Serwery plików

Serwer plików Qnap TS-431X2-2G

ID produktu: 1544231
Zobacz produkty podobne
(1)
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Interfejs sieciowy: 1 x 10000, 2 x 10/100/1000
  • Maksymalna ilość dysków: 4
  • Pamięć: 2 GB
  • Tryby RAID: 0, 1, 5, 10
  • Zainstalowane dyski: Brak
Opis
Specyfikacja
Opinie (1)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Raty
Leasing

Opis produktu

Wysoko wydajny, czterordzeniowy procesor z mechanizmem szyfrowania sprzętowego

Serwer TS-431X2 jest wyposażony w czterordzeniowy procesor AnnapurnaLabs (spółka należąca do Amazon), Alpine AL-314 o taktowaniu 1,7 GHz i 2 GB/8 GB pamięci RAM DDR3 (z możliwością rozszerzenia do 8 GB). Wyposażony w port 10GbE SFP+ LAN i dwa porty Gigabit sieci LAN, serwer TS-431X2 zapewnia prędkość do 1014 MB/s, spełniającą potrzeby zadań wymagających dużej przepustowości. Zapewniający obsługę 256-bitowego szyfrowania AES danych woluminów, serwer TS-431X2 zapewnia znakomitą prędkość do 357 MB/s, jednocześnie zachowując poufność danych biznesowych zapisanych na serwerze NAS.

 

Gotowość do obsługi sieci 10GbE dzięki wbudowanemu portowi 10GbE SFP+

Serwer TS-431X2 nie tylko zapewnia dwa wbudowane porty Gigabit sieci Ethernet, ale także jeden port 10GbE SFP+, aby umożliwiać pełną obsługę wysokiej prędkości sieci 10GbE. Sieć 10GbE zapewnia błyskawiczny transfer danych firmom, które wymagają większej przepustowości na potrzeby wirtualizacji oraz szybkiego tworzenia kopii zapasowych i przywracania coraz większych ilości danych.

 

Przyspieszanie działania przy użyciu pamięci podręcznej SSD

Model TS-431X2 działa z pamięcią podręczną SSD, co pozwala na znaczne zwiększenie liczby operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) woluminów pamięci masowej, a tym samym przyspieszyć działanie serwera. Znakomicie usprawnia ogólne działanie aplikacji wymagających wielu operacji wejścia/wyjścia na sekundę i zapewnia najlepszy stosunek wydajności do ceny dzięki połączeniu dysków SSD i HDD.

 

Szybkie przywracanie w przypadku awarii dzięki migawkom

Model TS-431X2 obsługuje migawki w oparciu o bloki, w których można nagrywać i zapisywać stan systemu plików i metadane plików poza systemem plików w dowolnym czasie. W przypadku niespodziewanej awarii urządzenia NAS lub wystąpienia ataku typu ransomware migawki pozostają nienaruszone, co pozwala na szybkie i łatwe przywrócenie systemu do poprzedniego prawidłowego stanu. Można zachowywać i przywracać wiele wersji tego samego pliku, folderu lub nawet całego woluminu. Model TS-431X2 obsługuje do 64 migawek na wolumin lub jednostkę LUN (razem maksymalnie 256). Funkcja replikacji migawek umożliwia podwójne zabezpieczenie przez replikowanie migawek na zdalnym urządzeniu QNAP NAS lub serwerze.

 

Zacznij wdrażać aplikacje IoT przy użyciu Container Station

Container Station integruje wyłącznie lekkie technologie wirtualizacyjne LXC i Docker®, dzięki czemu na serwerze TS-431X2 można korzystać z wielu odizolowanych systemów Linux® i pobierać aplikacje z wbudowanego rejestru Docker Hub® Registry do nieograniczonych kontenerowych aplikacji. Ponadto Container Station obsługuje platformę QIoT Containers, która pomaga szybko uformować środowisko IoT i wdrożyć je na chmurze osobistej IoT, ulepszając mikro usługi i modernizując starsze aplikacje w celu zwielokrotnienia możliwości biznesowych.

 

Qfiling automatyzuje organizowanie plików

Qfiling pomaga zautomatyzować organizację plików w celu sortowania plików rozmieszczonych w różnych folderach, umożliwiając redukcję czasu potrzebnego na wyszukiwanie ważnych plików. Użytkownicy mogą kategoryzować pliki i określać warunki ich organizacji; aby zadania dotyczące programowania organizacji były wykonywane okresowo. Funkcja „Przepis” umożliwia użytkownikom zapisanie często używanych warunków organizacji plików jako „wyłączny przepis”, i uruchomienie następnego zadania Qfiling tylko jednym kliknięciem przy użyciu przepisu.

 

Qsirch — lepsze i szybsze wyszukiwanie

Serwer TS-431X2 umożliwia korzystanie z Qsirch — narzędzia do szybkiego wyszukiwania plików. Qsirch obsługuje widoki miniatur, a nawet zapamiętuje historię wyszukiwania, dzięki czemu można szybko przejść do poprzednio wyszukiwanych plików. Udoskonalona aplikacja Qsirch zapewnia dodatkowo funkcję „wyszukuj operatorów” i zaawansowany filtr wyszukiwania oraz tagi, co zapewnia szybsze znajdowanie plików i dokładniejsze wyniki. Aplikacja Qsirch zapewnia także dodatek Helper (do przeglądarek Google Chrome i Mozilla Firefox), który może być również używany do wyszukiwania plików na serwerze NAS podczas używania Google Search. Qsirch znacznie usprawnia pracę i skraca czas wyszukiwania plików na serwerze NAS, umożliwiając koncentrację na innych zadaniach.

 

Scentralizowane zarządzanie pocztą e-mail i kontaktami, usprawniające przepływ komunikacji

Zarządzanie wiadomościami e-mail i kontaktami rozsianymi po wielu komputerach, urządzeniach i kontach może nastręczać trudności — nie wspominając nawet o utracie lub braku dostępu do ważnych wiadomości lub kontaktów w wyniku zamknięcia konta bądź awarii czy utraty urządzenia. Aplikacje QNAP QmailAgent i Qcontactz pomagają centralnie zapisywać zarządzać wiadomościami e-mail i informacjami o kontaktach, zapewniając do nich dostęp ze wszystkich posiadanych urządzeń w dowolnym czasie - a dzięki wydajnej wyszukiwarce Qsirch można w dowolnym czasie w łatwy sposób znaleźć określone kontakty i wiadomości e-mail.

 

Wykonywanie, zapisywanie i udostępnianie notatek oraz współpracowanie podczas ich sporządzania przy użyciu aplikacji Notes Station

Aplikacja Notes Station umożliwia organizację notatek w życiu prywatnym i w pracy. Można w łatwy sposób edytować tekst, wstawiać obrazy/pliki z serwera NAS, poprawiać obrazy przy użyciu narzędzia do edycji obrazów, tworzyć łącza do udostępniania notatek, kopiowania/przywracania notatek przy użyciu migawek, oraz zapewniać poufność dzięki zabezpieczeniu hasłem i szyfrowaniu. Można także zapraszać osoby do współpracy przy tworzeniu notatek, aby jeszcze bardziej usprawnić pracę zespołową! Aplikacja Notes Station zapewnia bezpieczny i wygodny sposób zapisywania notatek, nad którymi masz pełną kontrolę na osobistej chmurze serwera TS-431X2.

 

QTS 4.3 — najbardziej intuicyjny i inteligentny system operacyjny serwerów NAS

Dzięki licznym modułowym aplikacjom i funkcjom system QTS podnosi efektywność zarządzania, zwiększa osobistą produktywność, usprawnia obsługę multimediów i wiele więcej. Dodano również nowe, inteligentne usługi oparte na agentach, aby uprościć działanie systemu i zarządzanie. Intuicyjny system QTS oferuje inteligentny pulpit umożliwiający szybkie znajdowanie potrzebnych funkcji, monitorowanie ważnych informacji systemowych w czasie rzeczywistym, otwieranie wielu okien aplikacji w celu wydajniejszego jednoczesnego wykonywania zadań oraz korzystanie ze zintegrowanego serwisu App Center z instalowanymi na żądanie aplikacjami rozszerzającymi funkcjonalność serwera NAS. System QTS przełamuje bariery urządzeń i platform oraz ograniczenia geograficzne, oferując użytkownikom zoptymalizowane funkcje chmury i inne zaawansowane funkcje.

 

Bezpieczny dostęp dzięki klientowi VPN i serwerowi proxy

Nowy QVPN łączy w sobie funkcję serwera VPN i klienta VPN. Dzięki QVPN serwer TS-431X2 może działać jako serwer VPN z obsługą standardów L2TP/IPsec, OpenVPN i PPTP oferujący bezpieczny dostęp do danych w prywatnych sieciach lokalnych. Serwer TS-431X2 może też pełnić funkcję klienta VPN umożliwiającego nawiązywanie połączeń z innymi serwerami VPN lub wirtualną siecią prywatną przy użyciu protokołów PPTP i OpenVPN w celu bezpiecznej transmisji danych. Klient VPN pozwala również serwerowi NAS nawiązywać połączenia z wieloma serwerami naraz. Urządzenia można podłączyć do NAS i serwera VPN w domu, aby mieć dostęp do danych w sieci LAN. Co więcej, za pośrednictwem klienta VPN na serwerze NAS można łączyć się z międzynarodowymi serwerami VPN w celu uzyskiwania dostępu do usług ograniczonych regionalnie, takich jak Netflix i Hulu w HD Station. Model TS-431X2 zapewnia różnorodne opcje VPN i pomaga w zabezpieczeniu transmisji danych.

 

Udostępnianie i synchronizacja plików pomiędzy urządzeniami

Model TS-431X2 obsługuje SMB, NFS i AFP, umożliwiając szybkie udostępnianie plików urządzeniom z systemem Windows®, Mac® i Linux®/UNIX®. Przy użyciu narzędzia Qsync firmy QNAP model TS-431X2 może stać się bezpiecznym centrum danych, służącym do synchronizacji plików, z pamięcią masową o dużym potencjale. Każdy plik przesłany do TS-431X2 można zsynchronizować ze wszystkimi powiązanymi urządzeniami, takimi jak komputery, laptopy i urządzenia mobilne. Można także synchronizować foldery udostępnione, aby zwiększać elastyczność współpracy oraz udostępniania plików.

 

Wszechstronne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowej i odzyskiwania danych

Serwer TS-431X2 oferuje elastyczne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych dla użytkowników systemów Windows® i komputerów Mac®, migawki woluminów/jednostek LUN (do 256 migawek na wolumin lub jednostkę LUN, oraz maksymalnie 1024 migawek na NAS), funkcje repliki migawek i klonowania*. Obsługuje również Hybrid Backup Sync, która łączy funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji (przy użyciu protokołów RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB) umożliwiając łatwe przesyłanie danych do przestrzeni lokalnych, zdalnych i w chmurze w ramach kompleksowego planu przechowywania danych i odzyskiwania po awarii. Obsługiwane usługi chmurowe obejmują: Amazon® Glacier, Azure™ Storage, Google Cloud Storage™, Google Drive™, Microsoft® OneDrive® for Business, Dropbox®, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box®, hubiC® i usługi zgodne z Amazon® S3/OpenStack Swift/WebDAV.

 

Kompleksowa ochrona danych

W otwartych środowiskach sieciowych dane biznesowe mogą być narażone na ujawnienie w wyniku włamania. Serwer TS-431X2 zapewnia liczne opcje zabezpieczeń, takie jak oprogramowanie antywirusowe, szyfrowany dostęp, blokowanie adresów IP, weryfikacja dwuetapowa itd. Aby zapobiec dostępowi osób nieupoważnionych do ważnych plików, administratorzy mogą kontrolować uprawnienia dostępu każdego użytkownika do poszczególnych folderów. Serwer TS-431X2 obsługuje 256-bitowe szyfrowanie AES, co zapobiega dostępowi do poufnych danych biznesowych ze strony osób nieupoważnionych oraz włamaniom, nawet jeżeli dojdzie do kradzieży dysków twardych lub całego serwera. Obsługiwane są także serwery AD Windows, LDAP, i wbudowana usługa LDAP.

 

Wszechstronny monitoring zapewniający całodobową ochronę

Aplikacja Surveillance Station to profesjonalny system zarządzania nagraniami wideo (VMS) do monitoringu sieciowego z łatwym w obsłudze interfejsem zarządzania, obsługą ponad 3000 modeli kamer IP, a także możliwością dokupowania licencji na kanały kamer. Obsługuje monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz rejestrowanie i odtwarzanie sygnału wideo i audio przy użyciu wielu ustawień do wyboru. Można też skorzystać z aplikacji Vmobile instalowanej w systemie iOS® lub Android™ w celu zarządzania monitoringiem z kamer w dowolnym miejscu i chwili, aby chronić środowisko biurowe. Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej Vcam można też zmienić urządzenie w kamerę sieciową i bezpośrednio nagrywać wideo na serwerze TS-431X2. Serwer TS-431X2 oferuje 2 bezpłatne kanały kamer IP. Liczbę kanałów można zwiększyć do 30, dokupując dodatkowe licencje.

Specyfikacja techniczna

Produkt
Producent
Kod producenta
TS-431X2-2G
EAN
4713213511688
Informacje ogólne
Czarny
Charakterystyka
0
1
10
5
IEEE 802.3
IEEE 802.3ab
IEEE 802.3u
DDNS
Klient BitTorrent
Klient DHCP
Klient HTTP
Serwer DHCP
Serwer FTP
Serwer iTunes
Serwer mediów
Serwer PROXY
Serwer VPN
Serwer wydruku
Stacja fotograficzna
Wake-On-LAN
WebDAV
DDNS
FTP
HTTP
HTTP (SSL)
HTTPS
WebDAV
Techniczne
Tower
Reset
Zasilanie
Alpine AL-314
Ilość rdzeni
4
Taktowanie procesora [GHz]
1.7
1 x 10000
2 x 10/100/1000
Liczba bezpłatnych licencji na obsługę kamer IP
2
Maksymalna liczba obsługiwanych kamer IP
30
Zastosowane technologie
Złącza USB 3.0
3
Złącza USB 2.0
Brak
Złącza HDMI
Brak
Sieciowe
Fizyczne

Opinie

(1)
(1)
3/5
(1)
0% osób poleca
ten produkt
5
0%
4
0%
3
100%
2
0%
1
0%
Opinia potwierdzona zakupem
Wydaje się ,że w miarę upływu czasu Qnap traci mocno na jakości dla swoich produktów.
Dzięki temu modelowi straciłem trochę pieniędzy i czasu przy odzyskaniu danych.
W trakcie aktualizacji "coś poszło nie tak" i system uszkodził format plików na dyskach. Serwis Qnap przez całe dwa dni "walczył" przez SSH i niestety nie poradził sobie z problemem.
To już któraś negatywna przygoda z Qnap. Być może to jednostkowy przypadek ale ja już boje się trzymać dane na sprzęcie tej firmy.
Posiadam ten produkt Ponad pół roku

Pytania i odpowiedzi

(0)
Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty

Leasing

Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Opinie
(1)
Pytania i odpowiedzi
(0)
Inspiracje
(0)
Outlet
(0)

Market

Zobacz również: TRENDnet miniGBIC Module 1x1000Mbps-SX LC 550m TEG-MGBSX, Hama RCA (Cinch) - RCA (Cinch) 3m czarny (991222990000), G.Skill Ripjaws 4, DDR4, 8 GB, 2666MHz, CL15 (F4-2666C15D-8GRR), Pilot Pióro kulkowe automatyczne FRIXION CLICKER niebieski (WP1838), StarTech 0.15m czarny (LENX1MDPUGBK), Unify OpenStage 10 T (L30250-F600-C136), Xgiga FT3420D (GLC-LH-SMD), E5 Montreal 13,3" fioletowa (RE02426_13,3_purple), SoundMagic PL30+, Vileda Uniwersalna (143782), Herlitz zeszyt A4 okładka PP (0009565078), Asarto Toner AS-LR231B / 406479 (Black), Delock DisplayPort - DVI-D 2m czarny (85313), Titanum Grzbiety do bindownic Titanum A4 biały (10BIA), Hama COVER GLOSS SAMSUNG I9300 /00108424, Junkers TR2000T 80 B (7736504515), BGtech Kubek Urodziny 60 800ml , JetWorld Toner Czarny Epson M200 / MX200 zamiennik C13S050709 / Black / 2500 stron uniwersalny