Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB, 3000MHz, CL16 (PV48G300C6K)
BESTSELLER!Opis produktu
DDR4
Standard pamięci RAM, który umożliwia zastosowanie napięcia 1.2 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy o 20% w stosunku do DDR3 oraz większą przepustowość. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na funkcję cyklicznych kontroli nadmiarowych i wykrywanie przypadkowych błędów. Po pamięć DDR4 powinni sięgnąć osoby, oczekujące maksymalnej wydajności i dużej oszczędności energii. Wśród nich będą gracze, a także użytkownicy korzystający z profesjonalnego oprogramowania do obróbki graficznej.
Pojemność 8 GB
Pamięć RAM o pojemności 8 GB zagwarantuje wysoki komfort użytkowania przy wielu zastosowaniach. To doskonała propozycja dla osób, które na co dzień korzystają z zaawansowanego oprogramowania, gdyż komputer z powodzeniem wykona wiele operacji jednocześnie. Zadowoleni będą również gracze. Taki zasób pamięci pozwoli na zabawę przy wielu najnowszych tytułach. Ponadto system będzie działał szybko i sprawnie, co może być nieocenionym atutem przy pracy biurowej, gdzie efektywność ma znaczenie priorytetowe.
Podwójny moduł
Zakup podwójnego modułu pamięci RAM to rozwiązanie, które pozwoli uzyskać dużo wyższą wydajność. Instalacja dwóch kości może okazać się doskonałym pomysłem, gdy komputer nagle przestanie radzić sobie z wymagającymi grami, czy profesjonalnym oprogramowaniem do obróbki graficznej. Wystarczy umieścić pamięć w odpowiednich slotach na płycie głównej, aby znacznie poprawić komfort pracy. W szerokiej ofercie znajdziesz modele o różnych parametrach. Dzięki temu idealnie dobierzesz moduł do oczekiwanych zastosowań.

Opóźnienie CL16
Opóźnienie CAS latency określa, jaki czas upłynie od momentu wysłania żądania do odczytu danych z kolumny pamięci. Parametr ten wpływa na szybkość pobrania kolejnej instrukcji do wykonania przez procesor. To z kolei ma istotne znaczenie dla wydajności sprzętowej. W przypadku CL16 użytkownicy mogą liczyć na szybkie działanie wielu zastosowaniach. Dzięki temu praca biurowa oraz rozrywka będzie nadzwyczaj komfortowa. Przy wyborze należy również zwrócić uwagę na częstotliwość taktowania pamięci.
Napięcie 1,35 V
Wybór pamięci RAM o odpowiednim napięciu to jeden z ważnych czynników, zapewniających stabilne działanie komputera. Aby sięgnąć po kompatybilne rozwiązanie, należy sprawdzić listę obsługiwanych modułów pamięci RAM przez płytę główną. Pamięć RAM z napięciem 1.35 V to najczęściej DDR4, lecz w ofercie nie brakuje również kości DDR3L, przeznaczonych na pokłady notebooków. Niskonapięciowe jednostki zapewnią dużą energooszczędność, co może mieć kluczowe znaczenie przy częstym korzystaniu z komputera.
Radiator
Właściwe chłodzenie podzespołów sprawi, że będziesz mógł dłużej cieszyć się ich pracą. Warto, więc sięgnąć po pamięć RAM z radiatorem. To metalowa obudowa, która umożliwia rozpraszanie ciepła i ochronę modułu przed nadmiernym przegrzewaniem. Taka konstrukcja może okazać się bardzo przydatna, gdy pamięć pracuje przy bardzo wysokich temperaturach. Aby cieszyć się komfortową i bezawaryjną pracą sprzętu należy również zadbać o chłodzenie pozostałych elementów konfiguracji i odpowiedni przepływ ciepła wewnątrz obudowy.

Złącze UDIMM
UDIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie często możemy znaleźć na płycie głównej. Specjalny slot umożliwia instalację pamięci niebuforowanej. Oznacza to, że dostęp do niej można uzyskać bezpośrednio przez kontroler pamięci w komputerze. Gdy podczas pracy pojawi się żądanie zapisu lub odczytu, ów kontroler korzysta z modułu RAM i zapisuje na nim informacje lub je odczytuje. Przed zakupem należy zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej, aby sprawdzić, jakiego typu kość pamięci można zainstalować.
Częstotliwość pracy 3000 MHz
Szybkość taktowania zegara pamięci RAM to jeden z parametrów, który ma istotny wpływ na wydajność sprzętową komputera. Moduły o częstotliwości na poziomie 3000 MHz sprawdzą się przy wielu zastosowaniach. Zadowoleni będą szczególnie gracze, którzy zawsze oczekują płynnych animacji i komfortu zabawy. Wysokie taktowanie sprzyja również grafikom. Tak wyposażony komputer z powodzeniem obsłuży wiele operacji jednocześnie. Należy jednak pamiętać, aby pozostałe elementy konfiguracji stały na równie wysokim poziomie.
Specyfikacja techniczna
Opinie
(637)Ale jak odpalacie pierwszy raz te ramy zalecam od razu wejść do biosa i ustawić tryb XMP żeby było 3000MHz, bazowo jest ustawione na 2133.
- ZALETY:
- + Szybkie pamięci w niskiej cenie
- + super wygląd
- + radiatory
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + szybkie
- + szybki wygląd
- + bajerancki wygląd
- + taktowanie
- + pojemność
- WADY:
- - viper kojarzy sie z taka rumunska wytwurnia rumunskiego disco polo
- ZALETY:
- + Wsparcie Ryzen 1600
- WADY:
- - brak
warto sprawdzić Qvl na stronie producenta płyty głównej przed zakupem płyty am4
- ZALETY:
- + Mocne, dobrze wspólpracują OC
- WADY:
- - Prawdopodobnie nie ma.
- ZALETY:
- + cena
- + wytrwałość produktu
- + szybka dostawa
- + dwie naklejki
- WADY:
- - niedbałość w pakowaniu
- - ryzyko uszkodzenia kośći
1866
2133
2400
2667
2933
3200
To masz albo błąd z płytą/biosem, albo ramami
- ZALETY:
- + Cena
- + Radiotory
- WADY:
- - U kogoś stabilnie działają na 3200mhz a u innych nie/loteria
Dodam, że realizacja reklamacji nie była może jakoś strasznie ekspresowa, ale też nie trwała w nieskończoność (2 tygodnie).
- ZALETY:
- + Dopóki działają, robią to bardzo dobrze.
- WADY:
- - Czasami przestają działać