Karty graficzne

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 (GV-N208SGAMING OC-8GC)

ID produktu: 5939096
Zobacz produkty podobne
(1)
Zapytaj społeczności 1 pytanie
  • Ilość pamięci RAM: 8 GB
  • Rodzaj chipsetu: GeForce RTX 2080 Super
  • Typ chłodzenia: Wentylator
  • Złącza: DisplayPort x3, USB-C, HDMI x1
  • Łączenie kart: NVLink
Opis
Specyfikacja
Opinie (1)
Inspiracje (2)
Pytania i odpowiedzi (1)
Gwarancje i usługi
Raty

Opis produktu

NVIDIA RTX 2080 Super - ekstremalna wydajność

Jeszcze lepszy i wydajniejszy układ graficzny, który zaprojektowano z myślą o topowych grach. NVIDIA RTX 2080 Super to jednostka, która zadba o maksymalny realizm w odwzorowaniu obrazu, a wszystko to za sprawą parametrów – szybkiej pamięci GDDR6, wsparciu dla technologii VR oraz obsłudze Ray Tracingu, który pozwala na śledzenie cieni i odbić w czasie rzeczywistym. Rozgrywka jeszcze nigdy dotąd nie była tak wciągająca, a obraz tak szczegółowy i realistyczny. Karta RTX 2080 Super sprawdzi się w topowych urządzeniach do gier, ale też do projektowania graficznego oraz edycji wideo.

8GB pamięci RAM GDDR6

Zaproś znajomych, usiądź na wygodnej kanapie, włącz film w 4K i ciesz się dynamicznym obrazem dzięki 8GB pamięci GDDR6. Zapomnij o frustrującym klatkowaniu podczas grania w topowe produkcje albo przycinaniu w czasie pracy w zaawansowanych programach graficznych. Pamięć RAM GDDR6 to nie tylko kilkukrotnie większa wydajność i energooszczędność, ale również niepowtarzalna jakość gwarantująca płynność wyświetlanego obrazu. Ciesz się niczym niezakłóconą rozgrywką, konkuruj z najlepszymi rywalami na świecie – z 8GB pamięci GDDR6 możesz znacznie więcej!

Aktywny układ chłodzenia

Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.

Alternatywą dla chłodzenia aktywnego jest całkowicie bezgłośny układ pasywny, gdzie stosowany jest sam radiator bez wentylatora. Znajduje on jednak zastosowanie jedynie w mało wydajnych kartach graficznych z niższego segmentu, które nie generują wiele ciepła.

Nieliczne, najwydajniejsze jednostki mają także konstrukcję fabrycznie przystosowaną do chłodzenia wodnego. Jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane od chłodzenia aktywnego czy pasywnego, jednak zapewnia najwyższą wydajność.

VR Ready

Zachwyć się możliwościami oferowanymi przez technologię Virtual Reality (VR). Zmień sposób grania i stań się pełnoprawnym uczestnikiem toczonej batalii, trafiając w sam środek akcji dzięki prawdziwemu 3D. Poruszaj głową, aby zmienić widziany obraz, nawiązuj interakcje za pomocą gestów, oddaj się niezapomnianej rozrywce na najwyższym poziomie. Dzięki technologi VR Ready otrzymujesz doskonałą jakość obrazu, płynność i dynamikę, o jakiej niedawno można było jedynie marzyć.

Nowy interfejs Vulkan

Pracuj, baw się, oglądaj – wygodnie i komfortowo dzięki bibliotece Vulkan API zapewniającej większą kontrolę nad kartą graficzną i niższe obciążenie GPU. Vulkan API ma obniżony narzut sterowania, a więc wymaga mniejszej mocy obliczeniowej procesora głównego do wykonania tych samych zadań, posiada też lepsze skalowanie w wielordzeniowych procesorach. Już dziś zachwyć się znacznie lepszą grafiką w grach i możliwościami drzemiącymi w bibliotece Vulkan.

NVIDIA Ansel

Dzięki technologii Ansel będącej odpowiedzią na niewielkie możliwości dostępnych narzędzi do przechwytywania zrzutów ekranu z gier komputerowych możesz swobodnie wykonywać screeny z dowolnej perspektywy. Swobodna kamera, filtry przetwarzania końcowego, obsługa trybu EXR, superrozdzielczość i przechwytywanie w 360-stopniowym zakresie widzenia to tylko niektóre z funkcji oferowanych przez NVIDIA. Technologia Ansel daje możliwość edycji obrazu widocznego podczas rozgrywki poprzez zmianę położenia kamery i kąta widzenia. Rób zrzuty ekranu z zupełnie innej perspektywy, przechwytuj znacznie szerszy krajobraz, edytuj i poprawiaj kolory.

USB-C

Dzięki wydajnemu portowi USB-C podłącz do swojego komputera monitor i ciesz się transmisją danych dochodzącą nawet do 10 GB/s. Przesyłaj obraz i dźwięk, odtwarzaj filmy w 4K, graj w topowe produkcje, konkurując z najlepszymi rywalami na świecie. Dzięki złączu USB-C połączysz się nie tylko z monitorem, ale również ze smartfonem, tabletem i innym urządzeniem mobilnym. Port USB typu C pozwoli Ci naładować urządzenie mobilne, a transmisja danych odbywa się tutaj szybciej niż przez sieć Wi-Fi.

DisplayPort

Na pokładzie prezentowanej karty graficznej nie mogło zabraknąć uniwersalnego interfejsu cyfrowego DisplayPort, dzięki któremu podłączysz do komputera nie tylko monitor, ale również system kina domowego. Oglądaj filmy w jakości 4K, ciesz się emocjonującą rozgrywką bezpośrednio na ekranie telewizora, wielkoformatowego wyświetlacza lub dzięki projektorowi... na ścianie. DisplayPort zapewnia wsparcie dla technologii ochrony treści oraz VESA Display Stream Compression.

HDMI

Przenieś się na zupełnie nowy poziom rozrywki dzięki możliwościom, jakie daje Ci złącze HDMI. Podłącz komputer do telewizora, projektora lub wielkoformatowego wyświetlacza i odtwarzaj obraz o doskonałej jakości wszędzie, gdzie tylko chcesz. Złącze HDMI przesyła nieskompresowany cyfrowy sygnał audio oraz wideo i pozwala na transmitowanie 8 kanałowego dźwięku z próbkowaniem 192 kHz. Zapomnij o przycięciach i przerwach w odtwarzanym filmie akcji w jakości 4K lub podczas cyfrowej potyczki z najlepszymi konkurentami na świecie.

WINDFORCE 3X 

System chłodzenia WINDFORCE 3X wyposażony jest w 3 unikalne wentylatory łopatkowe o średnicy 82 mm, alternatywny wentylator wirowy, 6 kompozytowych miedzianych rur grzewczych, bezpośredni kontakt z rurą cieplną i aktywną funkcję wentylatora 3D, które razem zapewniają efektywną zdolność rozpraszania ciepła dla wyższych osiągów w niskich temperaturach.

ALTERNATE SPINNING

Patent GIGABYTE „Alternate Spinning” jest jedynym rozwiązaniem, które może rozwiązać turbulentny przepływ powietrza trzech wentylatorów. Największym problemem trzech wentylatorów jest turbulencja. Ponieważ wentylatory obracają się w tym samym kierunku, kierunek przepływu powietrza jest przeciwny między wentylatorami, co spowoduje turbulentny przepływ powietrza i zmniejszy wydajność rozpraszania ciepła. GIGABYTE obraca środkowy wentylator w przeciwnym kierunku, tak że kierunek przepływu powietrza między dwoma wentylatorami jest taki sam, zmniejszając turbulencje i zwiększając ciśnienie powietrza.

RGB FUSION 2.0

Dzięki 16.7M konfigurowalnym opcjom kolorów i licznym efektom świetlnym możesz wybrać efekty świetlne lub synchronizować z innymi urządzeniami AORUS.

Zyskaj supermoce

Nowe układy graficzne GeForce® RTX SUPER™ wyposażone są w jeszcze większą liczbę rdzeni i oferują wyższe częstotliwości taktowania zegara, zapewniając nawet o 25% wyższą wydajność w porównaniu do osiągów modeli z oryginalnej serii RTX 20. Zmodernizuj swój sprzęt i zyskaj supermoce.

GEFORCE EXPERIENCE

Rejestruj i udostępniaj znajomym materiały wideo i zrzuty ekranowe ze swoich gier oraz transmituj przebieg swoich rozgrywek. Aktualizuj sterowniki i optymalizuj ustawienia w swoich grach. Wszystko to umożliwia Ci oprogramowanie GeForce Experience™. To niezbędna aplikacja towarzysząca Twojej karcie graficznej GeForce

NVIDIA G-SYNC

Ciesz się płynną rozgrywką pozbawioną efektu rozchodzenia się obrazu przy częstotliwości odświeżania do 240 Hz, a także obsługą technologii HDR i wielu innych. Oto absolutnie doskonały wyświetlacz gamingowy i obowiązkowy sprzęt dla entuzjastów gier.

RZECZYWISTOŚĆ WIRTUALNA (VR)

Przenieś swoje wrażenia w rzeczywistości wirtualnej na zupełnie nowy poziom dzięki nowym potężnym układom GPU GeForce® RTX. Dzięki kartom GeForce RTX możesz cieszyć się najmniejszym opóźnieniem i najwyższą wydajnością podczas korzystania z wiodących zestawów VR - wszystko to w oparciu o technologię NVIDIA VRWorks.

DIRECTX 12/DXR

Umożliwia programistom stosowanie niesamowitych efektów graficznych w grach PC dla platformy Microsoft Windows. Karty graficzne GeForce oferują zaawansowane funkcje DX12, takie jak ray tracing oraz technologia Variable Rate Shading (cieniowanie ze zmiennym współczynnikiem wypełnienia), umożliwiając stosowanie w grach ultrarealistycznych efektów wizualnych oraz zapewnienie wyższych częstotliwości generowania klatek.

4k

Format 4K rewolucjonizuje sposób wyświetlania gier, generując 4-krotnie więcej pikseli na ekranie niż powszechnie stosowane monitory 1920x1080 i umożliwiając tworzenie bogatych oraz niezwykle szczegółowych światów. Jeśli posiadasz wysokiej klasy komputer PC oparty na układzie GeForce, jesteś gotowy na rewolucję. Po prostu podłącz sprzęt i graj, ciesząc się doskonałą i oszałamiającą jakością rozgrywki.

STRUMIENIOWANIE

Karty GeForce RTX posiadają dedykowany koder sprzętowy, dzięki któremu możesz prowadzić rozgrywkę i jednocześnie strumieniować jej przebieg w najwyższej jakości. Karty graficzne z serii RTX są zoptymalizowane pod kątem Twoich ulubionych aplikacji do strumieniowania, takich jak Open Broadcaster Software (OBS), aby zapewniać Ci maksymalną wydajność podczas transmitowania na żywo.

Specyfikacja

PCI Express x16
7680 x 4320
DirectX 12
OpenGL 4.5
Liczba rdzeni CUDA: 3072
NVIDIA Adaptive Shading
NVIDIA Ansel
NVIDIA DLSS
NVIDIA GeForce Experience
NVIDIA Highlights
VR Ready
Vulkan
Ilość wentylatorów
3
Nazwa chłodzenia
Złącza
DisplayPort x3
HDMI x1
USB-C
PCI-E 8-pin + PCI-E 6-pin

Opinie (1)

(1)
5/5
(1)
100% osób poleca
ten produkt
5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
Opinia potwierdzona zakupem
Cud miód i orzeszki. Jeśli będę zmieniał, to na nowszą generację lub Ti. Nawet cicha, chłodna w RG4 (z 6 wentylami na low) - chyba nie przekracza 65-67 stopni.
  • ZALETY:
  • + wszystko u mnie super
  • WADY:
  • - nie dopatrzyłem się
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące

Inspiracje (2)

Pytania i odpowiedzi (1)

Mam wątpliwość co jest lepszym wyborem zakup rtx 2080 super gigabyte gaming oc czy też msi x trio :V patrząc na aspekt wydajności czyli przewagi 2% msi wybrał bym to karte ale na wzgląd kultury pracy i temperatur jednak gigabayte tylko tutaj znowu ten niepozorny wygląd prosze mi doradzić xd
Moja rada jest taka: nie kieruj się różnicą stockowych wydajności tych kart (właśnie tak wyglądają: 2-3%), ale ich potencjałem OC i jakością układu chłodzenia. RTX 2080 Super to pełny układ TU104, który nVidia zestawiła z bardzo wydajnymi i podatnymi na podkręcanie modułami pamięci, które bez większych problemów potrafią podać do GPU dane z prędkością nawet 18,5 Gbps, kiedy fabrycznie ograniczono im transfery do 15,5 Gbps (co i tak jest lepszym wynikiem od 14 Gbps w 2070S/2060S). Kilku recenzentów w zagranicznych serwisach zwróciło uwagę, że to celowy zabieg różnicujący wyniki w wyższych rozdzielczościach względem wersji Ti (TU102). Po podkręceniu pamięci w okolice 18-18,5 Gbps, zyski w niektórych tytułach i wyższych rozdzielczościach sięgały granic 10%. Z tego powodu warto chyba wybrać kartę z potencjalnie lepszym chłodzeniem. Dla mnie w tym wypadku lepsze oznacza cichsze, czyli propozycję Gigabyte - chłodzenie ma na tyle wydajne, że przy niższych obciążeniach w ogóle nie kręci wentylatorami, a kiedy już nimi kręci, to są one ciche - potencjalnie więc propozycja Gigabyte zostawia większy margines do OC pamięci przy zachowaniu kultury pracy.
Moja rada jest taka: warto wybrać tą kartę, która prezentuje lepszy potencjał własnego OC w stosunku do ceny. Rozchodzi się w szczególności o OC układów pamięci, bowiem RTX 2080 Super nVidia zestawiła z bardzo wydajnymi i podatnymi na podkręcanie układami pamięci. Stockowo zapewniają transfery na poziomie 15,5 Gbps (względem 14 Gbps w RTX 2070/2060 Super), ale kilka zagranicznych serwisów donosi, iż bez problemu można uzyskać z nich transfery na poziomie 18, a nawet 18,5 Gbps, co przekłada się na wzrost wydajności w niektórych tytułach (szczególnie w wyższych rozdzielczościach), sięgający nawet 12%. Biorąc to pod uwagę, konstrukcja chłodzenia Gigabyte (tzw. WINDFORCE) znana już z wcześniej wprowadzonych do sprzedaży kart z serii Gaming OC, cec***e się wysoką kulturą pracy. Przy niższych obciążeniach potrafi się chłodzić pasywnie i w ogóle nie włączać wentylatorów, natomiast przy obciążeniu wysokim, działa bardzo skuteczne i nie generuje przy tym dużego hałasu. Dla mnie to najistotniejsza zaleta. Konstrukcji TRIO od MSI nie znam od strony tego, jaką ma kulturę pracy, czy wydajność chłodzenia. Niemniej jednak, jeżeli jest porównywalna pod tymi względami do propozycji Gigabyte, a droższa, to wybór wydaje się być oczywisty i zaoszczędzone stówki z ochotą ubogacą nasz komputer o np. lepszy RAM, szybszy lub kolejny SSD, czy efektywniejsze AIO. Zawsze znajdzie się coś, na czym zyskamy więcej/lepiej niż wspomniane stockowe 2% przewagi.
Tez się nad tym zastanawiałem i padł wybór na msi, ma bardzo duży potencjał oc oraz w grach przy 60 klatkach nie przekracza 60 stopni + wiatraki dopiero włączają się od 60. Ja polecam ze strony fox komputer, najtaniej aktualnie mają.
no ok zachęcił pan mnie tą wypowiedzią ale mam jeszcze jeden problem ogólnie kupił bym komputer w morele.net tylko tak nie chce od razu kupować oprogramowania do kompa chce to zrobić za miesiąć nwm czy da sie pobrac jakiegoś windowsa 64 bity wersje testowo? bo niekture sklepy to oferują :V ?
dziękuję za informację ale mam jeszcze jeden znaczący dla mnie problem jakim jest system chciałem zamówić komputer z wersją testowo windows 10 64 bit niekture sklepy taką opcję oferują nwm czy da sie tako wersje pezpłatnie ściągnąc na komputer

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Sprzedawcy
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (1)

Pytania i odpowiedzi (1)

Inspiracje (2)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Panasonic VW-VBG6E-K, Thermal Grizzly Minus Pad 8 100 x 100 x 0.5 mm (TG-MP8-100-100-05-1R), Honeywell 99EX-BTSC-1, HP Papier HP Artist Canvas Matte, 1067mm x 15,2 m, 390 g/m2 (E4J58B), InLine Patchcord światłowodowy LC/ST 50/125µm OM4 0.5m (88504P), Olympus Tough TG-870 (V104200WE000), Logo D-Sub (VGA) - D-Sub (VGA), 2, Mix kolorów (63221), Milton MIL-PŁYN DEZYNFEKUJĄCY - MIL004, Xerox Toner TN328Y Yellow (006R03051), Drobo 5N2 (DRDS5A31), Paso Plecak na kółkach 17-1230UI - WIKR-1048632, Roline DisplayPort - DisplayPort, 10, Czarny Złoty (11.04.5649), Toma Cienkopis Prymus 6 kolorów , HAGEN Tło Akwariowe 30cm/7.5m Dwustronne Korzenie/rośliny, Defender METAL HUNTER GK-140L PODŚWIETLANA GAMING (45144), Leitz Pojemnik na czasopisma WOW, fioletowy (52771062), Eurocom owalny Minnie (284781), AgfaPhoto Toner APTHP27XE / EP-52 C4127X (Black), Newstar Ścienny Uchwyt (FPMA-W110BLACK), GeForce GTX 1660 Ti