Płyta główna ASRock FM2A88X EXTREME6+
- Chipset płyty: AMD A88X
- Gniazdo procesora: Socket FM2, Socket FM2+
- Liczba slotów pamięci: 4
- Praca bezprzewodowa: Nie
- Standard płyty: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
ATX - popularny standard do uniwersalnych zastosowań
Płyta główna w pełnowymiarowym standardzie ATX pasuje do obudów komputerowych typu Full Tower oraz Midi Tower. Jej odpowiednio duże wymiary zapewniają sporo przestrzeni na wszelkie podzespoły, jak również na liczne gniazda rozszerzeń oraz sloty i złącza. To popularny wybór zarówno do komputerów biurowych, jak i również domowych i dla graczy.

Wysoka przepustowość dzięki pamięci DDR3
Ten model płyty głównej jest kompatybilny z pamięcią RAM w standardzie DDR3. Pamięć RAM DDR3 jest wciąż stosowana w starszych komputerach, zapewnia wyższą przepustowość niż pamięć DDR2.

4 sloty pamięci RAM - idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników
Na płycie głównej znalazło się miejsce na cztery sloty na pamięć RAM, dzięki czemu będzie możliwe zastosowanie nawet czterech kości pamięci RAM w konfiguracji z tą płytą główną. Ilość potencjalnie zamontowanej pamięci nada się nie tylko do pracy biurowej czy codziennej rozrywki, ale i również do wydajniejszych jednostek przeznaczonych do gier lub zasobożernych aplikacji.

Pełnowymiarowe gniazdo PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajduje się jedno gniazdo rozszerzeń PCI Express x16, do którego można podłączyć, na przykład, wydajny układ graficzny. To rozwiązanie, które sprawdzi się w większości konsumenckich, domowych i biurowych konfiguracji. Pojedyncze gniazdo PCI Express x16 jest obecne w wielu płytach głównych z różnych przedziałów cenowych.

Dwa pełnowymiarowe gniazda PCI Express x16
Na tej płycie głównej znajdują się dwa pełnowymiarowe gniazda rozszerzeń PCI Express x16, dzięki czemu możliwe będzie podłączenie do niej dwóch kart rozszerzeń, które wymagają zasilania z PCI Express x16. Planując wydajną konfigurację PC z dwoma wydajnymi kartami graficznymi, można zdecydować się właśnie na płytę główną z dwoma gniazdami rozszerzeń tego typu.

Obsługa zintegrowanej grafiki
Jeśli nie zamierzamy korzystać z wysokowydajnych kart graficznych, to do codziennego użytkowania komputera w zupełności wystarczy nam zintegrowana grafika, którą obsługuje ta płyta główna. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku, gdy zależy nam na korzystaniu z tej funkcji, do płyty głównej należy dobrać odpowiedni model procesora, który posiada wbudowany układ graficzny.

Standard USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1, wcześniej nazywane również USB 3.0 lub USB 3.1 Gen 1, które zapewnia szybki transfer danych nawet do 5 Gb/s. Ten popularny i rozpoznawalny standard złącza znajdziemy w większości laptopów czy też komputerów stacjonarnych. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie również do nowszych lub starszych standardów tego złącza.

Uniwersalny port USB 2.0
Choć USB 2.0 jest już starszą generacją tego złącza to wciąż jest niezwykle często stosowany we współczesnych komputerach. Wsteczna kompatybilność USB pozwala nam na podłączenie tego wtyku również do nowszych standardów tego interfejsu, a maksymalna przepustowość na poziomie 480 Mb/s wystarcza do podstawowych zastosowań.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych z technologią RAID
Płytę główną wyposażono w kontroler RAID, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie na niej macierzy. To popularne rozwiązanie, które bywa wykorzystywane celem tworzenia kopii zapasowych i zabezpieczania danych, ale też po to, by połączone dyski oferowały większą przestrzeń wspólną i były odporniejsze na ewentualne awarie.

Obsługa Multi-GPU
Ten model płyty głównej to idealny wybór, jeśli planujesz zbudować wydajną konfigurację z więcej niż jednym układem graficznym. Płytę wyposażono w opcję łączenia kart graficznych, dzięki czemu zwiększysz wydajność graficzną swojego komputera. Rozwiązane to jest często wykorzystywane przez entuzjastów płynnej rozgrywki oraz w wydajnych stacjach roboczych.

Karta sieciowa z jednym portem LAN 10/100/1000
Ten model płyty głównej wyposażono w zintegrowaną kartę sieciową 10/100/1000, dzięki czemu możliwe będzie korzystanie z szybkiego łącza internetowego o przepustowości do 1 Gb/s. Ostateczna prędkość transmisji danych będzie zależała od parametrów sieci.

Płyta główna w standardzie ATX oparta na chipsecie AMD A88X (Bolton-D4) wyposażona w gniazdo procesora Socket FM2/FM+2. Płyta obsługuje do 64 GB dwukanałowej pamięci RAM DDR3 z prędkością taktowania 2600+(OC)/2400(OC)/2133/1866/1600/1333/1066 MHz. Posiada zintegrowaną kartę dźwiękową, giga bitową kartę sieciową oraz wyjścia na monitor przez złącze D-Sub, DVI-D, DisplayPort oraz 2x HDMI.
- Chipset płyty AMD A88X
- Gniazdo procesora Socket FM2, Socket FM2+
- Liczba slotów pamięci 4
- Praca bezprzewodowa Nie
- Standard płyty ATX
- ZALETY:
- + FM2+
- + Doskonała współpraca z pamięciami powyżej 1866
- + Doskonały tor dźwięku
- + Dobre podzespoły (kondensatory etc)
- + wyświetlacz kodów POST
- + na płycie power i reset wbudowane na stałe
- + display port
- WADY:
- - kolor brązowawy
- - nie widzę
- ZALETY:
- + Instalacja wszystkich komponentów jest bezproblemowa, bo płyta jest bardzo dokładnie i precyzyjnie wykonana. Ja umieściłem AMD APU A10 7850K i pamięć AMD Radeon RG2133 Series, 2x 8GB, AG316G2130U2K i wszystko chodzi świetnie.
- + Bardzo mi się podoba funkcja ASRock Restart to UEFI, która umożliwia wejście do UEFI (swoja drogą świetny graficznie) przy ponownym uruchomieniu komputera.
- + Świetny sposób uaktualniania BIOSU, ja robiłem to za pomocą pendrive dołączonego do portu USB 2.0 i używając opcji Instant Flash.
- + Płyta posiada przełącznik z BIOS A na BIOS B co pozwala na zabezpieczenie płyty na wypadek uszkodzenia np. w trakcie uaktualnienia BIOSU.
- + Bezproblemowe działanie pod Windows 8.1.
- + Dołączone oprogramowanie (grafika) umożliwia działanie podstawowych aplikacji, należy to oprogramowanie uaktualnić i wtedy wszystko chodzi bardzo dobrze. Mam ochotę kupić kolejną płytę ASrock aby móc jeszcze raz na niej zbudować sobie komputer.
- WADY:
- - Wady jeśli to może być wada - ściągnięcie uaktualnień można zrobić z poziomu bardzo fajnej aplikacji ASRock A-Tuning ale ona chodzi w pełni tylko gdy jest połączenie z Internetem za pomocą kabla a nie WiFi, pewnie chodzi o bezpieczeństwo transmisji danych np. nowego BIOSUu.
na 2 jajkach 2 x 3000 z tą grafiką nie dawał już rady battlefieldowi 4 ,
teraz gram w sieci 1680/ 1050 na średnio,wysokich ustawieniach . Wiadomo kasa ogranicza zakupy , płyta i pozostałe klocki kosztowały w sumie 1000 zł , Moim zdaniem był to najrozsądniejszy wybór cenowy na początek 2014 r Na 7850 k grafice zintegrowanej i tej płycie pamięci na 2400 battlefield 4 nie spada poniżej 35 klatek, 1366/738.Bios płyty bajecznie prosty , wszystko się kręci pięknie.
- ZALETY:
- + Bios , oc, stabilność.Dostawa na następny dzień do net punktu.
- WADY:
- - Śmieszne , ale brak elementów mocujących płytę do obudowy , co niektórych wprawi w zakłopotanie.
- ZALETY:
- + Liczne gniazda USB 2.0 i 3.0, porty SATA III oraz inne pojedyncze mniej popularne złącza
- WADY:
- - Konieczność update'u firmware w celu odblokowana wszystkich gniazd USB [a w czym niestety producent nie był zbyt pomocny / zorientowany]. No i brak obsługi dysków M.2 oraz DDR4, ale to są nowe technologie, które były niedostępne w momencie produkcji tego modelu
DŹWIĘK POPROSTU EXTRA !!!
Sprawuje się super, a możliwości ma jeszcze większe !!
Świetna do gier, i ta cena !!! Najlepszy stosunek jakości do ceny!
- ZALETY:
- + OC Ramu
- + Ulepszony dźwięk
- + OLBRZYMIE możliwości rozbudowy
- + Do 7 dysków Sata3
- + Świetna cena
- + Możliwość sterowania smartfonem dzięki oprogramowaniu ASRock
- + Super prędkości przy uruchamianiu Win8 ! Ok. 4 sek. !!!!!
- + Miesiąc chmury od ASRock za darmo.
- WADY:
- -brak
Polecam.
- ZALETY:
- + DualBios z przełącznikiem na płycie, Dr.Debug
- + Przyciski Power i Reset na płycie
- + 10 fazowe zasilanie
- + Bardzo fajne audio
- + eSata
- + HDMI IN
- WADY:
- -brązowy kolor płyty nie pasuje do niczego :)
- ZALETY:
- + Oc
- + Audio
- + Dual Bios
- + Dużo złącz sata
- + Wspiera wszystkie najnowsze oraz starsze technologie od amd
- + Cena
- WADY:
- - Lekka Awaryjność
- - Delikatna
nawet da sie pograć:)
- ZALETY:
- + Płyta ma potencjał procek z 4x3,6 wstaje i pracuje na wet na 4x 4.5 dobra do overlockingu
- ZALETY:
- + Szybkość. stabilność
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Dużo USB 3.0
- + Dużo slotów PCE
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + jakość i dżwięk
- WADY:
- - kolor :)
- ZALETY:
- + Dual BIOS/UEFI, wyświetlacz kodów POST, przyciski POWER/RESET na płycie, możliwość CrossFire, ładny dźwięk, stabilna.
- WADY:
- - Brązowy kolor laminatu, brak dystansów i śrubek do przykręcenia płyty, sztywne przewody SATA dołączone do płyty.
- ZALETY:
- + Duża ilość różnych portów
- + UEFI z dużą ilością opcji
- + Możliwość sterowania prędkością każdego wentylatora z osobna
- + Dobra karta dźwiękowa
- WADY:
- - nie zauważono
- ZALETY:
- + WOL (WakeUp On Lan)
- + rozbudowany UEFI
- + stabilna
- + możliwość OC
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + dobra wydajność
- WADY:
- - nie częste problemy z instalacją procesora
Market


Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Przez OC rozumiałbym ręczne ustawienia i przetaktowanie kości poprzez ręczne ustawienie parametrów, w tym napięcia pracy. To też jest możliwe. Ja miałem pamięci 2133 i tak poszły z SPD producenta w ramach profilu XMP.