UPS - baterie i akcesoria Eaton (17)

UPS - baterie i akcesoria Eaton

(17)
Producenci:
Eaton
AKTYWNE FILTRY
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Producenci:Eaton
 Eaton 5PXEBM48RT

Eaton 5PXEBM48RT

ID produktu: 410498
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Zewnętrzny moduł bateryjny
Pokaż więcej
 Eaton Zestaw do montażu ściennego Eaton Ellipse ECO (ELWALL)
-16%
80,64 zł
68,37 zł
 Eaton PCS008 1.5m

Eaton PCS008 1.5m

ID produktu: 832075
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Listwa zasilająca
Pokaż więcej
 Eaton Blok baterii do Modelle (2001627)
 Eaton Blok baterii do X-RT + MX (7590115)
 Eaton Blok baterii przeznaczony do Pulsar (7590116)
 Eaton Ellipse ECO zestaw do montażu stelażowego (RACK) (ELRACK)
 Eaton karta interfejsu przekaźnikowego AS/400 (BD) - 1014018
 Eaton karta X-Slot interfejsu przekaźnikowego AS/400 (1018460)
 Eaton UPS ACC NET MANAGEMENT CARD/NETWORK-M2 EATON

Eaton UPS ACC NET MANAGEMENT CARD/NETWORK-M2 EATON

ID produktu: 5022870
Zapytaj społeczności
Kupiło 6 osób
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Karta zarządzająca
Pokaż więcej
 Eaton EATON EATS16 - EATS16

Eaton EATON EATS16 - EATS16

ID produktu: 831511
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Przełącznik zasilania
Pokaż więcej
 Eaton bateria zewnętrzna    (5PXEBM72RT3U)

Eaton bateria zewnętrzna (5PXEBM72RT3U)

ID produktu: 659609
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Zewnętrzny moduł bateryjny
Pokaż więcej
 Eaton 5PXEBM72RT2U

Eaton 5PXEBM72RT2U

ID produktu: 410499
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Zewnętrzny moduł bateryjny
Pokaż więcej
 Eaton 9PX EBM 72V RT3U (9PXEBM72RT3U)

Eaton 9PX EBM 72V RT3U (9PXEBM72RT3U)

ID produktu: 943661
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Zewnętrzny moduł bateryjny
Pokaż więcej
 Eaton Zasilacz 9PX EBM 180V (9PXEBM180)

Eaton Zasilacz 9PX EBM 180V (9PXEBM180)

ID produktu: 697890
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Zewnętrzny moduł bateryjny
Pokaż więcej
 Eaton 9PXEBM240

Eaton 9PXEBM240

ID produktu: 605927
CECHY PRODUKTU
Rodzaj: Zewnętrzny moduł bateryjny
Pokaż więcej

UPS - baterie i akcesoria

Do głównych zadań zasilaczy awaryjnych UPS należy zapewnienie ciągłego zasilania podłączonym do nich urządzeniom, nawet w sytuacji zaniku napięcia w sieci. UPS to zasilacze awaryjne, które magazynują energię we wbudowanym akumulatorze, a w razie zaniku napięcia oddają ją, zapewniając stały dopływ prądu do komputera czy innych urządzeń. Do UPS podłączyć można dowolny sprzęt AGD i RTV.

Warto mieć na uwadze, że awaryjne zasilanie to niejedyna funkcja UPS. Urządzenia te regulują oraz filtrują napięcie zasilające pochodzące z sieci energetycznej. Chronią sprzęt przed wahaniami spowodowanymi podłączeniem do sieci innych urządzeń o dużej mocy, przepięciami będącymi skutkami wyładowań atmosferycznych, a także zniekształceniami harmonicznymi napięcia wynikającymi z użycia urządzeń z zasilaczami impulsowymi.

Jakie akcesoria do UPS?

Oferowane przez producentów urządzenia UPS charakteryzują się podobną budową bez względu na model i cenę. Do podstawowych elementów, z jakich składają się zasilacze awaryjne, zaliczyć należy: prostownik, falownik, akumulator oraz układ obejścia. Nowsze i wydajniejsze urządzenia wyposażone są również w dodatkowe komponenty zwiększające ich funkcjonalność. Wśród akcesoriów do UPS znaleźć można nie tylko wymienne akumulatory, moduły SNMP, ale także stabilizatory i regulatory napięcia. Adaptery SNMP często nazywane również modułami to karty rozszerzeń umożliwiające zdalną kontrolę oraz monitorowanie UPS z dowolnego miejsca na świecie poprzez sieć Internet. Tego typu akcesora pozwalają programować zasilacze, umożliwiają również ich zdalne wyłączenie.

Stabilizatory napięcia do UPS to z kolei automatyczne regulatory przeznaczone do pracy z urządzeniami wrażliwymi na zmiany napięcia. Do ich głównych funkcji należą: poprawa parametrów napięcia podawanego z sieci, tłumienie zakłóceń wprowadzanych z sieci energetycznej przez inne urządzenia oraz automatyczne obniżanie wysokiego i podnoszenie niskiego napięcia do właściwego poziomu. Tego typu akcesoria wyposażone są w czujniki temperatury chroniące przed przegrzaniem, a także filtry zabezpieczające przed przepięciami i przeciążeniami.

Moduł bateryjny, czyli akumulator to jeden z najważniejszych elementów budowy zasilaczy awaryjnych UPS. To właśnie dzięki niemu urządzenie jest w stanie podtrzymać zasilanie podłączonego do niego sprzętu nawet w razie braku napięcia z sieci. Czas podtrzymywania zasilania zależy przede wszystkim od pojemności zastosowanego w UPS akumulatora.

Jaki wymienny moduł bateryjny do UPS wybrać?

O wydajności zasilacza awaryjnego UPS decyduje zastosowany w nim moduł bateryjny. Jak wiadomo, każda bateria – również ta użyta w UPS – wymaga wymiany co kilka lat. Należy przy tym pamiętać, aby zastosować wymienny moduł bateryjny o takim samym napięciu – najczęściej 12 V. Wybierając akumulator, warto też zastanowić się nad jego pojemnością. Jeśli dotychczasowa bateria nie spełniała oczekiwań, można zdecydować się na moduł o większej pojemności. Jednym z ważniejszych parametrów akumulatorów do UPS jest ich rodzaj. W zasilaczach awaryjnych używa się dwóch typów akumulatorów: żelowych (GEL) oraz AGM.

Akumulator AGM to moduł, w którym płynny elektrolit jest zabsorbowany w separatorze wykonanym z maty szklanej. Tego typu akumulatory są szczelne i nie ma tutaj ryzyka wylania się elektrolitu ani jego parowania.

Akumulator żelowy to specjalny moduł, w którym elektrolit występuje w postaci żelu. Jest to konstrukcja szczelna, którą wykorzystuje się głównie w trybie pracy cyklicznej, a więc częstego ładowania i rozładowywania.

Poszukując dobrej jakości baterii do UPS, warto zwrócić uwagę na producenta. Wymienny moduł bateryjny APC, wymienny moduł bateryjny Eaton czy wymienny moduł bateryjny CSB to rozwiązania od lat cieszące się uznaniem zarówno ekspertów, jak i użytkowników. Na uwagę zasługują również wymienny moduł bateryjny Leaster oraz wymienny moduł bateryjny Green Cell, które wyróżnia wydajna i niezawodna praca.