Tipson Herbata ziołowa Tipson Detox Tea 20x1,3g
- Liczba torebek: 20
- Rodzaj: Herbata w torebkach
- Zobacz pełną specyfikację
Tipson - siostrzana marka Basilur.
Mamy zaszczyt przedstawić Państwu markę wywodzącą się bezpośrednio z cieszącej się światowym uznaniem i uhonorowanej licznymi nagrodami marki Basilur.
Trzeba podkreślić, że podobnie jak Basilur, Tipson to nie rynkowy gigant nastawiony na masową produkcję dla masowego odbiorcy. To niewielkie przedsiębiorstwo, które może sobie pozwolić na staranny, perfekcyjny proces produkcji, w którym łączy się troskę o każdy walor produktu i każdy szczegół opakowania.
Tipson z powodzeniem łączy 5000-letnią herbacianą tradycję z innowacyjnymi rozwiązaniami i nowoczesnym podejściem do zdrowego stylu życia.
Zapraszamy do świata cejlońskich herbat premium we współczesnej odsłonie.
DETOX TEA w saszetkach kopertowanych 20 x 1,3 g
Ziołowa kompozycja kolendry, mięty pieprzowej, trawy cytrynowej, jagód jałowca, imbiru, kurkumy, kardamonu i czarnego pieprzu.
Nr katalogowy: 80174
EAN13: 4792252936607
Liczba saszetek kopertowanych - 20 szt.
Saszetki pakowane oddzielnie, pełen aromat i świeżość w każdej filiżance.
Masa netto: 26 g
Wymiary opakowania: 8 x 7 x 13 cm
Składniki: Nasiona kolendry (27%), mięta pieprzowa (25%), trawa cytrynowa (16%), jagody jałowca (14%), imbir (11%), kurkuma (5%), kardamon (1%) i czarny pieprz (1%) ).
Kraj pochodzenia: Sri Lanka
Herbaty Tipson to połączenie tradycji z innowacją. Marka łączy wiekowe metody mieszania herbaty, tradycyjne receptury z wymogami obecnej chwili. Te herbaty każdego zachwycą swoim smakiem.
Herbata Detox Tea zawiera unikalną kompozycję ziół i przypraw, które są niezwykle silnymi antyoksydantami, a oprócz tego usprawniają trawienie, pracę wątroby i metabolizm.
Kardamon
W tradycyjnej medycynie chińskiej stosowany był jako lek na biegunkę i niestrawność. Natomiast według Ajurwedy kardamon jest jednym z najlepszych środków pobudzających trawienie. Stymuluje pracę śledziony, podsyca ogień trawienny. Rozjaśnia umysł oraz poprawia nastrój. W połączeniu z mlekiem neutralizuje jego właściwości śluzotwórcze. W medycynie ajurwedyjskiej zaliczany do pokarmów sattwicznych, czyli tych, które harmonizują ciało i umysł.
Owoc kardamonu może zawierać nawet 8% olejku eterycznego. Olejek kardamonowy zawiera cineol, limonen, terpineol, sabinen i borneol. Substancje te odpowiadają za jego rozgrzewające, przeciwzapalne i antybakteryjne działanie. W skład owocu wchodzą również sole mineralne (wapń) i gingerol. Ciekawostką jest, że kardamon zawiera także niewielkie ilości melatoniny, hormonu, który ułatwia zasypianie i pomaga regulować rytm dobowy.
Kolendra
W medycynie ludowej nasiona kolendry były istotnym składnikiem leków, które stosowanych w leczeniu bólów gardła, kaszlu, zapalenia oskrzeli, neuralgii, reumatyzmu i gorączki. Przynosiły ulgę w schorzeniach gastrycznych i były skutecznym środkiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym. W niektórych krajach uważane są także za afrodyzjak.
Badania naukowe potwierdzają, że ma silne działanie rozkurczowe, więc sprawdza się w leczeniu schorzeń wątroby i dróg żółciowych oraz problemów z jelitami.
Olejek kolendrowy rzeczywiście może sobie poradzić nawet z zapaleniem oskrzeli – potwierdzono bowiem także jego właściwości przeciwbakteryjne. Radzi sobie nawet z tak grożnymi bakteriami jak Staphylococcus aureus i Bacilus spp. (bakterie Gram+) oraz Escherichia colii, Pseudomonas aeruginosa, Salmonella typhi, Klebsiela pneumoniae czy Proteus mirabilit (bakterie Gram-). Stwierdzono również właściwości grzybobójcze. Ze względu na właściwości przeciwzapalne pomaga też w nerwobólach, bólach mięśniowych i w chorobach reumatycznych.
Kurkuma
Już w starożytnych Indiach zauważono, że kurkuma pomaga w problemach trawiennych, łagodzi bóle menstruacyjne, leczy kaszel, wspomaga gojenie się ran i leczy choroby stawów. Obecnie trwają badania nad zastosowaniem kurkuminy w leczeniu nowotworów. Okazało się też że może być pomocna w leczeniu choroby Alzheimera ponieważ inny występujący w niej związek – tumeron sprzyja namnażaniu i różnicowaniu komórek macierzystych w mózgu.
Współczesna medycyna potwierdza, że kurkuma rzeczywiście jest skuteczna w leczeniu problemów trawiennych, szczególnie tych spowodowanych problemami z wątrobą i trzustką. Ma bowiem właściwości żółciopędne, pobudza wydzielanie gastryny, sekretyny i enzymów trzustkowych. Poza tym wspomaga regenerację komórek wątroby. Z tego względu składnikiem wielu leków stosowanych w stanach uszkodzenia i niewydolności wątroby, objawiających się niedostatecznym wydzielaniem żółci oraz w chorobach dróg żółciowych.
Imbir
Działanie lecznicze imbiru zawdzięczamy przede wszystkim zawartej w nim żywicy i olejkowi eterycznemu. Charakterystyczny, ostry smak kłączy imbiru zależy natomiast od składników żywicy – gingeroli, i ostrzejszych, ale występujące w mniejszej ilości szogaoli. Świeży imbir zawiera też witaminy A i C oraz minerały takie jak magnez, fosfor, sód, żelazo, cynk, wapń.
Dwa związki występujące w imbirze: gingerol i szogaol to substancje likwidujące stany zapalne i działające antybakteryjnie. Z badań klinicznych przeprowadzonych na uniwersytecie w Michigan wynika, że szogaol niszczy nowotworowe komórki macierzyste, które są oporne na chemioterapię i powodują przerzuty.
Badania potwierdziły, że ta przyprawa ma silne właściwości przeciwbólowe i rozgrzewające. Pomaga w migrenach bezsenności, problemach trawiennych, chorobie lokomocyjnej oraz mdłościach, z którymi zmagają się ciężarne. Poprawia także nastrój działając jako „naturalny antydepresant”.
Czarny pieprz
Zawarta w czarnym pieprzu piperyna działa przeciwzapalnie oraz naprawia szkody związane z działaniem wolnych rodników. Jako antyoksydant chroni w ten sposób układ krążenia oraz wątrobę, ponadto wykazując działanie przeciwnowotworowe
Ponadto piperyna znacząco zwiększa przyswajalność wszelkich innych substancji. Poprawia wchłanianie witamin A i C a także selenu, betakarotenu i innych ważnych dla organizmu związków. Także pozostałe antyoksydanty zawarte w herbacie Detox Tea działają skuteczniej w towarzystwie piperyny.
Rumianek
W medycynie tradycyjnej uchodził za panaceum Rzeczywiście pomaga na wiele dolegliwości. Ma działanie antybakteryjne, a także rozkurczowe i łagodzące, więc był stosowany jako środek na trudno gojące się rany i oparzenia, problemy trawienne i kolki niemowlęce, a także zapalenie spojówek.
Dziś wiemy, że kwiaty rumianku zawierają olejek eteryczny o wyjątkowych właściwościach leczniczych. W jego składzie znajdziemy między innymi działający przeciwalergicznie chamazulen, a także alfa-bisabolol o działaniu łagodzącym problemy skórne, flawonoidy, spiroeter, apigeniny ,fenolokwasy, fitosterole, poliacetyleny, garbniki katechinowe, gorycze, związki kumarynowe i śluzowe, cholinę, witaminę C oraz witaminę B.
Okazuje się, że rumianek przydaje się nie tylko przy problemach trawiennych. Kumaryna to przecież związek występujący w kojarzących się o wiele milej roślinach – lawendzie, melisie i cynamonie. Poprawia nastrój, pomaga się zrelaksować i wyciszyć. Apigeniny natomiast w badaniach klinicznych wykazują nawet silne działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne.
Nasze herbaty zarejestrowane są pod numerem TC/E/PR/1513/1143 który jest też nadrukowany na każdym eksportowanym produkcie. W herbatach Tipson znajdziecie go zaraz przy indeksie produktu, który jest wytłoczony bezpośrednio na opakowaniu.
Certyfikacja Unii Europejskiej: LK-BIO-149 pod numerem rejestracyjnym CU841227.
Certyfikacja Polska: PL-EKO-06-005425
Bureau Veritas - Food Safety System Certification FSSC 22000 potwierdza zgodność produktów ze standardem ISO 22000. Podczas produkcji są one poddawane analizie zagrożeń oraz sprawdzane są krytyczne produkty kontroli (HACCP). Mówiąc prościej jest to proces, który ma zapewnić, aby produkowana żywność spełniała wszystkie zdrowotne wymagania. System HACCP ma za zadanie stwierdzić, czy podczas produkcji mogą wystąpić zagrożenia biologiczne, chemiczne i fizyczne.
Pamiętajcie, by przy wyborze kierować się certyfikatami – różnica w jakości potrafi być ogromna, a małe logo jest zapewnieniem wysokogatunkowego suszu.
Sposób parzenia na gorąco:
Torebkę herbaty zalać gorącą wodą o temperaturze 95°C. Czas parzenia powinien wynosić od 5 do 10 minut. Parzyć pod przykryciem.
Sposób przygotowania na zimno (cold brew):
Metoda parzenia na zimno to świetna alternatywa dla tradycyjnego przygotowywania herbat. Napar uzyskany tym sposobem, oprócz tego, że będzie delikatniejszy, może zaskoczyć wachlarzem zupełnie innych smaków.
Jak to zrobić?
- Dwie-trzy torebki herbaty wkładamy do dzbanka i zalewamy zimną lub nawet lodowatą wodą, po czym odkładamy do lodówki lub w inne chłodne miejsce.
- Możemy także przygotować to w sposób ekspresowy: odkręcamy butelkę wody, do środka wrzucamy jedną torebkę herbaty, zakręcamy i odkładamy do lodówki.
- Herbata powinna pozostać w lodówce od 2 do 6 godzin. W ten sposób przygotujemy sobie orzeźwiający napój na wynos, który będzie znacznie zdrowszy od napojów typu ice tea ze sklepowych półek.
- Liczba torebek 20
- Rodzaj Herbata w torebkach
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu