Udostępnij
Skomentuj

Książka Harlequin – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Któż nie słyszał o książkach wydawnictwa Harlequin? Praktycznie wszyscy, nawet osoby, które nigdy nie miały w rękach publikacji tej oficyny. Jest to związane także z tym, że do języka polskiego na stałe trafiła nazwa „harlequin”, oznaczająca powieść o tematyce miłosnej, która zwykle pozbawiona jest wartości artystycznych. Bycie ambitnym dziełem z pewnością nie jest celem harlequina – służy on tylko i wyłącznie rozrywce. Na sklepowych półkach z łatwością można znaleźć książki wydawnictwa Harlequin. Jakie najlepiej wybrać?

Wydawnictwo Harlequin można nazwać nawet pewnym fenomenem. Powstało w 1949 roku w Kanadzie. Początkowo drukowało m.in. dzieła takich znanych pisarzy jak Agatha Christie czy Arthur Conan Doyle. Dopiero później rozpoczęło masową produkcję powieści romantycznych. Z całą pewnością było to właściwe posunięcie, bowiem przyniosło ogromne zyski. Dziś oficyna publikuje około 120 nowych tytułów w miesiącu w 29 różnych językach! Sprzedaż ich książek w 2006 roku wyniosła 131 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Gdzie tkwi źródło sukcesu kanadyjskiego wydawnictwa? Przede wszystkim w tworzeniu utworów lekkich, które czyta się szybko i łatwo. Stanowią odskocznię od codzienności dla czytających, relaksują, są niewymagające. To prosta rozrywka, która skupia się na miłości i namiętności, o których wiele osób świadomie czy podświadomie marzy. Ale choć czytanie harlequinów nie stanowi dla nikogo problemu, o tyle znalezienie odpowiedniej książki tego typu już tak. W końcu wydawane są ich setki rocznie. W jakie tytuły najlepiej się zaopatrzyć?

Książki Harlequin

Wydawnictwo Harlequin jest niezwykle urodzajne, dlatego tak trudno wybrać właściwą książkę. Wśród najciekawszych publikacji tej oficyny wymienić można:

  1. HARLEQUIN Wyspa celebrytów – książka opowiada o doktorze Nathanie Banksie, który odczuwa wypalenie zawodowe. Uczestniczył w pięciu misjach w ramach działań międzynarodowej organizacji Lekarze Bez Granic, teraz zdecydował się wrócić do Australii. Ma tam zająć się opieką medyczną osób biorących udział w reality show. Ma nadzieję na spokój i relaks, niestety okazuje się, że będzie musiał współpracować ze swoją byłą narzeczoną, doktor Rachel Johnson. A Nathan, mimo rozstania, wciąż żywi do niej uczucia.
  2. HARLEQUIN Jak kochać, to w Neapolu – głównymi bohaterami powieści jest Octavia i Alessandro, szczęśliwe małżeństwo, które musi się zmierzyć z zazdrością kuzyna. Primo będzie robił wszystko, aby parę skłócić. W wyniku różnych intryg para oddala się od siebie, ponieważ Octavia przestaje mężowi wierzyć. Alessandro jednak nie zamierza się poddawać i postanawia działać, byle tylko żona z synem zostali przy nim. Aby odbudować zaufanie, Alessandro zabiera Octavię do Neapolu, gdzie narodziła się ich miłość.
  3. HARLEQUIN Gorące Rio – książka skupia się na losach Theo Pantelidesa, który wyrusza do Rio de Janeiro, aby zemścić się na swoim wrogu, Benediccie de Costa. Zamierza to zrobić przy pomocy jego córki, Inez. Szantażuje dziewczynę, która zmuszona jest zamieszkać z nim i wykonywać jego dyspozycje. Jednego tylko Theo Pantelides nie przewidział – że nienawiść i miłość dzieli bardzo cienka granica.

Osoby pragnące nieskomplikowanych książek, w których na pierwszy plan wysuwa się miłość, powinny sięgnąć po propozycje wydawnictwa Harlequin. Te niewymagające publikacje stanowią dobrą rozrywkę i odskocznię od codziennych spraw. Pozwalają zapomnieć o świecie i zanurzyć się w pełne miłosnych uniesień historie. A dla wielbicieli nieco innych opowieści, wydawnictwo przygotowało też tytuły z gatunku obyczajowych, historycznych a nawet sensacyjnych.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:34
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.