Vebiot Witaminy, suplementy dla kotów Vebiot Skinoxan cat 30 tabletek + woreczki na odchody
- Konsystencja: Tabletki i kapsułki
- Zobacz pełną specyfikację
Skinoxan cat
Przeznaczenie Skinoxan cat
Skinoxan cat to mieszanka paszowa przeznaczona do uzupełniania diety kotów dorosłych i kociąt. Preparat może być stosowany, jeśli dochodzi do nadmiernego rogowacenia naskórka (keratynizacji), nadmiernego tracenia włosa bądź ogólnych nieprawidłowości zachodzących w obszarze okrywy włosowej oraz wytworów skóry. Lekarz weterynarii może również zalecić podawanie Skinoxan cat w celu poprawy kondycji skóry oraz wyglądu sierści, zmniejszenia jej matowości i łamliwości.
Skład Skinoxan cat
Składniki zawarte w preparacie Skinoxan cat wspierają dorosłe koty i kocięta z problemami skórnymi. Pomagają właściwie dbać o sierść i skórę, poprawiając ich kondycję.
Cynk jest minerałem, który jako składnik metaloenzymów i kofaktor polimeraz RNA i DNA bierze udział w regulacji cyklu komórkowego. Zapewnienie odpowiedniej podaży cynku wpływa na utrzymanie właściwej kondycji skóry.
Witamina B1 (tiamina) bierze udział w procesach regeneracji skóry.
Witamina B2 (ryboflawina) pomaga zachować zdrową skórę i bierze udział w procesach związanych z biosyntezą kolagenu.
Witamina B3 (niacyna) pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych.
Witamina B5 (kwas pantotenowy) bierze udział w syntezie fosfolipidów wchodzących w skład błon komórkowych.
Witamina B6 (pirydoksyna) bierze udział w przemianach kolagenu.
Witamina B7 (biotyna) pomaga w utrzymaniu prawidłowej okrywy włosowej.
Witamina B9 (kwas foliowy) bierze udział w procesie podziału komórkowych.
Witamina B12 (kobalamina) stymuluje syntezę melaniny obecnej w skórze kotów.
Witamina A jest odpowiedzialna za prawidłowo przebiegające procesy keratynizacji naskórka.
Witamina E, jako naturalny antyoksydant, bierze udział w zachowaniu stabilności i integralności błony komórkowej komórek skóry.
Jak utrzymać skórę kota w dobrej kondycji?
Koty dużą część swojego życia przeznaczają na wylizywanie sierści. W ten sposób nie tylko dbają o higienę, ale również pobudzają szorstkim językiem krążenie krwi i rozładowują napięcia. Tak zwane włosy ościste i podszerstek chronią kota przed upałem i chłodem. Pielęgnacja sierści i skóry kota jest niezwykle ważna, dlatego warto wesprzeć w niej pupila.
Podstawowym zabiegiem jest szczotkowanie sierści. Jego częstość i używane przyrządy należy dostosować do rodzaju włosa kota. Do pielęgnacji krótkiej sierści wystarczy miękka szczotka lub zgrzebło. Jeśli kot ma gęsty podszerstek, pomocny może okazać się furminator. Zabieg wyczesywania wystarczy przeprowadzać raz w tygodniu. Koty o długich i półdługich włosach wymagają częstszej pielęgnacji – kilka razy w tygodniu, a nawet codziennie. Prócz wymienionych przyrządów do wyczesywania warto posiadać grzebień o szerokim rozstawie zębów lub filcak, które służą do usuwania kołtunów. Ponadto koty długowłose można kąpać. W przypadku kotów krótkowłosych nie jest to konieczne, o ile kąpiel nie jest elementem leczenia.
Prawidłowe odżywianie kota
Bardzo ważnym elementem dbania o skórę i włosie kota jest dieta. Jednym z aspektów wpływających na wygląd sierści jest obecność w diecie wysoce biodostępnych form mikroelementów oraz witamin. Związki te są koenzymami (czyli niezbędnymi składnikami enzymów) biorącymi udział w procesach podziału komórek naskórka. Kiedy kotu nadmiernie wypada sierść możemy podejrzewać właśnie niedobory wspomnianych składników.
Co jedzą koty z problemami ze skórą?
Innym aspektem są zmiany skórne występujące często wtórnie, a będące objawem toczącego się procesu chorobowego jak np. ‘łyse placki na skórze’, łupież, łuszczenie się skóry, zmiana koloru skóry. Proces chorobowy może toczyć się w lub na skórze (np. nurzyca, pchławica) lub może być całkowicie niezwiązany ze skórą – tu występują tylko objawy (np. wyłysienia czy zmiana koloru skóry w przypadku zaburzeń hormonalnych). Skóra to również miejsce, gdzie uwidaczniają się tzw. ‘zmiany alergiczne’ czyli swędzące miejsca, często z pokrzywką czy innymi wykwitami skórnymi. Choroby skóry określa się mianem dermatoz.
Zarówno w przypadku niedoborów mineralno-witaminowych, jak i w przypadku procesu chorobowego toczącego się w skórze lub uwidaczniającego na skórze, należy stosować produkty zawierające wysoce przyswajalne formy składników mineralnych. Udowodnionym naukowo faktem jest na przykład pozytywny wpływ cynku na gojenie się ran u kotów. Dlatego w przypadku problemów ze skórą wybierajmy produkty zawierające cynk w formie wysoce biodostępnej – w postaci chelatu. W preparacie działającym w kierunku skóry dobrze, aby znalazł się cynk, witamina A, witamina E i zestaw witamin z grupy B oraz dużą zawartością biotyny. Takim preparatem jest Skinoxan cat.
- Konsystencja Tabletki i kapsułki
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu