Udostępnij
Skomentuj

Co warto zabrać ze sobą na IEM Katowice 2019?

Co, oprócz biletu, warto zabrać ze sobą na IEM w Katowicach? Co może się przydać?

IEM 2019 w Katowickim Spodku to impreza, która przyciągnie tłumy miłośników gier i nowych technologii. IEM, czyli Intel Extreme Masters, to jedna z topowych imprez esportowych, podczas której odbywają się międzynarodowe turnieje w tytułach takich, jak CS:GO czy też Starcraft II.

IEM Katowice 2019 – kiedy odbywa się wydarzenie?

Cykliczny turniej IEM to wydarzenie, które rozgrywa się na przestrzeni wielu dni i jest podzielone na różne etapy.

  • Już 14 lutego odbywa się etap Challengers Stage.
  • Od 21 do 24 lutego odbywa się Legends Stage – na żywo w MCK w Katowicach.
  • Od 28 lutego do 3 marca odbywać się będzie Champions Stage i finał rozgrywek w CS:GO oraz Starcraft II. Impreza odbędzie się na żywo w katowickim Spodku i to na niej należy spodziewać się najwyższej frekwencji.

Przygotowując się do wyjazdu na IEM Katowice, należy wziąć pod uwagę cały szereg czynników. Zdobycie biletów to tylko pierwszy krok do udanego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Jaki jest niezbędnik na IEM?

Kluczową kwestią dla każdego, kto wybiera się na IEM jest spakowanie biletów oraz dokumentu tożsamości. To wystarczy, by dostać się na teren imprezy, ale czy to wszystko co warto zabrać? Oczywiście, że nie, gdyż bardzo przydadzą się również poniższe elementy:

  • Smartfon – trudno wyobrazić sobie wyjazd na IEM bez smartfona, który posłuży do komunikacji z bliskimi, robienia zdjęć, korzystania z aplikacji i wielu innych działań.
  • Powerbank – ponieważ impreza IEM generuje ogromną potrzebę robienia zdjęć, a najczęściej wykonuje się je smartfonem, to warto zabrać ze sobą także powerbank, który umożliwi doładowanie baterii w telefonie, gdy zajdzie taka potrzeba.
  • Aparat fotograficzny – jeśli preferujemy wykonywanie zdjęć aparatem i zależy nam na ich jakości, warto zabrać ze sobą także to urządzenie.
  • Nawigacja GPS – nie przyda się raczej na samym IEM, ale za to pomoże bezproblemowo dotrzeć na miejsce, a szczególnie osobom spoza Katowic, które na miejsce zamierzają przyjechać samochodem.
  • Tablet lub ultrabook – IEM to impreza, na której można będzie przetestować najwydajniejsze komputery z nowymi procesorami Intel (w ramach IEM Expo), ale własny tablet lub ultrabook także może się przydać w przerwach, w czasie oczekiwania na wejście do obiektu lub po zakończonym turnieju, gdy znajdziemy się już w wynajętym obiekcie noclegowym.

Wybierając się na IEM warto zadbać o wygodny transport na miejsce (najłatwiej dotrzeć komunikacją miejską lub taksówką), a także o nocleg, jeśli jesteśmy spoza Katowic. Na szczęście baza noclegowa w tym mieście jest spora, a zatrzymać można się nie tylko w samych Katowicach, ale też w okolicznych miejscowościach i dojeżdżać na teren imprezy.

IEM Katowice – godziny otwarcia. Co warto wiedzieć?

Jedną z najbardziej poszukiwanych informacji organizacyjnych o IEM są godziny otwarcia bram na imprezie. Warto pamiętać o tym, że posiadacze biletów wcześniejszego wstępu oraz premium mają prawo do wcześniejszego wejścia na teren imprezy – jest dla nich przewidziane dedykowane wejście. Pozostali uczestnicy muszą poczekać do oficjalnego otwarcia bram, które następuje średnio o godzinę lub dwie godziny później od otwarcia wejścia dla posiadaczy biletów premium.

28 lutego bramy dla posiadaczy biletów premium i wczesnego wstępu zostaną otwarte o godzinie 14:00, a dla osób ze zwykłymi biletami o 15:00.

W dniach od 1 do 3 marca wejście dla osób z biletami premium i wczesnego dostępu będzie czynne od godziny 10:00, a dla pozostałych osób od 12:00.

Czego się spodziewać na IEM 2019 w Katowicach?

Aktualnie w sprzedaży wciąż można znaleźć bilety z ostatniej puli biletowej na IEM 2019. To już ostatnia dokładka biletów – jeśli nie zdecydujemy się na zakup teraz, później nie uda się już kupić wejściówek z oficjalnego źródła.

IEM 2019 w Katowicach to impreza organizowana z dużym rozmachem i jedna z ważniejszych imprez esportowych w tym roku. Pula nagród jest imponująco wysoka, a turnieje w CS:GO oraz Starcraft 2 przyciągnęły najlepsze drużyny i najlepszych zawodników z całego świata.

Na IEM 2019 należy spodziewać się gamingowych talentów, znakomitej rozgrywki, dynamicznych potyczek i świetnej zabawy, a także prawdziwych tłumów, gdyż ubiegłoroczny turniej odwiedziło niemal 170 tysięcy osób.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.