Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 750W (SSR-750FX)

ID produktu: 1483364
Zobacz produkty podobne
(65)
Zapytaj społeczności 5 pytań
 • Certyfikat sprawności: 80 Plus Gold
 • Moc: 750W
 • Modularne okablowanie: W pełni modularny
 • Średnica wentylatora: 120 mm
 • Standard/Format: ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (65)
Inspiracje (34)
Pytania i odpowiedzi (5)
Gwarancje i usługi
Raty

Moc 750W

Bardzo istotnym elementem konfiguracji sprzętowej jest zasilacz. Jego moc określa, ilość energii, jaka może zostać przekazana do podzespołów. Zasilacze, które charakteryzują się mocą na poziomie 750W, często wspierają wielozadaniowe komputery o dobrych parametrach technicznych. Aby sprawdzić, jakiej mocy zasilacza potrzebujemy, należy zsumować moc potrzebną na zasilenie wszystkich elementów. Chociaż można to zrobić samodzielnie, przydatny będzie kalkulator, który bez trudu znajdziemy w internecie.

80 Plus Gold

Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.

W pełni modularny

Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.

ATX

To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.

Aktywne chłodzenie

Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.

SCP

Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.

OPP

OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.

OCP

Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.

OTP

OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.

UVP

Zasilacz komputerowy to niezwykle ważne urządzenie, które odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na poszczególne zabezpieczenia. UVP (Under Voltage Protection) chroni przed zbyt niskim napięciem na liniach wejściowych. Chociaż usterka ta nie wpływa na ewentualne uszkodzenia podzespołów, może negatywnie oddziaływać na ich optymalną pracę. Zdecydowanie warto wybrać zasilacz z UVP. To z pewnością poprawi komfort użytkowania komputera.

OVP

OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.

Układ PFC aktywny

Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.

W pełni modularny zasilacz firmy SeaSonic o mocy 750W, posiadający certyfikat 80PLUS Gold. Wyposażony został w cichy wentylator 120mm. Dodatkowo posiada aktywne PFC, system najwazniejszych zabezpieczeń: OPP, OVP, UVP, OCP, OTP, SCP, a także najważniejsze złącza: ATX 24pin, CPU 8pin, PCI-E 6+2pin, SATA, Molex, FDD.

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
 • Moc 750W
 • Modularne okablowanie W pełni modularny
 • Średnica wentylatora 120 mm
 • Standard/Format ATX
Produkt
Producent SeaSonic
Kod producenta SSR-750FX
EAN 4711173873365
Informacje techniczne
Standard/Format ATX
Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
Układ PFC Aktywny
Typ chłodzenia Aktywne - wentylator
Średnica wentylatora 120 mm
Modularne okablowanie W pełni modularny
Złącza
ATX 24-pin (20+4) 1
PCI-E 8-pin (6+2) 4
PCI-E 8-pin Nie
PCI-E 6-pin Nie
CPU 8-pin (4+4) 2
SATA 8
Molex 3
Informacje fizyczne
Wysokość [mm] 86
Szerokość [mm] 150
Głębokość [mm] 140
5/5
(65)
97% osób poleca
ten produkt
5
92%
4
5%
3
2%
2
2%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Dawno tak satysfakcjonującego podzespołu nie widziałem.
Kompletny: woreczek na kabelki, tyrtytki, opaski z rzepami, nalepka, pudełko kartonowe kotom pasuje, można było jeszcze obcinacz do tyrtytek dołożyć :)
Tryb hybrydowy (że niby bez wietrzenia) oczywiście nie ma znaczenia (nie po to jest OC, żeby prąd oszczędzać)
Kabli SATA niby mało, ale 7 urządzeń podłączyłem (w dwóch duktach), po raz pierwszy nie musiałem Molexów rozgałęziać
Zatrzaski przy złączach pewnie trzymają (po obu stronach)
Sztywność kabli: są wręcz miękkie, łatwo się układają i zapamiętują położenie. Kable CPU, PCI i do płyty głównej - też miękkie, ale to są wiązki w oplocie (do płyty głównej to chyba 28 kabli w oplocie) - nie ma to tamto, tym się trudno operuje. Oplot nie jest na sztywno, jest odrobina luzu, przy odrobinie cierpliwości, z pomocą tyrtytek - daje się ułożyć. W każdym razie - wolę wiązkę w oplocie niż 28 kabli luzem - mniejszy bałagan.
Oplot i kable są czarne, oplot jest bardzo starannie powleczony farbą.
 • ZALETY:
 • + Napięcia: (tylko Windows, spory OC, wyłączone oszczędzanie energii) 12.000, 5.016, 3.3344
 • + Jest wszystko co potrzeba
 • + 8 złączy SATA
 • + Cisza
 • + 10 lat gwarancji
 • + Złącza kabli przy zasilaczu - nie można się pomylić
 • WADY:
 • - Trochę waży (no ale komputer nie jest przenośny)
 • - Marzy mi się taka ochrona kabla sieciowego, żeby nie miał szansy wypaść
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Jako elektronik oceniam produkt bardzo dobrze. Jako konsument takowoż. Przewody odpowiednio długie, pasują do poprowadzenia pod płytą nośną (obudowa 'Fractal Design Define R5'). Wiatrak bez zarzutu i do obciążenia 30 % może być całkowicie wyłączony. Samo konfekcjonowanie zasilacza wzorowe. Co do trwałości, chyba samo 10 lat gwarancji producenta do czegoś skłania.
 • ZALETY:
 • + Duży zapas mocy. Trwałość wiatraka i jego kultura pracy (można w ogóle wyłączyć w pewnych zakresach obciążeń). Przemyślane i odpowiedniej długości przewody, należycie opisane. Dziesięcioletnia gwarancja producenta.
 • WADY:
 • - Nie zauważam.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Co tu powiedzieć - sprzęt z najwyższej półki. Tyrtytek odpowiednia ilość, kable sztywne i dobrze zabezpieczone, jest MEGA CICHY co Mnie niezmiernie cieszy przy chłodzeniu cieczą - praktycznie go nie słychać. Mimo tego jednak jest trochę ciężki - co nie jest problemem, nie mniej jednak sprzęt daje odczucie że jest konkretnym zasilaczem i to też potwierdza mój BIOS i benchmarki - napięcia trzyma bez zająknięcia.
 • ZALETY:
 • + świetnie zabezpieczone kable
 • + stabilnie trzyma wszystkie napięcia
 • + MEGA cichy
 • + dobrze opisany panel
 • WADY:
 • - odrobinę ciężki
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Niezbyt drogi za to niezawodny i bardzo cichy bo przeważnie pracuje w trybie pasywnym. 10 lat gwarancji mówi samo za siebie. Zero zbędnych kolorowych, mrugających bajerów za to dużo dobrej technologii. Polecam. Mi do tego udało się kupić 750W w promocji taniej niż 650W więc tym bardziej polecam :)
 • ZALETY:
 • + baaaaardzo cichy
 • + przystępna cena
 • WADY:
 • - dla mnie brak (no chyba że mógłby być jeszcze tańszy:) )
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Ten zasilacz to klasa sama w sobie
 • ZALETY:
 • + 10 lat gwarancji
 • + Stabilność
 • + Moc
 • + Dobry support klienta
 • WADY:
 • - Możliwy konflikt z Gtx 970 od Asusa (zbyt wysokie tętnienia napięcia powodują załączenie sie zabezpieczenia zasilacza i odcięcie prądu ale odpowiedni kabel który support dosyła darmowo rozwiązuje problem
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
WZasilacz jest naprawdę ok, nic się z nim nie dzieje, użytkuję go ponad rok, zasila u mnie 1080ti Aorusa, grywam w gierki , więc sprzęt wymaga stabilności, ten zasilacz spełnia moje oczekiwania :).
 • ZALETY:
 • + Długa gwarancja
 • + Cichy
 • + Stabilny
 • + Wydajny
 • + Estetyczny
 • + Modularny
 • WADY:
 • - Nie stwierdzone
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Co by tu powiedzieć? Produkt idealny, świetny producent, wykonanie, jakość, tryb bez włączonych wiatraków do 30% obciążenia, modowalne kable, 10 lat gwarancji. W tej cenie jest to jedyny i słuszny wybór.
 • ZALETY:
 • + Jakość
 • + Wykonanie
 • + Kultura pracy
 • + 10 lat gwarancji
 • + Moc
 • WADY:
 • - Nie ma
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Ogólnie bardzo podoba mi się zasilacz, bardzo dobra konstrukcja, jest w pełni modularny i 80 plus gold. Polecam
 • ZALETY:
 • + Solidna konstrukcja
 • + W pełni modularny
 • + Łatwy w montażu
 • WADY:
 • - Bardzo sztywne kable
 • - Logo SeaSonic na wentylatorze bardzo szybko się rysuje i schodzi.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Jeden z najlepszych, a zarazem najtańszych zasilaczy z certyfikatem gold. Podoba mi się, że wiatrak jest wyłączony, jeżeli pobierana moc nie przekracza pewnej wartości. Łatwo się montowało, a kable zajmują mało miejsca w odbudowie.
 • ZALETY:
 • + cena, jakość wykonania
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Ideolo
 • ZALETY:
 • + Zapakowany ekskluzywnie
 • + Wiele gniazd do zasilania
 • + Czytelnie opisane kable i wyjścia na zasilaczu
 • + Solidna konstrukcja
 • + Dodatkowe pokrowce na kable
 • + Trytytki i opaski na kable w zestawie
 • + Oplot na kablach
 • + Tryb hybrydowy
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
10 lat gwarancji mówi samo za siebie. Świetny zasilacz z bardzo dobrymi parametrami i podzespołami. Duży zapas mocy. Jedynie do czego mogę się przyczepić to bardzo sztywne przewody, ciężko się je układa w obudowie.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Rewelacja, cicha praca, napięcia ok, długa gwarancja. Tylko brać.
 • ZALETY:
 • + Praktycznie niesłyszalny
 • + Zaskoczyło mnie że taki...krótki
 • WADY:
 • - Bardzo twarde końcówki kabli. Miałem problem z wpieciem się kabli CPU na płycie głównej.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
to mój pierwszy modularny zasilacz w życiu, odczucia jak przesiadka z malucha do S klasy...
 • ZALETY:
 • + modularny
 • + 10 lat gwarancji
 • + cichy
 • + swoje kosztuje
 • WADY:
 • - bardzo sztywne przewody - utrudniają idealne ułożenie w obudowie
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Zasilacz jak najbardziej ok. Dużo kabli, mocy na pewno nie braknie. Jako jedyny minus mogę podac zbyt sztywne kable.
 • ZALETY:
 • + Jakość wykonania
 • + Moc
 • + Zastosowane zabezpieczenia
 • WADY:
 • - Zbyt sztywne kable
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Cichy, wydajny, w pełni modularny, bardzo krótki, no i najważniejsze 10 lat gwarancji!
 • ZALETY:
 • + Cichy, wydajny, w pełni modularny, bardzo krótki, no i najważniejsze 10 lat gwarancji!
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Zasilacz rewelacja.Tryb silent.Płaskie kable.10 lat gwarancji.I najważniejsza rzecz-nie strzela i wywala korków po włączeniu z listwy jak corsair.POLECAM.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Naprawdę solidnie wykonany zasilacz, wentylator się włącza od 30% obciążenia, i ma wszystkie możliwe zabezpieczenia.
 • ZALETY:
 • + Zabezpieczenia
 • + Moc
 • + Wykonanie
Posiadam ten produkt Od dziś
Opinia potwierdzona zakupem
Klasa sama w sobie, Polecam!
 • ZALETY:
 • + Dużo kabli
 • + Opaski zaciskowe do organizacji kabli
 • + kable dobrej jakości dodatkowo w oplocie
 • + Cicha praca zasilacza
 • WADY:
 • - Brak
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Cichutki, do niczego przyczepić się nie sposób. Bez nagrzewania się ogarnia 4790k @4,6GHZ, podkręcone 1080 TI, dwa Hdd i 3 ssd. Polecam.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Idealny
 • ZALETY:
 • + Gwarancja 10 lat
 • + 100% modułowość
 • + Hybryda - ciszaaaa
 • + Firmowe miękkie trytki
 • + Kable o dobrej sztywności
 • + Woreczki na kable
 • WADY:
 • - Nie widzę
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Masz pytania? 
U
26.10.2022
Dzien dobry

Czy ten zasilacz nadaje się do tej płyty głónej:
https://www.morele.net/x670-gaming-x-ax-11812813/

Jestem w trakcie wymiany niektórych bebechów kompie a zasialcz chciałbym zostawić jeśli to możliwe.
f
frosti
26.10.2022
Zasilacz powinno dobierać się pod dane podzespoły i to ile mocy potrzebuje grafika, cpu i reszta. Generalnie zasilacz będzie pasował, ale nie mamy możliwości stwierdzić czy będzie wystarczający do całego zestawu.
Zgłoś nadużycie
P
Pikuś
26.10.2022
tak , do tej płyty głównej będzie pasował
Zgłoś nadużycie
R
Raiqun
26.10.2022
Do płyty samej w sobie jak najbardziej ok, posiada zgodną ilość kabli do podłączenia tej płyty, pytanie natomiast czy wystarczy mocy oraz kabli dla pozostałych podzespołów - tego stwierdzić nie możemy bez ich podania.
Zgłoś nadużycie
e
eMDe
26.10.2022
A jaki cpu i karta graficzna?
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
10 lat
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
+31 (0)10-2262131
Opis:
Support tylko w języku angielskim. Strona producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(65)
Pytania i odpowiedzi
(5)
Inspiracje
(34)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 08:59
Cześć!
Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 750W (SSR-750FX) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.