Zasilacz Enermax Platimax 1700W (EPM1700EGT)

ID produktu: 860645
Zobacz produkty podobne
(3)
Zapytaj społeczności 2 pytania
 • Certyfikat sprawności: 80 Plus Platinum
 • Moc: 1700W
 • Modularne okablowanie: W pełni modularny
 • Średnica wentylatora: 139 mm
 • Standard/Format: ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (3)
Inspiracje (2)
Pytania i odpowiedzi (2)
Gwarancje i usługi
Raty
Leasing

80 Plus Platinum

Certyfikowane zasilacze cieszą się dużym zaufaniem klientów. O ich klasie świadczą profesjonalne pomiary, jakie określają stosunek sprawności do obciążenia. Zasilacze z certyfikatem 80 Plus Platinum charakteryzują się sprawnością 90% przy obciążeniu 20%, 92% przy obciążeniu 50% oraz 89% przy maksymalnym obciążeniu. Należy przyznać, że to bardzo dobre wyniki. Taki zasilacz sprawdzi się znakomicie przy konfiguracji sprzętowej złożonej z wysokiej klasy podzespołów. To doskonały wybór dla wymagających użytkowników.

W pełni modularny

Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.

ATX

To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.

Aktywne chłodzenie

Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.

SCP

Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.

OPP

OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.

OCP

Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.

OTP

OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.

OVP

OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.

SIP

Aby znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia awarii, należy wybrać zasilacz z odpowiednimi zabezpieczeniami. SIP (Surge & inrush protection) chroni zasilacz przed prądami udarowymi. Gwałtowne impulsy mogą pochodzić z sieci energetycznej i obciążeń indukcyjnych. Dlatego przy kompletowaniu konfiguracji komputerowej warto zadbać o zasilacz wyposażony w tego typu ochronę.

Układ PFC aktywny

Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.

80 PLUS® Platinum
Platynowa sprawność: 90-93% przy 230V oraz 20-100% obciążeniu. Międzynarodowy certyfikat sprawności energetycznej 80 PLUS® Platinum.

 

FMQ Design
Wysokowydajna topologia zasilacza wykorzystuje wszystkie cztery pola magnetyczne transformatora i gwarantuje maksymalną sprawność i bardzo stabilne napięcie wyjściowe.

 

Copper Bridge Array
Innowacyjna technologia transmisji napięcia (opatentowana) oferuje niższą rezystancję i wyższą sprawność.  Przejrzysty układ zasilacza poza tym pozwala na efektywniejszą cyrkulację powietrza.

 

ErP Lot 6 ready!*
Wspiera europejski norm sprawności energetycznej dla systemów komputerowych ErP Lot 6 (< 1W w trybie standby) poprzez wysokowydajną linię 5V standby (+5Vsb).
* tylko w kombinacji z płytą główną wspierającą ErP Lot 6

 

ZERO Load Design
Stabilne napięcie wyjściowe nawet przy 0W obciążenia. Dzięki technologii ZERO Load Design Platimax wspiera funkcje energooszczędne (C6/C7) najnowszych procesorów Intel® (włącznie nadchodząca generacja Haswell) oraz tryby oszczędne nowoczesnych kart graficznych (Hybrid Mode) i unika problemów kompatybilności.

 

Multi Rail Design
Stabilne i niezawodne zasilanie systemu przez aż sześć wysokowydajnych i masywnych linii 12V. Bardzo niski poziom hałasu i pulsacji (riple & noise).

 

Gotowy na przyszłość
Elastyczne modularne okablowanie. Gotowy na przyszłość poprzez gniazda 10P/12P dla nadchodzących wysokowydajnych kart graficznych i procesorów.

 

W pełni modularny
Bardzo elastyczny, w pełni modularny system okablowania pomaga w instalacji systemu komputerowego i prowadzeniu kabli.

 

Intel ATX12V v2.4
Odpowiada aktualnemu standardowi dla zasilaczy do komputerów stacjonarnych.

 

Air Cooling by Enermax
Zintegrowany 13,9cm wentylator z opatentowaną technologią łożyskową Twister oraz inteligentną kontrolą obrotów oferuje skuteczne chłodzenie przy niskim poziomu hałasu oraz długą żywotność.

 

DXXI ready!
100% kompatybilności z najnowszą generacją kart graficznych DХ11 poprzez co najmniej dwa złącza 6+2P (8P) PCI-E.

 

Full Gaming Power
Wspiera technologie SLI™ oraz CrossFireX™.

 

SpeedGuard*
Wiodąca kontrola obrotów wentylatora gwarantuje optymalne i bardzo ciche chłodzenie przy niezwykle niskim 300 do maksymalnie 1.000 obr/min. 
* EPM1700EGT: 900-2.000 obr/min

  

HeatGuard
Wentylator pracuje dalsze 30-60s po wyłączeniu systemu by odprowadzić pozostałe ciepło i przedłużyć żywotność systemu i komponentów.

 

SafeGuard
Wiodąca wielokrotna ochrona przed przetężeniem, przepięciem, napięciem obniżonym DC, przeciążeniem, przegrzaniem, zwarciem oraz nieprzewidzianymi prądami udarowymi (OCP, OVP, DC UVP, OPP, OTP, SCP i SIP).

 

CordGuard
Zabezpieczenie przed wysunięciem się przewodu zasilającego z gniazda oraz awarią systemu.

Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Certyfikat sprawności 80 Plus Platinum
 • Moc 1700W
 • Modularne okablowanie W pełni modularny
 • Średnica wentylatora 139 mm
 • Standard/Format ATX
Produkt
Producent Enermax
Kod producenta EPM1700EGT
EAN 4713157721150
Informacje techniczne
Standard/Format ATX
Moc 1700W
Certyfikat sprawności 80 Plus Platinum
Układ PFC Aktywny
Sprawność 90%
Typ chłodzenia Aktywne - wentylator
Średnica wentylatora 139 mm
Modularne okablowanie W pełni modularny
Złącza
ATX 24-pin (20+4) 1
PCI-E 8-pin (6+2) 10
12VHPWR PCI-E 5.0 16-pin (12+4) Nie
PCI-E 8-pin Nie
PCI-E 6-pin Nie
CPU 8-pin (4+4) Nie
CPU 8-pin 2
CPU 4-pin 1
SATA 14
Molex 10
Informacje fizyczne
Wysokość [mm] 86
Szerokość [mm] 150
Głębokość [mm] 180
3.5/5
(3)
67% osób poleca
ten produkt
5
67%
4
0%
3
0%
2
0%
1
33%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Radzę uważać na ten produkt z 3 używanych przez nasz sztuk w dwóch stopiło się okablowanie przy wtyczce, po skorzystaniu z gwarancji dystrybutor w jednym z przypadków stwierdził cytuję - "uszkodzenie z winy użytkownika - źle podłączenie lub nadmierne obciążenie zasilacza". Uszkodzenie w obydwu zasilaczach nastąpiło po około roku pracy nie ma więc mowy o złym połączeniu itp.
 • ZALETY:
 • + brak
 • WADY:
 • - awaryjność
 • - gwarancja
Posiadam ten produkt Ponad rok
Kable się same z siebie nie palą. Zapewne wtyczka nie była do końca wciśnięta, była obrócona bądź np. w Waszej sieci elektrycznej były ogromne tętnienia, co spowodowało zniszczenie okablowania. Akurat Enermax jest jedynym z topowych producentów zasilaczy i nie pozwoliliby sobie na takie przypadki.
Czyżby przedstawiciel dystrybutora :p ? A może ktoś z serwisu kto zdiagnozował te usterkę? Nie pogrążajcie się...
Tętnienia sieci upaliły wtyczkę? Większej bzdury nie czytałem. Upalenie wtyku to może spowodować:
- zła powłoka galwaniczna;
- zła siła docisku (zacisku sprężynowego);
- zły profil styku (efekt błędu wtryskarki przy produkcji elementu z tworzywa sztucznego prowadzącego element stykowy);
- źle zapięta wtyczka.
Obrócona wtyczka w ogóle nie wchodzi w grę. Upaliłoby to element elektroniki do niej podłączony (jeśli jakimś cudem udałoby się to podłączyć) i powinno zadziałać zabezpieczenie, zanim się upali wtyk :)
Opinia potwierdzona zakupem
Tu bez przeciągania zasilacz warty zainteresowania
 • ZALETY:
 • + to te mocne strony to takie ja nie widzę słabych
 • WADY:
 • - a te słabe to takie że nie ma słabych
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju koparek do krypto walut u mnie bez problemu ciągnie 7 gtx 1070
 • ZALETY:
 • + cichy
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Masz pytania? 
h
ha...wk
20.01.2023
Dzień dobry, potrzebuję kompletu kabli do zasilacza Zasilacz Enermax Platimax 1700W (EPM1700EGT). Czy istnieje możliwość kupienia takich przewodów?
W
Wirtuoz
20.01.2023
na stronie morele nie ma dedykowanych kabli do tego rodzaju zasilacza, Proponuję napisać do producenta, on powinien mieć potrzebny zestaw kabli pasujacych do tego zasilacza. tutaj masz panel kontaktowy https://www.enermaxeu.com/fr/service/contact-us/enermax-contact/support/support-contact/
Zgłoś nadużycie
n
nerd24
20.01.2023
W tym celu najlepiej kontaktować się z producentem zasilacza, bo kable do różnych modeli zasilaczy mogą mieć różne układy pinów
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
36 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(3)
Pytania i odpowiedzi
(2)
Inspiracje
(2)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 20:39
Cześć!
Zasilacz Enermax Platimax 1700W (EPM1700EGT) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.

1 573,33 zł
Do koszyka