Udostępnij
Skomentuj

Najlepsza Biotyna – ranking top 10 najczęściej wybieranej

Witamina B7, czyli biotyna, jest istotna dla prawidłowej przemiany materii. Warto więc uzupełniać jej braki.

Pozwolą na to cenione wyroby w postaci odżywek i suplementów, przygotowywanych przez uznanych producentów. Tego typu produkty pozwalają regulować jej poziom w organizmie, a także uzupełnić ewentualne braki.

W sklepie Presto dostępna jest biotyna w postaci kapsułek i tabletek. Produkty te są przygotowywane przez takie firmy jak Olimp, Hi-tec, Salvum, Trec Nutrition, Swanson oraz NOW Foods. Który z nich wybrać? Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto prześledzić dostępny na stronie ranking, który wskazuje na produkty najpopularniejsze.

Co to jest biotyna?

Jak już zostało wspomniane, mowa jest o witaminie B7. Warto nadmienić, że wytwarzają ją flora bakteryjna jelit, dzięki czemu poważne niedobory tego związku zdarzają się rzadko. Co oczywiście nie oznacza, że nie należy jej suplementować. Pełni ona bowiem niezwykle ważne funkcje, które mają wpływ przede wszystkim na przemianę materii. Reguluje ona poziom glukozy we krwi, dlatego jest szalenie istotna dla osób zmagających się z cukrzycą.

Warto podkreślić, że biotyna ma wpływ również na prawidłowy rozwój organizmu – wpływa bowiem między innymi na wzrost. Do tego dochodzi również istotna rola w procesie syntezy kwasów tłuszczowych, a także oddziaływanie na stan skóry i włosów.

Choć niedobory witaminy B7 zdarzają się rzadko, może do nich dojść podczas terapii z użyciem antybiotyków lub w przypadku uszkodzenia śluzówki jelita, co hamuje proces tego związku. Bardzo uboga dieta również może doprowadzić do poważnych braków biotyny w organizmie. Jakie są objawy jej niedoboru? Przede wszystkim ogólna apatia i senność, takie osoby mogą narzekać także na bóle mięśni, stany lękowe oraz zły stan skóry, włosów i paznokci.

Jak wskazują badania, dorośli mężczyźni powinni przyjmować dawkę 30 jednostek biotyny dziennie. Podobnie kobiety. Jeśli chodzi o dzieci, to do trzeciego roku życia dzienna dawka powinna wynieść 8 jednostek (u niemowląt 5 jednostek), do szóstego 12 jednostek, a do dziewiątego 20 jednostek. W wieku od dziesięciu do osiemnastu lat, zalecana dawka wynosi 20 jednostek.

Biotyna - ranking

Ze względu na właściwości omawianego związku, regulowanie jego ilości w organizmie jest bardzo ważny (zwłaszcza dla diabetyków). Jeśli więc nie jest on przyjmowany wraz z pożywieniem, powinien być uzupełniany poprzez suplementy i odżywki.

W sklepie Presto dostępne są produkty uznanych firm, gwarantujące skuteczne działanie i prostą formę podania. Wybór konkretnych wyrobów ułatwią publikowane rankingi. Są one generowane w sposób automatyczny, na podstawie kluczowych danych sprzedażowych. Dzięki temu, klienci mogą dowiedzieć się, jakie panują obecnie trendy zakupowe i co znajduje się na topie.

Najczęściej wybierane produkty cieszą się uznaniem wśród klientów głównie ze względu na skuteczność działania. Warto poczytać opinie użytkowników, by dowiedzieć się, który wyrób jest wart zakupu. Wszystko to zdecydowanie skróci cały proces zakupowy.

W czym jest biotyna?

Jak już zostało wspomniane, polecane suplementy i odżywki nie są jedynymi produktami bogatymi w biotynę. Znajduje się ona oczywiście w pożywieniu, dlatego warto sprawdzić, jakie produkty należy włączyć do codziennej diety.

Wskazać należy przede wszystkim mięso, a mówiąc dokładniej drób, wątróbkę, wieprzowinę oraz wołowinę. Do tego dodać można nasiona soi, mleko, sery, jaja, ciemny ryż, olej rzepakowy i słonecznikowy, a także ryby (zwłaszcza sardynki i łososia). Poza tym biotyna znajduje się w warzywach (groch, kalafior, pomidory, szpinak, buraki, cebula, kukurydza) i w owocach (banany, arbuzy, brzoskwinie, winogrono, melony).

Uzupełnianie poziomu biotyny w organizmie ma ogromne znaczenie dla zdrowia, toteż warto opracować własną, urozmaiconą dietę, która może zostać uzupełniona poprzez produkty znajdujące się w naszych rankingach.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:51
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.