Kod rabatowy 50 zł
za każde wydane 500 zł w Morele

darmowa dostawa Darmowa dostawa od 100 zł lub od 39,99 zł z  
Darmowa dostawa od 100 zł
  • dla produktów sprzedawanych i wysyłanych bezpośrednio przez Morele
  • obejmuje Kurier - Poczta Polska, Odbiór w punkcie i Paczkomaty 24/7
lub
Darmowa dostawa z Morele MAX od 39,99 zł
  • dla produktów sprzedawanych i wysyłanych bezpośrednio przez Morele oraz innych wybranych sprzedawców
  • obejmuje Kurier - Poczta Polska, Odbiór w punkcie i Paczkomaty 24/7 oraz Kuriera 24h

Tuner TV Xoro HRT 8772 Twin (SAT100583

ID produktu: 1717279
Zobacz produkty podobne
(1)
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Kolor: Czarny
  • Rodzaj: DVB-C, DVB-T, DVB-T2
  • Rozdzielczość obrazu: 1080i, 1080p
Opis
Specyfikacja
Opinie (1)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Raty
Leasing

Opis produktu

Jeszcze więcej różnorodności! Dzięki XORO HRT 8772 TWIN można doświadczyć telewizji cyfrowej nowej generacji. Wiele programów o doskonałej jakości obrazu - aż do Full HD. Dzięki zintegrowanemu systemowi dekodowania Irdeto, nie tylko odbierasz nadawców publicznych, ale także prywatne programy z odbiornikiem. Irdeto Cloaked CA działa bez dodatkowych modułów i kart chipowych. Pierwsza instalacja odbiornika jest zakończona po kilku naciśnięciach klawiszy. Przejrzyste i łatwe do zrozumienia menu ekranowe ułatwiają dalsze ustawienia i codzienną obsługę. 

Rozwiń opis

Specyfikacja techniczna

Produkt
Producent
Kod producenta
SAT100583
EAN
4260427611395
Fizyczne
Techniczne
Rodzaj
DVB-C
DVB-T
DVB-T2
Zastosowane technologie
EPG
Ethernet
HDMI
HDTV
PVR
Time Shift
USB 2.0
Odtwarzanie z USB
Tak
Obraz
Obsługiwane formaty plików
AVI
H.264
H.265
JPEG
MKV
MP3
MP4
MPEG 1
MPEG 2
MPEG 4
MPG
TS
Funkcje
Tryb 4:3
Tryb 16:9
Złącza
2 x USB
Czytnik kart
HDMI
RJ-45
Wejście antenowe
Wyposażenie
Informacje podstawowe
Czarny

Opinie

(1)
(1)
1/5
(1)
0% osób poleca
ten produkt
5
0%
4
0%
3
0%
2
0%
1
100%
Najbardziej pomocna opinia
Opinia potwierdzona zakupem
Produkt zamówiony: 8772 TWIN. Produkt dostarczony: 8772 HDD - po rozpakowaniu nawet się ucieszyłem, bo umożliwia wsuwanie dysku twardego do urządzenia.
Zależało mi szczególnie na podwójnym tunerze, i to działa zgodnie z założeniem: jednoczesne nagrywanie 2 audycji i możliwość odtwarzania jednej z nich w trakcie nagrywania. Zgodnie z opisem producenta zadziałało mi z dyskiem HDD magnetycznym (SSD są podobno niewskazane) oraz z dyskiem podłączonym po USB.
Tuner ma kilka ciekawych cech, m. in. dość porządne wskaźniki siły i jakości sygnału.
Ale...
Niestety - czy miałem pecha czy też mam zbyt wysokie wymagania i nawyki - dość, że tuner zwróciłem. Powody:
- brak polskiego języka
- brak jakichkolwiek tekstów w EPG (nie pokazują się żadne informacje zawiązane z wybranym programem, nawet tytuł audycji), czyli nie da się sensownie zaprogramować, to jest fatalne
- w trakcie nagrywania nie ma możliwości odtwarzania plików innych niż te, które są aktualnie nagrywane
- urządzenie "nie widzi" filmów z kamery 50 fps ani filmów zapisanych w formacie ISO
- wgranie najnowszego firmware, dostępnego na stronach producenta, nic nie poprawiło
- nie ma możliwości ponownego wgrania tego samego firmware, co mogło by wykluczyć błędy wynikające z ewentualnych zakłóceń podczas wgrywania
- resetowanie do ustawień fabrycznych nic nie zmienia
Ze stron producenta wynika, że dostępne firmware jest to samo dla całej rodziny HRT87xx, co w zderzeniu z opisanymi powyżej zjawiskami zniechęca mnie do zakupienia jakiegokolwiek modelu z tej serii. Może miałem pecha i trafił mi się rąbnięty hardware. Czy ktoś może ma bardziej pozytywne doświadczenia?
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
Mój błąd, przepraszam: wspomniane firmware nie dotyczy całej rodziny HRT87xx lecz tylko następujących modeli:
XORO HRT 8729, HRT 8730, HRT8730 SCART, HRT 8770 TWIN, HRT 8772 TWIN oraz HRT 8772 HDD
XORO 8772 TWIN i XORO 8772 HDD z nowym firmware V40 obsługują bez problemu EPG PL.
Niestety nadal (firmware V.40) brak jest mozliwosci ustawienia polskiego audio jako domyslnego strumienia.
2020.10.23
Właśnie zapoznałem się z 'bliźniaczym' modelem HRT 8770 TWIN (mam go od tygodnia, decyzję podjąłem między innymi dzięki opinii o firmware V40). Jest radykalnie lepiej więc uznałem, że wypada mi wprowadzić poprawki do moich opinii z dnia 2018-05-14. Co prawda obecny model posiadał na dzień dobry firmware v36, ale po wgraniu najnowszej dostępnej na stronach producenta wersji v40.0 nastąpiła zdecydowana poprawa komfortu obsługi. Nie ma języka polskiego jako „domyślnego strumienia” ale wszystkie inne napisy widoczne na ekranie są po polsku z dobrze zrobionymi wszystkimi naszymi znakami diakrytycznymi (nie ma też instrukcji obsługi ani instrukcji wgrywania firmware po polsku, jednak wystarczy w minimalnym stopniu lub za pomocą słownika posługiwać się językami takimi jak: niemiecki, angielski, francuski, rosyjski, węgierski, czeski, słowacki, holenderski). Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne...)

Urządzenie działa bardzo sprawnie, jest wygodne w obsłudze i jak każde wymaga odzwyczajenia się od metod posługiwania się innymi sprzętami tego typu.

Są dwie głowice i to jest dla mnie super, ponieważ:

1. można nagrywać jednocześnie 2 audycje i jednocześnie odtwarzać z dysku jedną z nich lub coś innego
2. przy nagrywaniu jednocześnie 2 audycji z tego samego MUX'a dostępne do oglądania są wszystkie inne pozycje ze wszystkich MUX'ów
3. przy nagrywaniu jednocześnie 2 audycji z różnych MUX'ów dostępne do oglądania są pozycje tylko z tychże MUX'ów, pozostałe są widoczne na liście ale przygaszone czyli niedostępne

Tuner "widzi" i odtwarza filmy rozmaitych formatów m.in. filmy z kamery lub smartfona nagrane z rozdzielczością 1920 x 1080 50 fps, 60 fps.
Tuner "nie widzi" filmów w formacie ISO.
Odtwarza muzykę różnych formatów, m.in. mp3, flac w jakości CD, flac w jakości HiREZ (24 bity 192 kHz).
Nie odtwarza plików muzycznych DSD.
Odtwarza zdjęcia w formacie jpg, nie "widzi" TIFF, DNG
Timeshifting - nie korzystam ale tu brawa dla prostoty i elegancji rozwiązania: wystarczy nacisnąć klawisz pauzy i natychmiast startuje zapis na dysku, można za chwilę uruchomić ciąg dalszy; nie wiem ile czasu można pauzować. Prawdopodobnie po zatrzymaniu operacji timeshift zapis na dysku pozostaje.
Bardzo ładnie rozwiązano sygnalizację, że coś jest nagrywane - w lewym górnym rogu pojawia się informacja, która po chwili znika; w innych znanych mi tunerach przez cały czas nagrywania na ekranie tkwi czerwona kropa nie zależnie od tego, czy oglądam właśnie to czy coś innego.

Niestety są pewne istotne dla mnie "niedoróbki":

1. w EPG brakuje mi chociażby najskromniejszej listy aktorów, roku i kraju produkcji; to co widać w EPG często jest urwane w środku słowa, a w innych urządzeniach widzę, że jest sporo do pokazania.
2. filmy przeniesione z innych DVB-T blokują to urządzenie przy próbach szybkich przeskoków klawiszami >< , blokada jest totalna - trzeba odłączyć zasilanie, natomiast można spokojnie przewijać za pomocą >> ale jeszcze nie sprawdziłem przewijania wstecz <<
3. przewijanie skokowe klawiszami >< długość skoku nie jest stała i jest w jakimś stopniu proporcjonalna do długości nagrania
4. po zakończeniu odtwarzania filmu nie przechodzi automatycznie do następnego co bywa kłopotliwe w przypadku seriali takich jak.np. Doktor Martin nadawanych bez trzymania w ryzach czasu startu i końca odcinków emitowanych po dwa i radośnie urozmaicanych reklamami.

Mam nadzieję, że XORO wkrótce wypuści lepszy firmware, bo ten v40.0 jest już stary (z dnia 2019.02.18).
Przepisuję tu mój komentarz dot tunera Xoro HRT 8770 TWIN:

Napisałem "...filmy z innych dvb-t blokują urządzenie przy próbach szybkich przeskoków klawiszami >< , blokada jest totalna - trzeba odłączyć zasilanie, natomiast można spokojnie przewijać za pomocą >> ale jeszcze nie sprawdziłem przewijania wstecz <<.

Przetestowałem i rezultaty nie są dobre, krótko mówiąc muszę zapomnieć o odtwarzaniu filmów z rozszerzeniem TS nagranych na innych tunerach - ten model Xoro w tej wersji firmware nie radzi sobie z takimi plikami. Co więcej, ten tuner nagrywa właśnie w TS, a każde nagranie to jest nie tylko plik (pliki) z filmem ale także kilka dodatkowych plików z meta danymi umieszczonymi w osobnym dla każdego filmu folderze - przekopiowany film do innego folderu (bez metadanych) też blokuje urządzenie jeśli użyje się następujących klawiszy:
>
<
stop
I<<
>>I
Próbowałem odtwarzać pliki TS przekonwertowane na mp4 ale to nie zawsze się sprawdza, w dodatku po zastopowaniu filmu i ponownym uruchomieniu odtwarzanie startuje od zera bez propozycji wznowienia od miejsca przerwania.
Jeśli film jest długi to zapisywany plik jest automatycznie dzielony na dwa lub trzy co widać w jego folderze po podłączeniu dysku np. do komputera PC.
Tuner jest podkreślam dobry, zaś ja, mając szczególne wymagania, miałem nadzieję, że pozbędę się starych kulawo działających ponad 15-letnich tunerów. Tymczasem musze je zostawić w działaniu aby mieć na czym sprawdzać dane w PVR i oglądać stare nagrania TS.
Kolejny dzień oswajania się z Xoro 8770 Twin...Porażka. Napisałem, że "1. można nagrywać jednocześnie 2 audycje i jednocześnie odtwarzać z dysku jedną z nich lub coś innego". Z tym odtwarzaniem czegoś innego to pomyłka, a wydawało mi sie , że to sprawdzałem. Tymczasem okazuje się, że podczas nagrywania mogę odtwarzać jedynie to co jest na liście PVR, czyli coś co wcześniej zostało nagrane na Xoro. Próba odtworzenia czegoś innego co widnieje na liście Media File Manager (foto, muzyka, film z innego źródła) daje na ekranie komunikat proponujący przerwanie nagrywania. Moje stare kulawe inne tunery potrafią nagrywać i jednocześnie odtwarzać coś innego.
Będę wdzięczny jeśli ktoś kto posiada tego typu Xoro mógłby to sprawdzić u siebie i dać sygnał.
Odkryłem nareszcie pozytywną właściwość Xoro.
Osoby zainteresowane odsyłam do moich opinii dot. modelu Xoro HRT 8770 Twin.

Pytania i odpowiedzi

(0)
Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(1)
Pytania i odpowiedzi
(0)
Inspiracje
(0)
Outlet
(0)

Market

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 100 zł
Kurier
0 zł
od 19,99 zł
Kurier - Poczta Polska
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Odbiór w punkcie
0 zł
od 9,99 zł
od 100 zł
Kurier
0 zł
od 19,99 zł
Kurier - Poczta Polska
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Odbiór w punkcie
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni