Router Modecom MC-WR11, 4x LAN, 1x WAN, Standard N 150Mbps
- Obsługiwane sieci: xDSL (sieci kablowe)
- Porty WAN: 1x RJ45
- Standard: Wi-Fi 3 (802.11g), Wi-Fi 4 (802.11n)
- Standard szyfrowania: WPA, WPA2
- Zobacz pełną specyfikację
Wydajne i stabilne połączenie z siecią dzięki WiFi czwartej generacji
Standard 802.11n reprezentuje czwartą generację sieci bezprzewodowych. Technologia wykorzystuje częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz. Natomiast maksymalna prędkość połączenia sięga nawet 600 Mbit/s, co stanowi znacznie lepszy wynik, względem starszych urządzeń. Nic więc dziwnego, że tego typu routery cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i znalazły szerokie zastosowanie zarówno w domach, jak i miejscach pracy.

Kontroluj priorytety swojej sieci z technologią QoS
Standard Quality of Service gwarantuje wysoki poziom usług sieciowych dzięki określonym parametrom transmisji danych. Wyróżnione w ten sposób routery zapewnią wygodę korzystania z internetu na najwyższym poziomie. To sprawdzone rozwiązanie, które z pewnością znajdzie zastosowanie zarówno w domu, jak i w biurze.

Wysoki poziom ochrony dzięki technologii WPA2
To standard szyfrowania spotykany w sieciach bezprzewodowych. Technologia ta została zaimplementowana na pokłady wielu routerów, a użytkownicy zawsze mogą liczyć na wysoki poziom ochrony przed atakami cyberprzestępców. Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo w sieci to bardzo ważny aspekt, na który każdy powinien zwracać szczególną uwagę.

- Obsługiwane sieci xDSL (sieci kablowe)
- Porty WAN 1x RJ45
- Standard Wi-Fi 3 (802.11g), Wi-Fi 4 (802.11n)
- Standard szyfrowania WPA, WPA2
- ZALETY:
- + Tani i energooszczedny (max 2W wg. testow chip.pl) router WiFi w standardzie N z jedna antena.
- WADY:
- - Niedopracowany upgrade firmware powodujacy usterki. Nie widac zbyt wielu aktualizacji firmware - np. w porownaniu z routrami Asus.
- ZALETY:
- + Szybki transfer (do 93Mb/s LAN->WAN full-duplex, WiFi n ponad 40Mb/s - więcej nie sprawdziłem). Mnóstwo funkcji: klonowanie MAC dla LAN lub WAN, wirtualne AP, UPnP, zmiana mocy nadawania, WDS (Wireless Distribution System), Client AP (podłączanie do innej sieci WiFi), Uniwersalny Repeater (WDS+Client AP), QoS (priorytetyzowanie ruchu wychodzącego). Oprócz tego statystyki ruchu dla każdego z interfejsów z rozbiciem na wirtualne AP oraz nawet dla WDS. Do tego praktycznie w ogóle się nie grzeje ani zasilacz ani router (pobór energii < 3-4W, gdyż mój miernik tego nie potrafi nawet zmierzyć).
- WADY:
- - Błędy w oprogramowaniu. Przykładowo przy WAN skonfigurowany jako klient DHCP maksymalny MTU możliwy do ustawienia to 1492B zamiast 1500B, które można wybrać przy ręcznym wpisaniu danych IP. Ale najgorsze są takie, które nie wiadomo z czego wynikają i potrafią obniżyć wydajność transferów na routerze (prawdopodobnie poprzez straty pakietów). Przykładowo początkowo uruchomienie sieci WiFi w trybie AP + WDS + jeden wirtualny AP z klonowaniem MAC adresu LAN powodowało straty pakietów ICMP Echo do 50%. Tak samo router pozostawiony samemu sobie przez około 3 dni w pewnym momencie zaczął niedomagać, gdyż pojawiły się straty pakietów. Wydajność LAN->WAN spadła z 93Mb/s do około 60Mb/s. Wyłączenie i włączenie zasilania na szczęście problem \"rozwiązało\". Do tego raczej słaby zasięg WiFi w porównaniu do mojego routero-telefonu DEC VoIP FritzBox 7150 :).
- ZALETY:
- + Szybkość transferu WANLAN dochodząca do 94Mb/s. Dość szybki jest również interfejs WLAN standardu n (1T1R) u mnie udaje się osiągnąć nawet 60Mb/s.
- + Do tego mnogość funkcji: WDS, wirtualne AP, klonowanie MAC dla WAN jak i LAN oraz wiele innych.
- WADY:
- - Największą wadą dla mnie jest, iż po wybraniu konfiguracji WAN poprzez DHCP wyłącza się automatycznie usługa uPnP a maksymalny MTU do wyboru to 1498 Bajtów, zamiast pełnych 1500. Co może powodować zwiększenie fragmentacji pakietów.
- -
- - Dodatkowo jak nie ustawię MAC adresu dla interfejsu LAN to dodatkowy wirtualny AP ma te same BSSID co główny AP co powoduje w moim przypadku niemożliwość zalogowania się do jednego z nich.
- -
- - Czasami zdarza(ło) mi się, iż maksymalna prędkość transmisji WANLAN spadała na do około 60Mb/s i pomagał jedynie restart routera. Ale ostatnio po dodatkowych zmianach konfiguracji (dodanie MAC dla LAN oraz włączenie szyfrowania WEP na głównym AP) już tego zjawiska nie zauważyłem.
Z DSL/kablem nie ma wiele wspolnego - nie ma wbudowanego modemu DSL ani złącza USB tylko gniazdo ethernet RJ45 do którego można podłączyć modem DSL lub kablowy albo sieć osiedlową.
- ZALETY:
- + Dobrze spełnia swoje zadanie,
- + Niskie zuzycie energii,
- + Niedrogi,
- + Ma wszystkie niezbędne funkcje i parę przydatnych dodatków typu konfigurowalna ochrona przed atakami sieciowymi i funkcje zapenienia jakosci usług (QoS).
- WADY:
- - Migająca czerwona dioda zasilania czasami irytuje (pewnie dlatego troche mniejsze zużycie energii ;) )
- - Takiej-sobie jakości obudowa - biały plastik.
- - Miałem problem z aktualizacją firmware skutkujące koniecznością odsyłania do serwisu.
- ZALETY:
- + Cena i jakość do przyjęcia
- WADY:
- - nie stwierdziłem
- ZALETY:
- + Działa
- WADY:
- - Nie stwierdziłem
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu