Zasilacz be quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E (BN182)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Bronze
- Moc [W]: 630 W
- Modularne okablowanie: Pół modularny
- Średnica wentylatora: 120 mm
- Zobacz pełną specyfikację
Opis produktu
80 Plus Bronze
Nie ulega wątpliwości, że certyfikowany zasilacz to doskonały wybór. Dzięki temu możemy mieć pewność, z jaką wydajnością pracuje nasz sprzęt. Wszystko dzięki sprawności określonej przy danym obciążeniu. Certyfikat 80 Plus Bronze oznacza sprawność na poziomie minimum 85% przy 50% obciążenia i minimum 82% sprawności przy 20% i 100% obciążenia. To wyniki, które prezentują się bardzo dobrze. Budując konfigurację komputerową, warto pamiętać o certyfikowanym zasilaczu. To z pewnością zmniejszy ryzyko awarii.

Pół modularny
Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
OLP
OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Śruby montażowe
Decydując się na rozbudowę lub modyfikację konfiguracji komputerowej powinniśmy sprawdzić, czy w zestawie znajdują się śruby montażowe. W ten sposób szybko zapewnimy urządzeniu wymaganą stabilność. Dzisiejsze komponenty pozwalają na niezwykle prosty montaż. Budując nową konfigurację można zlecić tę czynność profesjonalistom i dzięki specjalnej usłudze zakupić sprzęt gotowy do pracy. Wybór zależy oczywiście od preferencji i umiejętności użytkownika.
Opaski do kabli
Przy instalacji nowego zasilacza będziemy mieli do czynienia z dużą ilością okablowania. O ile w przypadku modularnych konstrukcji możemy odłączyć niepotrzebne przewody, tak w niemodularnych takiej możliwości nie ma. Dlatego zdecydowanie warto skorzystać z opasek do kabli. Dzięki temu możemy spinać przewody, zapewniając porządek wewnątrz obudowy. Ponadto dostęp do poszczególnych elementów konfiguracji będzie dużo łatwiejszy dla użytkownika. Bez trudu wymienimy podzespoły.
Wewnętrzny zasilacz o mocy 630 Wat montowany w komputerach stacjonarnych. Obsługuje standardy ATX 12V 2.31 oraz EPS 12V 2.92. Chłodzenie zasilacza zapewnia wentylator 120 mm z aktywnym układem PFC. Posiada wejście na dodatkowe odpinane kable modularne.
Specyfikacja techniczna
Opinie
(348)- ZALETY:
- + Cisza
- + Stabilna praca
- + Odpinane kable
- WADY:
- - Nie stwierdzono
- ZALETY:
- + cisza
- + wygląd
- + modularny
- + grube przewody
- WADY:
- - przewody mogłby być trochę dłuższe
- - tutaj info dla właścicieli Fractali R4 można podpiąć 8pin przewód za płytą nie trzeba przedłużaczy ;)
- ZALETY:
- + cisza
- + modularność
- WADY:
- - zbyt mało wtyków molex w przypadku obudowy mającej więcej niż zwykle wiatraków
- ZALETY:
- + 630 Watt +80 cichy wydajny
- WADY:
- - dobra cena
- ZALETY:
- + duza liczba zabezpieczeń
- + modularność
- WADY:
- - po tygodniu użytkowania nie wykryłem
- ZALETY:
- + Cicha praca
- + Odpowwiednia ilość wyjść żeby zasilić wszystko co chcemy włożyć w płytę.
- WADY:
- - Dołączone kable do zasilania PCI mają tylko JEDNĄ łączoną wtyczkę 8 pin na kabel. Co oznacza, że do zasilenia karty 980 gtx potrzeba zużyć dwóch wyjść PCI lub kombinować z przejściówkami do zasilania - ergo konstrukcji SLI nie zbudujemy łatwo.
- ZALETY:
- + dobrze trzyma napięcia w standardzie atx
- + silentwings są naprawdę ciche
- + odpinane kable
- + sporo wtyczek
- WADY:
- -pierwszy egzemplarz był uszkodzony
- -krótkie kable
Na czym polegało uszkodzenie?
Zamówiłęm ten zasilacz i chcę na to zwrócić uwagę.
Pozdrawiam
Gwarancja uznana i dostałem nowy.
Tyle, że też przeskakuje iskra w tym samym miejscu.
Boję się go podłączyć. Czekam na info od dystrybutora w tej sprawie
- ZALETY:
- + Cichy
Pytania i odpowiedzi
(14)Czyli bezpieczną granicę do kręcenia chłodzenia wodnego i normalnej cichej i bezawaryjnej pracy.
Gwarancje i usługi
Informacje o gwarancji producenta
22 664-20-58
Raty
Leasing
Market
22 664-20-58