Zasilacz be quiet! Straight Power 11 850W (BN284)
Opis produktu
Moc 850W
Nie ulega wątpliwości, że dobór zasilacza o odpowiedniej mocy znacznie wpływa na bezpieczeństwo pracy urządzeń i zmniejsza ryzyko awarii. Moc na poziomie 850W pozwoli na zasilenie wysokiej klasy komputerów, które doskonale sprawdzają się zarówno w pracy, jak i rozrywce. Aby obliczyć, czy na pewno taki zasilacz będzie wystarczający, należy zsumować moc potrzebną do zasilania wszystkich podzespołów. Prostszym rozwiązaniem będzie użycie kalkulatora, jaki dostępny jest w internecie. Wystarczy wybrać elementy konfiguracji sprzętowej.
80 Plus Gold
Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.

W pełni modularny
Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
UVP
Zasilacz komputerowy to niezwykle ważne urządzenie, które odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na poszczególne zabezpieczenia. UVP (Under Voltage Protection) chroni przed zbyt niskim napięciem na liniach wejściowych. Chociaż usterka ta nie wpływa na ewentualne uszkodzenia podzespołów, może negatywnie oddziaływać na ich optymalną pracę. Zdecydowanie warto wybrać zasilacz z UVP. To z pewnością poprawi komfort użytkowania komputera.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Układ PFC Aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Śruby montażowe
Decydując się na rozbudowę lub modyfikację konfiguracji komputerowej powinniśmy sprawdzić, czy w zestawie znajdują się śruby montażowe. W ten sposób szybko zapewnimy urządzeniu wymaganą stabilność. Dzisiejsze komponenty pozwalają na niezwykle prosty montaż. Budując nową konfigurację można zlecić tę czynność profesjonalistom i dzięki specjalnej usłudze zakupić sprzęt gotowy do pracy. Wybór zależy oczywiście od preferencji i umiejętności użytkownika.
Opaski do kabli
Przy instalacji nowego zasilacza będziemy mieli do czynienia z dużą ilością okablowania. O ile w przypadku modularnych konstrukcji możemy odłączyć niepotrzebne przewody, tak w niemodularnych takiej możliwości nie ma. Dlatego zdecydowanie warto skorzystać z opasek do kabli. Dzięki temu możemy spinać przewody, zapewniając porządek wewnątrz obudowy. Ponadto dostęp do poszczególnych elementów konfiguracji będzie dużo łatwiejszy dla użytkownika. Bez trudu wymienimy podzespoły.
CISZA I SPRAWNOŚĆ NAJWYŻSZEJ KLASY
be quiet! Straight Power 11 850W podnosi poprzeczkę dla systemów, które wymagają praktycznie niesłyszalnej pracy bez kompromisów w jakości zasilania.
- Praktycznie bezgłośny wentylator 135mm SilentWings®3
- Lejkowaty otwór wentylacyjny w obudowie zasilacza dla maksymalnego wlotu powietrza
- Bez przewodów po stronie DC dla lepszego chłodzenia i długiej żywotności komponentów
- W pełni modularne zarządzanie przewodami gwarancją maksymalnej elastyczności konfiguracji
- Certyfikat 80PLUS® Gold (do 93%)
- Wsparcie wysokowydajnych GPU z sześcioma złączami PCI-Express
- Japońskie kondensatory do 105°C zapewniają stabilność i niezawodność
- Zgodny z ErP i Energy Star 6.1
- 5-letnia gwarancja producenta
WENTYLATOR SILENT WINGS® 3
Zapewnia praktycznie niesłyszalną pracę
Wysokiej klasy wentylator SilentWings® 3 zapewnia najlepszy przepływ powietrza, a jednocześnie wytwarza bardzo mało hałasu. Jest to możliwe dzięki wyjątkowej, zoptymalizowanej konstrukcji łopatek wentylatora oraz zaawansowanemu łożysku FDB i 6-polowemu silnikowi wentylatora, który w dużej mierze eliminuje hałas roboczy, ma bardzo długą żywotność i minimalne zużycie energii.
LEJKOWATY OTWÓR WENTYLATORA
Wyższa wydajność chłodzenia
Wlot wentylatora Straight Power 11 850W ma kształt lejka. Powoduje to wzrost przepustowości powietrza, co przekłada się na wyższą wydajność chłodzenia.
BEZPRZEWODOWY DESIGN WEWNĄTRZ ZASILACZA
Wydłużanie żywotności komponentów do maksimum
Absolutna innowacja: Straight Power 11 850W jest bez przewodów po stronie DC wewnątrz korpusu zasilacza. Skutkuje to poprawą przepływu powietrza chłodzącego i mniejszym zakłócaniem sygnału, po prostu ze względu na brak okablowania, a ostatecznie maksymalizuje czas życia komponentów.
W PEŁNI MODULARNE OKABLOWANIE
Maksymalna wygoda i kompatybilność
Dzięki w pełni modularnemu okablowaniu, przewody, które nie są potrzebne w konfiguracji, są pomijane. Z tego powodu systemy są bardziej uporządkowane. Dodatkowo instalacja odbywa się o wiele wygodniej. Przejrzysty układ systemu skutkuje płynnym przepływem powietrza, co oznacza, że wewnątrz obudowy panuje mniejszy hałas i temperatury.
CERTYFIKOWANY 80PLUS® GOLD
Imponująco wysoka wydajność
Straight Power 11 850W posiada certyfikat sprawności 80PLUS® Gold, osiągając nawet 93%. Zapewnia to mniejsze zużycie energii oraz chłodniejszą i cichszą pracę. To duża korzyść dla każdego systemu.
WYSOKIEJ KLASY TECHNOLOGIE
Maksymalna kompatybilność dla systemów jutra
Zastosowanie LLC i prostownika synchronicznego (SR) zapewnia bardzo stabilną pracę i zwiększoną regulację napięcia. Zasilacz jest wyposażony w konwersję mocy DC-DC dla ścisłej regulacji napięcia nawet w warunkach dużego obciążenia krzyżowego. Zapewnia to niezawodną pracę z następną generacją procesorów i kart graficznych.
JAPOŃSKIE KONDENSATORY 105°
Świadectwo wysokiej jakości
W Straight Power 11 850W stosowane są tylko najlepsze komponenty. Właśnie dlatego w obudowie PSU wbudowaliśmy tylko wysokiej jakości japońskie kondensatory. Pracują w zakresie do 105 °C, zapewniając stabilność, niezawodność i długą żywotność.
Specyfikacja
Produkt
Informacje techniczne
Złącza
Informacje fizyczne
Wyposażenie
Opinie (10)
- ZALETY:
- + Wszystko
- WADY:
- - Brak
Inspiracje (18)
Pytania i odpowiedzi (1)
- msi rtx 2080 ti gaming x trio
- intel i7 9700k
- gigabyte z390 aorus master
- 2x hyperx predator 32gb 3200mhz ddr4 CL16
- be quiet dark rock 4 pro
Gwarancje i usługi
Warunki gwarancji
Informacje o gwarancji producenta
22 664-20-58
Raty i leasing
Opis
Specyfikacja techniczna
Opinie (10) 4.50
Pytania i odpowiedzi (1)
Inspiracje (18)
Outlet (0)
Market
22 664-20-58