https://www.morele.net/wiadomosc/jaki-tablet-dla-dziecka-kupic-ktory-najlepszy-czy-warto/600/ 2018-12-03 09:28:43.000000

Jaki tablet dla dziecka kupić? Który najlepszy? Czy warto?

Pomagamy dobrać odpowiedni tablet dla dzieci. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Pomimo niezwykle dynamicznego rozwoju smartfonów, tablety nadal cieszą się przyzwoitą popularnością, dlatego często są one ofiarowywane dzieciom w formie prezentu. Najmłodsi dostają je z okazji urodzin, komunii czy świąt Bożego Narodzenia.

Tablet jest tańszy niż komputer stacjonarny, a jednocześnie można go wziąć do łóżka, by przeczytać bajkę czy włączyć grę edukacyjną. Do tego jest prosty i intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu mogą z niego korzystać nawet kilkulatki. Jednak zwykły tablet bardzo rzadko sprawdza się w roli zabawki dla dziecka. Czym w takim razie kierować się przy jego wyborze?

Polecane tablety dla dzieci

Jaki tablet dla dziecka wybrać?

Oferta tego typu urządzeń jest bardzo szeroka – w sklepie znajdziemy modele przystosowane do podstawowych czynności, takich jak przeglądanie Internetu czy oglądanie filmów, ale również tablety fotograficzne, do gier czy właśnie dla dzieci. Są one zazwyczaj specjalnie przygotowywane pod potrzeby najmłodszych użytkowników. Wszystko to sprawia, że przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

 • Kolorystyka. Żeby dziecko zainteresowało się na dłużej tabletem, warto poszukać specjalnych serii przygotowanych z myślą o kilkuletnich (3-7 lat) pociechach. Są to urządzenia wyposażone w kolorowe obudowy, nierzadko z ciekawymi rysunkami, które mają za zadanie uatrakcyjnić wygląd obudowy. Dla starszych dzieci, producenci przewidzieli obudowy standardowe, często bardzo podobne do tradycyjnych tabletów.
 • Jakość wykonania. W przypadku tabletu dla dzieci, bardzo ważną rolę odgrywa jakość wykonania obudowy. Wszystkie elementy powinny być bardzo dobrze spasowane, a tworzywo sztuczne nie powinno należeć do najtańszych. Warto również dowiedzieć się, czy brane pod uwagę urządzenia są wytrzymałe i dysponują dodatkowymi zabezpieczeniami, jak choćby wzmocnione szkło (np. Gorilla Glass) czy wodoodporna obudowa „wzmocniona” gumowymi wstawkami amortyzującymi upadek. Tablet jest niestety urządzeniem wrażliwym, a w rękach dziecka szybko może ulec uszkodzeniu, jeśli nie będzie odpowiednio przygotowany przez producenta.

Z tego samego względu nie należy na siłę decydować się na modele najtańsze. Jeżeli jesteście w stanie, celujcie w przynajmniej średnią półkę jakościową. Daje ona gwarancje, że oferowane tablety będą wyróżniają się przyzwoitą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

 • Blokady rodzicielskie. Ze względu na dostęp do Internetu i wiele niebezpiecznych treści, bardzo często systemy zainstalowane na urządzeniach mają dodatkowe zabezpieczenie w postaci blokady rodzicielskiej. Pozwala ona ograniczyć funkcjonalność tabletu do opcji potrzebnych dziecku. Można w ten sposób uniemożliwić instalowanie nowych aplikacji, przypadkowe płatności czy przeglądanie stron internetowych. Jednym z rozwiązań jest udostępnienie jednego pulpitu z myślą o rodzicach, chronionego hasłem, gdzie znajdują się ustawienia oraz ukryte przed dzieckiem funkcje i aplikacje.

W sieci znaleźć można również aplikacje, które rozszerzają wyżej opisane opcje, na przykład o możliwość wydzielenia czasu, jak może zostać poświęcony przez dzieci na obsługę tabletu. Wspomnieć należy także o dodatkowych elementach zabezpieczających przed dostępem do nieodpowiednich treści.

 • Wydajność. Kupując tablet dla dziecka, często zapominamy o tak fundamentalnej kwestii, jaką bez wątpienia jest wydajność urządzenia. Prawdą jest, że nasze pociechy nie będą (a czasem nawet nie powinny) obsługiwać niektórych aplikacji i gier, zwłaszcza tych najbardziej zaawansowanych, także pod względem wymagań sprzętowych. Nie oznacza to jednak, że zadowolą się urządzeniem byle jakim, wyróżniającym się bardzo niską moc obliczeniową. Nie tylko ograniczy ona zastosowanie tabletu, ale również będzie źródłem irytacji, co sprawi, że prezent okaże się nietrafiony.

Wszystko to sprawia, że przed wyborem konkretnego modelu, warto sprawdzić, jaki posiada procesor, a także ile wykorzystuje pamięci RAM. Do płynnej, stabilnej obsługi systemu operacyjnego i najważniejszych aplikacji niezbędny okaże się co najmniej dwurdzeniowy procesor o taktowaniu około 1.2 GHz i 1 GB pamięci RAM.

 • Pozostałe parametry techniczne. Oczywiście procesor i pamięć RAM to nie wszystko, warto zwrócić uwagę także na pozostałe technikalia, które bierzemy pod uwagę podczas doboru sprzętu dla osoby dorosłej.

Mowa tu między innymi o pamięci wbudowanej, która powinna okazać się wystarczająca do instalacji wielu zróżnicowanych aplikacji. Biorąc pod uwagę ich stopień zaawansowania, a także ilość dostępnych rozwiązań, 16 GB to minimum, by móc mówić o w pełni funkcjonalnym sprzęcie. Oczywiście większość tabletów pozwala na łatwe rozszerzenie przestrzeni dyskowej poprzez wykorzystanie kart pamięci.

Niezwykle ważna jest także przekątna ekranu. Na rynku znaleźć możemy modele kieszonkowe z 8-calowymi wyświetlaczami, a także tablety znacznie większe. Wydaje się jednak, że 10 cali to wartość optymalna, by mówić o sprzęcie mobilnym, który jednak wciąż zapewnia wygodną przestrzeń roboczą. Jeżeli chodzi o rozdzielczość, to im wyższa, tym lepiej – tablety HD lub Full HD okażą się dobrym wyborem.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? W zależności od potrzeb, będzie to aparat przedni i tylny (a mówiąc dokładniej, ich rozdzielczość), zamontowane złącza oraz obsługa łączności Bluetooth oraz Wi-Fi. Niektóre modele dysponują również wbudowanym modemem.

Jaki system operacyjny w tablecie dla dziecka?

Wbrew pozorom, jest to bardzo ważna kwestia. Zanim jednak odpowiemy na postawione pytanie, należy podzielić dostępne na rynku urządzenia na dwie kategorie. Pierwszą będą tworzyć tablety zabawki, w których wgrywane są najczęściej systemy dedykowane, wyróżniające się prostą obsługą i dostępem do zaledwie kilku konkretnych aplikacji (najczęściej edukacyjnych i interaktywnych). Są to sprzęty przeznaczone dla dzieci najmłodszych.

W kategorii drugiej znajdują się natomiast tablety korzystające z systemów dostępnych w urządzeniach pełnoprawnych. Są one oczywiście czasem poddawane pewnym modyfikacjom, o czym jednak powiemy za chwilę.

W przypadku tego typu sprzętów panuje jeden, dobrze znany podział na tablety z systemem iOS, Windows oraz Android. Pierwsza grupa to oczywiście iPady produkowane przez Apple – nie znajdziemy tu urządzeń dostosowanych wyłącznie dla dzieci. Nieco inaczej wygląda sprawa z systemem Windows, który instalowany jest czasem na tak zwanych tabletach edukacyjnych.

Znacznie szerszym zastosowaniem wyróżnia się natomiast Android – znajdziemy go w modelach z każdej kategorii. Podczas wyboru tego typu tabletów, warto celować w urządzenia pracujące na jak najnowszej wersji systemu.

Tablet dla dziecka - dodatkowe funkcje

Poza typowymi opcjami, które dostępne są także w modelach standardowych, znaleźć możemy również wiele rozwiązań dedykowanych dzieciom lub rodzicom, którzy chcą mieć kontrolę nad tym, co robi ich pociecha. Ciekawe funkcje, które można spotkać w tabletach dla dzieci to:

 • kontrola czasu – po upływie ustawionego czasu, tablet blokuje się. Aby móc dalej korzystać z urządzenia, należy podać hasło,
 • specjalne sklepy z aplikacjami tylko dla dzieci – w jednym miejscu zgromadzone są wszystkie tytuły, z których mogą korzystać dzieci,
 • uproszczony interfejs – przechodzimy do wspomnianych już modyfikacji zainstalowanych systemów operacyjnych. Tablety z tradycyjnym oprogramowaniem mają wiele opcji i małych ikon, które i tak niewiele mówią dziecku. Urządzenia przygotowane z myślą o naszych pociechach wyróżniają się więc dodatkową nakładką, która upraszcza interfejs, dlatego korzystanie z systemu staje się bardzo proste. Nakładka ma za zadanie nie tylko zwiększyć wszystkie elementy do optymalnych rozmiarów, ale również zapewnić dostęp do funkcji przeznaczonych dla dziecka,
 • dodatkowe gry i aplikacje - żeby tablet był gotowy do użycia zaraz po jego zakupieniu, warto poszukać modeli, które mają już zainstalowane gry i aplikacje edukacyjne dostosowane do wieku dziecka. Powinno być ich co najmniej kilkanaście, by pociecha miała w czym wybierać. Wśród nich mogą znaleźć się: gry matematyczne, aplikacje do rysowania, bajki dla dziecka czy wirtualne kolorowanki. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, czy są to aplikacje przygotowane w języku polski.

Tablet dla dziecka do gier

Wszystkie urządzenia mobilne skierowane do młodszego użytkownika zawierają zainstalowane gry edukacyjne, które mają przede wszystkim rozwijać umysł dziecka. Niektóre z nich pozwalają pod kontrolą rodzica doinstalować inne, tradycyjne gry służące jedynie rozrywce, które można znaleźć w sklepach z aplikacjami. Jednak czy takie znajdą się na tablecie, zależy przede wszystkim od rodzica.

Tablet dla dziecka do samochodu

Wielu rodziców wykorzystuje tablet jako zapełniacz czasu podczas długiej podróży samochodem, gdy dziecko przykute jest przez kilka godzin do fotelika. Na tablecie można uruchomić ulubioną bajkę, która skupi uwagę dziecka czy włączyć zainstalowaną grę. Jest to świetne rozwiązanie dla rodziców jeżdżących w pojedynkę, bez wsparcia drugiej, dorosłej osoby. Dzięki temu dziecko nie przeszkadza kierowcy prowadzić samochód.

Laptop czy tablet dla dziecka?

Wszystko zależy tak naprawdę od wieku, choć obecnie najlepszym, uniwersalnym rozwiązaniem sprawdzającym się w każdym wieku, jest tablet. Bardzo dobrze obrazuje to poniższa tabelka.

Tablet vs. Laptop

Tablet

 • mały i poręczny
 • łatwa kontrola rodzicielska
 • intuicyjny interfejs (możliwość skorzystania ze specjalnie przystosowanych systemów operacyjnych)
 • dedykowane dla dzieci aplikacje i gry
 • możliwość malowania i rysowania po ekranie
 • relatywnie tani
 • dostęp do wielu dodatkowych funkcji i zabezpieczeń

Laptop

 • jest to urządzenie wymagające większej wiedzy użytkowania, niemające tak intuicyjnego interfejsu
 • nie nadaje się dla najmłodszych dzieci
 • modele z dotykowym ekranem są bardzo drogie
 • bardziej wydajny – sprawdzi się jako urządzenie do gier dla nastolatków
 • szerszy wybór aplikacji i gier (zwłaszcza tych bardziej zaawansowanych)
 • wygodniejsze oglądanie filmów i bajek
 • przeważnie droższy niż tablet

Tabletów dla dzieci nie należy się bać. Nie jest tak, że urządzenia te negatywnie wpłyną na rozwój naszych pociech – wręcz przeciwnie, dzięki licznym aplikacjom edukacyjnym są one w stanie lepiej poznać świat, a także zdobić wiele przydatnych zdolności. Konieczna jest jednak mądra kontrola oraz zapewnienie dziecku dostępu do naprawdę wartościowych rozwiązań. Wszystko to stanie się możliwe, jeśli wybierzemy właściwy sprzęt, przystosowany do potrzeb i wymagań dzieci.

Podobne artykuły
 

Pomimo niezwykle dynamicznego rozwoju smartfonów, tablety nadal cieszą się przyzwoitą popularnością, dlatego często są one ofiarowywane dzieciom w formie prezentu. Najmłodsi dostają je z okazji urodzin, komunii czy świąt Bożego Narodzenia.

Tablet jest tańszy niż komputer stacjonarny, a jednocześnie można go wziąć do łóżka, by przeczytać bajkę czy włączyć grę edukacyjną. Do tego jest prosty i intuicyjny w obsłudze, dzięki czemu mogą z niego korzystać nawet kilkulatki. Jednak zwykły tablet bardzo rzadko sprawdza się w roli zabawki dla dziecka. Czym w takim razie kierować się przy jego wyborze?

Polecane tablety dla dzieci

Jaki tablet dla dziecka wybrać?

Oferta tego typu urządzeń jest bardzo szeroka – w sklepie znajdziemy modele przystosowane do podstawowych czynności, takich jak przeglądanie Internetu czy oglądanie filmów, ale również tablety fotograficzne, do gier czy właśnie dla dzieci. Są one zazwyczaj specjalnie przygotowywane pod potrzeby najmłodszych użytkowników. Wszystko to sprawia, że przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

 • Kolorystyka. Żeby dziecko zainteresowało się na dłużej tabletem, warto poszukać specjalnych serii przygotowanych z myślą o kilkuletnich (3-7 lat) pociechach. Są to urządzenia wyposażone w kolorowe obudowy, nierzadko z ciekawymi rysunkami, które mają za zadanie uatrakcyjnić wygląd obudowy. Dla starszych dzieci, producenci przewidzieli obudowy standardowe, często bardzo podobne do tradycyjnych tabletów.
 • Jakość wykonania. W przypadku tabletu dla dzieci, bardzo ważną rolę odgrywa jakość wykonania obudowy. Wszystkie elementy powinny być bardzo dobrze spasowane, a tworzywo sztuczne nie powinno należeć do najtańszych. Warto również dowiedzieć się, czy brane pod uwagę urządzenia są wytrzymałe i dysponują dodatkowymi zabezpieczeniami, jak choćby wzmocnione szkło (np. Gorilla Glass) czy wodoodporna obudowa „wzmocniona” gumowymi wstawkami amortyzującymi upadek. Tablet jest niestety urządzeniem wrażliwym, a w rękach dziecka szybko może ulec uszkodzeniu, jeśli nie będzie odpowiednio przygotowany przez producenta.

Z tego samego względu nie należy na siłę decydować się na modele najtańsze. Jeżeli jesteście w stanie, celujcie w przynajmniej średnią półkę jakościową. Daje ona gwarancje, że oferowane tablety będą wyróżniają się przyzwoitą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

 • Blokady rodzicielskie. Ze względu na dostęp do Internetu i wiele niebezpiecznych treści, bardzo często systemy zainstalowane na urządzeniach mają dodatkowe zabezpieczenie w postaci blokady rodzicielskiej. Pozwala ona ograniczyć funkcjonalność tabletu do opcji potrzebnych dziecku. Można w ten sposób uniemożliwić instalowanie nowych aplikacji, przypadkowe płatności czy przeglądanie stron internetowych. Jednym z rozwiązań jest udostępnienie jednego pulpitu z myślą o rodzicach, chronionego hasłem, gdzie znajdują się ustawienia oraz ukryte przed dzieckiem funkcje i aplikacje.

W sieci znaleźć można również aplikacje, które rozszerzają wyżej opisane opcje, na przykład o możliwość wydzielenia czasu, jak może zostać poświęcony przez dzieci na obsługę tabletu. Wspomnieć należy także o dodatkowych elementach zabezpieczających przed dostępem do nieodpowiednich treści.

 • Wydajność. Kupując tablet dla dziecka, często zapominamy o tak fundamentalnej kwestii, jaką bez wątpienia jest wydajność urządzenia. Prawdą jest, że nasze pociechy nie będą (a czasem nawet nie powinny) obsługiwać niektórych aplikacji i gier, zwłaszcza tych najbardziej zaawansowanych, także pod względem wymagań sprzętowych. Nie oznacza to jednak, że zadowolą się urządzeniem byle jakim, wyróżniającym się bardzo niską moc obliczeniową. Nie tylko ograniczy ona zastosowanie tabletu, ale również będzie źródłem irytacji, co sprawi, że prezent okaże się nietrafiony.

Wszystko to sprawia, że przed wyborem konkretnego modelu, warto sprawdzić, jaki posiada procesor, a także ile wykorzystuje pamięci RAM. Do płynnej, stabilnej obsługi systemu operacyjnego i najważniejszych aplikacji niezbędny okaże się co najmniej dwurdzeniowy procesor o taktowaniu około 1.2 GHz i 1 GB pamięci RAM.

 • Pozostałe parametry techniczne. Oczywiście procesor i pamięć RAM to nie wszystko, warto zwrócić uwagę także na pozostałe technikalia, które bierzemy pod uwagę podczas doboru sprzętu dla osoby dorosłej.

Mowa tu między innymi o pamięci wbudowanej, która powinna okazać się wystarczająca do instalacji wielu zróżnicowanych aplikacji. Biorąc pod uwagę ich stopień zaawansowania, a także ilość dostępnych rozwiązań, 16 GB to minimum, by móc mówić o w pełni funkcjonalnym sprzęcie. Oczywiście większość tabletów pozwala na łatwe rozszerzenie przestrzeni dyskowej poprzez wykorzystanie kart pamięci.

Niezwykle ważna jest także przekątna ekranu. Na rynku znaleźć możemy modele kieszonkowe z 8-calowymi wyświetlaczami, a także tablety znacznie większe. Wydaje się jednak, że 10 cali to wartość optymalna, by mówić o sprzęcie mobilnym, który jednak wciąż zapewnia wygodną przestrzeń roboczą. Jeżeli chodzi o rozdzielczość, to im wyższa, tym lepiej – tablety HD lub Full HD okażą się dobrym wyborem.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? W zależności od potrzeb, będzie to aparat przedni i tylny (a mówiąc dokładniej, ich rozdzielczość), zamontowane złącza oraz obsługa łączności Bluetooth oraz Wi-Fi. Niektóre modele dysponują również wbudowanym modemem.

Jaki system operacyjny w tablecie dla dziecka?

Wbrew pozorom, jest to bardzo ważna kwestia. Zanim jednak odpowiemy na postawione pytanie, należy podzielić dostępne na rynku urządzenia na dwie kategorie. Pierwszą będą tworzyć tablety zabawki, w których wgrywane są najczęściej systemy dedykowane, wyróżniające się prostą obsługą i dostępem do zaledwie kilku konkretnych aplikacji (najczęściej edukacyjnych i interaktywnych). Są to sprzęty przeznaczone dla dzieci najmłodszych.

W kategorii drugiej znajdują się natomiast tablety korzystające z systemów dostępnych w urządzeniach pełnoprawnych. Są one oczywiście czasem poddawane pewnym modyfikacjom, o czym jednak powiemy za chwilę.

W przypadku tego typu sprzętów panuje jeden, dobrze znany podział na tablety z systemem iOS, Windows oraz Android. Pierwsza grupa to oczywiście iPady produkowane przez Apple – nie znajdziemy tu urządzeń dostosowanych wyłącznie dla dzieci. Nieco inaczej wygląda sprawa z systemem Windows, który instalowany jest czasem na tak zwanych tabletach edukacyjnych.

Znacznie szerszym zastosowaniem wyróżnia się natomiast Android – znajdziemy go w modelach z każdej kategorii. Podczas wyboru tego typu tabletów, warto celować w urządzenia pracujące na jak najnowszej wersji systemu.

Tablet dla dziecka - dodatkowe funkcje

Poza typowymi opcjami, które dostępne są także w modelach standardowych, znaleźć możemy również wiele rozwiązań dedykowanych dzieciom lub rodzicom, którzy chcą mieć kontrolę nad tym, co robi ich pociecha. Ciekawe funkcje, które można spotkać w tabletach dla dzieci to:

 • kontrola czasu – po upływie ustawionego czasu, tablet blokuje się. Aby móc dalej korzystać z urządzenia, należy podać hasło,
 • specjalne sklepy z aplikacjami tylko dla dzieci – w jednym miejscu zgromadzone są wszystkie tytuły, z których mogą korzystać dzieci,
 • uproszczony interfejs – przechodzimy do wspomnianych już modyfikacji zainstalowanych systemów operacyjnych. Tablety z tradycyjnym oprogramowaniem mają wiele opcji i małych ikon, które i tak niewiele mówią dziecku. Urządzenia przygotowane z myślą o naszych pociechach wyróżniają się więc dodatkową nakładką, która upraszcza interfejs, dlatego korzystanie z systemu staje się bardzo proste. Nakładka ma za zadanie nie tylko zwiększyć wszystkie elementy do optymalnych rozmiarów, ale również zapewnić dostęp do funkcji przeznaczonych dla dziecka,
 • dodatkowe gry i aplikacje - żeby tablet był gotowy do użycia zaraz po jego zakupieniu, warto poszukać modeli, które mają już zainstalowane gry i aplikacje edukacyjne dostosowane do wieku dziecka. Powinno być ich co najmniej kilkanaście, by pociecha miała w czym wybierać. Wśród nich mogą znaleźć się: gry matematyczne, aplikacje do rysowania, bajki dla dziecka czy wirtualne kolorowanki. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, czy są to aplikacje przygotowane w języku polski.

Tablet dla dziecka do gier

Wszystkie urządzenia mobilne skierowane do młodszego użytkownika zawierają zainstalowane gry edukacyjne, które mają przede wszystkim rozwijać umysł dziecka. Niektóre z nich pozwalają pod kontrolą rodzica doinstalować inne, tradycyjne gry służące jedynie rozrywce, które można znaleźć w sklepach z aplikacjami. Jednak czy takie znajdą się na tablecie, zależy przede wszystkim od rodzica.

Tablet dla dziecka do samochodu

Wielu rodziców wykorzystuje tablet jako zapełniacz czasu podczas długiej podróży samochodem, gdy dziecko przykute jest przez kilka godzin do fotelika. Na tablecie można uruchomić ulubioną bajkę, która skupi uwagę dziecka czy włączyć zainstalowaną grę. Jest to świetne rozwiązanie dla rodziców jeżdżących w pojedynkę, bez wsparcia drugiej, dorosłej osoby. Dzięki temu dziecko nie przeszkadza kierowcy prowadzić samochód.

Laptop czy tablet dla dziecka?

Wszystko zależy tak naprawdę od wieku, choć obecnie najlepszym, uniwersalnym rozwiązaniem sprawdzającym się w każdym wieku, jest tablet. Bardzo dobrze obrazuje to poniższa tabelka.

Tablet vs. Laptop

Tablet

 • mały i poręczny
 • łatwa kontrola rodzicielska
 • intuicyjny interfejs (możliwość skorzystania ze specjalnie przystosowanych systemów operacyjnych)
 • dedykowane dla dzieci aplikacje i gry
 • możliwość malowania i rysowania po ekranie
 • relatywnie tani
 • dostęp do wielu dodatkowych funkcji i zabezpieczeń

Laptop

 • jest to urządzenie wymagające większej wiedzy użytkowania, niemające tak intuicyjnego interfejsu
 • nie nadaje się dla najmłodszych dzieci
 • modele z dotykowym ekranem są bardzo drogie
 • bardziej wydajny – sprawdzi się jako urządzenie do gier dla nastolatków
 • szerszy wybór aplikacji i gier (zwłaszcza tych bardziej zaawansowanych)
 • wygodniejsze oglądanie filmów i bajek
 • przeważnie droższy niż tablet

Tabletów dla dzieci nie należy się bać. Nie jest tak, że urządzenia te negatywnie wpłyną na rozwój naszych pociech – wręcz przeciwnie, dzięki licznym aplikacjom edukacyjnym są one w stanie lepiej poznać świat, a także zdobić wiele przydatnych zdolności. Konieczna jest jednak mądra kontrola oraz zapewnienie dziecku dostępu do naprawdę wartościowych rozwiązań. Wszystko to stanie się możliwe, jeśli wybierzemy właściwy sprzęt, przystosowany do potrzeb i wymagań dzieci.

Podobne artykuły
 
Kategoria: Poradniki
Data: 03.12.2018
Social
4,8
3 oceny
1 komentarz
Moja ocena
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Tomek
Nie jestem zwolennikem kupowania drogiego sprzetu dzieciom, dziecko jest rozstrzepane i tak tablet moze sie nadac jedynie do kosza po kilu uzyciach. Dlatego jak juz mam kupowac jakas elektronike to tylko na bestcena.pl bo przynajmniej nie przeplacam.
(0) (0)
Zaloguj się / Zarejestruj się, żeby ocenić tę recenzję
2017-10-26
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.
Twój podpis zostanie zapamiętany i będzie wyświetlał się przy recenzjach, zapytaniach technicznych oraz komentarzach. Podpis możesz w każdej chwili zmienić w ustawieniach swojego konta.