Zasilacze

Zasilacz SilverStone Strider Plus ST60F-PB 600W (SST-ST60F-PB)

ID produktu: 714952
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Certyfikat sprawności: 80 Plus Bronze
  • Moc [W]: 600
  • Modularne okablowanie: W pełni modularny
  • Średnica wentylatora [mm]: 120
  • Standard/Format: ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje i usługi
Raty

Opis produktu

Moc 600W

Dobór odpowiedniej mocy zasilacza zapewni bezpieczną pracę naszemu komputerowi. Moc to parametr, który oznacza ilość energii, jaka może zostać dostarczona do podzespołów. Zasilacze o mocy 600W z reguły przeznaczone są dla komputerów, które służą do pracy biurowej oraz podstawowych funkcji rozrywkowych. Aby dokładnie to sprawdzić, należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie na moc wszystkich elementów konfiguracji. Można to zsumować samodzielnie lub użyć kalkulatorów dostępnych w internecie.

80 Plus Bronze

Nie ulega wątpliwości, że certyfikowany zasilacz to doskonały wybór. Dzięki temu możemy mieć pewność, z jaką wydajnością pracuje nasz sprzęt. Wszystko dzięki sprawności określonej przy danym obciążeniu. Certyfikat 80 Plus Bronze oznacza sprawność na poziomie minimum 85% przy 50% obciążenia i minimum 82% sprawności przy 20% i 100% obciążenia. To wyniki, które prezentują się bardzo dobrze. Budując konfigurację komputerową, warto pamiętać o certyfikowanym zasilaczu. To z pewnością zmniejszy ryzyko awarii.

W pełni modularny

Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.

ATX

To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.

Aktywne chłodzenie

Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.

OPP

OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.

OCP

Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.

OTP

OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.

OVP

OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.

Układ PFC Aktywny

Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.

SilverStone Strider Plus ST60F-PB (SST-ST60F-PB) to solidny zasilacz o mocy 600W i wysokiej sprawności certyfikowanej 80+ Bronze. Seria Strider Plus posiada jedną mocną linie +12V, od dwóch do sześciu wtyków PCI-E które pozwalają na podłączenie wydajnych kart graficznych, także w konfiguracjach SLI / CrossFire.

W 100% jest konstrukcją modularną, odpiąć można nawet główny wtyk ATX, modularne okablowanie ułatwia montaż zasilacza w obudowie, a nie używane wtyczki można po prostu odpiąć. Brak zbędnych kabli poprawia cyrkulację powietrza w obudowie, a użytkownik mając mniej wiązek kabli do ułożenia szybciej zakończy składanie komputera.

Zasilacz ma długość 140mm, dzięki temu powinien wejść do każdej obudowy posiadającej ograniczenia co do długości zasilacza. Wnętrze zasilacza chłodzone jest przez cichy wentylator o rozmiarze 120mm niebieskiego koloru.

Główne cechy:

- Typ: ATX,
- Cichy wentylator 120mm,
- Sprawność 80+ Bronze,
- 600W mocy ciągłej,
- Dwa złącza PCI-E,
- Jedna silna linia +12V,
- Wsparcie dla standardu ATX 12V 2.3,
- Napięcie wejściowe 90V ~ 264V,
- Aktywne PFC,
- MTBF 100 000 godz. przy 25°C (w pełnym obciążeniu),
- Zakres temperatur pracy 0°C ~ 40°C,
- Zabezpieczenia: Over current protection, Over power protection, Over voltage protection, Over temperature protection.

Charakterystyka elektryczna:
- +3.3V - 20A,
- +5V - 17A,
- +12V - 46A,
- +5V SB - 2.5A,
- -12V - 0.3A,
- Max. obciążenie łączne linii +3.3V i +5V: 120W,
- Max. obciążenie łączne linii +12V: 552W,

Złącza:
- 1 x 24 / 20 Pin ATX (550mm),
- 1 x 8 / 4 Pin EPS (750mm),
- 2 x PCI-E 8 / 6 Pin (550mm),
- 2 x PCI-E 6 Pin (550mm / 150mm),
- 8 x SATA (600mm / 150mm / 150mm / 150mm),
- 3 x Molex (600mm / 150mm / 150mm),
- 1 x Floppy (600mm / 150mm / 150mm / 150mm).

Specyfikacja

Standard/Format
ATX
Aktywny
Aktywne - wentylator
Średnica wentylatora [mm]
120
W pełni modularny
Max. moc linii +12V
552W
Max. moc linii +3.3V/+5V
120W

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Elmak ZIP 308, AEG Do ucha (FT 4919), Datalogic CAB-363 (90A051340), Florina Klasyczny z gwizdkiem Joe (5C8397), Dingo obroża energy, błękitna, CHABA SMYCZ LINKA REG 8mm CZERWONA, DWhobby Śmigło 8x8 CCW (DW/APC0809A), TelForceOne Pokrowiec Smart Magnet do Huawei Mate 10 Lite (GSM032724), RCM-Pelikan Przewód serwomechanizmu JR 0.35mm2 (8GR54067), TelForceOne Pokrowiec Smart Magnet do Xiaomi Redmi 5A złoty (GSM033358), Expression Tomer Premium KHL-364AP / CC364a (Black), NoName 400 + filtr (U-810-0042) , Omnires Siena stojąca chrom (SN7312), Goobay microUSB - USB C Biały (71398), Janome JUNO J15, Alessi Słoik hermetyczny ze stalową pokrywką szkło 1l, Collar Collar odinis antkaklis Glamour, M, juodas, Morele.net ELITE BOOSTED (OC) H3390 8 GB RAM/ 128 GB M.2 PCIe/ 1 TB HDD/ Windows 10 Home