Zasilacz be quiet! Power Zone 650W (BN210)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Bronze
- Moc: 650W
- Modularne okablowanie: W pełni modularne
- Średnica wentylatora: 135 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Moc 650W
Zasilacze to niezwykle istotne elementy konfiguracji komputerowej. Ich moc określa maksymalną ilość energii, jaka może zostać dostarczona do podzespołów. Zasilacze o mocy 650W zainstalowane są zazwyczaj na pokładzie średniej klasy komputerów, które sprawdzą się przy grach i pracy biurowej. Dokładne zapotrzebowanie na moc sprawdzimy przez zsumowanie zapotrzebowania wszystkich podzespołów. Prostszym rozwiązaniem jest zastosowanie kalkulatorów dostępnych w internecie. Odpowiedni dobór mocy zapewni bezpieczną pracę komputera.
80 Plus Bronze
Nie ulega wątpliwości, że certyfikowany zasilacz to doskonały wybór. Dzięki temu możemy mieć pewność, z jaką wydajnością pracuje nasz sprzęt. Wszystko dzięki sprawności określonej przy danym obciążeniu. Certyfikat 80 Plus Bronze oznacza sprawność na poziomie minimum 85% przy 50% obciążenia i minimum 82% sprawności przy 20% i 100% obciążenia. To wyniki, które prezentują się bardzo dobrze. Budując konfigurację komputerową, warto pamiętać o certyfikowanym zasilaczu. To z pewnością zmniejszy ryzyko awarii.
W pełni modularny
Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
OLP
OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Power Zone to zasilacz marki Be Quiet o mocy 650Wat montowany w komputerach stacjonarnych. Obsługuje standardy ATX 12V 2.4 oraz EPS 12V 2.92. Chłodzenie zasilacza zapewnia wentylator 135 mm z aktywnym układem PFC. Zasilacz posiada szereg zabezpieczeń takich jak OCP, OVP, UVP, SCP, OPP, OTP.
- Certyfikat sprawności 80 Plus Bronze
- Moc 650W
- Modularne okablowanie W pełni modularne
- Średnica wentylatora 135 mm
- Standard/Format ATX
- ZALETY:
- +cichy
- +stabilny
- ZALETY:
- + cichy
- + bardzo ładnie wygląda ;)
- + dużo zabezpieczeń
- + kable (chodź do zasilania w słabych stonach opisane)
- WADY:
- - Wtyczki zasilające (stary typ) - gdy wcisniemy do końca (a trzeba do tego dużej siły) proces rozłączenia takiej wtyczki odbywa się przy użyciu kombinerek :D...
- - zbyt wolno kręci wiatraczkami obudowy i przydałoby się 5 wyjść a nie 3 na wiatraczki. Wykrywanie temperatury w obudowie oraz sterowanie prędkością wiatraczków mija się z celem, gdy dodatkowy wiatraczek wpuszczający powietrze zamontowany jest zaraz pod zasilaczem który wciąga "świeże" powietrze, zamiast nagrzanego z obudowy ... tak samo bezsensowne jest system "aktywnych" wiatraczków przez 3 min po wyłączeniu zasilania... przecież temperatura żadnego podzespołu nie będzie rosnąć po wyłączeniu komputera, wiec nic się nie uszkodzi...
- ZALETY:
- + cichy
- + liczne zabezpieczenia
- + modularny
- WADY:
- - okablowanie mogłoby być dłuższe. Nie udało mi się zmieścić wiązki do zasilania mobo za ściankę w obudowie full tower. Brakło z 5 cm do PHANTEKS Enthoo Pro
- ZALETY:
- + w 100% modularny,kable o wystarczajacej dlugosci w eleganckich oplotach,sprawnosc energetyczna taka jaka opisuje producent,spokojnie wyzywi dwie 970 + i5 bynajmiej w moim zestawie
- WADY:
- - brak
jak na taką cenę byłem zaskoczony że modularny i nie ma tych wszystkich kolorowych kabelków tylko fajnie wszystko czarne i kable są w takim oplocie zbiorczym a nie luzem.
Polecam
- ZALETY:
- + Cichy
- + wydajny
- + w pełni modularny
- + dużo kabli w zestawie
- + kable w oplotach zbiorowych
- WADY:
- - póki co brak
Nie żałuję wydania prawie 500 zł na ten zasilacz, jego jakość widać gołym okiem
- ZALETY:
- + cisza
- + cena/jakość
- + design
- + modularność
- + marka
- WADY:
- - nie zauważyłem bądź nie chciałem zauważyć :)
- ZALETY:
- + Stabilność pracy
- + Dosyć cichy wentylator
- + Duża ilość wyjść zasilania
- ZALETY:
- + Moc wystarczająca do wspomnianych podzespołów.
- ZALETY:
- + Cichy
- + W pełni modularny
- + 3x Wyjścia na wentylator obudowy
- + Stabilny
- + Duża liczba zabezpieczeń
- WADY:
- - Cena
- - Brak możliwości regulowania prędkości wiatraków obudowy
- - Sztywne kabelki
po wyłączeniu komputera wentylator działa jeszcze przez chwilę
- ZALETY:
- + 100% modularny
- + świetne oploty kabli
- + super zapakowany, w materiałowym woreczku
- WADY:
- -nie zauważyłem
- ZALETY:
- + Stabilność
- + Modularność
- + Jakość wykonania
- ZALETY:
- + Wydajny
- + Cichy
- + Modularne okablowanie
- WADY:
- - Do wpinania kabli trzeba użyć trochę siły.
- ZALETY:
- + 650W
- + cichy
- + wysoka jakość
- + możliwość podłączenia 3 wentylatorów pod gniazda zasilacza
- + modularne okablowanie
- WADY:
- - jak dla mnie brak
- ZALETY:
- + szybka realizacja
- + towar 1-klasa
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + cisza
- + pełna modularność
- WADY:
- - sztywne kable
- ZALETY:
- + mocny, cichy, spore zabezpieczenia, modularne przewody
- WADY:
- - cena
- ZALETY:
- + Bardzo Cichy
- + Duża moc
- + Full modularny
- + Zasilanie 2 procesorów
- + Duża ilość kabli w zestawie
- + Solidne wykonanie
22 664-20-58
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz be quiet! Power Zone 650W (BN210) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00