Płyta główna ASRock Z370 GAMING K6
- Chipset płyty: Intel Z370
- Gniazdo procesora: Socket 1151 (Coffee Lake)
- Liczba slotów pamięci: 4
- Praca bezprzewodowa: Bluetooth, Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.
Niezawodna praca dzięki procesorom z socketem 1151 (Coffee Lake)
Płyta główna z socketem 1151 Coffee Lake będzie kompatybilna wyłącznie z procesorami z serii Coffee Lake marki Intel. Podstawka LGA 1151 Coffee Lake to zmodyfikowany socket 1151, który dostosowano pod względem energetycznym tak, by mógł zasilać nowszą generację procesorów.
Pracuj i graj bez spadków mocy dzięki chipsetowi Intel Z370
Płytę główną wyposażono w chipset Intel Z370, który będzie kompatybilny z procesorami Intel Coffee Lake 8. oraz 9. generacji. To rozwiązanie ze średniej półki cenowej świetnie sprawdzi się w średnio rozbudowanych konfiguracjach i pomoże wydobyć pełen potencjał drzemiący w wydajnych komponentach.
Najwyższa przepustowość dzięki pamięci DDR4
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR4. Obecnie jest to najczęściej wybierany standard pamięci RAM, a szczególnie w odniesieniu do nowych i wydajnych konfiguracji. Standard DDR4 pozwala na uzyskanie o wiele wyższej przepustowości pamięci RAM, co ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera.
4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.
Najwyższa jakość dźwięku
Ten model płyty głównej został wyposażony w zintegrowany chipset dźwiękowy 1220, który zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku. Płyta główna ze zintegrowanym chipsetem dźwiękowym może być dobrą alternatywą dla zakupu odrębnej karty dźwiękowej. To ekonomiczne rozwiązanie, które jednak zagwarantuje bardzo dobre parametry i świetnie sprawdzi się nie tylko podczas pracy przy komputerze, ale też w trakcie słuchania muzyki.
Trzy pełnowymiarowe gniazda PCI Express x16
Płytę główną wyposażono w trzy gniazda rozszerzeń PCI Express x16. Jest to rozwiązanie rekomendowane do rozbudowanych konfiguracji – np. do komputerów z dwoma wydajnymi kartami graficznymi. Trzy gniazda rozszerzeń PCI Express x16 ułatwią odpowiednie rozmieszczenie podzespołów na płycie głównej, co pozwoli na zachowanie optymalnej cyrkulacji powietrza wewnątrz obudowy.
Korzystaj z najszybszych dysków dzięki dwóm złączom M.2
Korzystaj z szybkich i nowoczesnych dysków SSD podłączanych do złącza M.2. Na tej płycie głównej znajdują się dwa sloty M.2, a dzięki temu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch dysków SSD o dowolnej pojemności. Dyski podłączane są krawędziowo, bezpośrednio do płyty głównej, ich wymiary są zminimalizowane, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca wewnątrz obudowy.
Obsługa zintegrowanej grafiki
Jeśli nie zamierzamy korzystać z wysokowydajnych kart graficznych, to do codziennego użytkowania komputera w zupełności wystarczy nam zintegrowana grafika, którą obsługuje ta płyta główna. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z tej funkcji, do płyty głównej należy dobrać odpowiedni model procesora, który posiada wbudowany układ graficzny.
Gniazdo M.2 na opcjonalny moduł Wi-Fi
Płyta główna została wyposażona w gniazdo M.2 przeznaczone na opcjonalną kartę sieciową, pełniącą kontrolę nad łącznością bezprzewodową Wi-Fi oraz Bluetooth. Gdy nasza płyta nie posiada fabrycznie wbudowanej funkcji pracy bezprzewodowej, to rozwiązanie może okazać się dla nas szczególnie przydatne, gdyż w każdej chwili możemy dokupić i zamontować kompatybilny moduł.
Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.
Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.
Karta sieciowa z dwoma portami LAN 10/100/1000
Na płycie głównej znajduje się zintegrowana karta sieciowa z dwoma portami 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Drugi port można wykorzystać do stworzenia mostka sieciowego albo po to, by podłączyć do sieci także dodatkowe urządzenie, co pozwoli ograniczyć liczbę przewodów między urządzeniami i routerem. Ostateczna przepustowość połączenia zależy od parametrów sieci.
Obsługa łączności WiFi 5
Korzystaj z popularnego standardu bezprzewodowej łączności Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac), który zapewnia wysoką przepustowość połączenia i przyjemność z użytkowania. Dzięki tej zintegrowanej funkcji nie ma potrzeby dokupywania dodatkowej bezprzewodowej karty sieciowej do naszego komputera, aby móc łączyć się z Wi-Fi.
Wygodna łączność Bluetooth
Płyta główna posiada zintegrowaną opcję komunikacji bezprzewodowej za pośrednictwem sieci Bluetooth. Ta technologia może być szczególnie istotna, gdy mamy zamiar korzystać z bezprzewodowych peryferiów takich jak słuchawki, klawiatura lub mysz, które ją obsługują. Dzięki temu nie musimy dokupywać dodatkowych akcesoriów, by cieszyć się wygodnym, bezprzewodowym rozwiązaniem pozbawionym kabli.
Szybki standard USB 3.2 Gen 2
Płytę główną wyposażono w złącze USB 3.2 Gen 2, wcześniej nazywane również USB 3.1 lub USB 3.1 Gen 2, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 10 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.
Fatal1ty Z370 Gaming K6
Obsługuje procesory Intel® Core ™ 8. generacji (Gniazdo 1151)
Cyfrowy PWM, 12 faz zasilania
Obsługuje DDR4 4333+ (OC)
3 PCIe 3.0 x16, 3 PCIe 3.0 x1, 1 M.2 (klucz E)
NVIDIA® Quad SLI ™, Quad CrossFireX ™ firmy AMD
Opcje wyjścia grafiki: HDMI, DVI-D, D-Sub
7.1 CH Audio HD (Realtek ALC1220 Audio Codec)
Obsługuje Purity Sound ™ 4 i Creative Sound Blaster ™ Cinema 3
8 SATA3, 2 Ultra M.2 (PCIe Gen3 x4 i SATA3)
2 USB 3.1 Gen2 10 Gb / s (1 Typ A + 1 Typ C)
9 USB 3.1 Gen1 (1 przedni typ C, 4 przednie złącza typu A, 3 tylne, 1 port Fatal1ty Mouse)
Podwójna karta Intel® Gigabit LAN
Dioda ASRock RGB
- Chipset płyty Intel Z370
- Gniazdo procesora Socket 1151 (Coffee Lake)
- Liczba slotów pamięci 4
- Praca bezprzewodowa Bluetooth, Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
- Standard płyty ATX
- ZALETY:
- + da się wyłączyć podświetlenie RGB
- + 2 kontrolery dysków
- + realtek 1220
- + 2 karty sieciowe
- WADY:
- - w każdej płycie z370: włożysz dysk m.2 to tracisz porty sata. bezsens totalny. to po co 24 linie pcie 3.0 intel daje?? do thunderbolta i usb 3.1 szt.1?
Czekam teraz na decyzję sklepu MORELE jak podejdzie do tego problemu, jednak liczę że sklep stanie na wysokości zadania i szybko upora się z wymianą wadliwej od nowości płyty.
Jednak kilka słów odnośnie tego modelu płyty mogę powiedzieć bo taką samą mam w drugim komputerze (syna) i jak do tej pory jesteśmy z niej bardzo zadowoleni (stąd decyzja o zakupie tego samego modelu do mojego komputera).
Według mojej oceny płyta warta uwagi i polecenia każdemu kto chce naprawdę dobrą płytę za jeszcze jako takie rozsądne pieniądze.
Procesor i5 8600K bez najmniejszych problemów działa na 5GHz na każdym rdzeniu przy napięciu 1.350V i temperaturach rzędu 80-82 stopnie przy MAX obciążeniu każdego rdzenia (przy nie drogim chłodzeniu SilentiumPC Fortis 3 HE1425 i oczywiście nie skalpowanym procku) - także myślę że wynik w porządku tym bardziej że sekcja zasilania przy OC nie "gotuje" się tak jak w niektórych innych płytach producentów gdzie do stabilnej pracy trzeba montować dodatkowy wentylator...
Co do minusów to uważam że przy tej cenie producent powinien trochę bardziej doposażyć płytę, a tak to są tylko 4 kable SATA, blacha do portów, 3 śrubki do dokręcenia dysków M.2 oraz instrukcje i płyta CD. To według mnie dość ubogie wyposażenie przy cenie blisko 750zł i myślę że w tej kwocie powinien znaleźć się chociaż by moduł Wi-FI lub Bluetotch. Inni producenci trochę lepiej wyposażają płyty w tej cenie jednak ja osobiści jeśli musiał bym wybierać wolę dobrą stabilność i dobre wyniki OC niż kilka dodatkowych "wodotrysków"...
Jednym słowem daję pełne 5 gwiazdek bo liczę że problem z moją płytą był jednorazowy i każdemu nawet dobremu producentowi elektroniki może coś tam czasem nie wyjść.
W ogóle ten BIOS jakiś taki prosty w porównaniu do tych sprzed 10 lat. ASCROCK _ SZACUN!!!
- ZALETY:
- + stabilność
- + solidność,
- + dźwięk
- + POST do wykrywania błędów obecny na płycie, a dziś to rzadkość
- + RESET i POWER na płycie
- + G.SKILL defaultowo na 3200 i CL14 śmigają aż miło, same się ustawiają
- WADY:
- - cena, choć w morele i tak było najtajniej
Całkiem udany układ dźwiękowy z pozłacanymi złączami( nazywa się toto Sound Blaster choć sercem układu jest Realtek Alc 1220,SNR 120 dB),ja i tak korzystam z Sound Blastera Z,którego kupiłem wcześniej
- ZALETY:
- + Sekcja zasilania
- + Wygląd
- + Układ dźwięku
- + Ledy i obsługa taśmy RGB
- + Dobre kondensatory
- + Przejrzysty i aktualny bios
- + wyświetlacz błędów,przyciski power i reset na płycie
- + 8xSata
- WADY:
- - Brak informacji o obsłudze procesorów 9 generacji na pudełku.
- - Mogłyby być jeszcze dodatkowe dwa porty USB(nawet 2.0) na tylnym panelu.
- WADY:
- - cewki potrafią lekko popiskiwać
- ZALETY:
- + Działa bez zarzutu,
- + Ładny nieprzesadzony wygląd
- + Gniazda sata schowane pod kartą graficzną - dla mnie to zaleta
- + Dobry stosunek ceny do jakości
- WADY:
- - Czerwona dioda informująca o aktywnym biosie oraz czerwone podświetlenie przycisków może frustrować, ale od czego mamy taśmę klejącą:)
- - Mogłaby mieć kila portów usb więcej
- - Byłoby idealnie gdyby gniazdo usb 3.0 przedniego panelu było kątowe jak gniazda sata
- ZALETY:
- + Temperatury sekcji zasilania
- + Ilość portów USB
- + jakość wykonania
- + solidne sloty PCI-e
- + karta dźwiękowa
- + podświetlenie
- + Łatwość OC procesora
- WADY:
- - Płyta przyszła z rozładowaną bateryjką
- ZALETY:
- + sekcja zasilania
- + rozmieszczenie wszystkich wejść
- + LEDy :)
- ZALETY:
- + Możliwości oc, temp. Sekcji,
- WADY:
- - Cena
- ZALETY:
- + dobra sekcja zasilania
- + dobra zintegrowana karta dźwiękowa
- + jakość wykonania
- + minimalistyczne rgb
- ZALETY:
- + stabilność
- + niezawodność
- + dużo opcji
- + wyświetlacz kodów błędu
- WADY:
- - wysoka cena
- - więcej nie znalazłem
- ZALETY:
- + Dobra obsługa RAM
Polecam
- ZALETY:
- + Solidnie wykonana, podswietlanie rgb, sli. Dobry dźwięk
- WADY:
- - Mało czytelna instrukcja i jak zwykle 4x język krzak plus wiele innych a Polskiego brak za co Wielki minus
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Płyta główna ASRock Z370 GAMING K6 możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
* M2_1, SATA3_0 and SATA3_1 share lanes. If either one of
them is in use, the others will be disabled.
* M2_2, SATA3_4 and SATA3_5 share lanes. If either one of
them is in use, the others will be disabled.
sam tego nie doczytałem
*M2_1, SATA3_0 and SATA3_1 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.
M2_2, SATA3_4 and SATA3_5 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.
Czyli jak wykorzystam M2_1 nie działa SATA3_0 i SATA3_1, lub jak wykorzystam SATA3_0 nie działa SATA3_1
Dość dziwne. Czyli realnie podłączasz SATA3_0 SSD zostaje ci SATA3_2, SATA3_3 i SATA3_4 lub SATA3_5 bo 4 i 5 wejście też dzielą linię jak 1 i 2 i jak jedno jest podłączone to drugie nie działa.
8x sata,
albo 1x m2 i 6x sata,
albo 2x m2 i 4x sata
Pierwszy raz podłączałem cokolwiek pod M.2 i nie miałem pojęcia że cośtakiego może mieć miejsce.
PS2. Wpadłem tutaj napisać komentarz żeby ostrzec że zintegrowana karta dźwiękowa szwankuje na tej płycie. Creative.... Ehhhh.