Zasilacz be quiet! Dark Power Pro P11 850W (BN253)

ID produktu: 734973
Zobacz produkty podobne
(33)
Zapytaj społeczności 4 pytania
 • Certyfikat sprawności: 80 Plus Platinum
 • Moc: 850 W
 • Modularne okablowanie: Pół modularny
 • Średnica wentylatora: 135 mm
 • Standard/Format: ATX
Opis
Specyfikacja
Opinie (33)
Inspiracje (15)
Pytania i odpowiedzi (4)
Gwarancje i usługi
Raty

Moc 850W

Nie ulega wątpliwości, że dobór zasilacza o odpowiedniej mocy znacznie wpływa na bezpieczeństwo pracy urządzeń i zmniejsza ryzyko awarii. Moc na poziomie 850W pozwoli na zasilenie wysokiej klasy komputerów, które doskonale sprawdzają się zarówno w pracy, jak i rozrywce. Aby obliczyć, czy na pewno taki zasilacz będzie wystarczający, należy zsumować moc potrzebną do zasilania wszystkich podzespołów. Prostszym rozwiązaniem będzie użycie kalkulatora, jaki dostępny jest w internecie. Wystarczy wybrać elementy konfiguracji sprzętowej.

80 Plus Platinum

Certyfikowane zasilacze cieszą się dużym zaufaniem klientów. O ich klasie świadczą profesjonalne pomiary, jakie określają stosunek sprawności do obciążenia. Zasilacze z certyfikatem 80 Plus Platinum charakteryzują się sprawnością 90% przy obciążeniu 20%, 92% przy obciążeniu 50% oraz 89% przy maksymalnym obciążeniu. Należy przyznać, że to bardzo dobre wyniki. Taki zasilacz sprawdzi się znakomicie przy konfiguracji sprzętowej złożonej z wysokiej klasy podzespołów. To doskonały wybór dla wymagających użytkowników.

Pół modularny

Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.

ATX

To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.

Aktywne chłodzenie

Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.

SCP

Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.

OPP

OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.

OCP

Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.

OTP

OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.

OVP

OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.

OLP

OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).

Układ PFC aktywny

Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.

 

Nowoczesny świat wymusza konieczność nieustannego doskonalenia rozwiązań technologicznych – pamiętać o tym muszą szczególnie Ci, którzy chcą być liderami w branży. Seria Dark Power Pro jest znana jako najbardziej ciche i wydajne zasilacze na świecie. Model Dark Power Pro 11 850W jest kolejnym krokiem naprzód – topologia konwersji mocy, która zapewnia sprawność popartą certyfikatem 80PLUS® Platinum oraz nieporównywalna gama ulepszeń zwiększających kompatybilność, wygodę użytkowania, żywotność i bezpieczeństwo jednostki, sprawiają, że jest to najbardziej zaawansowany technologicznie zasilacz kiedykolwiek stworzony przez be quiet!

 • Certyfikat 80PLUS® Platinum i aż do 94% sprawności
 • Praktycznie bezgłośna praca zapewniona dzięki szerokiej gamie optymalizacji, w tym zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego wentylatora be quiet! 135mm SilentWings®
 • Wentylator SilentWings® 3 135mm posiada zaawansowaną technicznie ramę, łopatki o zoptymalizowany kształcie, łożysko olejowe z miedzianym rdzeniem oraz sześciopolowy silnik wytwarzający mniej wibracji
 • Duży wlot wentylatora o specjalnie zaprojektowanym kształcie pozwala na większy przepływ powietrza
 • 850 Watów mocy ciągłej zapewnia ogromne rezerwy mocy nawet dla najbardziej wymagających komputerów
 • Overclocking key umożliwia łączenie czterech niezależnych linii 12V w jedną mocną linię
 • Certyfikaty NVidia SLI oraz AMD CrossfireX z powodzeniem pozwalają na budowę potężnych systemów Multi-GPU
 • System modularnego okablowania z ekstra długimi przewodami gwarantuje łatwą instalację komponentów i ogranicza bałagan w obudowie, co z kolei wpływa na lepszy przepływ powietrza oraz poprawę chłodzenia nawet największych obudów PC
 • Niemiecka koncepcja produktu, design i kontrola jakości
Rozwiń opis
Wyróżnione przez eksperta
 • Certyfikat sprawności 80 Plus Platinum
 • Moc 850 W
 • Modularne okablowanie Pół modularny
 • Średnica wentylatora 135 mm
 • Standard/Format ATX
Produkt
Producent be quiet!
Kod producenta BN253
EAN 4260052183786
Informacje techniczne
Standard/Format ATX
Certyfikat sprawności 80 Plus Platinum
Układ PFC Aktywny
Sprawność 92%
Typ chłodzenia Aktywne - wentylator
Średnica wentylatora 135 mm
Modularne okablowanie Pół modularny
Złącza
ATX 24-pin (20+4) 1
PCI-E 8-pin (6+2) 6
PCI-E 8-pin Nie
PCI-E 6-pin 1
CPU 8-pin (4+4) Nie
CPU 8-pin Nie
CPU 4-pin Nie
SATA 8
Molex 8
Informacje fizyczne
Wysokość [mm] 86
Szerokość [mm] 150
Głębokość [mm] 193
5/5
(33)
94% osób poleca
ten produkt
5
91%
4
3%
3
3%
2
0%
1
3%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Mamy obecnie ponad 40 maszyn działających na tych zasilaczach.

Mieliśmy problemy z XFX z Corsair.
Te są nie do zajechania.
pracują okrągłą dobę od 16 miesięcy i zero problemów
 • ZALETY:
 • + dobrej jakości okablowanie
 • + stabilna praca
 • + bezawaryjne
 • + solidna konstrukcja
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
Przede wszystkim be Quiet! Nie ma tutaj chyba więcej co się rozpisywać gdyż ta marka to niezawodna marka, najwyższa jakość i zadowolenie jest gwarantowane od momentu używania po sam koniec żywotności tegoż sprzętu. Zdecydowanie polecam!
 • ZALETY:
 • + Cisza. Rewelacyjna cisza.
 • + Wydajność, be quiet i wszystko jasne.
 • + Możliwość zarządzania kablami (bogate wyposażenie).
 • + Wygląd, na pierwszy rzut oka wszystko wygląda jak high end i takie jest!
 • + Wyposażenie produktu. Miazga! Akcesoria, ilość kabli oraz, no miazga!
 • + Gwarancja jest dość długa, bardzo dobre podejście ze strony technicznej.
 • +
 • + Bardzo interesujące ciekawostki:
 • + *Każda osoba, która posiadała wcześniejsze zasilacze wie, że okablowanie jest koloru czerwonego/czarnego/żółtego i może to dość irytować jeżeli budujemy sprzęt pod jakiś dany kolor dla estetyki. UWAGA! Zasilacze w wersji 11 mają calutkie okablowanie w kolorze czarnym! Wreszcie
 • + *Napisy na zasilaczu są wytłoczone jeżeli kogoś to interesuje.
 • + *Te zasilacze nigdy się nie grzeją i nawet po kilku latach używania nie wydają dziwnych dźwięków
 • + *Wersja 11 w porównaniu do 10 wyróżnia się, że zasilacz jest dłuższy i cięższy.
 • + *Opakowanie i to jest co jest w środku. Pierwsze wrażenie? WOW!
 • WADY:
 • - Nie mam pojęcia. Nie ma żadnych.
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Już samo pudełko wygląda ciekawie. Wszystko jest posegregowane jak należy. Zasilacz na pierwszy rzut oka robi mega wrażenie - wygląda jak produkt premium.
Wiatrak i druciane ożebrowanie w rzeczywistości wyglądają bajerancko.
W zestawie są dwa rodzaje śrub montażowych - 1. standardowe małe na śrubokręt i 2. Duże śruby ręczne (bez zagłębienia na śrubokręt) wykonane w całości z metalu i karbowane. Oczywiście użyłem tych drugich, ale bequiet pomyślał też o koneserach minimalizmu.
Wszelkiego rodzaju kabli jest więcej niż dostatek. Wszystkie są dobrze wykonane i nie ma problemu z ich montażem.
Zasilacza używam do procesora Ryzen TR 1950x podkręconego do 4 GHz. Napięcia utrzymują się zawsze na standardowym poziomie... w końcu czego można się spodziewać po zasilaczu z certyfikatem 80 Plus Platinum. Wiatrak w zasilaczu jest właściwie niesłyszalny. U mnie dużo większy hałas generują wiatraki w obudowie.
 • ZALETY:
 • + wydajność
 • + cisza
 • + wygląd
 • + ciekawe akcesoria i duża ilość kabli
 • WADY:
 • - jeszcze nie wyhaczyłem
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Chyba nie trzeba przedstawiać tej firmy solidna jednostka potrzebuje solidnego zasilania przy tym wolnoobrotowy wentylator pozwala normalnie spać. Jedyne do czego można się przyczepić to kable które są w niezbyt estetyczne (przy podświetlanej i oszklonej budzie budzie razi to w oczy) ponadto dość oporne na zakrzywianie / wyginanie.
 • ZALETY:
 • + Moc
 • + Firma
 • + Stabilność pracy
 • + Modularne kable (montuję ile potrzeba)
 • + Cisza
 • WADY:
 • - Kable dość toporne dla oka
 • - Nie takie podatne na wygięcia
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Zasila dobrze, przewody łatwo się montuje
 • ZALETY:
 • + Wygląd
 • + Potencjał
 • + Łatwość obsługi
 • + Modyfikacje konfiguracji
 • + OC
 • WADY:
 • - Zakrzywienie ekranu - środek dobrze
 • - boki wypłaszczone
 • - dość widoczne
 • -
 • - Długo przełącza się między portami i włącza/wyłącza się
 • - Na 1660 Ti czasem migocze
 • - Podstawa zajmuje dużo miejsca
 • - RGB
 • - Rurki przy nakładce opierają o RAM
 • - Brak możliwości montażu karty graficznej w pionie
 • - Odległość socketa CPU od slotów RAM
 • - Podświetlenie RGB
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Używam kilka dni i na 100% polecam bardziej niż model P10 ;)
 • ZALETY:
 • + Elegancki
 • + Cichy
 • + Modułowy
 • + Dodatkowe śruby
 • + Gwintowane śruby w czarnym odcieniu z wygodną opcją wkrętaków (przedłużona, szeroka, chropowata główka robi za śrubokręt)
 • + Opaski
 • + Jeszcze więcej opasek
 • + Cichy wentylator - delikatny szum
 • WADY:
 • - Farba ze śrub mogła by być bardziej "nieścierna"
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Najlepszy wybór dla każdego kto szuka niezawodności, ciszy, stabilnego zasilania. Nie ma lepszego producenta i modelu niż Power Pro (90% producentów jedynie robi rebranding, czyli produkują inne firmy, jak Seasonic, i wysyłają gorsze egzemplarze do partnerów, a najlepsze zachowują dla siebie)
 • ZALETY:
 • + jakość
 • + wydajność
 • + stabilne linie zasilania
 • WADY:
 • - brak
Posiadam ten produkt Ponad rok
Opinia potwierdzona zakupem
NIemam z nim zadnych problemow. Dziala jak powinien. Wentylatora nie slychac.
 • ZALETY:
 • + Poprawiono podłokietniki
 • + Super obsługa z DxRacer Polska
 • + Złącze argb
 • + Sporo wyjść na usb
 • + wyjscie na usb przy atx
 • + Rozbudowany bios
 • WADY:
 • - ograniczenia w ustawianiu profilu wentylatora cpu
 • - Brak mozliwosci sterowania podswietleniem pod radiatorem chipsetu
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Opinia potwierdzona zakupem
Moc, Cisza, Bezpieczeństwo. Przewody wszystkie są czarne nawet te do grafiki 2x8 pin. Gabarytowo dłuższy od standardowych zasilaczy. Procesor i7 9700k plus RTX2080ti Zero problemów z resetami, włączeniem PC. Pracuje bardzo cicho wręcz nie słyszalnie poza tym wzorowo.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku
Opinia potwierdzona zakupem
Posiadam i się uśmiecham :D
 • ZALETY:
 • + Cichy
 • + Wydajny
 • + Zarządzanie kablami
 • + Dobra gwarancja
 • + Gumowa ramka wokół krawędzi - duży plus
 • WADY:
 • - Mógłby być trochę tańszy
 • - Obwoluta kabli łatwo się haczy o różne ostre krawędzie i poszczególne włoski się "prują"
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Jest naprawdę cichy. Wypływające powietrze jest ciepłe, ale szum - praktycznie niesłyszalny. Montaż bezproblemowy, gniazda do podłączania przewodów są łatwo dostępne.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Produkt godny polecenia:)
 • ZALETY:
 • + Moc solidna , obudowa i wygląd super.
 • + Mam go dopiero od 2 dni wiec jeszcze nie moge dokładnie stwierdzić ale na razie jest gitara.
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Super zasilacz dobrej jakości sprosta każdej grafice i prockowi nawet po oc
 • ZALETY:
 • + wydajność
 • + wydziela malo ciepla
 • + bezproblemowość
 • WADY:
 • - cena
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Świetnie wykonany i mocny. Odpinany kable na każdą okazje sprawdzają się świetnie.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
To mój kolejny zasilacz od be quiet! Mam same dobre doświadczenia. Polecam.
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo cichy i wydajny,
 • ZALETY:
 • + Modularny
 • + Bardzo dużo przewodów w zestawie
 • WADY:
 • - Cena
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Opinia potwierdzona zakupem
Produkt high-end z topowym wentylatorem
 • ZALETY:
 • + Cichy, wydajny, niezawodny
 • WADY:
 • - Cena
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Produkt godny polecenia.
 • ZALETY:
 • + Firma
 • + Modularny
 • + Stabilność pracy
 • WADY:
 • - Nie posiada
Posiadam ten produkt 3-6 miesięcy
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry, zabezpieczony,cichy.
 • ZALETY:
 • + Jakość
 • + Cisza
 • + Sprawność
 • WADY:
 • - Cena
Posiadam ten produkt Od kilku dni
Opinia potwierdzona zakupem
Cichutki zasilacz, Pudełko z kablami porządnie wykonane.
Posiadam ten produkt 1-3 tygodnie
Masz pytania? 
U
21.10.2019
Czy producent nie nakleja folijek na boczne loga zasilacza czy tylko ja ich nie mam?
P
Papieżofob
28.10.2019
W tej sprawie prosiłbym o kontakt z naszym działem reklamacji.
Zgłoś nadużycie
Warunki gwarancji
Długość
60 miesięcy
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Telefony:
22 664-80-22
22 664-20-58
Opis:
Skorzystaj z formularza kontaktowego: http://www.bequiet.com/pl/service/contact Możesz skontaktować się również telefonicznie od poniedziałku do piątku od 7:30 do 16:00 pod numerem międzynarodowej infolinii: +49 800-0736-736, bądź od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 16:00 pod jednym z numerów: 22 664-80-22, 22 664-20-58. Pocztę prosimy przesyłać na adres: Listan GmbH & Co. KG Biedenkamp 3A 21509 Glinde Germany lub Listan Poland sp. z o.o. ul. Drzeworytników 66 01-385 Waszawa
Usługi
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(33)
Pytania i odpowiedzi
(4)
Inspiracje
(15)
Outlet
(0)

Market

Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od  , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.

Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!

Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu

Zwykły zakup
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD   DO  
KOSZT DOSTAWY DLA KOSZYKA
OD  
CZAS NA ZWROT*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni
DARMOWY ZWROT
Dla produktów, które można nadać za pomocą Paczkomatu lub DPD pickup point
BRAK
Specjalista Morele | 17:56
Cześć!
Zasilacz be quiet! Dark Power Pro P11 850W (BN253) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.