Zasilacz Whitenergy 350W (5749)
- Certyfikat sprawności: Brak
- Moc [W]: 350 W
- Modularne okablowanie: Nie
- Średnica wentylatora: 80 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Opis produktu
Brak modularnego okablowania
W tego typu zasilaczach użytkownicy nie mają możliwości odłączenia przewodów, które nie będa wykorzystywane przy pracy komputera. Wybierając ten typ zasilacza, należy pamiętać o odpowiedniej obudowie, która pozwoli na umiejętne rozmieszczenie okablowania, aby uniknąć efektu plątaniny. Jednak dużo większy porządek zapewni zasilacz modularny, w którym zbędne kable można łatwo zdemontować. Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika. Nadal wiele zasilaczy na rynku nie oferuje modularnego okablowania.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Pasywny Układ PFC
Układ PFC umożliwia korekcję współczynnika mocy, co minimalizuje straty w liniach przesyłowych. W przypadku układów pasywnych nie zachodzi zmiana parametrów, gdyż zostały zaprojektowane z myślą o stałym obciążeniu. Wartość współczynnika mocy korygowana jest o stałą wartość korekcji niezależnie od warunków na pokładzie urządzenia. Współczynnik mocy kształtuje się w zakresie od 0,8 do 0,95. Obecnie zasilaczy z układem pasywnym jest na rynku zdecydowanie mniej, lecz nadal mamy w czym wybierać.
Wiatrak o dużej średnicy (12 cm) zapewnia idealne chłodzenie zasilacza i zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się sprzętu. Dodatkowa wtyczka PCI express, umożliwia indywidualne podpięcie karty graficznej. Pasuje do wielu modeli płyt głównych, również tych starszych wersji.
Specyfikacja techniczna
Opinie
(27)- ZALETY:
- + Cena/jakość
- WADY:
- - Trochę głośny
- ZALETY:
- + stabilna praca
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Działa sprawnie, niska cena
- WADY:
- - Nie zauważyłem
- ZALETY:
- + cichy
- WADY:
- - ?
- ZALETY:
- + tani
- WADY:
- - troszke glosny
Pozdrawiam
Bartek Cebulak
- ZALETY:
- + Stabilna i cicha praca.
- WADY:
- - Nie zauważyłem
- ZALETY:
- + Działa sprawnie,cicho.
- WADY:
- - Brak wyłącznika na zasilaczu.
- ZALETY:
- + Zadowalający produkt.
- WADY:
- - Brak.
- ZALETY:
- + Cicha praca.
- WADY:
- - Brak wyłącznika.
Towar dostarczony w terminie- sklep polecam swoim znajomym.
- ZALETY:
- + Rzetelna firma, towar dostarczony szybko i terminowo
- WADY:
- - Nie znalazłem słabych stron