Karty graficzne

Karta graficzna Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB GDDR5 (256 Bit) DVI-D, 2xHDMI, 2xDP (11265-31-20G)

ID produktu: 979887
Zobacz produkty podobne
(13)
Zapytaj społeczności 2 pytania
  • Chłodzenie: Wentylator
  • Ilość pamięci RAM: 4 GB
  • Rodzaj chipsetu: Radeon RX 580
  • Złącza: DisplayPort x2, DVI x1, HDMI x2
  • Łączenie kart: CrossFireX
Opis
Specyfikacja
Opinie (13)
Inspiracje (8)
Pytania i odpowiedzi (2)
Gwarancje i usługi
Raty

Opis produktu

SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 580 4GD5

W celu ciągłego usprawniania procesu produkcji FinFET 14 nm, najnowsze procesory graficzne Polaris, które zasilają karty SAPPHIRE NITRO + Radeon RX 580, są jeszcze bardziej energooszczędne. Pozwoliło to SAPPHIRE na podkręcenie zegarów i osiągnięcie do 10% lepszej wydajności w porównaniu z poprzednią serią. Aby dodać więcej miejsca na overclocking. Fabrycznie podkręcone rdzenie standardowego SAPPHIRE NITRO + RX 580 z zegarem doładowania 1411 MHz.

Kontrola wentylatora

Dzięki modelom NITRO +, SAPPHIRE podniósł stawkę dzięki nowemu sprawdzianowi wentylatora, który umożliwia użytkownikom sprawdzenie statusu chłodziarki za pomocą oprogramowania SAPPHIRE TriXX 3.0 i skontaktowanie się z obsługą klienta w razie problemów.

NITRO Quick Connect

System szybkiego połączenia SAPPHIRE zapewnia szybkie i łatwe rozwiązanie. Jeśli wykryto problem z wentylatorem, użytkownik nie musi zwracać całej karty - partnerzy SAPPHIRE wyślą wentylator zastępczy bezpośrednio do klienta lub sprzedawcy. Skontaktuj się ze swoim miejscem zakupu, aby poprosić o wymianę wentylatora. Partner kanału SAPPHIRE zorganizuje idealne rozwiązanie, aby otrzymać wentylator zastępczy.

NITRO CoolTech

Dzięki inteligentnemu układowi wentylacyjnemu III serii SAPPHIRE NITRO Gaming wentylator zaczyna się dokładnie w 56 stopniach Celsjusza, aby zrównoważyć wydajność z hałasem wentylatora.

NITRO Swobodny przepływ

Przyjrzeliśmy się tradycyjnemu systemowi wentylacji osiowej i odkryliśmy, że sposób, w jaki cyrkuluje gorące powietrze z powrotem do wlotu wentylatora, skutkuje wyższą temperaturą w czasie. Dzięki NITRO Free Flow (NFF) przeprojektowaliśmy przepływ powietrza całej chłodnicy i płyty, dzięki czemu gorące powietrze jest wydmuchiwane przez wentylator systemowy, szybko rozpraszając ciepło.

NITRO Boost

Nowy przełącznik NITRO Boost zwiększa zegar doładowania i ograniczenie mocy, aby zwiększyć wydajność, aby uwolnić wydajność karty. Planujesz podkręcić lub szukasz maksymalnej wydajności? Karty SAPPHRE NITRO są wyposażone w 8-stykowe złącze zasilania, które można podłączyć i włączyć funkcję Nitro Boost.

Chłodzenie Dual-X

Zatwierdzone przez SAPPHIRE chłodzenie Dual-X jest napędzane przez dwa masywne, ale ciche wentylatory i najnowocześniejszą konstrukcję grzejnika. Nowa forma naszych ostrzy 95 mm oznacza większy przepływ powietrza i lepsze pokrycie radiatorem przy niższym poziomie hałasu w porównaniu ze standardowymi projektami chłodzenia. Są to dwa wentylatory z łożyskami kulkowymi, które w naszych testach mają o 85% dłuższą żywotność niż łożyska tulejowe.

Przyjazny dla VR

Karty SAP Gaming serii NITRO są wyposażone w porty Dual HDMI, zaprojektowane specjalnie do współpracy z VR. Dzięki dwóm portom HDMI możesz jednocześnie mieć monitor HD i najnowocześniejszy zestaw słuchawkowy VR.

Porty są zgodne z najnowszą aktualizacją HDMI 2.0b, z przepustowością 18 Gb / s, maksymalnie 32 kanałami audio i są w stanie obsługiwać rozdzielczości 4K 50/60, takie jak 2160P, zachowując pełną kompatybilność ze starszymi specyfikacjami HDMI.

Kontrola docelowa szybkości ramki

Szybkość ramki docelowej (FRTC) umożliwia użytkownikom ustawienie docelowej maksymalnej liczby klatek na sekundę podczas odtwarzania aplikacji w trybie pełnoekranowym; korzyścią jest to, że FRTC może zmniejszyć zużycie energii GPU (idealne dla gier działających z częstotliwością klatek znacznie przewyższającą częstotliwość odświeżania wyświetlacza), a zatem zmniejszyć wytwarzanie ciepła i prędkości wentylatora / szum na karcie graficznej.

Szybkość klatek Sterowanie celami ogranicza wydajność nie tylko w renderowanych w 3D scenach, ale także na ekranach startowych, ekranach ładowania i menu, gdzie liczba klatek na sekundę często może niepotrzebnie przekraczać setki klatek na sekundę. Użytkownicy mogą chcieć ustawić bardzo wysokie limity tylko po to, by ograniczyć nieekonomiczny FPS, tak jak to widać w menu i tym podobnych, jednocześnie wykorzystując czas reakcji podany przez FPS znacznie powyżej 60.

DirectX® 12

DirectX® 12 to nowy, "konsolowy" interfejs graficzny od Microsoft®, który zapewnia twórcom gier bardziej bezpośrednią i oczywistą kontrolę nad sprzętem PC. Ta bezpośrednia lub "jawna" kontrola lepiej eksponuje zasoby sprzętowe procesorów graficznych AMD Radeon ™, aby zapewnić wyższą przepustowość sprzętu i, w konsekwencji, większą wydajność dla użytkowników. Mówiąc prościej: o wiele wydajniejszy sprzęt dzięki inteligentniejszemu oprogramowaniu! Według uznania twórców gier, ta wyższa efektywność może zostać wykorzystana na wyższe szybkości klatek, mniejsze opóźnienia (VR), niższe zużycie energii, lepszą jakość obrazu lub pewną wyliczoną równowagę wszystkich czterech. W każdym scenariuszu gracze mogą znacznie skorzystać na wyborze sprzętu AMD do uruchomienia ulubionej gry DirectX® 12.

Technologia AMD FreeSync™

Technologia AMD FreeSync™ pozwala kompatybilnej karcie graficznej i monitorze dynamicznie zmieniać liczbę klatek na sekundę w celu uzyskania optymalnej jakości wyświetlania bez łez lub stuay.

Freesync używa standardowego wyświetlacza przemysłowego Adaptive-Sync Eliminuje zrywanie ekranu bez zwykłych opóźnień i opóźnień.

Technologia AMD XConnect™

Podłącz i rozpocznij grę dzięki technologii AMD XConnect.

Teraz łatwiej niż kiedykolwiek możesz podłączyć zewnętrzną kartę graficzną Radeon ™. Dzięki technologii AMD XConnect ™, zewnętrzne obudowy GPU skonfigurowane z grafiką Radeon™ mogą z łatwością łączyć się i odłączać z kompatybilnym ultracienkim notebookiem lub 2-w-1 nad Thunderbolt ™ 3 w dowolnym momencie, podobnie jak dysk flash USB - pierwszy na zewnętrzne GPU!

Technologia AMD Eyefinity

Przenosimy Cię poza granice tradycyjnych wyświetlaczy komputerowych. Technologia AMD Eyefinity rozszerza tradycyjne ograniczenia komputerów stacjonarnych poprzez pomnożenie obszaru ekranu. Dzięki wielu monitorom gry stają się bardziej wciągające, stacje robocze stają się bardziej użyteczne, a Ty stajesz się bardziej produktywny (średnio o 42% bardziej produktywny według jednego badania).

Przenieś swoje gry na PC na nowy poziom rzeczywistości i zanurzenia. Większość nowoczesnych gier wygląda świetnie na trzech ekranach, a tylko karty graficzne AMD Radeon ™ oferują możliwość grania na pięciu ekranach w celu uzyskania niesamowitych wrażeń podczas grania. Inne kombinacje i konfiguracje z maksymalnie sześcioma ekranami działają również.1 Stwórz swój wymarzony wyświetlacz.

AMD Crossfire™

Technologia AMD CrossFire ™ to najlepsza platforma do gier z wieloma procesorami graficznymi. Odblokowując moc dominującą w grach, AMD CrossFire ™ wykorzystuje moc dwóch lub więcej niezależnych kart graficznych pracujących równolegle, aby znacznie poprawić wydajność gier.1 Karty graficzne AMD CrossFire ™ pasują praktycznie do każdego budżetu. Dzięki elastyczności łączenia dwóch, trzech lub czterech procesorów graficznych technologia AMD CrossFire ™ jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy wymagają ekstremalnej wydajności.

Przedstawiamy AMD LiquidVR

LiquidVR ™ to inicjatywa AMD, której celem jest uczynienie VR tak wygodnym i realistycznym, jak to tylko możliwe, poprzez tworzenie i utrzymywanie tego, co nazywa się "obecnością" - stanu wciągającej świadomości, w którym sytuacje, przedmioty lub postacie w wirtualnym świecie wydają się "realne". Ścisła współpraca z kluczowymi partnerami technologicznymi w ekosystemie, LiquidVR ™ wykorzystuje oprogramowanie i układy GPU AMD do rozwiązywania typowych problemów i pułapek związanych z osiągnięciem obecności, takich jak zmniejszenie opóźnień ruchu do fotonu do mniej niż 10 milisekund. Jest to kluczowy krok w rozwiązaniu typowych dolegliwości, takich jak choroba lokomocyjna, które mogą wystąpić, gdy odwrócisz głowę w wirtualnym świecie i zajmie to nawet kilka milisekund zbyt długo, aby pokazać nową perspektywę.

HDR Ready

High Dynamic Range (HDR) to najnowocześniejsza technologia dla graczy i kinomanów, którzy dbają o jakość wyświetlacza telewizora lub monitora. Model HDR, wzorowany na ostrości wzroku człowieka, znacznie rozszerza zakres kolorów i współczynników kontrastu, które można pokazać na zgodnych wyświetlaczach. Gotowe do HDR gry i filmy odtwarzane na ekranie HDR są niezwykle ostre, kolorowe i żywe, z lepszym kontrastem i wyrafinowaną niuanacją w porównaniu do nawet najbardziej oszałamiających treści SDR.

Zabezpieczenie bezpiecznika

Aby chronić swoją kartę, karty z serii SAPPHIRE NITRO + są wyposażone w bezpiecznik wbudowany w obwód zewnętrznego złącza zasilania PCI-E, aby zapewnić bezpieczeństwo komponentów.

Precyzyjna kontrola wentylatora

Standardowe wentylatory przemysłowe mogą mieć do 10% różnicy między ich obrotami wentylatora (obr / min). Dzięki nowemu układowi kontroli wentylatora na kartach graficznych SAPPHIRE NITRO + różnica ta jest zmniejszona do 3%. Ta poprawa dokładności o 70% zapewnia, że wydajność chłodzenia i szumów każdej karty NITRO + jest do zera.

Solidne chłodzenie VRM

Karty SAPPHIRE NITRO + zostały zaprojektowane z solidnym chłodzeniem VRM i mają wysoką podkładkę przewodzenia ciepła na tylnej płycie, aby skutecznie i skutecznie odprowadzać ciepło.

Nitro Glow 2

Karta graficzna jest czymś więcej niż innym komponentem; to bijące serce twojego systemu gier. Powinien wyglądać tak dobrze, jak kosztuje. Dzięki gustownej konstrukcji osłony wzmocnionej diodami LED RGB każda karta jest praktycznie dziełem sztuki. Możesz nawet zmienić kolory diody LED, aby dostosować swój projekt. Można to kontrolować za pomocą oprogramowania, korzystając z najnowszej wersji narzędzia wygrywającego nagrodę SAPPHIRE - TriXX 3.0. Użytkownicy mogą wybierać spośród pięciu różnych trybów, w tym trybu prędkości wentylatora, trybu temperatury PCB lub trybu kolorowej tęczy. Jeśli wolisz, diody LED można również wyłączyć.

Black Diamond Choke 4

Nasze dławiki z czarnego diamentu są o 10% chłodniejsze i o 25% bardziej wydajne niż zwykły dławik - a te dławiki Mark 4 obniżają temperaturę cewki o 15% więcej niż Mark 3.

Te wyjątkowe dławiki utrzymają stabilność gry dzięki wbudowanym radiatorom i pomagają zminimalizować skomlenie cewki.

Podwójne łożysko kulkowe - dłuższa żywotność 1.85X

Podwójne łożyska kulkowe na wrzecionach wentylatora zapewniają płynną pracę i długą żywotność i są zaprojektowane tak, aby chronić przed kurzem. Ciche chłodzenie, dwa wentylatory z łożyskami kulkowymi, o wysokiej wydajności.

Wytrzymała czarna polimerowa nakładka

Wysokiej jakości aluminiowy kondensator o długiej żywotności nie tylko zwiększa żywotność podzespołów, ale także zwiększa niezawodność i zdolność przetaktowywania. Gdy temperatura pracy spadnie o 20 ° C, żywotność produktu zostanie wydłużona do dziesięciokrotności. Ponadto, gdy temperatura pracy wzrosła o 20 ° C, żywotność produktu zmniejszyła się tylko o 10%.

Specyfikacja

Radeon RX 580
PCI Express x16
4096 x 2160
Wentylator
DirectX 12
OpenCL 2.0
OpenGL 4.5
Wersja 5.0
Wersja 5.0
Procesory strumieniowe: 2304
AMD Frame Rate Target Control
AMD FreeSync
AMD Liquid VR
AMD Tress FX
AMD Xconnect Ready
AMD ZeroCore Power
Dual-BIOS
Dual-X Cooling
HDR Ready
Intelligent Fan Control III
NITRO Boost
NITRO CoolTech(NCT)
NITRO Fan Check
NITRO Free Flow
NITRO Glow RGB LED
NITRO Quick Connect system
VR Ready
Złącza
DisplayPort x2
DVI x1
HDMI x2
PCI-E 8-pin + PCI-E 6-pin

Opinie (13)

(13)
Najbardziej pomocna opinia
Bardzo dobra karta - nawet z 4GB wystarczająca do płynnego grania w najnowsze tytuły.
Posiadam ten produkt Ponad rok
Jak wygląda temat kultury pracy tej karty ? Chodzi mi o głośność wentylatorów.
Nie mam porównania do innych kart RX580 ale jest cicho, mimo przestawienia krzywej pracy wentylatorów pod osiąganie niższych temperatur (1100-1200 obr./min przy np. Rise of Tomb Rider) - u mnie najgłośniejszy element podczas grania to stockowy wiatrak od Ryzena 5 (Wraith Spire).
Niestety odczucia akustyczne są pojęciem względnym - to co dla jednego jest bardzo ciche dla innego człowieka może być zbyt głośne.
Ja jestem zadowolony z zakupu (mam wersję 8GB) - dla mnie kultura pracy tej karty jest jak najbardziej OK (w większości testów piszą że jest to jedna z cichszych kart RX580)
Mam Radka XFX 580 i jest bardzo kulturalny :D z tego co wiem karty od Saphire są pod tym względem lepiej wykonane... Najlepsza kultura pracy na rynku Radeon-ów ;)

Inspiracje (8)

Pytania i odpowiedzi (2)

Czy SilentiumPC L2 Vero 500w wystarczy dla tej karty? CPU i5-8400 + 16gb ram mam do tego.
Powinno wystarczyc 500w o ile zasilacz jest w miare nowy I nie dziala pod obciazeniem 24/7 jak w koparkach
Wystarczy
Wystarczy. Taka konfiguracja powinna maksymalnie wyciągnąć ~370W.

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Sprzedawcy
Informacje o gwarancji producenta
Opis:
Kontakt: http://www.sapphiretech.com/about.asp?tab=contact&lang=eng
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (13)

Pytania i odpowiedzi (2)

Inspiracje (8)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: K&M Odkamieniacz 250ml AK122, TRENDnet Fiber Converter 1x10/100 1xFX-SC 15KM TFC-110S15, Activejet AOC-202, TreQ Toslink - Toslink, 1.5, Czarny (TQA5615), Inakustik MiniJack 3.5 mm - MiniJack 3.5 mm, 0.75, Biały (0031010075), Deknudt Skarbonka 10x15 (S66RR1), Hoya Digital Filter Kit 55mm (HOYA-DFK55), MediaRange HDMI - HDMI, 1.8, Czarny (MRCS141), AM Lab Spray zestaw do czyszczenia ekranu 2w1, 37.5ml, szary (85516-12), Trevi DJ 677 M, Sharkoon 4 porty USB 3.0, srebrny z zasilaczem, MicroConnect DisplayPort Mini HDMI, 1, Biały (MDPHDMI1), Allied Telesis ALLIED Media Blade 10 / 100 / 1000TX to SFP with OAM Support SFP Port unpopulated - AT-CM3K0S, NoName Pokrowiec Smart Look do Samsung Galaxy S7 Edge G935 (GSM023851), Beeyo Nakładka Smooth do Samsung A3 2017 (GSM026733), Monster iSport Achieve Niebieskie (ISPORT ACHIEVE BL), Lenovo LENOVO DCG ThinkSystem 750W(230/115V) Platinum Hot-Swap Power Supply - 7N67A00883, Logitech G703 LightSpeed Wireless (910-005093), AMSCAN Serwetki 33x33 cm 20 sztuk, Psi Patrol (9902612), GeForce FX 5200