Udostępnij
Skomentuj

Microsoft Office – Pracuj gdziekolwiek, kiedykolwiek!

Czy wiesz, że Microsoft zakończył wsparcie dla Office 2013? Jeśli wciąż korzystasz z tej wersji, czas pomyśleć o zmianie! Odkryj zalety nowoczesnego Office 365 z pełną integracją z chmurą oraz stabilność i funkcjonalność Office 2021 w tradycyjnym modelu licencjonowania.

Koniec wsparcia dla Office 2013: Co dalej?

Od kwietnia 2023 roku Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla pakietu Office 2013. Oznacza to, że użytkownicy tego oprogramowania nie będą już otrzymywać aktualizacji bezpieczeństwa ani wsparcia technicznego. Przestanie to również obejmować nowe funkcje i poprawki błędów. Użytkownicy nadal mogą korzystać z Office 2013, ale brak wsparcia naraża ich na potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa i problemy z kompatybilnością w przyszłości.

Office 365: Oprogramowanie jako usługa

Zawsze aktualne oprogramowanie

Jednym z największych atutów Office 365 (obecnie znanego jako Microsoft 365) jest model subskrypcyjny. Użytkownicy płacą miesięczną lub roczną opłatę, dzięki czemu zawsze mają dostęp do najnowszych wersji aplikacji. Microsoft regularnie aktualizuje swoje oprogramowanie, wprowadzając nowe funkcje, poprawki błędów oraz aktualizacje bezpieczeństwa.

Integracja z chmurą

Office 365 oferuje pełną integrację z chmurą, co umożliwia przechowywanie plików w OneDrive i dostęp do nich z dowolnego miejsca na świecie. Współpraca w czasie rzeczywistym, udostępnianie dokumentów oraz możliwość pracy na różnych urządzeniach to kluczowe zalety tego rozwiązania.

Zaawansowane narzędzia współpracy

Microsoft Teams, wchodzący w skład Office 365, to potężne narzędzie do komunikacji i współpracy. Umożliwia czaty, wideokonferencje, udostępnianie plików oraz integrację z innymi aplikacjami Microsoft i narzędziami zewnętrznymi. Teams stał się nieodzownym elementem pracy zdalnej i hybrydowej, oferując funkcjonalności, które znacząco zwiększają efektywność zespołów.

Elastyczne licencjonowanie

Office 365 dostępny jest w różnych planach subskrypcyjnych, które można dopasować do potrzeb małych firm, dużych korporacji, instytucji edukacyjnych oraz użytkowników indywidualnych. Dzięki temu każdy znajdzie plan odpowiadający jego wymaganiom i budżetowi.

Office 2021: Tradycyjny model z nowoczesnymi funkcjami

Nowoczesne funkcje

Office 2021 wprowadza wiele nowoczesnych funkcji, które były wcześniej dostępne tylko dla użytkowników Office 365. Obejmuje to ulepszenia w aplikacjach takich jak Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Przykłady to zaawansowane narzędzia do analizy danych w Excelu, nowe efekty wizualne w PowerPoint czy poprawki związane z bezpieczeństwem w Outlooku.

Wydajność i stabilność

Office 2021 jest zoptymalizowany pod kątem wydajności, zapewniając szybkie działanie aplikacji nawet na starszych komputerach. Microsoft zadbał również o stabilność, minimalizując ryzyko awarii i problemów technicznych.

Co wybrać?

Decyzja między Office 365 a Office 2021 zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jeśli zależy Ci na zawsze aktualnym oprogramowaniu, zaawansowanych narzędziach współpracy i pełnej integracji z chmurą, Office 365 będzie lepszym wyborem. Dla tych, którzy wolą klasyczny model licencjonowania, Office 2021 będzie odpowiednią opcją. Niezależnie od wyboru, obie wersje oferują zaawansowane funkcje, które ułatwiają pracę i zwiększają produktywność.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:27
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.