Płyta główna MSI B350 PC MATE
- Chipset płyty: AMD B350
- Gniazdo procesora: Socket AM4
- Ilość slotów pamięci: 4
- Standard pamięci: DDR4
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Opis produktu
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak również domowych i dla graczy.

Poznaj możliwości procesorów z socketem AM4
Płyta główna z socketem AM4 będzie kompatybilna z konsumenckimi procesorami AMD Ryzen. Socket AM4 dysponuje 1331 pinami i współpracuje z pamięcią DDR4.

Niezakłócona rozrywka i wydajna praca z chipsetem AMD B350
Wydajne konfiguracje z procesorami AMD mogą bazować na płytach głównych z chipsetem B350. Do tego modelu płyty głównej można podłączyć procesory pasujące do gniazda AM4, a więc zarówno jednostki takie, jak Athlon, ale też Ryzen 1 i 2 generacji po aktualizacji BIOSU. Chipset AMD B350 umożliwia podkręcanie procesora.

Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.

Sprawdzone rozwiązanie audio
Wysoką jakość dźwięku i świetną współpracę z dobrej klasy słuchawkami lub głośnikami zapewni zintegrowany chipset dźwiękowy Realtek ALC 892, który znajduje się na tej płycie głównej. Wybierając takie rozwiązanie, można zrezygnować z zakupu osobnej karty dźwiękowej, co pozwala na sporą oszczędność czasu i pieniędzy. To jeden z popularniejszych i częściej stosowanych chipsetów dźwiękowych na płytach głównych.

Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.

Korzystaj z najszybszych dysków dzięki złączu M.2
Płytę główną wyposażono w jeden slot M.2. Jest to złącze służące do podłączania krawędziowego dysków SSD do płyty głównej. Dyski SSD podłączane do slotu M.2 cieszą się bardzo dużą popularnością, zajmują niewiele miejsca i zapewniają wysoką przepustowość. Pojedynczy port tego rodzaju wystarczy do podłączenia jednego dysku o dowolnej pojemności. Będzie to dobry wybór do mniej rozbudowanych konfiguracji.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego 1 Gbit/s. Taką przepustowość oferują np. sieci osiedlowe. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci, ale maksymalnie będzie to właśnie 1 Gbit/s, gdyż jest to górna granica w przypadku tej karty sieciowej.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler Raid, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy Raid. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Symetryczne złącze USB-C
Symetryczne porty USB-C zapewniają wysoką przepustowość danych i umożliwiają podłączanie do komputera urządzeń takich, jak smartfony, tablety, a także monitory. Obustronnie symetryczne złącze jest bardzo wygodne w użytkowaniu i coraz częściej stosowane w komputerach, akcesoriach komputerowych i urządzeniach mobilnych. Obecność portów USB-C na płytach głównych jest więc jak najbardziej mile widziana.

Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego urządzenia.

MSI B350 PC MATE
- Wspiera procesory 7 gen. Serii A oraz procesory Ryzen.
- Pamięć RAM DDR4-1866/ 2133/ 2400/ 2667(OC)/ 2933(OC)/ 3200(OC)+ Mhz
- DDR4 Boost: Zwiększ wydajność pamięci DDR
- VR Ready: Ciesz się wrażeniami wirtualnej rzeczywistości bez opóźnień
- Audio Boost: Wynieś swoje wrażenia audio na wyższy poziom
- EZ Debug LED: Najłatwiejsza metoda na zlokalizowanie usterki
- Turbo M.2 z prędkością do 32Gb/s
- Komponenty 4 klasy militarnej ze zwiększoną wytrzymałością
- Click BIOS 5
- Certyfikat WHQL dla Windows 10
Instrukcja
Specyfikacja techniczna
Opinie
(161)- ZALETY:
- + Cena
- + Ryzen 1600X działał od nowości na starym BIOSIE.
- + Wygląd
- + Wprowadzili w BIOSIE możliwość regulacji krzywych wentylatorów
- + Posiada chłodzeni (chyba dosyć porządne) sekcji zasilania, czego nie mają inne tańsze płyty.
- + Możliwość OC
- WADY:
- - BIOS Jest praktycznie czarno-szaro-biały, trochę mało przejrzysty jak dla mnie, zlewa się wszystko. Wolałem wygląd jaki oferowały płyty typu MSI 990X-GD55.
- - Obejrzałem wszystkie płyty na stronie MSI pod Ryzena i okazuje się, że MSI wymyśliło, że tylko bodajże najdroższa płyta X370 Titanium, ma przycisk resetu BIOSU- na panelu tylnym i na samej płycie. Wszystkie inne mają zworkę na środku płyty głównej... Jak się chce zresetować BIOS, to za każdym razem trzeba z latarką- bo wszystko jest czarne na płycie wcelować czymś w zworkę by zrobić zwarcie i trzymać tak przez 10s...
- - Jak reszta płyt ma problemy z RAM-em, nie mogłem ustawić więcej niż 2666 ramy 3600mhz, może uda się to zrobić ręcznie, podobno AMD ma naprawić ten problem w przeciągu 2 miesięcy.
Jednak posiada wszystko co potrzeba.
Bezproblemowo podkręcony ryzen 1600 do 3.9
W dodatku płyta jest bardzo ładna
- ZALETY:
- + Minimalizm w czasach RGB
- + Cena
- ZALETY:
- + niezłe UEFI
- + ma w zasadzie wszystko, czego potrzeba
- + USB typu C, USB 3.1, złącze M.2
- + dobrze prezentuje się w obudowie z oknem
- WADY:
- - nie zauważyłem
Bardzo dlugi czas (mozna przysnać)botowania pomimi najnowszego biosu
Sekcja zasilania grzeje sie
Niestety nie jestem zadowolony z tej plyty , odradzam zakupu
- ZALETY:
- + BIOS , wygląd , cena
- ZALETY:
- + Działa.
- ZALETY:
- + Stabilność,
- + Sam nie wiem, nie porwała mnie...
- WADY:
- - Mocowanie chłodzenia procesora odpada po odkręceniu bazowych uchwytów,
- - UWAGA na Update BIOSU!!!!,
- ZALETY:
- + Obsługa DDR4
- + USB 3.1 (typu C)
- + Wyprowadzenia HDMI, DVI, VGA
- + Podświetlenie LED
- + Kolorystyka
- + Wyprowadzenia kątowe SATA
- + EZ Debug LED - idealnie sygnalizuje co nie działa
- + Click BIOS
- WADY:
- - Nie zauważyłem :)
Pytania i odpowiedzi
(83)Gwarancje i usługi
Informacje o gwarancji producenta
Raty
Leasing
Market


Nigdzie nie mogłem znaleźć takiej informacji
Jeśli tak to jak przetaktowało pańskie podzespoły?
Jeśli chodzi o samą płytę to mogę napomnieć, że biosy tej płyty, i tomahowk są identyczne różnią się tylko kolorem motywu...(i diadami i wygląda, że jeszcze tylko ceną lol) Nie wiem tylko, które płyty pod Ryzena mają te full wypas funkcje sterowania napięciami, czy wszystkie x370, czy tylko najdroższe typu crosshair. Bo z tego co przeczytałem, niektórym osobą przy ręcznym ustawianiu pamięci pomogło zwiększenie napięcia SOC, a moja płyta jak i reszta chyba b350, ma tylko opcje sterowania napięciem procesora, NB i DRAM i analog. Także bieda w tej materii. Chociaż sam procesor podkręca się normalnie, bez problemów. Dzisiaj już się poddaję z RAMem wypróbowałem wszystkie możliwe ustawienia i nic nie działa by ustawić RAMy wyżej niż 2667. Trzeba czekać na kolejną odsłonę BIOSu. Ktoś na forum global MSI w wątku pcmatea pisał że na początku maja ma być kolejny bios do tomahowka, być moze też do tej płyty.
I czy próbowałeś przy podnoszeniu MHz zwiększyć napięcie i podnieść opóŹnienia o 2-3 w górę?
A spróbuj obniżyć napięcie jak i opóźnienia i podnieść taktowanie, może pomoże :).
I mam prośbę, jak wejdą jakieś nowe Biosy i naprawią ten problem to byś mnie poinformował?
Z góry dzięki :)
Ale mam większy problem nie mam zasilania na USB.
Mianowicie jak uruchamia się komputer to jest wszystko ok ale podczas próby instalacji systemy zasilanie w portach USB znika we wszystkich.
Próbowałem wersie biosu vr.oo i vr.30 wykorzystałem już chyba wszelkie ustawienia biosu i nic mam 2 takie płyty i w obu to samo.
Jakieś jeszcze pomysły.
Ale nic mi to nie dało wciąż.... Jeśli chodzi o OC procka to udało mi się mojego 1600x ustawić na 3975MHz przy ustawieniu napięcia 1,3625, opcjonalnie 3 mode cpu load line calibraion i 4ghz dla 1,4v. Natomiast nie udało mi się uzyskać stabilnego 4,1GHz przy maksymalnym napięciu 1,425v