Płyty główne

Płyta główna Asus ROG ZENITH II EXTREME

Socket sTRX4 AMD TRX40 DDR4 Extended ATX
ID produktu: 6406943
Zobacz produkty podobne
(2)
Zapytaj społeczności 0 pytań
 • Chipset płyty: AMD TRX40
 • Gniazdo procesora: Socket sTRX4
 • Ilość slotów pamięci: 8
 • Standard pamięci: DDR4
 • Standard płyty: Extended ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (2)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

Opis produktu

Najwyższy poziom wydajności dzięki procesorom z socketem sTRX4

Płyta główna z socketem sTRX4 będzie kompatybilna z procesorami Ryzen Threadripper trzeciej generacji. Jest to następca socketu TR4. Płyty główne z tym socketem są rekomendowane do najwydajniejszych konfiguracji.

Najwyższy poziom rozgrywki i pracy z chipsetem AMD TRX40

Planując konfigurację PC z procesorem Ryzen Threadripper trzeciej generacji należy sięgnąć po płytę główną z chipsetem AMD TRX40 i podstawką sTRX4 – tylko taki wariant zapewnia kompatybilność. Chipset RTX40 jest dedykowany do najbardziej wydajnych konfiguracji, profesjonalnych stacji roboczych, jak również do komputerów gamingowych.

Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4

Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.

8 slotów pamięci RAM - Najlepsze rozwiązanie dla profesjonalistów

Na ten płycie głównej znalazło się miejsce na aż osiem slotów na pamięć RAM, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie bardzo wydajnej konfiguracji i zastosowanie w niej do 8 kości pamięci RAM.

Ciesz się dźwiękiem najwyższej jakości dzięki SupremeFX

Dobre brzmienie muzyki i wierne odwzorowanie efektów dźwiękowych w filmach oraz grach zapewni chipset dźwiękowy SupremeFX, który zastosowano na tej płycie głównej. To zintegrowane rozwiązanie, które pozwoli zrezygnować z konieczności zakupu odrębnej karty dźwiękowej do komputera, a jednocześnie zagwarantuje wysoką jakość dźwięku. Chipset SupremeFX jest często stosowany na płytach głównych ze średniej oraz wyższej półki cenowej.

Dwa pełnowymiarowe gniazda PCI Express x16

Na tej płycie głównej znajdują się dwa pełnowymiarowe gniazda rozszerzeń PCI Express x16, dzięki czemu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch kart rozszerzeń, które wymagają zasilania z PCI Express x16. Planując wydajną konfigurację PC z dwoma wydajnymi kartami graficznymi, można zdecydować się właśnie na płytę główną z dwoma gniazdami rozszerzeń tego typu.

Korzystaj z najszybszych dysków dzięki dwóm złączom M.2

Korzystaj z szybkich i nowoczesnych dysków SSD podłączanych do złącza M.2. Na tej płycie głównej znajdują się dwa sloty M.2, a dzięki temu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch dysków SSD o dowolnej pojemności. Dyski podłączane są krawędziowo, bezpośrednio do płyty głównej, ich wymiary są zminimalizowane, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca wewnątrz obudowy.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000

Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego 1 Gbit/s. Taką przepustowość oferują np. sieci osiedlowe. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci, ale maksymalnie będzie to właśnie 1 Gbit/s, gdyż jest to górna granica w przypadku tej karty sieciowej.

Karta sieciowa z portem LAN 100/1000/10000

Ten model płyty głównej dysponuje zintegrowaną kartą sieciową 100/1000/10000, a dzięki temu komputer można będzie podłączyć do szybkiego łącza internetowego o prędkości do 10000 Mbit/s. Taką prędkość transmisji danych deklarują niektóre sieci oparte o światłowód. Ostateczna prędkość połączenia będzie uzależniona od parametrów użytkowanej sieci, ale płyta główna z kartą sieciową o tych parametrach to zdecydowanie rozwiązanie z potencjałem.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID

Płytę główną wyposażono w kontroler Raid, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy Raid. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Obsługa łączności WiFi

Korzystaj z bezprzewodowej łączności WiFi dzięki zintegrowanej opcji łączności bezprzewodowej. Zapomnij o nadmiarze przewodów i zyskaj jeszcze większą swobodę w codziennej pracy i rozrywce przy komputerze.

Nowoczesny interfejs Bluetooth

Płytę główną wyposażono w opcję komunikacji bezprzewodowej za pośrednictwem sieci Bluetooth. Łącz się ze swoimi urządzeniami mobilnymi i peryferyjnymi bez zbędnych kabli, udostępniaj materiały i synchronizuj urządzenia z komputerem.

Szybki standard USB 3.2 Gen 2

Porty USB 3.2 drugiej generacji oferują nawet dwukrotnie wyższą przepustowość niż pierwsza generacja USB 3.2, czyli do 10 Gb/s. Co ważne, porty USB 3.2 są wstecznie kompatybilne ze starszymi generacjami USB, dzięki czemu można podłączać do nich przewody i urządzenia starszego typu, ale wówczas należy liczyć się z niższą przepustowością.

Symetryczne złącze USB-C

Symetryczne porty USB-C zapewniają wysoką przepustowość danych i umożliwiają podłączanie do komputera urządzeń takich, jak smartfony, tablety, a także monitory. Obustronnie symetryczne złącze jest bardzo wygodne w użytkowaniu i coraz częściej stosowane w komputerach, akcesoriach komputerowych i urządzeniach mobilnych. Obecność portów USB-C na płytach głównych jest więc jak najbardziej mile widziana.

Obsługa Multi-GPU

Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego urządzenia.

Wydajność

Wysokiej klasy procesory do komputerów stacjonarnych mają większe zapotrzebowanie na energię ze względu na dużą liczbę rdzeni i kanałów pamięci. Najnowsze ewolucje Threadrippera są szczególnie wymagające, dlatego inteligentna konstrukcja VRM i komponenty wysokiej jakości są niezbędne - szczególnie w przypadku podkręconych procesorów, które żyją bliżej krawędzi stabilności. W połączeniu z naszym uznanym przez krytyków narzędziem tuningowym UEFI i AI Suite, ROG Zenith II Extreme oferuje dostępną gamę narzędzi do ręcznego dostosowywania, a także wysoce konfigurowalny auto-tuner, który maksymalizuje kontrolę nad systemem i wydajność bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy.

Optimem III

Wyposażony w opatentowane poprawki układu śledzenia pamięci, które poprawiają integralność sygnału i zmniejszają szum, OptiMem III pozwala zestawom pamięci działać przy mniejszych opóźnieniach i zmniejszonych napięciach podczas pracy na wyższych częstotliwościach. Połącz Zenith II Extreme ze swoimi ulubionymi modułami i zmaksymalizuj najnowszą przepustowość procesora Threadripper w aplikacjach wymagających dużej przepustowości lub zrównoważenia wydajności Infinity Fabric i wydajności pamięci dla różnorodnych obciążeń.

Przechowywanie

ROG Zenith II Extreme obsługuje do pięciu dysków M.2 w celu uzyskania maksymalnej pojemności. Dwa jeżdżą na module ROG DIMM.2, obok gniazd pamięci, i obsługują dyski do 110 m. Są jeszcze dwa gniazda pod aluminiową pokrywą radiatora, a piąta z tyłu płyty. Każde z tych gniazd jest podłączone do obsługi pełnej przepustowości PCIe 4.0, dzięki czemu są one zgodne z najnowszymi dyskami SSD NVMe - kładąc podwaliny pod ultraszybkie prędkości transferu potrzebne do obsługi algorytmów uczenia maszynowego i obsługi tekstur gier o wyższej rozdzielczości.

Chłodzenie

Duża moc wymaga doskonałego chłodzenia, dlatego ROG Zenith II Extreme wykorzystuje duże radiatory VRM, które zapewniają właściwą równowagę między powierzchnią a masą. Radiator mikroukładu integruje rozwiązanie aktywnego chłodzenia, pomagając utrzymać znajdujący się pod spodem krzem, pozostając chłodny pod ciśnieniem, a także wykorzystuje ten sam przepływ powietrza do chłodzenia SoC VRM. Bardzo duże radiatory obejmują także wiele gniazd M.2, co oznacza, że ​​Zenith II Extreme jest w pełni uzbrojony, aby zapewnić najlepszą podstawę dla ekstremalnych systemów komputerowych - umożliwiając wyższą wydajność w niższych temperaturach.

Audio

Dźwięk jest integralną częścią immersji w grach. Wbudowany dźwięk ROG Zenith II Extreme łączy najnowszy kodek SupremeFX S1220 z wysokiej klasy przetwornikiem cyfrowo-analogowym ESS Sabre. Zaawansowani użytkownicy mogą w szczególności przesyłać treści przez wiele urządzeń, dlatego nasze oprogramowanie Sonic Studio III ma intuicyjny interfejs zarządzania, który pozwala kierować dźwięk z aplikacji do określonych wyjść. Płyta obsługuje nawet technologię DTS® Sound Unbound, tworząc trójwymiarowe pejzaże dźwiękowe, które wciągną Cię w wirtualne światy.

Specyfikacja techniczna

Szerokość [mm]
277
Głębokość [mm]
310
Standard płyty
Chipset płyty
Gniazdo procesora
Rodzaje procesorów
AMD Ryzen Threadripper
RAID 0
RAID 1
RAID 10
Zastosowane technologie
Asus AI Suite 3
Asus Aura Lighting Control
Asus C.P.R.
Asus DIGI+ VRM
Asus EZ Flash 3
Asus GameFirst V
Asus MemOK!
Asus Q-Code
Asus Q-Connector
Asus Q-DIMM
Asus Q-LED
Asus Q-Slot
Asus ROG CPU-Z
Asus ROG RAMCache III
Standard pamięci
Ilość slotów pamięci
2133
2400
2666
2800
3400
3733
3800
4133
4266
4333
4400
4600
4733
Maksymalna ilość pamięci [GB]
256
Chipset graficzny
Nie dotyczy
3-Way CrossFireX
3-Way SLI
Chipset dźwiękowy
Kanały audio
7.1
Zintegrowana karta sieciowa
Chipset karty sieciowej
Aquantia AQC107
Intel I211-AT
Praca bezprzewodowa
Zastosowane technologie
Dual Band
IEEE 802.11ac
Gniazda rozszerzeń
PCI Express x8 (2 szt.)
Złącza napędów
ROG DIMM.2 x1
SATA 3 x8
Złącza wewnętrzne
Przełącznik BIOS x1
Przełącznik RSVD x1
Przycisk ReTry x1
Przycisk Safe Boot x1
Przycisk włączenia zasilania x1
USB 2.0 x2
USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x2
Złącze Aura Addressable Strip x2
Złącze Aura RGB x2
Złącze CPU FAN 4-pin x1
Złącze CPU_OPT FAN 4-pin x1
Złącze EATX 24-pin 12V x1
Złącze EATX 6-pin 12V x1
Złącze EATX 8-pin 12V x2
Złącze EZ Plug 4-pin x1
Złącze FAN x2
Złącze głośnika x1
Złącze H_AMP FAN x1
Złącze przedniego panelu x1
Złącze TPM x1
Złącze W_FLOW x1
Złącze W_IN x1
Złącze W_OUT x1
Złącze W_PUMP+ x2
Złącze WB_SENSOR x1
Zworka trybu LN2 x1
Panel tylny
Przycisk BIOS Flashback x1
Przycisk Clear CMOS x1
RJ-45 x2
S/PDIF Optyczne x1
USB 3.2 Gen 1 (3.0/3.1 Gen 1) x4
Złącze audio x5
Producent
AMI UEFI

Opinie

(2)
(2)
5/5
(2)
100% osób poleca
ten produkt
5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
Opinia potwierdzona zakupem
Pod względem wykonania jedna z lepszych płyt jakie posiadałem. Instrukcja montażu oraz obłsugi jest na wysokim poziomie. Jeszcze nie zamontowałem ale nie mogę się doczekać :)
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Solidna i ładna płyta główna. Dobrze wyposażona. Wentylatory na sekcji zasilania i na chipsecie niesłyszalne, bez porządnego obciążenia są wyłączone.
 • ZALETY:
 • + Obsługuje do pięciu dysków M.2
 • + Dobrze chłodzona sekcja zasilania
 • + Karta sieciowa 10GbE
 • + Obsługa PCie 4.0
 • + Czterokanałowa pamięć z obsługa ECC
 • WADY:
 • - Brak
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
W specyfikacji płyty wymienione są dwa sloty M.2. W jaki sposób zamierzasz obsłużyć 5 dysków M.2?
Nie wiem gdzie tak wyczytałeś ? tutaj specyfikacja https://www.asus.com/Motherboards/ROG-Zenith-II-Extreme/

Pytania i odpowiedzi

(0)
Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Sprzedawcy
Informacje o gwarancji producenta
Opis:
Jeżeli chcesz wysłać sprzęt do serwisu, skorzystaj ze strony http://asus-serwis.pl/
Usługi
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(2)
Pytania i odpowiedzi
(0)
Inspiracje
(0)
Outlet
(0)

Market

Zobacz również: 4World Matt White 145x110 cm (09458), LogiLink Patchcord, CAT6A, S/FTP, PIMF, 2m, pomarańczowy (CQ3058S), MicroConnect DisplayPort Mini - D-Sub (VGA) 0.15m biały (MDPVGA2), Lindy DVI-D - D-Sub (VGA) 0.15m czarny (38189), Gigaset PRO Maxwell Basic (S30853-H4002-R101), Lenovo V2 XP CACHE UPGRADE - 01DC667, Blow (PRM 323), A4 Tech Bloody P93, Trust GXT 430 Ironn, Paso Piórnik Horse (17-023KO/B), Green Cell Bateria SP3770E1H do Samsung Galaxy Note 8.0 GT-N5100 GT-N5110, Boompods Kabel pleciony Typ C USB 3.1 1m czarny uniwersalny, Schneider Electric Odace przeciwprzepięciowa 5 gniazd 1.5m biały (ST9351W), Gino Rossi GINO ROSSI - NEBULA (zg137b) uniwersalny, Xerox VersaLink B610V_DNM, Socket AM2+