w litografii 7 nm. W jednostkach tych znajdziemy 8 rdzeni i 16 wątków, co czyni je świetnym wyborem do pracy w zaawansowanych programach, a także do gier, multimediów i projektowania. Wysoki poziom taktowania (3.6 w trybie bazowym i 4.4 w trybie turbo) także przekłada się na wysoką wydajność tej jednostki.

Warto wiedzieć!

Jeśli myślimy o wymianie dotychczasowego procesora AMD na AMD Ryzen 7 3700X, socket będzie kompatybilny z podstawką AM4 – producent zobowiązał się, że nowe procesory do 2020 roku będą pasowały do tej podstawki i swą obietnicę realizuje. To dobra wiadomość dla każdego, kto planował modyfikację sprzętową, a posiadał płytę główną ze wspomnianą podstawką.

W procesorze AMD Ryzen 7 3700X nie znajdziemy za to zintegrowanego układu graficznego. Jeśli zależy nam na nowej jednostce AMD ze zintegrowanym GPU, to musimy zejść na niższą półkę i wybrać AMD Ryzen 5 3600G.

AMD Ryzen 7 3700X – wydajność

W najbliższym czasie powinny pojawiać się będą dokładniejsze dane, testy, a także Benchmark AMD Ryzen 7 3700X, ale już teraz można wyrobić sobie opinię na temat wydajności i sprawności tej jednostki.

Uwaga!

Rzut oka na specyfikację procesora AMD Ryzen 7 3700X wystarczy, by nabrać pewności, że będziemy mieli do czynienia z procesorem o wysokiej wydajności, który bez najmniejszego problemu poradzi sobie z topowymi grami, a także sprawdzi się w zastosowaniu graficznym, w animacji i w wielu innych działaniach.

AMD Ryzen 7 3700X – w jakich komputerach?

Procesor AMD Ryzen 7 3700X to jednostka o 8 rdzeniach i taktowaniu turbo na poziomie 4.4 GHz. To parametry wystarczające do zaawansowanych zastosowań – grafiki, gier, projektowania i animacji. Z tego właśnie względu jednostka ta może być bazą komputerów gamingowych i do pracy.

Udostępnij
3,2
10 ocen
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Czy dałoby się na nim streamować rozgrywkę ? (Overwatch,csgo,LOL,itp)
Jeszcze jak!
Specjalista Morele | 15:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.