Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

AMD Ryzen 3 3100 - dane techniczne. Co warto wiedzieć?

Czy procesor AMD Ryzen 3 3100 zaskoczy graczy? Sprawdzamy, jak prezentuje się model z niższej półki cenowej.

Firma AMD zaprezentowała nowe procesory, które charakteryzują się atrakcyjną specyfikacją. Jednym z nich jest AMD Ryzen 3 3100. Model ten wzbudził niemałe zainteresowanie wśród entuzjastów nowinek technologicznych. W niniejszym poradniku sprawdzimy, co oferuje nowa jednostka i zastanowimy się, czy warto ją kupić. Poznaj szczegółowe informacje.

AMD Ryzen 3 3100 - specyfikacja

Interesujące parametry AMD Ryzen 3 3100 sprawiają, że procesor może trafić do szerokiego grona odbiorców. Chociaż mamy do czynienia z budżetowym układem, trudno przejść obojętnie obok nowej propozycji amerykańskiego producenta. Szczegółową specyfikację prezentujemy w poniższej tabeli. Sprawdź, czy sprzęt sprawdzi się na pokładzie Twojego komputera.

AMD Ryzen 3 3100 – dane techniczne

Nowy procesor charakteryzuje się 4-rdzeniową i 8-wątkową konstrukcją, co może budzić pewne obawy wymagających graczy. Jednak na szczególną uwagę zasługuje taktowanie AMD Ryzen 3 3100. Bazowa wartość to 3,6 GHz. Natomiast w trybie turbo częstotliwość osiąga nawet 3,9 GHz. Trzeba przyznać, że to znakomite wyniki, które w tym budżecie cenowym mogą zaskakiwać. Gdyby tego było mało, procesor można podkręcić, dzięki odblokowanemu mnożnikowi. Wszystko to sprawia, że układ znajdzie wielu zwolenników wśród entuzjastów wirtualnej rozrywki.

Warto nadmienić, że w modelu AMD Ryzen 3 3100 pamięć podręczna sięga 16 MB. Ponadto układ został wyposażony w dwukanałowy kontroler DDR4 – 3200 MHz Dzięki temu procesor może wykonać wiele skomplikowanych operacji jednocześnie. To kolejny ukłon w stronę graczy, a także osób, które na co dzień korzystają z zaawansowanych programów.

Nowy układ CPU AMD Ryzen 3 3100 został przygotowany przy procesie litograficznym 7 nm. Nie ulega wątpliwości, że to kolejny krok AMD w stronę miniaturyzacji układów, co z pewnością przekłada się na wyższą energooszczędność. W tym miejscu warto nadmienić, że już niebawem na pokładach komputerów stacjonarnych mogą zagościć jeszcze bardziej nowoczesne jednostki, chociaż na oficjalne informacje musimy zaczekać.

Polecane procesory

 

Bardzo istotną kwestię stanowią temperatury AMD Ryzen 3 3100. Podczas wyboru układu należy zwracać szczególną uwagę na Thermal Design Power (TDP). Przy czym każdy z producentów procesorów inaczej tę wartość definiuje. Firma AMD uznaje, że jest to teoretyczna moc, jaką układ może pobierać i oddawać w postaci ciepła. Omawiany model charakteryzuje się TDP na poziomie 65 W. Należy pamiętać, że za chłodzenie AMD Ryzen 3 3100 odpowiada coller Wraith Stealth, który zapewni optymalną cyrkulację powietrza.

Uwaga!

Przed zakupem procesora powinniśmy sprawdzić, czy posiadamy kompatybilny z AMD Ryzen 3 3100 chipset płyty głównej. Wszystkie niezbędne informacje o zgodności poszczególnych układów znajdziemy na stronie internetowej producenta. Zdecydowanie warto zapoznać się z pełną specyfikacją, aby podjąć odpowiedzialną decyzję zakupową.

AMD Ryzen 3 3100 - wydajność

Nowe procesory AMD Ryzen stanowią interesujące rozwiązanie, które z pewnością sprawdzą się w rękach wielu użytkowników. Ich największym atutem jest wysoka częstotliwość taktowania, co stanowi znakomite rozwiązanie dla graczy, a także użytkowników profesjonalnych programów.

Na szczególną uwagę zasługują technologie, które z pewnością poprawią komfort pracy i rozrywki. Jedną z nich jest AMD Ryzen Master Utility, co gwarantuje możliwość prostego podkręcania procesora. Na wydajność wpływa również architektura ZEN 2. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z układem, który z pewnością trafi do wielu użytkowników. Z całą pewnością w przypadku AMD Ryzen 3 3100 opinie recenzentów będą bardzo pozytywne.

bulb-learn-more-section-icon

Dowiedz się więcej

W modelu AMD Ryzen 3 3100 grafika nie została zintegrowana z układem. Oznacza to, że musimy sięgnąć po dedykowaną kartę graficzną, która będzie wspierać nasz procesor. W szerokiej ofercie znajdziemy wiele interesujących propozycji. Nie zabraknie również jednostek gamingowych dostosowanych do preferencji najbardziej wymagających miłośników rozrywki.

AMD Ryzen 3 3100 - zastosowanie

Nowy procesor Ryzen z pewnością znajdzie szereg zastosowań zarówno przy codziennej pracy, jak i w szeroko rozumianej rozrywce. Jeżeli układ będzie wspierany odpowiednią kartą graficzną i wysokim zasobem pamięci RAM, skorzysta z niego wielu użytkowników:

  • Gracze, którzy liczą na wysoki komfort rozrywki
  • Użytkownicy wielu zaawansowanych programów
  • Pracownicy biurowi, którzy stawiają na efektywność

W przypadku procesora AMD Ryzen 3 3100 gry powinny działać dobrze, również na wysokich detalach, chociaż nie zawsze będą to najnowsze produkcje. Podobnie jak w przypadku profesjonalnych programów, wiele zależeć będzie od karty graficznej. Potencjał nowego układu z pewnością wykorzystają również pracownicy biurowi, którzy poszukują rozwiązań, gwarantujących szybką i efektywną pracę. Wiele wskazuje na to, że w niejednym rankingu AMD Ryzen 3 3100 zajmie wysokie miejsce wśród niedrogich procesorów.

AMD Ryzen 3 3100 - do grania

Wielu klientów zastanawia się, czy AMD Ryzen 3 3100 do gier komputerowych stanowi dobrą propozycję. Oczywiście nie mamy do czynienia z modelem flagowym, a jednostką z niskiej półki cenowej. Jednak nie zabrakło tu technologii, które zostały opracowane z myślą o graczach. Procesor zapewni wsparcie dla gogli VR, a przede wszystkim wysokie taktowanie oraz odblokowany mnożnik. Nie ulega wątpliwości, że moc obliczeniowa stanowi bardzo istotny aspekt, a na tym polu omawiany układ prezentuje się znakomicie.

Warto nadmienić, że najnowsze gry nie zawsze działać będą z oczekiwaną płynnością. W ich przypadku z pewnością lepiej sprawdzą się układy 8-rdzeniowe. Powinniśmy jednak pamiętać, że atrakcyjna cena AMD Ryzen 3 3100 wymusiła pewne kompromisy, a procesor stanowi doskonałą propozycję dla oszczędnych wielbicieli gier. Kupując nowy układ, pamiętajmy, aby na pokładzie komputera znalazła się wysokiej jakości karta graficzna, a także kompatybilna z AMD Ryzen 3 3100 płyta główna. Odpowiednio przygotowany zestaw zapewni nam wiele godzin doskonałej zabawy.

Warto wiedzieć!

Nie brakuje pytań, czy w przypadku AMD Ryzen 3 3100 laptop również będzie obsługiwany. Mamy jednak do czynienia z procesorem przeznaczonym do komputerów stacjonarnych. Warto zaznaczyć, że na rynku nie brakuje gamingowych laptopów, które również zaoferują atrakcyjne parametry. Zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą.

AMD Ryzen 3 3100 - porównanie z innymi modelami

Warto wiedzieć, jak na tle innych układów prezentują się nowe modele AMD. Procesory Ryzen 3 3100 stanowią znakomity kompromis pomiędzy atrakcyjną ceną a oczekiwaną przez wielu graczy jakością. Za tę jednostkę zapłacimy 499 zł. Należy wziąć pod uwagę, że wśród nowych układów znajdziemy również model AMD Ryzen 3 3300X, który również oferuje czterodzeniową i ośmiowątkową konstrukcję, lecz wyróżnia się nieco wyższym taktowaniem.

Oczywiście wyżej wymienionym układom trudno odmówić wydajności, jednak bardziej wymagający użytkownicy wybiorą droższe modele. Jednym z nich może być sześciordzeniowy układ AMD Ryzen 5 3600 czy ośmiordzeniowy AMD Ryzen 7 3700X. Wybór jest bardzo szeroki i każdy z użytkowników znajdzie wymarzony sprzęt dla siebie.

0

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:55
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.