Supreme Wkład odżelaziający S-IR Supreme do filtrów wody 10 cali
Wkład filtrujący do usuwania żelaza S-IR Supreme 10 cali
Wkład filtrujący do usuwania żelaza S-IR do filtrów wody 10 cali
S-IR jest wkładem umożliwiającym usunięcie żelaza z wody. Zawiera specjalne złoże, które absorbuje jony żelaza. Żelazo w wodzie powoduje powstawanie nieestetycznych osadów na sanitariatach. Jest również przyczyną żółtych plam na pranej odzieży. Powoduje również uszkodzenia sprzętu AGD. Z biegiem czasu powoduje uszkodzenia kotłów oraz całych instalacji.
Filtry do usuwania żelaza z wody to skuteczne i wydajne rozwiązanie. Sprawdzają się zarówno w przypadku pojedynczych punktów poboru wody, jak i filtracji wody na przykład przed wejściem do mieszkania czy domu.
Budowa i działanie filtra S-IR do usuwania żelaza z wody
Niewątpliwą zaletą filtrów S-IR jest łatwość instalacji i wymiany. W plastikowej obudowie znajduje się drobnoziarniste złoże katalityczne, które umożliwia skuteczne usuwanie żelaza z wody.
Wlot i wylot wody są zabezpieczone piankowymi wkładkami, które stanowią dodatkowy filtr i zapobiegają wyciekom złoża z wkładu. S-IR jest najczęściej stosowany w filtrach narurowych. Pozwala chronić domowy sprzęt, który jest wrażliwy na żelazo w wodzie, takie jak piec, ekspres do kawy, lodówka czy pralka.
Budowa filtra wymaga, aby woda przepływała przez złoże od dołu do góry. Dzięki temu kontak złoża z wodą jest maksymalnie wydłużony.
Skąd się bierze żelazo w wodzie?
Woda dostarczana do naszych kranów pokonuje długą drogę, musząc przepłynąć przez stare instalacje. W wyniku tego "zbogacana" jest nadmiarem żelaza. Jego nadwyżki powodują pojawienie się nieestetycznych, rdzawych plam.
Można je zauważyć na umywalkach i wanny. Problem jest większy, gdy woda pochodzi z ujęć, które nie mają dostępu do tlenu, takich jak studnie głębinowe. Często nieprawidłowa ilość żelaza w wodzie wynika z kontaktu z minerałami i osadowymi skałami. Nadmiar żelaza w wodzie może być również spowodowany zanieczyszczeniami przemysłowymi.
Głównie odpadki z kopalń i zakładów metalurgicznych.
Jakie są skutki używania wody z wysoką zawartością żelaza?
Nadmiar żelaza w wodzie to częsty problem. Maksymalną dopuszczalną ilością żelaza obowiązującą w Polsce jest 0,2 mgFe/L. Nawet niewielkie ilości, takie jak 0,3 mg/litr, mogą być uciążliwe. Wykrywalne ilości żelaza nadają wodzie metaliczny posmak. Zauważalnie pogarszają smak kawy, herbaty i innych napojów. Kontakt z żelazem może również powodować podrażnienia skóry. Nagromadzenie żelaza w rurach prowadzi do niebezpiecznych powikłań. Osad sprzyja rozmnażaniu się bakterii wewnątrz rur i zmniejsza ich przepływ.
To prowadzi do zmniejszenia efektywności pieców i całych instalacji. Taka sytuacja przyczynia się do awarii sprzętu AGD.
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu