Zasilacz SilentiumPC Enduro FM1 650W (SPC119)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Gold
- Moc: 650W
- Modularne okablowanie: W pełni modularne
- Średnica wentylatora: 120 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Moc 650W
Zasilacze to niezwykle istotne elementy konfiguracji komputerowej. Ich moc określa maksymalną ilość energii, jaka może zostać dostarczona do podzespołów. Zasilacze o mocy 650W zainstalowane są zazwyczaj na pokładzie średniej klasy komputerów, które sprawdzą się przy grach i pracy biurowej. Dokładne zapotrzebowanie na moc sprawdzimy przez zsumowanie zapotrzebowania wszystkich podzespołów. Prostszym rozwiązaniem jest zastosowanie kalkulatorów dostępnych w internecie. Odpowiedni dobór mocy zapewni bezpieczną pracę komputera.
80 Plus Gold
Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.
W pełni modularny
Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
SilentiumPC Enduro FM1 to zasilacz zaprojektowany specjalnie dla najbardziej wymagających użytkowników, zbudowany w oparciu o niezawodne przetworniki DC-DC oraz wyłącznie japońskie kondensatory. Zasilacz ten posiada nowoczesną konstrukcję pozwalającą osiągnąć sprawność na poziomie 92% przy napięciu zasilającym 230V, potwierdzoną oficjalnym certyfikatem 80Plus Gold 230V EU. Oznacza to obniżone zużycie prądu oraz pracę z niższymi temperaturami.
Zastosowano tu pojedynczą, silną linię 12V oferującą aż do 636W mocy, co oznacza że zasilacz ten z powodzeniem poradzi sobie z dowolną kartą graficzną. Wysoka sprawność pozwoliła zastosować sterowany termicznie wentylator 120 mm. Pracuje on z wyjątkowo niskimi obrotami ponieważ zasilacz pozostaje chłodny nawet podczas wysokiego obciążenia.
Zasilacz jest w pełni modularny, rozwiązanie to jest szczególnie wygodne gdy ograniczona przestrzeń utrudnia wykorzystanie zasilaczy tradycyjnych. Dodatkowo Enduro FM1 jest bardzo kompaktowy, bo ma jedynie 14 cm długości i idealnie nadaje się do montażu w bardzo niewielkich obudowach.
Nad całkowitym bezpieczeństwem zasilacza i komponentów czuwa pełen pakiet zabezpieczeń chroniących m.in. przed zwarciami, przeciążeniem oraz przegrzaniem. Jednostka jest również w pełni kompatybilna z funkcjami C6/C7 procesorów Haswell oraz wspiera normę ErP Lot 6 2013.
Potwierdzeniem najwyższej klasy zasilacza Enduro FM1 Gold 650W jest 5-letnia gwarancja door-to-door (gwarancja w systemie 3 + 2, dodatkowe dwa lata dla klientów indywidualnych po rejestracji w ciągu 30 dni od zakupu).
Główne cechy:
- certyfikat 80Plus Gold EU 230V
- bardzo cicha praca
- Pojedyncza linia +12V generująca do 636W
- w pełni modularne okablowanie, bogaty zestaw złącz
- kompaktowe wymiary
- bezpieczna konstrukcja, komplet zabezpieczeń
- nowoczesne przetworniki DC-DC
- wyłącznie japońskie kondensatory
- cztery złącza PCI-E 6+2pin
- pełna zgodność z trybami C6/C7 Intel Haswell oraz normą ErP Lot 6 2013
- aż do 5 lat gwarancji dla klientów indywidualnych
Dane techniczne:
- Model: Enduro FM1 Gold 650W ATX PSU
- Gwarancja: 5 lat* w systemie door-to-door – po zarejestrowaniu produktu
- Wymiary: 15 cm (szer.) x 8,6 cm (wys.) x 14 cm (dł.)
- Waga netto: 2,135 kg
- Kolor: czarny
- Standard: ATX12V 2.31
- PFC: aktywne (PF: 0,99)
- Certyfikat ROHS: tak
- Certyfikaty bezp.: CE
- MTBF@25°C: 100 000h
- Sprawność energ.: do 92% (certyf.80Plus Gold 230V EU)
- Może być używany w konstruowaniu komputerów spełniających normę Energy Star 6
- Zgodny z funkcją Intel C6/C7 procesora Intel Haswell
- Okablowanie: modularne
- Wentylacja: 1 x wentylator 120 mm regulowany automatycznie
Zabezpieczenia:
- OCP (Over Current Protection) / Zabezpieczenie przeciw zbyt wysokiemu prądowi
- OVP (Over Voltage Protection) / Zabezpieczenie nadnapięciowe
- SCP (Short Circuit Protection) / Zabezpieczenie przeciwzwarciowe
- OPP (Over power protection) / Zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe
- OTP (Over Temperature Protection) / Zabezpieczanie termiczne
- UVP (Under voltage protection) / Zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem
Specyfikacja elektryczna:
- Prąd wejścia: 200 ~ 240V / 50 ~ 60Hz / 4A
- Obciążalność linii +5V: 18A
- Obciążalność linii +3,3V: 20A
- Obciążalność linii +12V: 53A
- Obciążalność linii -12V: 0,3A
- Obciążalność linii -5VSB: 2,5A
- Max. obciążenie łączne linii +12V: 636W
- Max. obciążenie łączne linii +3,3V i +5V: 105W
- Łączna moc ciągła: 650W
Złącza zasilania:
- 1 x 24-pin (24) ATX | 500 mm|
- 1 x 4+4-pin ATX/EPS12V |700 mm|
- 4 x 6+2-pin PCI-E |2x 500 mm oraz 2x 650 mm|
- 4 x 4-pin MOLEX |4x 800 mm|
- 8 x 5-pin SATA |4x 500 mm oraz 4x 650 mm|
Tabela:
Kable:
- Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
- Moc 650W
- Modularne okablowanie W pełni modularne
- Średnica wentylatora 120 mm
- Standard/Format ATX
Bardzo cichy - rozkręca się nieznacznie przy obciążeniu kompa. Nadaje się do zestawu SLI po lekkim OC.
Posiada certyfikat GOLD 80+
Polecam z czystym sumieniem!
- ZALETY:
- + Produkt POLSKI!
- + Modularny
- + Bardzo cichy
- + Dużo długich przewodów
- + Certyfikat 80 Plus Gold
- + Zabezpieczenia
- + Płaskie przewody
- WADY:
- - Brak śrubek w zestawie
- ZALETY:
- + cichy;
- + solidny;
- + modularne okablowanie;
- + certyfikat GOLD+ ;
- + wysoka sprawność i dużo zabezpieczeń.
- WADY:
- - może cena.
- ZALETY:
- + pełna modularność
- + duża ilość kabli
- WADY:
- - kabel zasilający płytę główną 24pin mógłby być o kilka centymetrów dłuższy.
- - kable zasilające kartę graficzną są o płaskim profilu przez co niewygodnie się je układa
Pracuje zdecydowanie bardzo cicho. Prędzej usłyszymy inne komponenty np. kartę graficzną.
- ZALETY:
- + Kompaktowa budowa
- + Modułowość
- + Kultura pracy
- WADY:
- - jeszcze nie znalazłem
- ZALETY:
- + Sprawność
- + Wydajność
- + Stabilność
- ZALETY:
- + Okablowanie jest czarne, płaskie, w pełni modularne, zasilacz jest praktycznie bezgłośny
- + zmieści się do większości obudów, 5 lat gwarancji po aktywacji produktu
- WADY:
- - wiązki z Molexami i SATA wszystkie są takie same
- - Cena
- ZALETY:
- + Krótki, dzięki czemu zmieści się do każdej obudowy
- + 650 W z 80 Plus Gold za niecałe 400zł - jestem kupiony
- + Płaskie...
- WADY:
- - ...ale sztywne kable
- - Brak śrubek montażowych do obudowy
- - Dziwny mix kabli SATA z Molex
- ZALETY:
- + 80 plus gold, modularne okablowanie, cichy
- WADY:
- - nie zauważyłem
Rewelacja !!!!! mam go od 4 lat, cichy ( nie słyszalny) i wydajny , a ciągnie "gruby" sprzęt , plus peryferia , wodne chłodzenie procka i wentylatory
- ZALETY:
- + wszystkie :)
- WADY:
- - żadne
- ZALETY:
- + Moc
- + Certyfikat GOLD
- + Wydajność
- + Cichy
- WADY:
- - Kable
- - ale nie są takie złe
- ZALETY:
- + 5 lat gwarancji
- + pełna modularność okablowania
- ZALETY:
- + Duża moc
- + Dobre chłodzenie
- + W miarę cichy
- + Modularne okablowanie
- WADY:
- - Dotąd nie stwierdziłem
- ZALETY:
- + Modularny
- + certyfikat GOLD 230
- + kompaktowe rozmiary
- WADY:
- - Brak pół pasywnego systemu chłodzenia
- ZALETY:
- + Jakość wykonania
- + Cena
- + Modułowość
- WADY:
- - Nie znalazłem na razie
- WADY:
- - Obsługa klienta dotyczące zapytania w sprawie zasilacza jest na niskim poziomie
- ZALETY:
- + modularny
- + dobrze trzyma napięcia
- WADY:
- - brak
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz SilentiumPC Enduro FM1 650W (SPC119) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.