Obudowa Thermaltake Core X71 TG Edition (CA-1F8-00M1WN-02)
- Kompatybilność: ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm]: 42
- Typ obudowy: Full Tower
- USB Typ-C: Brak
- Zasilacz: Bez zasilacza
- Zobacz pełną specyfikację
Podświetlona obudowa
Na estetykę komputera wpływa nie tylko kształt i kolorystyka obudowy, ale też ewentualne efekty świetlne. Ten model wyposażono w ozdobne i praktyczne podświetlenie, dzięki któremu urządzenie będzie prezentowało się zdecydowanie bardziej wyraziście i efektownie. Podświetlenie obudowy sprawi również, że podczas wieczornej pracy lub rozrywki przy komputerze nie trzeba będzie korzystać z dodatkowych źródeł światła.
Full Tower
Obudowa komputerowa typu Full Tower to bardzo duża konstrukcja przeznaczona dla serwerów oraz profesjonalnych układów. Jej przestrzeń wewnętrzna umożliwia instalację wielu zróżnicowanych podzespołów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować dwie karty graficzne, czy kilka dysków twardych. Zdecydowaną zaletą obudowy Full Tower jest doskonały system chłodzenia. To znakomity wybór dla użytkowników, którzy poszukują zaawansowanych rozwiązań i często wymieniają elementy konfiguracji sprzętowej.
Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.
Długość karty graficznej do 42 cm
Obudowa komputerowa, która pozwala na instalację karty graficznej o długości do 42 cm to uniwersalne rozwiązanie przeznaczone dla wymagających użytkowników. Dzięki temu będziesz mógł zamontować wiele kart o różnych zastosowaniach. Mogą być to zarówno zaawansowane jednostki przeznaczone dla graczy, jak i dużo tańsze modele, które idealnie sprawdzą się przy pracy biurowej. Sięgając po tego typu obudowę z łatwością wymienisz układ graficzny, gdy tylko zajdzie potrzeba poprawy wydajności sprzętowej.
Wysokość układu chłodzenia do 18 cm
Obudowa komputerowa, która pozwoli na instalację układu chłodzenia CPU o wysokości do 18 cm sprawdzi się idealnie przy budowie konfiguracji komputerowej o wielu zastosowaniach. Dzięki takiej konstrukcji będziesz mógł dobrać kompatybilne modele wentylatorów o różnych parametrach. Wśród nich znajdziesz zarówno proste układy przeznaczone do chłodzenia urządzeń biurowych, jak i te bardziej zaawansowane, które znajdziemy w jednostkach dla miłośników wirtualnej rozrywki, czy użytkowników profesjonalnych.
USB 3.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.
USB 2.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 2.0 to idealna propozycja dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania. Jedno ze złącz możesz wykorzystać np. do naładowania smartfona, gdy drugie pozwoli na szybką komunikację pomiędzy komputerem a dyskiem zewnętrznym. Połączenie jest nadzwyczaj proste, a przede wszystkim bezpieczne. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej, gdzie pliki często przechowujemy w pamięci zewnętrznej, jak i przy zastosowaniach domowych.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
Thermaltake Core X71 Tempered Glass Edition - obudowa typu Full Tower
Obudowa typu full tower Core X71 Tempered Glass Edition firmy Thermaltake zawiera powiększone okno ze szkła hartowanego o grubości 4 mm, wspornik karty graficznej typu riser z opcjonalnym kablem typu riser PCI-e, dwa fabrycznie zainstalowane wentylatory Riing Blue 140 mm oraz przełomową konstrukcję wnętrza, która zapewnia pełną pojemność montażową i możliwość rozbudowy dla entuzjastów komputerów PC, aby stworzyć zaawansowany lub masywny system chłodzenia cieczą. Core X71 to idealny wybór dla tych, którzy szukają obudowy o doskonałych możliwościach rozbudowy i o niezrównanej wydajności chłodzenia!
Okno ze szkła hartowanego o grubości 4 mm
Szkło hartowane o grubości 4 mm gwarantuje trwałość okna. Co więcej, powiększona konstrukcja okna pozwala użytkownikom w pełni zaprezentować wszystkie elementy układu chłodzenia cieczą. Pochwal się swoim dedykowanym zestawem w najsubtelniejszy sposób!
Konstrukcja dwukomorowa, zoptymalizowana pod kątem przestrzeni
Zoptymalizowana pod kątem zarządzania przestrzenią, obudowa Core X71 wykorzystuje konstrukcję dwukomorową, aby zapewnić schludny wygląd systemu poprzez oddzielenie pętli chłodzenia cieczą oraz klatki zasilacza i dysku twardego w innej komorze. Wyjmowane uchwyty na urządzenia napędowe 3,5 ”/ 2,5” zapewniają monterom dużą elastyczność w celu uzyskania maksymalnej przestrzeni wewnętrznej potrzebnej do zaawansowanej wydajności chłodzenia.
W pełni modułowa koncepcja
Konstrukcja wnęki na dyski „2 + 5” na urządzenia pamięci masowej sprawia, że konfiguracja najnowszego rozwiązania pamięci masowej jest niezwykle łatwa i elastyczna. Oprócz umieszczenia 2 x 3,5 ”/ 2,5” z tyłu tacy płyty głównej, użytkownicy mają również możliwość swobodnej regulacji 3,5-calowych klatek na dyski w górnej lub dolnej komorze, zgodnie z własnymi potrzebami.
Wspornik do karty graficznej typu Riser
Specjalnie zaprojektowana z możliwością montażu dwóch kart graficznych, obudowa Core X71 obsługuje pionowy układ karty graficznej z dwoma gniazdami PCI-E. Kabel nośny PCI-e jest opcjonalny. Dodatkowo dołączony wspornik GPU typu riser nie tylko zapobiega opadaniu karty graficznej, ale także pomaga zmniejszyć naprężenie płyty głównej. Kabel pionowy Thermaltake PCI-e X16 (opcjonalny) - obsługuje szeroką gamę rozwiązań GPU.
Doskonałe możliwości rozbudowy
Zaprojektowana z myślą o zgodności z zaawansowanymi systemami do gier i wyposażonoa w modułowe stojaki na dyski, obudowa Core X71 umożliwiają użytkownikom łatwą instalację do siedmiu urządzeń do przechowywania danych, podwójnego gniazda rozszerzeń VGA o długości do 420 mm oraz wieżychłodzenia procesora o wysokości do 180 mm. Nawet z zasilaczem o dużej mocy, rozciągającym się do 220 mm długości, Core X71 nadal pozostawia dużo miejsca w środku na zarządzanie kablami. Co więcej, z przodu obudowy można zainstalować chłodnicę 480 mm, zapewniającą doskonałą wydajność chłodzenia.
Idealna do zaawansowanych rozwiązań chłodniczych
Przy szerokości 250 mm, obudowa posiada niezrównane możliwości chłodzenia. Core X71 posiada wsporniki dla wentylatorów z różnymi punktami montażowymi, aby wesprzeć każdy typ systemu do gier, który można sobie wyobrazić, w tym systemy chłodzenia cieczą DIY / AIO i jednostki chłodzące powietrzem. Użytkownicy mogą zainstalować chłodnicę do 480 mm z przodu i chłodniocę 360 mm z każdej strony w dolnej komorze. Ponadto Core X71 jest wyposażona w dwa wentylatory Riing Blue 140 mm z przodu i wentylator 140 mm z tyłu, aby zoptymalizować wentylację systemu. Opatentowany wentylator Riing 14 LED Blue (140 mm) z niebieskim pierścieniem LED o konstrukcji zapewniającej wysokie ciśnienie statyczne.
- Kompatybilność ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm] 42
- Typ obudowy Full Tower
- USB Typ-C Brak
- Zasilacz Bez zasilacza
- ZALETY:
- + duża
- + szkło
- + mieści dużo chłodnic i wentylatorów
- + w połączeniu z riingami RGB premium świetny efekt
- WADY:
- - BRAK, przy tej budzie to i cena nie jest minusem, jak ma być dobrze musi kosztować :)
- ZALETY:
- + Duzo miejsca dobre wykonanie multum mozliwosci
- WADY:
- - Przedni panel mogl by byc lepiej wykorzystany
- WADY:
- - Źle przemyślana tacka na dyski (nie mieśli się z długą kartą graficzną)
- - Górna pokrywa antykurzowa łatwo się gnie (w ten sposób
- - że odgniecenia zostają na stałe)
- - Brak portu USB-C na przednim panelu IO
- ZALETY:
- + Tania
- + Dobra do chłodzenia wodnego
- + Możliwość ustawienia w pionie karty graficznej
- WADY:
- - Tandetnie plastikowy front
- - Średniej jakości siatki wyłapujące kurz
Kolejna rzecz - dolna piwnica - genialne rozwiązanie z drzwiczkami i stelażem na wiatraki. Tylko znów - brakuje głębokości. Jeśli damy tam zasilacz, i chcemy dać coś więcej, to nagle okazuje się że brakuje nam miejsca, przewidziano jeden stelaż na dyski, brak możliwości dodania drugiego. Kolejna rzecz - brak możliwości dodania drugiego zasilacza w piwnicy. Jest kupę miejsca z boku pierwszego, ale zamiast otworów montażowych na drugi zasilacz jest jakaś gumowa zaślepka. Owszem, można przez nią wyprowadzić przewód zasilający, ale sam zasilacz będzie stał luzem w obudowie. Można wstawić zasilacz w głównej komorze i tam jest przewidziany montaż, tylko po co dawać skrzynkę i kable na wierzchu, skoro jest piwnica?
Sama obudowa jest z dość kiepskich materiałów. Blacha po prostu ugina się pod palcami przy mocowaniu czegokolwiek. Po zdemontowaniu wszystkich paneli i stelaży z wewnątrz cała obudowa po prostu się skręciła i zaczęła kiwać na nóżkach. Na szczęście po zmontowaniu komputera wszystko wróciło do normy. Szyba z boku jest wmontowana w jakąś plastikową ramkę, dziwnie się ją zdejmuje i szczerze ten montaż nie wzbudza mojego zaufania. Dużo grzebię przy komputerze i boję się, że przy 20 zdejmowaniu ta ramka zostanie mi w ręku :( Szczerze chciałbym mieć opcję dokupienia metalowego panelu z dodatkowymi opcjami montowania wentylatorów.
Szczerze, nie wiem czy kupiłbym drugie raz. Zastanawiałbym się nad Enthoo Primo. Gdyby nie chora cena zestawu, to kupiłbym Thermaltake W100 z piwnicą P100.
- ZALETY:
- + spora
- + osobna piwnica na zasilacz i dyski
- + dużo miejsca na wentylatory
- WADY:
- - za mała!
- - niska sztywność paneli i całej obudowy
- - brak możliwości instalacji drugiego zasilacza w piwnicy
- - szyba zamontowana w jakiejś plastikowej ramce.
- ZALETY:
- + Wielkość, możliwość montażu zasilacza w piwnicy jak i pod mo-bo, przewiewna i można zainstalować naprawdę wielkie chłodnice. Jest pole do popisu dla moderów. Cena.
- WADY:
- - Jakość połączeń nitowanych. Kratki na wentylatory raczej 120mm bo 140mm przysłaniają część otworu. Gwinty mocowania paneli bocznych szybko przestaną działać. Filtry, szczególnie górny, mogą wpadać w rezonans.
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Obudowa Thermaltake Core X71 TG Edition (CA-1F8-00M1WN-02) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00