Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 850W (PS-TPD-0850FNFAGE-1)
Moc 850W
Nie ulega wątpliwości, że dobór zasilacza o odpowiedniej mocy znacznie wpływa na bezpieczeństwo pracy urządzeń i zmniejsza ryzyko awarii. Moc na poziomie 850W pozwoli na zasilenie wysokiej klasy komputerów, które doskonale sprawdzają się zarówno w pracy, jak i rozrywce. Aby obliczyć, czy na pewno taki zasilacz będzie wystarczający, należy zsumować moc potrzebną do zasilania wszystkich podzespołów. Prostszym rozwiązaniem będzie użycie kalkulatora, jaki dostępny jest w internecie. Wystarczy wybrać elementy konfiguracji sprzętowej.
80 Plus Gold
Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.
W pełni modularny
Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
UVP
Zasilacz komputerowy to niezwykle ważne urządzenie, które odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na poszczególne zabezpieczenia. UVP (Under Voltage Protection) chroni przed zbyt niskim napięciem na liniach wejściowych. Chociaż usterka ta nie wpływa na ewentualne uszkodzenia podzespołów, może negatywnie oddziaływać na ich optymalną pracę. Zdecydowanie warto wybrać zasilacz z UVP. To z pewnością poprawi komfort użytkowania komputera.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Właściwości:
- Certyfikat 80 PLUS Gold
- Bardzo cichy wentylator Hydraulic Bearing 140mm
- Mocna szyna +12 V
- Smart Zero Fan
- W pełni modułowe zarządzanie przewodami
- Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
- Moc 850W
- Modularne okablowanie W pełni modularne
- Średnica wentylatora 140 mm
- Standard/Format ATX
- ZALETY:
- + przestronna dla montażu podzespołów i w wentylacji
- + ma przestrzeń do zaciągania powietrza z zewnątrz
- WADY:
- - nie ma dokładnego odpowiednika o średnicy 140 mm
- - Głośne fabryczne wentylatory.
- - Trzeba zdemontować całe przednie drzwi aby wyjąć filtr (o tym zawsze mówią w testach)
- - Fabryczne wentylatory przekazują drgania na obudowę
- - Trudna w przenoszeniu (gabaryty, cięża
- - r)
- - przednia część niezagospodarowana przy podstawowej konfiguracji
- - słabo (nie) wyciąga ciepła spod karty graficznej, gdy ta ma wyłączone wentylatory. Może niżej wywiewny by się przydał drugi, brak możliwości zamontowania takiego.
Według niezależnych testów na YouTube zasilacz przy około 50-60% load posiada efektywność zasilacza 80 Platinum.
Długi okres gwarancji uspokaja mnie, że nawet producent jest pewny jakości i trwałości swojego produktu.
Dodatkowy plus to system smart fan, który pozwala na chłodzenie pasywne zasilacza do około 30% load przez co w trakcie podstawowych czynności jak przeglądanie internetu itp. jest po prostu niesłyszalny.
- ZALETY:
- +wygląd
- +solidne nóżki
- +hub usb
- +świetna mata na całe biurko
- +wieszak na słuchawki (opcjonalny)
- +maskownica do kabli w postaci siateczki...
- WADY:
- -która mogła by być nieco większa ;)
- -potrzeba rozkręcenia nóżek przy regulacji wysokości
- - dosyć trudne przy załadowanym biurku
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 650W (PS-TPD-0650FNFAGE-1)
- ZALETY:
- + jakosc/cena
- + ladowanie przez USB-C
- + przyczerniony panel boczny idealnie maskuje kable w obudowie nawet przy duzej ilosci RGB
- WADY:
- - malo miejsca na ułożenie długich kabli SATA do dyskow twardych za zasilaczem
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 650W (PS-TPD-0650FNFAGE-1)
- ZALETY:
- + Stosunek moc/cena/jakość
- + Modułowe okablowanie
- + Solidna konstrukcja zasilacza i przewodów
- WADY:
- - Przewody sa bardzo sztywne i nie łatwo ułożyć je estetycznie
- ZALETY:
- + cichy, wręcz niesłyszalny
- + solidne okablowanie
- + liczne okablowanie
- + 10 lat gwarancji
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 750W (PS-TPD-0750FNFAGE-1)
- ZALETY:
- + Cicha praca
- WADY:
- - Cena
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 750W (PS-TPD-0750FNFAGE-1)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 750W (PS-TPD-0750FNFAGE-1)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 750W (PS-TPD-0750FNFAGE-1)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 1000W (PS-TPD-1000FNFAGE-1)
- ZALETY:
- + cena
- + wytrzymałość
- + opcja zero fan
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 750W (PS-TPD-0750FNFAGE-1)
- WADY:
- - korzystanie z BIOS to dramat i tragedia
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 750W (PS-TPD-0750FNFAGE-1)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 750W (PS-TPD-0750FNFAGE-1)
- ZALETY:
- + Półpasywne chłodzenie
- + Wydajność
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 750W (PS-TPD-0750FNFAGE-1)
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz Thermaltake Toughpower GF1 850W (PS-TPD-0850FNFAGE-1) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Pisząc o wtyczkach, miałem na myśli tylko te szerokie, do zasilania płyty głównej, bardzo ciężko się je wyjmuje z zasilacza i wkłada, nie wiem czy wszystkie zasilacze teraz mają takie wtyczki? Te wąskie wychodzą bez problemu.