Zasilacz Corsair RM850X (CP-9020180-EU)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Gold
- Moc [W]: 850 W
- Modularne okablowanie: W pełni modularny
- Średnica wentylatora: 135 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Opis produktu
Moc 850W
Nie ulega wątpliwości, że dobór zasilacza o odpowiedniej mocy znacznie wpływa na bezpieczeństwo pracy urządzeń i zmniejsza ryzyko awarii. Moc na poziomie 850W pozwoli na zasilenie wysokiej klasy komputerów, które doskonale sprawdzają się zarówno w pracy, jak i rozrywce. Aby obliczyć, czy na pewno taki zasilacz będzie wystarczający, należy zsumować moc potrzebną do zasilania wszystkich podzespołów. Prostszym rozwiązaniem będzie użycie kalkulatora, jaki dostępny jest w internecie. Wystarczy wybrać elementy konfiguracji sprzętowej.
80 Plus Gold
Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.

W pełni modularny
Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Zasilacz Corsair RM850X (CP-9020180-EU)
Zasilacze z serii RMx marki Corsair gwarantują ścisłą kontrolę napięcia, wysoką kulturę pracy oraz sprawność potwierdzoną certyfikatem. Za ponadprzeciętną jakość prezentowanego modelu odpowiadają japońskie kondensatory, a za wygodę i łatwość instalacji modułowy zestaw kabli. Corsair RM850x black dzięki dodatkowym filtrom przeciwprzeciążeniowym, termicznym, przeciwprzepięciowym, przeciwzwarciowym oraz przed zbyt niskim napięciem gwarantuje stabilną i niezawodną pracę, a jego niebanalny design wpisuje się w gusta miłośników wirtualnych rozgrywek. Kompaktowa budowa zasilacza Corsair RM850x o wymiarach 150 x 160 x 86 mm mieści się w większości nowoczesnych komputerów, a jego instalacja nikomu nie powinna przysporzyć problemów.
Corsair – zasilacz do zadań specjalnych
Wydajny zasilacz do mocnego zestawu gamingowego, cichy i sprawny model do firmowego komputera, a może energooszczędne akcesorium do domowego PC? W każdej z wymienionych ról doskonale sprawdzi się zasilacz RM850x oferowany przez Corsair. Prezentowany model wyróżnia się rzeczywistą mocą na poziomie 850 W, dzięki czemu gwarantuje bezproblemową pracę nawet mocnych zestawów gamingowych. Duża liczba złączy pozwala na podłączenie i płynne działanie rozmaitych urządzeń, układów oraz nośników pamięci. Sprawność zasilacza Corsair RM850x potwierdza certyfikat 80 PLUS Gold. Energooszczędny i tani w eksploatacji model to dobre rozwiązanie zarówno do firmy, jak i do domu.
Cichy wentylator o średnicy 135 mm
Zastosowany w Corsair RM850x wentylator o średnicy 135 mm zapewnia skuteczne chłodzenie podzespołów zestawu komputerowego. Wiatrak dostosowuje prędkość obrotów do obciążenia, można więc zapomnieć o uciążliwym hałasie podczas codziennego korzystania z Internetu czy uzupełniania dokumentacji firmowej. Czy używanie wymagających aplikacji lub granie w najnowsze produkcje będzie wiązało się ze znacznym wzrostem poziomu hałasu? Nic podobnego! Dzięki dużej średnicy wentylatora i inteligentnej regulacji obrotów Corsair RM850x pracuje cicho nawet podczas wzmożonej pracy.
Okablowanie modularne i japońskie kondensatory
Corsair RM850x jest nie tylko wydajny, ale również wygodny w użytkowaniu. Dzięki w pełni modularnemu okablowaniu można wykorzystać tylko te przewody, które akurat są potrzebne. Mniejsza liczba kabli w obudowie to nie tylko łatwość podłączenia podzespołów, ale także lepsza cyrkulacja powietrza i znacznie skuteczniejsze chłodzenie. Zamocowane na stałe okablowanie w przypadku Corsair RM850x zajmowałoby sporo miejsce, bo na pokładzie prezentowanego zasilacza znaleźć można takie złącza jak: 2 x CPU 4+4 (8) pin, 6 x PCI-E 2.0 6+2 (8) pin, 8 x MOLEX 4-pin, 10 x SATA, 1 x EPS12V 20+4 (24) pin oraz 1 x FDD. Bezawaryjna praca Corsair RM850x nie byłaby możliwa bez japońskich kondensatorów 105ºC, gwarantujących doskonałą wydajność przy dużym obciążeniu.
Corsair RM850X – manual do instalacji niepotrzebny
Minimalistyczna, elegancka stylistyka Corsair RM850x – czarna matowa obudowa i czarny oplot przewodów – doskonale pasują do nowoczesnych zestawów komputerowych. Dla każdego estety wygląd jest równie ważny, jak pozostałe parametry, a producenci, zdając sobie z tego sprawę, proponują coraz ciekawsze rozwiązania. Zasilacz Corsair RM850x jest łatwy w instalacji i nawet mało doświadczony użytkownik nie powinien mieć z tą czynnością problemów, tym bardziej iż w zestawie znajdują się potrzebne elementy montażowe.
Specyfikacja techniczna
Opinie
(46)- ZALETY:
- + duża moc w dobrej cenie
- + świetny stosunek ceny do wydajności (cena promocyjna 479 zł)
- + w pełni modularny
- + mocna linia +12V
- + półpasywne chłodzenie
- + bardzo cichy wentylator
- + kompaktowy rozmiar (nowa rewizja)
- + niezły wygląd
- + bogate wyposażenie
- + 10 lat gwarancji jest niezwykle przyjemne
- WADY:
- - BARDZO delikatny lakier który łatwo uszkodzić
- ZALETY:
- + Kultura pracy (generowany hałas)
- + Wydajność
1. Bzyczy/brzęczy mimo wyłączonego komputera (nawet gdy odłączone są wszystkie kable oprócz napięcia z gniazdka).
2. Po wyłączeniu komputera zasilacz wydaje głośne pstryknięcie (tak jakby fizycznie coś było przełączone).
1. Nie, nie jest to normalne, nigdy się nie spotkałem z czymś takim w kilkunastu egzemplarzach.
2. Tak, to jest normalne, zarówno przy uruchomieniu, jak i wyłączeniu. SuperFlower Leadex II też tak ma oraz kilka innych zasilaczy, innych marek. Producentów zasilaczy jest bodajże trzech, więc na pewno powtarzają pewne schematy. Dla przykładu zasilacze EVGA i SuperFlower to to samo :) Po prostu SF produkując dla EVGA przykleja ich naklejkę :)