Karty graficzne

Karta graficzna Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB GDDR5 (256 Bit) DVI-D, 2xHDMI, 2xDP (11265-31-20G)

ID produktu: 979887
Zobacz produkty podobne
(15)
Zapytaj społeczności 2 pytania
  • Ilość pamięci RAM: 4 GB
  • Rodzaj chipsetu: Radeon RX 580
  • Typ chłodzenia: Wentylator
  • Złącza: DisplayPort x2, DVI x1, HDMI x2
  • Łączenie kart: CrossFireX
Opis
Specyfikacja
Opinie (15)
Inspiracje (8)
Pytania i odpowiedzi (2)
Gwarancje i usługi
Raty

Opis produktu

Radeon RX 580 - topowa karta graficzna AMD Polaris

Jedna z topowych kart graficznych AMD Polaris – Radeon RX 580 zapewni bardzo dobre parametry do najpopularniejszych gier, ale też do oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości, do montażu wideo, streamingu i wielu innych zadań. Zgodność z DirectX12 oraz Shader Model 5.0 zapewnia kompatybilność i bezproblemowe odwzorowanie grafiki w grach oraz wysoką płynność rozgrywki. Jednostka RX 580 dysponuje nawet 8 GB pamięci RAM GDDR5 (w zależności od modelu) i bazuje na dopracowanej architekturze Polaris 20, dzięki czemu oferuje jeszcze wyższą wydajność.

4GB pamięci RAM GDDR5

Graj, ciesz się doskonałą jakością obrazu i płynną pracą dzięki 4GB pamięci RAM GDDR5. Trzykrotnie wyższa wydajność GDDR5 w porównaniu z poprzednią wersją pamięci RAM wykorzystywaną w kartach graficznych gwarantuje niczym niezakłócone działanie, znacznie większą szybkość, a w konsekwencji pozwala zrelaksować się podczas oglądania emocjonujących filmów akcji lub grania w topowe produkcje. Wirtualne rozgrywki bez denerwujących zacięć i klatkowania? Dzięki 4GB GDDR5 przeniesiesz się na zupełnie nowy poziom gamingu!

Aktywny układ chłodzenia

Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.

Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.

Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.

VR Ready

Zachwyć się możliwościami oferowanymi przez technologię Virtual Reality (VR). Zmień sposób grania i stań się pełnoprawnym uczestnikiem toczonej batalii, trafiając w sam środek akcji dzięki prawdziwemu 3D. Poruszaj głową, aby zmienić widziany obraz, nawiązuj interakcje za pomocą gestów, oddaj się niezapomnianej rozrywce na najwyższym poziomie. Dzięki technologi VR Ready otrzymujesz doskonałą jakość obrazu, płynność i dynamikę, o jakiej niedawno można było jedynie marzyć.

DisplayPort

Na pokładzie prezentowanej karty graficznej nie mogło zabraknąć uniwersalnego interfejsu cyfrowego DisplayPort, dzięki któremu podłączysz do komputera nie tylko monitor, ale również system kina domowego. Oglądaj filmy w jakości 4K, ciesz się emocjonującą rozgrywką bezpośrednio na ekranie telewizora, wielkoformatowego wyświetlacza lub dzięki projektorowi... na ścianie. DisplayPort zapewnia wsparcie dla technologii ochrony treści oraz VESA Display Stream Compression.

DVI

Zagraj w ulubioną grę, pracuj z aplikacjami biurowymi, oglądaj długo wyczekiwany serial. Dzięki wykorzystaniu złącza DVI wyświetlisz na monitorze wysokiej rozdzielczości obraz, zawsze, gdy tego potrzebujesz. Ciesz się dynamiczną rozgrywką i płynnym obrazem bez przycięć i klatkowania. Złącze DVI zapewnia wysoką jakość przesyłanego sygnału wideo, dzięki dużej przepustowości złącza oraz szybkiemu odświeżaniu.

HDMI

Przenieś się na zupełnie nowy poziom rozrywki dzięki możliwościom, jakie daje Ci złącze HDMI. Podłącz komputer do telewizora, projektora lub wielkoformatowego wyświetlacza i odtwarzaj obraz o doskonałej jakości wszędzie, gdzie tylko chcesz. Złącze HDMI przesyła nieskompresowany cyfrowy sygnał audio oraz wideo i pozwala na transmitowanie 8 kanałowego dźwięku z próbkowaniem 192 kHz. Zapomnij o przycięciach i przerwach w odtwarzanym filmie akcji w jakości 4K lub podczas cyfrowej potyczki z najlepszymi konkurentami na świecie.

SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 580 4GD5

W celu ciągłego usprawniania procesu produkcji FinFET 14 nm, najnowsze procesory graficzne Polaris, które zasilają karty SAPPHIRE NITRO + Radeon RX 580, są jeszcze bardziej energooszczędne. Pozwoliło to SAPPHIRE na podkręcenie zegarów i osiągnięcie do 10% lepszej wydajności w porównaniu z poprzednią serią. Aby dodać więcej miejsca na overclocking. Fabrycznie podkręcone rdzenie standardowego SAPPHIRE NITRO + RX 580 z zegarem doładowania 1411 MHz.

Kontrola wentylatora

Dzięki modelom NITRO +, SAPPHIRE podniósł stawkę dzięki nowemu sprawdzianowi wentylatora, który umożliwia użytkownikom sprawdzenie statusu chłodziarki za pomocą oprogramowania SAPPHIRE TriXX 3.0 i skontaktowanie się z obsługą klienta w razie problemów.

NITRO Quick Connect

System szybkiego połączenia SAPPHIRE zapewnia szybkie i łatwe rozwiązanie. Jeśli wykryto problem z wentylatorem, użytkownik nie musi zwracać całej karty - partnerzy SAPPHIRE wyślą wentylator zastępczy bezpośrednio do klienta lub sprzedawcy. Skontaktuj się ze swoim miejscem zakupu, aby poprosić o wymianę wentylatora. Partner kanału SAPPHIRE zorganizuje idealne rozwiązanie, aby otrzymać wentylator zastępczy.

NITRO CoolTech

Dzięki inteligentnemu układowi wentylacyjnemu III serii SAPPHIRE NITRO Gaming wentylator zaczyna się dokładnie w 56 stopniach Celsjusza, aby zrównoważyć wydajność z hałasem wentylatora.

NITRO Swobodny przepływ

Przyjrzeliśmy się tradycyjnemu systemowi wentylacji osiowej i odkryliśmy, że sposób, w jaki cyrkuluje gorące powietrze z powrotem do wlotu wentylatora, skutkuje wyższą temperaturą w czasie. Dzięki NITRO Free Flow (NFF) przeprojektowaliśmy przepływ powietrza całej chłodnicy i płyty, dzięki czemu gorące powietrze jest wydmuchiwane przez wentylator systemowy, szybko rozpraszając ciepło.

NITRO Boost

Nowy przełącznik NITRO Boost zwiększa zegar doładowania i ograniczenie mocy, aby zwiększyć wydajność, aby uwolnić wydajność karty. Planujesz podkręcić lub szukasz maksymalnej wydajności? Karty SAPPHRE NITRO są wyposażone w 8-stykowe złącze zasilania, które można podłączyć i włączyć funkcję Nitro Boost.

Chłodzenie Dual-X

Zatwierdzone przez SAPPHIRE chłodzenie Dual-X jest napędzane przez dwa masywne, ale ciche wentylatory i najnowocześniejszą konstrukcję grzejnika. Nowa forma naszych ostrzy 95 mm oznacza większy przepływ powietrza i lepsze pokrycie radiatorem przy niższym poziomie hałasu w porównaniu ze standardowymi projektami chłodzenia. Są to dwa wentylatory z łożyskami kulkowymi, które w naszych testach mają o 85% dłuższą żywotność niż łożyska tulejowe.

Przyjazny dla VR

Karty SAP Gaming serii NITRO są wyposażone w porty Dual HDMI, zaprojektowane specjalnie do współpracy z VR. Dzięki dwóm portom HDMI możesz jednocześnie mieć monitor HD i najnowocześniejszy zestaw słuchawkowy VR.

Porty są zgodne z najnowszą aktualizacją HDMI 2.0b, z przepustowością 18 Gb / s, maksymalnie 32 kanałami audio i są w stanie obsługiwać rozdzielczości 4K 50/60, takie jak 2160P, zachowując pełną kompatybilność ze starszymi specyfikacjami HDMI.

Kontrola docelowa szybkości ramki

Szybkość ramki docelowej (FRTC) umożliwia użytkownikom ustawienie docelowej maksymalnej liczby klatek na sekundę podczas odtwarzania aplikacji w trybie pełnoekranowym; korzyścią jest to, że FRTC może zmniejszyć zużycie energii GPU (idealne dla gier działających z częstotliwością klatek znacznie przewyższającą częstotliwość odświeżania wyświetlacza), a zatem zmniejszyć wytwarzanie ciepła i prędkości wentylatora / szum na karcie graficznej.

Szybkość klatek Sterowanie celami ogranicza wydajność nie tylko w renderowanych w 3D scenach, ale także na ekranach startowych, ekranach ładowania i menu, gdzie liczba klatek na sekundę często może niepotrzebnie przekraczać setki klatek na sekundę. Użytkownicy mogą chcieć ustawić bardzo wysokie limity tylko po to, by ograniczyć nieekonomiczny FPS, tak jak to widać w menu i tym podobnych, jednocześnie wykorzystując czas reakcji podany przez FPS znacznie powyżej 60.

DirectX® 12

DirectX® 12 to nowy, "konsolowy" interfejs graficzny od Microsoft®, który zapewnia twórcom gier bardziej bezpośrednią i oczywistą kontrolę nad sprzętem PC. Ta bezpośrednia lub "jawna" kontrola lepiej eksponuje zasoby sprzętowe procesorów graficznych AMD Radeon ™, aby zapewnić wyższą przepustowość sprzętu i, w konsekwencji, większą wydajność dla użytkowników. Mówiąc prościej: o wiele wydajniejszy sprzęt dzięki inteligentniejszemu oprogramowaniu! Według uznania twórców gier, ta wyższa efektywność może zostać wykorzystana na wyższe szybkości klatek, mniejsze opóźnienia (VR), niższe zużycie energii, lepszą jakość obrazu lub pewną wyliczoną równowagę wszystkich czterech. W każdym scenariuszu gracze mogą znacznie skorzystać na wyborze sprzętu AMD do uruchomienia ulubionej gry DirectX® 12.

Technologia AMD FreeSync™

Technologia AMD FreeSync™ pozwala kompatybilnej karcie graficznej i monitorze dynamicznie zmieniać liczbę klatek na sekundę w celu uzyskania optymalnej jakości wyświetlania bez łez lub stuay.

Freesync używa standardowego wyświetlacza przemysłowego Adaptive-Sync Eliminuje zrywanie ekranu bez zwykłych opóźnień i opóźnień.

Technologia AMD XConnect™

Podłącz i rozpocznij grę dzięki technologii AMD XConnect.

Teraz łatwiej niż kiedykolwiek możesz podłączyć zewnętrzną kartę graficzną Radeon ™. Dzięki technologii AMD XConnect ™, zewnętrzne obudowy GPU skonfigurowane z grafiką Radeon™ mogą z łatwością łączyć się i odłączać z kompatybilnym ultracienkim notebookiem lub 2-w-1 nad Thunderbolt ™ 3 w dowolnym momencie, podobnie jak dysk flash USB - pierwszy na zewnętrzne GPU!

Technologia AMD Eyefinity

Przenosimy Cię poza granice tradycyjnych wyświetlaczy komputerowych. Technologia AMD Eyefinity rozszerza tradycyjne ograniczenia komputerów stacjonarnych poprzez pomnożenie obszaru ekranu. Dzięki wielu monitorom gry stają się bardziej wciągające, stacje robocze stają się bardziej użyteczne, a Ty stajesz się bardziej produktywny (średnio o 42% bardziej produktywny według jednego badania).

Przenieś swoje gry na PC na nowy poziom rzeczywistości i zanurzenia. Większość nowoczesnych gier wygląda świetnie na trzech ekranach, a tylko karty graficzne AMD Radeon ™ oferują możliwość grania na pięciu ekranach w celu uzyskania niesamowitych wrażeń podczas grania. Inne kombinacje i konfiguracje z maksymalnie sześcioma ekranami działają również.1 Stwórz swój wymarzony wyświetlacz.

AMD Crossfire™

Technologia AMD CrossFire ™ to najlepsza platforma do gier z wieloma procesorami graficznymi. Odblokowując moc dominującą w grach, AMD CrossFire ™ wykorzystuje moc dwóch lub więcej niezależnych kart graficznych pracujących równolegle, aby znacznie poprawić wydajność gier.1 Karty graficzne AMD CrossFire ™ pasują praktycznie do każdego budżetu. Dzięki elastyczności łączenia dwóch, trzech lub czterech procesorów graficznych technologia AMD CrossFire ™ jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy wymagają ekstremalnej wydajności.

Przedstawiamy AMD LiquidVR

LiquidVR ™ to inicjatywa AMD, której celem jest uczynienie VR tak wygodnym i realistycznym, jak to tylko możliwe, poprzez tworzenie i utrzymywanie tego, co nazywa się "obecnością" - stanu wciągającej świadomości, w którym sytuacje, przedmioty lub postacie w wirtualnym świecie wydają się "realne". Ścisła współpraca z kluczowymi partnerami technologicznymi w ekosystemie, LiquidVR ™ wykorzystuje oprogramowanie i układy GPU AMD do rozwiązywania typowych problemów i pułapek związanych z osiągnięciem obecności, takich jak zmniejszenie opóźnień ruchu do fotonu do mniej niż 10 milisekund. Jest to kluczowy krok w rozwiązaniu typowych dolegliwości, takich jak choroba lokomocyjna, które mogą wystąpić, gdy odwrócisz głowę w wirtualnym świecie i zajmie to nawet kilka milisekund zbyt długo, aby pokazać nową perspektywę.

HDR Ready

High Dynamic Range (HDR) to najnowocześniejsza technologia dla graczy i kinomanów, którzy dbają o jakość wyświetlacza telewizora lub monitora. Model HDR, wzorowany na ostrości wzroku człowieka, znacznie rozszerza zakres kolorów i współczynników kontrastu, które można pokazać na zgodnych wyświetlaczach. Gotowe do HDR gry i filmy odtwarzane na ekranie HDR są niezwykle ostre, kolorowe i żywe, z lepszym kontrastem i wyrafinowaną niuanacją w porównaniu do nawet najbardziej oszałamiających treści SDR.

Zabezpieczenie bezpiecznika

Aby chronić swoją kartę, karty z serii SAPPHIRE NITRO + są wyposażone w bezpiecznik wbudowany w obwód zewnętrznego złącza zasilania PCI-E, aby zapewnić bezpieczeństwo komponentów.

Precyzyjna kontrola wentylatora

Standardowe wentylatory przemysłowe mogą mieć do 10% różnicy między ich obrotami wentylatora (obr / min). Dzięki nowemu układowi kontroli wentylatora na kartach graficznych SAPPHIRE NITRO + różnica ta jest zmniejszona do 3%. Ta poprawa dokładności o 70% zapewnia, że wydajność chłodzenia i szumów każdej karty NITRO + jest do zera.

Solidne chłodzenie VRM

Karty SAPPHIRE NITRO + zostały zaprojektowane z solidnym chłodzeniem VRM i mają wysoką podkładkę przewodzenia ciepła na tylnej płycie, aby skutecznie i skutecznie odprowadzać ciepło.

Nitro Glow 2

Karta graficzna jest czymś więcej niż innym komponentem; to bijące serce twojego systemu gier. Powinien wyglądać tak dobrze, jak kosztuje. Dzięki gustownej konstrukcji osłony wzmocnionej diodami LED RGB każda karta jest praktycznie dziełem sztuki. Możesz nawet zmienić kolory diody LED, aby dostosować swój projekt. Można to kontrolować za pomocą oprogramowania, korzystając z najnowszej wersji narzędzia wygrywającego nagrodę SAPPHIRE - TriXX 3.0. Użytkownicy mogą wybierać spośród pięciu różnych trybów, w tym trybu prędkości wentylatora, trybu temperatury PCB lub trybu kolorowej tęczy. Jeśli wolisz, diody LED można również wyłączyć.

Black Diamond Choke 4

Nasze dławiki z czarnego diamentu są o 10% chłodniejsze i o 25% bardziej wydajne niż zwykły dławik - a te dławiki Mark 4 obniżają temperaturę cewki o 15% więcej niż Mark 3.

Te wyjątkowe dławiki utrzymają stabilność gry dzięki wbudowanym radiatorom i pomagają zminimalizować skomlenie cewki.

Podwójne łożysko kulkowe - dłuższa żywotność 1.85X

Podwójne łożyska kulkowe na wrzecionach wentylatora zapewniają płynną pracę i długą żywotność i są zaprojektowane tak, aby chronić przed kurzem. Ciche chłodzenie, dwa wentylatory z łożyskami kulkowymi, o wysokiej wydajności.

Wytrzymała czarna polimerowa nakładka

Wysokiej jakości aluminiowy kondensator o długiej żywotności nie tylko zwiększa żywotność podzespołów, ale także zwiększa niezawodność i zdolność przetaktowywania. Gdy temperatura pracy spadnie o 20 ° C, żywotność produktu zostanie wydłużona do dziesięciokrotności. Ponadto, gdy temperatura pracy wzrosła o 20 ° C, żywotność produktu zmniejszyła się tylko o 10%.

Specyfikacja

PCI Express x16
4096 x 2160
DirectX 12
OpenCL 2.0
OpenGL 4.5
Wersja 5.0
Wersja 5.0
Procesory strumieniowe: 2304
AMD Frame Rate Target Control
AMD FreeSync
AMD Liquid VR
AMD Tress FX
AMD Xconnect Ready
AMD ZeroCore Power
Dual-BIOS
HDR Ready
Intelligent Fan Control III
NITRO Boost
NITRO CoolTech(NCT)
NITRO Fan Check
NITRO Free Flow
NITRO Glow RGB LED
NITRO Quick Connect system
VR Ready
Nazwa chłodzenia
Dual-X Cooling
Złącza
DisplayPort x2
DVI x1
HDMI x2
PCI-E 8-pin + PCI-E 6-pin

Opinie (15)

(15)
5/5
(15)
100% osób poleca
ten produkt
5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Bardzo dobra karta - nawet z 4GB wystarczająca do płynnego grania w najnowsze tytuły.
Posiadam ten produkt Ponad rok
Jak wygląda temat kultury pracy tej karty ? Chodzi mi o głośność wentylatorów.
Nie mam porównania do innych kart RX580 ale jest cicho, mimo przestawienia krzywej pracy wentylatorów pod osiąganie niższych temperatur (1100-1200 obr./min przy np. Rise of Tomb Rider) - u mnie najgłośniejszy element podczas grania to stockowy wiatrak od Ryzena 5 (Wraith Spire).
Niestety odczucia akustyczne są pojęciem względnym - to co dla jednego jest bardzo ciche dla innego człowieka może być zbyt głośne.
Ja jestem zadowolony z zakupu (mam wersję 8GB) - dla mnie kultura pracy tej karty jest jak najbardziej OK (w większości testów piszą że jest to jedna z cichszych kart RX580)
Mam Radka XFX 580 i jest bardzo kulturalny :D z tego co wiem karty od Saphire są pod tym względem lepiej wykonane... Najlepsza kultura pracy na rynku Radeon-ów ;)

Inspiracje (8)

Pytania i odpowiedzi (2)

Czy SilentiumPC L2 Vero 500w wystarczy dla tej karty? CPU i5-8400 + 16gb ram mam do tego.
Powinno wystarczyc 500w o ile zasilacz jest w miare nowy I nie dziala pod obciazeniem 24/7 jak w koparkach
Wystarczy
Wystarczy. Taka konfiguracja powinna maksymalnie wyciągnąć ~370W.

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Sprzedawcy
Informacje o gwarancji producenta
Opis:
Kontakt: http://www.sapphiretech.com/about.asp?tab=contact&lang=eng
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (15)

Pytania i odpowiedzi (2)

Inspiracje (8)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: HP UK932E, I-TEC USB - VGA / HDMI Czarno-biały (USB2HDTRIO), Canon LS-123K-Metallic (9490B002AA), Targus USB 3.0 z ETHERNET (ACH122EUZ), Manhattan Lightning -> USB A 1.8m (390842), Energizer Bateria CR2450 2szt., Scholl Velvet Smooth Pilnik elektroniczny do stóp z kryształkami diamentu różowy 1szt, Axis T91B21 biały stojak (5506-6110), DoggyDolly Kamizelka z muchą, jasnoniebieska, rozmiar L, 31-33cm/46-48cm, Uni Mitsubishi Pencil Zakreślacz (PUS102TJASNIEB), HERBAL PETS Hibiskus 60g, Calgon Tabletki odkamieniające do pralek 15szt., Ricoh Toner zamiennik Ricoh DT3000, black, Mcab MiniJack 3.5 mm - MiniJack 3.5 mm, 3, Czarny (7200147), Telone Etui ochronne do do LG K10 K420N, przezroczyste, JetWorld Toner do OKI C532 C542 MC563 MC573 / 46490606 / Magenta / 6000 stron / zamiennik / JetWorld uniwersalny, Orink Toner do drukarek Dell Laser Printer 2330d/dn | Black | 6000str. LD2330 OR uniwersalny, Bugatti Wiaderko BUGATTI 22-181 (Opakowanie prezentowe, Wiaderko na szampana), Radeon RX 580