Pamięć G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16Q-32GTZR)
Opis produktu
DDR4
Standard pamięci RAM, który umożliwia zastosowanie napięcia 1.2 V. Dzięki temu udało się uzyskać spadek poboru mocy o 20% w stosunku do DDR3 oraz większą przepustowość. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na funkcję cyklicznych kontroli nadmiarowych i wykrywanie przypadkowych błędów. Po pamięć DDR4 powinni sięgnąć osoby, oczekujące maksymalnej wydajności i dużej oszczędności energii. Wśród nich będą gracze, a także użytkownicy korzystający z profesjonalnego oprogramowania do obróbki graficznej.
Pojemność 32 GB
Pamięć RAM o pojemności 32 GB sprawdzi się idealnie podczas obsługi bardzo zaawansowanych programów. Tak wyposażony komputer błyskawicznie wykona wiele skomplikowanych operacji, gwarantując maksymalną wydajność i poczucie komfortu pracy. To również idealne rozwiązanie dla wszystkich entuzjastów wirtualnej rozrywki, którzy sięgają po najnowsze gry, oczekując płynnej zabawy bez najmniejszych kłopotów technicznych. Ten moduł pamięci opracowano z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach.
Cztery moduły
Wybór czterech modułów pamięci RAM to rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy wykorzystują komputer do zadań specjalnych. Wraz z liczbą kości RAM rośnie wydajność. Dzięki temu sprzęt wykona o wiele więcej operacji jednocześnie i poradzi sobie z obsługą profesjonalnego oprogramowania. To doskonała wiadomość dla grafików, projektantów, czy montażystów. Zadowoleni będą również entuzjaści wirtualnej rozrywki, którzy zawsze oczekują płynnej animacji i najwyższego komfortu zabawy.

Opóźnienie CL16
Opóźnienie CAS latency określa, jaki czas upłynie od momentu wysłania żądania do odczytu danych z kolumny pamięci. Parametr ten wpływa na szybkość pobrania kolejnej instrukcji do wykonania przez procesor. To z kolei ma istotne znaczenie dla wydajności sprzętowej. W przypadku CL16 użytkownicy mogą liczyć na szybkie działanie wielu zastosowaniach. Dzięki temu praca biurowa oraz rozrywka będzie nadzwyczaj komfortowa. Przy wyborze należy również zwrócić uwagę na częstotliwość taktowania pamięci.
Napięcie 1,35 V
Wybór pamięci RAM o odpowiednim napięciu to jeden z ważnych czynników, zapewniających stabilne działanie komputera. Aby sięgnąć po kompatybilne rozwiązanie, należy sprawdzić listę obsługiwanych modułów pamięci RAM przez płytę główną. Pamięć RAM z napięciem 1.35 V to najczęściej DDR4, lecz w ofercie nie brakuje również kości DDR3L, przeznaczonych na pokłady notebooków. Niskonapięciowe jednostki zapewnią dużą energooszczędność, co może mieć kluczowe znaczenie przy częstym korzystaniu z komputera.
Radiator
Właściwe chłodzenie podzespołów sprawi, że będziesz mógł dłużej cieszyć się ich pracą. Warto, więc sięgnąć po pamięć RAM z radiatorem. To metalowa obudowa, która umożliwia rozpraszanie ciepła i ochronę modułu przed nadmiernym przegrzewaniem. Taka konstrukcja może okazać się bardzo przydatna, gdy pamięć pracuje przy bardzo wysokich temperaturach. Aby cieszyć się komfortową i bezawaryjną pracą sprzętu należy również zadbać o chłodzenie pozostałych elementów konfiguracji i odpowiedni przepływ ciepła wewnątrz obudowy.

Złącze DIMM
DIMM to typ złącza pamięci RAM, jakie można znaleźć na płycie głównej. Obecnie takie rozwiązanie spotkamy przy zdecydowanej większości modułów pamięci RAM. Konstrukcja opiera się na obustronnym ułożeniu styków złącza krawędziowego. Przy wyborze pamięci należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją płyty głównej i sprawdzić listę obsługiwanych standardów. Najbardziej popularna struktura DIMM złożona jest z 288 pinów i dotyczy pamięci DDR4. Natomiast w przypadku DDR3 oraz DDR2 stosuje się złącza 240-pinowe.
Częstotliwość pracy 3200 MHz
Częstotliwość pracy pamięci RAM to jeden z ważnych parametrów, które decydują o wydajności sprzętowej komputera. Moduły o taktowaniu na poziomie 3200 MHz sprawdzą się znakomicie wśród entuzjastów elektronicznej rozrywki, którzy zawsze oczekują płynnych animacji. To również doskonałe rozwiązanie dla użytkowników profesjonalnych. Korzystanie z oprogramowania do montażu, czy obróbki graficznej będzie komfortowe i intuicyjne. Oczywiście należy pamiętać o wysokiej jakości pozostałych elementów konfiguracji.
Podświetlenie
Podświetlane moduły pamięci RAM zostały skonstruowane z myślą o najbardziej wymagających entuzjastach nowinek technologicznych. To osoby, które nie tylko cenią niezawodną pracę komputera, ale również efektowny wygląd podzespołów. Idealnie dobrana kompozycja barw podkreśli gamingowy charakter sprzętu. W przypadku wielu modułów można dowolnie zmieniać barwę podświetlenia za pomocą specjalnego programu. Należy oczywiście pamiętać o zastosowaniu obudowy komputerowej z przezroczystym oknem.

Pamięć G.Skill Trident Z RGB przeznaczone dla entuzjastów PC i ekstremalnych graczy.
Dzięki podświetelniu LED, zapewniają rewelacyjny wygląd.
Trident Z oznacza jedną z najwydajniejszych na świecie pamięci DDR4.
Pamięci łączą wydajność i piękno.
Wsparcie XMP.
Specyfikacja techniczna
Opinie
(9)- ZALETY:
- + Szybkie
- + Brak Problemów
- + Fajne RGB
- ZALETY:
- + Nakładany popfiltr w zestawie
- + 1 kabel USB typu B - USB 2.0 obsługujący cały mikrofon
- + Metalowy koszyczek i obudowa
- + Wysoka jakość wykonania
- + Praktycznie brak szumów
- + Masywny i trwały mikrofon
- + Dobrze wychwytuje większość częstotliwości
- + Ładne RGB
- + Pilot do sterowania RGB
- + Wbudowany 2x USB 3.0
- + Dobre chłodzenie
- + Dobra jakość wykonania
- + Relatywnie cichy wentylator
- + Cichy wentylator
- + Modularność
- + Satysfakcjonujący pstryk przy wyłączaniu komputera :>
- + Znakomite RGB
- + Dobre wykonanie
- WADY:
- - Popfiltr jest średniej jakości
- - Montowanie koszyczka jest trochę uciążliwe
- - Średni airflow
- - Cięka blacha - wygina się
- - Brak aplikacji do sterowania RGB
- - Głośne wentylatory
- - Słabe RGB pozostawia wiele do życzenia
- ZALETY:
- + Wykonie
- + Stabilna praca na 3000 MHZ
- WADY:
- - Cena
- - Nie taktują na 3200MHZ według producenta
- - Słabe oprogramowanie na stronie do efektów podświetlenia