Szafy Rack SilverStone (1)

Szafy Rack SilverStone

(1)
Producenci:
SilverStone
AKTYWNE FILTRY
Dostępność w Netpunkcie/Czas wysyłki
Wybierz
Odbierz teraz w Netpunkcie
Kraków, Aleja Pokoju 78
Warszawa-Ursynów, Aleja KEN 83/U7
Warszawa-Białołęka, Modlińska 176
Łódź-Bałuty, Żurawia 3/5
Warszawa-Centrum, Aleje Jerozolimske 56
Kraków-Presto, Mogilska 97
Kraków, Wadowicka 6/9 Buma
Wysyłka
natychmiastowa
w 1 dzień roboczy
do 2 dni roboczych
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Szafa SilverStone Silverstone SST-RM201B Rackmount Server - 2U, schwarz - SST-RM201B

Szafa SilverStone Silverstone SST-RM201B Rackmount Server - 2U, schwarz - SST-RM201B

ID produktu: 1638303
CECHY PRODUKTU
Przeznaczenie: Brak danych
Wysokość montażowa: Brak danych
Pokaż więcej
Szafa rack to każda szafa przemysłowa, która spełnia określone standardy, a najważniejszym z nich jest rozmiar. Wszystkie bowiem szafy rack mają wymiar 19 cali. Podstawowym zastosowaniem szaf tego typu jest budowa zespołów teleinformatycznych, ale niewiele czasu trzeba było, aby standard ten wyszedł poza technologie komputerowe, a nawet poza zastosowania przemysłowe. Solidne, funkcjonalne i bardzo wszechstronne szafy rack coraz częściej kupowane są do domów.

Szafy rack wiszące pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni w górnej części ścian. Zresztą największym atutem szaf rack i tak pozostaje ich budowa. Warto tu wspomnieć, że choć standardowa szafa rack ma wymiar 19 cali, to można też kupić szafy rack w wymiarze 10 lub 24 cale. Te dwa ostatnie rozmiary są dostosowane do podzespołów IBM, ale coraz częściej podchwytują to również inni producenci. Przy okazji warto dodać, że wysokość szaf rack nie jest podawana w centymetrach, tylko w U, a każde U to 1 ¾ cala.

Cała szafa zbudowana jest na stelażu klatkowym, do którego poszczególne moduły przykręca się śrubami M6 na podkładkach i nakrętkami klatkowymi. Taka regularność i przewidywalność budowy sprawia, że szafy rack do zabudowy nadają się jak mało który mebel. Niektóre z nich są zamykane (zwykle dla poprawy wentylacji drzwi są perforowane, można kupić i solidną antywłamaniową szafę rack albo model ze wbudowanym chłodzeniem wodnym.

Tam, gdzie zwyczajna szafa jest za mała, przydaje się szafa rack dwusekcyjna. Są też dostępne większe szafy, ale to już przede wszystkim rozwiązania profesjonalne. Szafy rack do domu zwykle nie muszą być duże, ale ponieważ są zbudowane w prosty sposób, coraz częściej znajdują zastosowanie przy budowie systemów inteligentnego domu albo domowego centrum elektroniki – to w szafie rack można zamontować przekaźniki i kontrolery sprzętu, a także wiele aparatów kontrolnych i pomiarowych, co sprawia, że mimo swojej prostoty wykorzystywane są w nawet najbardziej skomplikowanych projektach.