Procesor Intel Core i7-6700K, 4GHz, 8 MB, BOX (BX80662I76700K)
- Częstotliwość taktowania procesora: 4 GHz
- Liczba rdzeni: 4
- Odblokowany mnożnik: Tak
- Typ gniazda: Socket 1151
- Załączone chłodzenie: Nie
- Zobacz pełną specyfikację
Intel Core i7
Linia procesorów Intel Core i7 jest polecana do szczególnie wymagających zastosowań. Procesory z tej linii mogą być wyposażone w cztery, sześć lub nawet osiem rdzeni, a modele i7 Extreme nawet w dziesięć rdzeni. Jednostki te dysponują najczęściej sporą pojemnością pamięci podręcznej i doskonałymi parametrami użytkowymi, co czyni je odpowiednim wyborem do komputerów biznesowych, gamingowych, a także do urządzeń służących do projektowania i obróbki multimediów.

Socket 1151
Procesor jest kompatybilny wyłącznie z płytami głównymi, na których znajduje się gniazdo LGA1151. Parametr ten pozwala zweryfikować kompatybilność płyty głównej i procesora. Podstawka LGA1151 jest stosowana w procesorach Intel Skylake oraz Kaby Lake i nie jest kompatybilna z socketem 1151 Coffee Lake, jaki znajduje się w procesorach Coffee Lake.

Zintegrowany układ graficzny: Intel HD Graphics 530
Procesor dysponuje zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics 530, który będzie odpowiednio wydajny do podstawowych zastosowań. Jednostka Intel HD Graphics 530 sprawdzi się w komputerach biurowych, domowych i multimedialnych. Jest to układ graficzny pozwalający na korzystanie z rozdzielczości 4K przy odświeżaniu na poziomie 60 Hz. Grafika Intel HD Graphics 530 jest zgodna z DirectX 12 i Open GL 4.4.

Bez załączonego chłodzenia
Procesor jest oferowany bez fabrycznego chłodzenia, dlatego konieczny będzie zakup oddzielnego zestawu chłodzącego. Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie parametrów chłodzenia do specyfiki procesora, komputera i do potrzeb użytkowych – można zdecydować się na chłodzenie powietrzem lub cieczą.
Sugerowane produkty:
Odblokowany mnożnik
Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można swobodnie podkręcać jego wydajność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o wiele wyższe poziomy taktowania niż standardowo, a to przekłada się na wzrost jej wydajności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane szczególnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.

Obsługa pamięci RAM DDR4-2133
Procesor ten może współpracować z szybką pamięcią RAM DDR4 o taktowaniu 2133 MHz, co przełoży się na wysoką wydajność całej konfiguracji. Jest to połączenie polecane szczególnie do komputerów multimedialnych, biznesowych, a także do budżetowych urządzeń dla graczy. Taktowanie pamięci RAM na tym poziomie zapewnia dobrą wydajność do większości zastosowań.

Wersja opakowania BOX
Procesor w opakowaniu BOX znajduje się w fabrycznym pudełku producenta. Wiele modeli procesorów w opakowaniu tego typu jest wyposażonych również w chłodzenie. Do procesora w opakowaniu BOX dołączana jest także szczegółowa instrukcja instalacji oraz naklejka na obudowę komputera. Opakowanie BOX to najbogatsza opcja przy zakupie procesora.
Niekompatybline z chipsetami H310, B360, H370, Z370
Procesory te nie są kompatybilne z chipsetami H310, B360, H370, Z370
Nadszedł czas na zupełnie nowy standard wydajności komputerów.
Poznaj najnowsze procesory Intel® Core™ 6-tej generacji, wyprodukowane w procesie technologicznym 14 nm.
Od niespotykanej wcześniej szybkości uruchamiania, poprzez obsługę dotykową, aż po funkcje rozpoznawania głosu i twarzy – bardzo szybko zdasz sobie sprawę, jak wysoko postawiliśmy poprzeczkę. Niezwykle krótki czas reakcji pozwala na błyskawiczne przełączanie pomiędzy aplikacjami i przeglądanie zasobów sieci, a dzięki obsłudze rozdzielczości 4K Ultra HD poznasz zupełnie nowy poziom wrażeń multimedialnych. Grafika bliska rzeczywistości, nadzwyczajna szybkość połączeń dla łatwego przesyłania danych i wyświetlania zawartości oraz wbudowane zabezpieczenia chroniące wszystkie najcenniejsze dane – to tylko ułamek możliwości nowej generacji procesorów. Co więcej, dzięki obsłudze nowych, zaskakujących funkcji systemu Windows 10, procesory Intel® Core™ i5 i i7 6-tej generacji pozwalają puścić wodze fantazji i poznać świat zupełnie nowych wrażeń użytkowych.
- Częstotliwość taktowania procesora 4 GHz
- Liczba rdzeni 4
- Odblokowany mnożnik Tak
- Typ gniazda Socket 1151
- Załączone chłodzenie Nie
Świetnie się też kręci! (ASUS ROG MAXIMUS VIII)
- ZALETY:
- + Niesamowita wydajność w grach.
- + Świetnie się kręci.
- + Znacznie większa wydajność względem i7 Devil Canyon.
- + Ciut chłodniejszy niż poprzednik
- WADY:
- - hmmm.. Cena.. Ale to nie jest wina samego intela, tylko naszej wspaniałej, mało wartościowej waluty.
Ponieważ używam komputera głównie do pracy (programowanie), zastanawiałem się nad 6-rdzeniowym i7-6800K ale ostatecznie zdecydowałem się na 6700K. Dlaczego? 6800K wymaga droższej płyty głównej z inną podstawką i chipsetem oraz osobnej karty graficznej (nie ma wbudowanego układu GPU). Różnica bagatela 2000 zł! Jeżeli ktoś nie potrzebuje dokładnie 6 rdzeni to naprawdę nie ma po co przepłacać np. za te kilka sekund krótszego czasu renderingu ponieważ ten procesor i tak jest MEGA wydajny. W połączeniu z dyskiem SSD można zbudować naprawdę szybką maszynę do pracy z możliwością przyszłościowej rozbudowy o porządną kartę graficzną jeśli ktoś lubi grać.
Technologia 14 nm daje solidną redukcję jeśli chodzi o zużycie energii w porównaniu do starszych procesorów - a co za tym idzie wytwarza dużo mniej ciepła. W połączeniu z chłodzeniem Corsair H115i całkowicie zniknął problem nagrzewania się pomieszczenia.
Co tu dużo mówić, lepszego procesora do desktopów na chwilę obecną nie ma.
- ZALETY:
- + WYDAJNOŚĆ!!!
- + wbudowane GPU
- + 14 nm proces technologiczny
- + pobór energii i temperatury
- + możliwość OC
- WADY:
- - NIE MA
Sam też długo się zastanawiałem czy kupić ten model, gdyż początkowo chciałem tylko podstawowy zestaw do 1000zł z pentium G4500 jako HTPC. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że wolę kupić raz i mieć spokój na parę lat. Decyzję przyspieszyła oferta rat 0% w morele. Pomimo, że obsługiwana przez Santander, potwierdzam faktyczne ZERO procent kosztów, tylko trzeba konsekwentnie podziękować za proponowane dodatki jak ubezpieczenie i inne takie.
- ZALETY:
- + wszystko oprócz ceny
- WADY:
- - cena
Nie znalazłem, nie ograłem tytułu który by tego wymagał, gram w fullHD i jest mi to zbędne, nigdy prawdopodobnie nie przerzucę się na wyższą rozdziałka, więc obstawiam, że procesor posłuży mi lata. Hmm... ciekawe, czy to słyszał i się nie obrazi ("służy" i sławna "Cortana"...)
- ZALETY:
- + Stockowa moc
- + brak badziewnego radiatora (tu warto się zastanowić nad różnicami BOX i OEM, a jest ich sporo)
- + Niskie temperatury
- WADY:
- - Lubi podsłuchiwać..... (po instalacji Windows 10)
Niestety drogi jak cholera...
Ogólnie warto, chociaż korzyści wynikające z HT (poza specyficznymi przypadkami) są często znikome lub żadne. Mnie skusiło wyższe standardowe taktowanie i7-6700K vs i5-6600K.
Do emulatorów - procesor marzenie - wszystko na max (PS2, GC, WII) :)
- ZALETY:
- + moc!
- + niskie zapotrzebowanie na energię
- + niskie temperatury pracy
- + możliwości podkręcania - od tak, po prostu są i wszystko śmiga out-of-the-box
- WADY:
- - cena, cena, cena
- - na siłę: brak wentylatora w pudle
- - cieńszy laminat - problemy z niektórymi problemowymi schładzaczami (ogólnie kwestia sposobu montażu a nie bezpośrednio samej wagi)
- - problemy ze stabilnością przy pełnym obciążeniu (fix na poziomie BIOSu)
- - niestety 4 rdzenie i 8 wątków to nie to co 8 rdzeni
- ZALETY:
- + Ładnie poszedł na 4,5GHz, podnosząc sam mnożnik (napięcie płyta reguluje sobie sama), nie brakuje mu mocy w niczym do czego do tej pory go używałem, z Fortisem 3 v2 dość cicho i chłodno.
- WADY:
- - Produkt za tyle pieniędzy jest zapakowany w jakąś tekturkę zrobioną z przemielonych rolek po papierze toaletowym. Samo pudełko ładne, ale to tekturowe wnętrze - można by to było zrobić lepiej.
- - Biedne wyposażenie, brak dołączonego chłodzenia, ja bym go i tak nie używał, ale w cenie 1600zł można by już dorzucić ten kawałek aluminium i wentylator, dla tych którzy chłodzenie planowaliby kupić np. po jakimś czasie i wtedy kręcić.
- - Brzydka naklejka, te dołączane do poprzednich generacji były ładniejsze.
- ZALETY:
- + wydajność w stosunku do energooszczędności
- + kultura pracy
- + możliwość podkręcenia
- WADY:
- - cena i jeszcze raz cena za cztery rdzenie i osiem wątków w 2017 roku
- ZALETY:
- + Mocna bestia
- + Bez problemów można podnieść i tak już wysoką wydajność o kilka do kilkunastu procent
- + Chłodny i stabilny
- + Liczę, że zapas mocy wystarczy na kilka dobrych lat
- WADY:
- -Laminat dość cienki. Widziałem ostrzeżenia o nie dokręcaniu maksymalnie jak się da chłodzenia (również wodnego) gdyż może dojść do jego wygięcia a tym samym uszkodzenia. Również podczas transportu całego zestawu komputerowego lepiej jest go postawić poziomo lub zdemontować chłodzenie (tyczy się to raczej tylko masywnych coolerów)
Reasumując: świetna wydajność i stabilna praca zarówno w grach jak i w programach typu Adobe Photoshop CS6 i Corel Video Studio X9.
Nie żałuję ani złotówki. CPU pracuje u mnie w parze z MSI RX480 8GB 256-bit.
POLECAM!
- ZALETY:
- + 1. Moc.
- + 2. Technologia QuickSync Video.
- + 3. Błyskawiczne konwertowanie i eksportowanie wymagających materiałów video o dużej rozdzielczości i bitrate.
- WADY:
- - 1. Procesor sporo kosztuje, ale za sporo mocy, sporo się płaci.
- ZALETY:
- + Wydajny
- + W spoczynku 28'C pod pełnym obciążeniem 68'C
- + Obsługa DDR4
- + OC na dobrym chłodzeniu powietrznym 4,5GHz, wszystko co powyżej raczej chłodzenie wodne
- WADY:
- - Napięcia (VID) zakodowane tragedia, przynajmniej w moim egzemplarzu
- ZALETY:
- + Wydajność
- + Łatwość podkręcania
- + Niskie temperatury (polecam zastosowanie lepszych past termoprzewodzących ten procek to lubi np: Thermal grizzly
- + Intel :)
- + Fajnie współpracuje z płytami MSI lecz z innymi radzi sobie również dobrze
- WADY:
- - Raczej słabych stron nie posiada jak na procesor z 6 serii intela spełnia swoje zadania ,
- - Brać ,kupować i niczego nie żałować :)
Core i7-6700K to najwydajniejszy z desktopowych układów Intel Core 6
- ZALETY:
- + 14-nanometrowy proces produkcyjny,
- + dwa kontrolery pamięci RAM - DDR4 i DDR3L,
- + cztery rdzenie i osiem wątków - najwyższa wydajność w segmencie mainstream,
- + możliwość podkręcania przez mnożnik i magistralę systemową,
- + dobry potencjał OC,
- + wyższa wydajność od poprzedników,
- + niższa cena od poprzedniej generacji,
- + szybsza zintegrowana grafika (niż w modelach Haswell), ze wsparciem DX 12 i HEVC...
- WADY:
- - Nie chodzi do pracy i nie robi obiadów
- - Zwiększone TDP w stosunku do poprzednich generacji
- ZALETY:
- + Cena - tak cena, przy odpowiednim podkręceniu, wydajność lepsza od serii haswell-e, a przy okazji najnowsza architektura Skylake i wsparcie wydajniejszych kości DDR4 niż te które obsługuje chipset z99.
- +
- + Wydajność
Procesor jest niesamowicie wydajny co w połączeniu nawet z RTXem 3060Ti daje bardzo dobre rezultaty nawet przy uruchomionym CP2077 na Ultra w rozdzielczości Full HD (ale przy pełnym obciążeniu potrafi się przyciąć).
W zestawie z chłodzeniem CPU SilentiumPC Spartan 4 MAX Evo robi niesamowitą robotę.
Podsumowując - jest to bardzo dobry wybór nawet w 2022r.
- ZALETY:
- + wydajność,
- + możliwość OC,
- + bardzo dobre temperatury
- WADY:
- - potrafi przyciąć pod pełnym obciążeniem
- ZALETY:
- + najmocniejszy procesor o swoich zastosowaniach na rynku, daje się to odczuć
- + brak bezużytecznego fabrycznego wentylatora w pudełku
- WADY:
- - w chwili pisania 1,5 tys. mimo wszystko sporo
- ZALETY:
- + Moc. Kultura pracy. Łatwe podkręcanie bez wymaganej zmiany napięć przy OC w granicach 4.4-4.5 Ghz. Wreszcie seria pozbawiona boxowego chłodzenia, które mijało się z celem.
Obecnie Mam Radeona HD7950 .Wiedźmin 3 na ultra 30-40 fps w Full HD. Muszę koniecznie zmienić kartę na mocniejszą i monitor na obsługujący 4k bo w grach procesor nie jest wykorzystany nawet w połowie. GTX 980 TI to chyba minimum co powinno współpracować z tym procesorem
Nie podkręcałem jeszcze. Z chłodzeniem H110i GTS (wentylatory ustawione na 900 RPM) temp. w stresie maks. 64C
- ZALETY:
- + wydajny
- + chłodny
- WADY:
- - cena (ja kupowałem z 1749 zł. ale widzę że już nieźle staniał)
- ZALETY:
- + Wydajność w różnych zastosowaniach
- + Możliwość konfiguracji (overclocking etc)
- WADY:
- - W domyślnej konfiguracji źle dobrano napięcie przez co procesor się przegrzewa
- - Brak domyślnego coolera (pewnie dlatego, że byłby nie wystarczający)





Zadaj pytanie społeczności Morele ASK i posiadaczom produktów
Niezależnie od tego czy będzie to pytanie techniczne, czy prośba o opinię innych użytkowników - średni czas odpowiedzi wynosi 30 minut.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu rejestracji i obsługi konta użytkownika w sklepie internetowym, a także w celach marketingowych, w tym poprzez profilowanie, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Twoje dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu rejestracji i obsługi konta użytkownika w sklepie internetowym, a także w celach marketingowych, w tym poprzez profilowanie, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Twoje dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
Twoje pytanie zostanie opublikowane w serwisie Morele ASK. Wyślemy Ci maila, gdy tylko pojawi się na nie odpowiedź.
Twoje pytanie zostało wysłane do Działu Obsługi Klienta. Odpowieź wyślemy na Twój adres e-mail.
Procesor Intel Core i7-6700K, 4GHz, 8 MB, BOX (BX80662I76700K) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Nie mam żadnego interesu by promować ten procesor tym bardziej, że nic z tego nie mam.. Po prostu jestem z niego bardzo zadowolony i chcę by także inni się mogli cieszyć.. A dowody na to, że jest rewelacyjny, macie wyżej w linku jak duża różnica jest między poprzednikiem (w wymagających aplikacjach które potrafią wykorzystać jego moc oczywiście). Ale co w tym dziwnego, jak to najnowsza i7mka..
@Leon Rzeczywiście, i7 5775C zrobił "miazgę" Skylake'owi ;-) http://prntscr.com/a7syia w GTA V.. całe 1,3 fps ;-)
Warto spojrzeć też na test w Crysis >> http://prntscr.com/a7szsk . Tutaj pięknie widać, różnice. i7 5775C jest świetnym procesorem gamingowym i chyba najbardziej udanym ogólnie (pamięć L4!), bo pięknie sobie radzi mimo swoich niskich taktowań (3.3ghz). Aktualnie kosztuje tyle samo co 6700k lub jest nieznacznie droższy (50zł). Ale w zastosowaniach innych niż gry, odstaje juz mocniej od Skylake.
Nie reklamuje tutaj produktów intela, ani nie napawam się posiadaniem tego procesora, stwierdzam tylko fakty, większość z Was i tak by pewnie nie poczuła różnicy miedzy i7 mkami z trzech kolejnych generacji. One będą bardziej widoczne wraz z upływem czasu.
Jeżeli 40fps to 100%, więc 20fps to 50%, 40fps + 20fps = 60 fps
A jeśli chodzi o intela, to teraz można go kupić nawet za 1450zł. Więc jest to aktualnie bardzo opłacalny produkt. W grach ma znacznie większą przewagę nad i7-4790k (Szczególnie to widać w Bf 4) Tam średnia różnica dochodzi nawet do 20 fpsów. Jak na procesory, to duża różnica. Nie porównujemy tutaj kart graficznych.
Polecam sam miałem i7-4790k. Ale, gdy mój brat załatwił sobie kompa nowszej generacji wraz z tym skylakiem, to porównałem sobie i różnica jest widoczna. Polecam
Sorry ale wyprany mózg to ma osoba która pisze że zamiast procesora za 1500zł może kupić tańszy procesor i do tego kamerkę czy rower. Człowieku, jeśli kogoś stać na sam procesor za 1500zł to myślisz że nie stać go na "Twoją" kamerkę za 500zł ? Czy na rower z kasy która pozostanie z tańszego procesora ?
To po jakiego ludzie kupują auta za 70tys. zł., przecież mogą kupić za 30tys a 40 przeznaczyć na co innego.
Po co kupować klawiaturę mechaniczną za 500zł jak można za 200zł i za pozostałe 300 kupić myszkę i podkładkę... przykładów można mnożyć.
Rozumowanie debila.
Jeśli kogoś na coś stać to kupuje, jesli nie to kupuje tańsze.
Nie piszę tutaj o porównywaniu procesorów bo to czy jest wydajniejszy i o ile i czy opłaca się go kupować względem innego tańszego to jedna kwestia, ale wciskanie debilizmu że zamiast procka za 1500zł lepiej kupić procek za 1000zł i 500 przeznaczyć na rower to dla mnie szczyt szczytów.