Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black (SPC205)
- Kompatybilność: Mini ITX, Micro ATX (uATX), ATX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm]: 38
- Typ obudowy: Midi Tower
- Zasilacz: Nie
- Zobacz pełną specyfikację
Opis produktu
Podświetlona obudowa
Na estetykę komputera wpływa nie tylko kształt i kolorystyka obudowy, ale też ewentualne efekty świetlne. Ten model wyposażono w ozdobne i praktyczne podświetlenie, dzięki któremu urządzenie będzie prezentowało się zdecydowanie bardziej wyraziście i efektownie. Podświetlenie obudowy sprawi również, że podczas wieczornej pracy lub rozrywki przy komputerze nie trzeba będzie korzystać z dodatkowych źródeł światła.

Midi Tower
Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.

Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą, więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.

Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.

Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.

Długość karty graficznej do 38 cm
Obudowa komputerowa, która pozwala na instalację karty graficznej o długości do 38 cm to uniwersalne rozwiązanie przeznaczone dla wymagających użytkowników. Dzięki temu będziesz mógł zamontować wiele kart o różnych zastosowaniach. Mogą być to zarówno zaawansowane jednostki przeznaczone dla graczy, jak i dużo tańsze modele, które idealnie sprawdzą się przy pracy biurowej. Sięgając po tego typu obudowę z łatwością wymienisz układ graficzny, gdy tylko zajdzie potrzeba poprawy wydajności sprzętowej.

USB 3.1 x2
Obudowę wyposażono w dwa porty USB 3.1, dzięki czemu zyskasz dostęp do dwóch złącz, które umożliwiają bardzo szybkie kopiowanie danych. Porty USB 3.1 zapewniają nawet dwukrotnie szybszą transmisję danych niż porty USB 3.0 i dlatego są tak chętnie używane podczas kopiowania dużych pakietów danych. Porty USB 3.1 będą wstecznie kompatybilne z poprzednimi standardami USB, dlatego będzie możliwe podłączanie do nich starszych przewodów i urządzeń.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
Czytnik kart pamięci
Obudowa wyposażona w czytnik kart pamięci to doskonała propozycja dla osób, które oczekują maksymalnego komfortu użytkowania. Ta metoda komunikacji pozwoli na bardzo szybką wymianę plików pomiędzy kartą pamięci smartfona, czy aparatu fotograficznego. W ten sposób łatwo przeniesiesz dane na dysk twardy komputera, aby następnie zgromadzić je w folderach lub opublikować na blogu i portalach społecznościowych. Teraz nie musisz już sięgać po specjalny adapter, gdyż wygodne połączenie będzie zawsze w zasięgu ręki.
Instrukcja
Pliki do pobrania:
Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black (SPC205) instrukcja
Specyfikacja techniczna
Opinie
(294)- ZALETY:
- + Cena
- + Jakość wykonania
- + Przepływ powietrza
- + Zdejmowane filtry
- + Czytnik kart
- + Odpowiednia ilość miejsca na kable
- + Wydajne i ciche wentylatory RGB
- + Przycisk kontrolowania prędkości wentylatorów
- WADY:
- - Przepuszczające kurz filtry
- - Ograniczone kombinacje kolorów RGB
- - Brak przycisku reset
- - Słabej jakości podstawki amortyzujące drgania
Oczywiście pomimo, że przy odbiorze sprawdziłem (pobieżnie) samą budę, gdy ją zacząłem montować znalazłem 'piękne' wgniecenia górnej ściany/sufitu i krzywo zmontowany (wgnieciony z jednej strony) frontpanel (ten z wtykami na USB, sterowaniem i przyciskami). Dało się to częściowo odprostować, ale o zwrocie mogę zapomnieć. Radzę nie być frajerem i poświęcić dość czasu przy odbiorze, by upewnić się, że obudowa jest naprawdę nieuszkodzona, tym bardziej, że nie po raz pierwszy trafiam na uszkodzoną (pozdrawiam Fractal Design). Nie mam tu pretensji do Moreli, to oczywisty wandalizm zrobiony w fabryce producenta.
Brak przycisku reset jest też dość zabawny w sytuacji, gdy producent nie pożałował montażu przycisku sterowania podświetleniem wiatraków. Wiedziałem, że go nie ma, ale to dla mnie i tak wada.
Na tylnej ścianie jest dość miejsca na kable, ale część za płytą główną jest wyraźnie płytsza i tamtędy układanie kabli nie wchodzi w rachubę. Tylna płyta częściowo zasłania też otwory montażowe chłodzenia procesora, jeśli macie chłodzenie z tzw. backplate'em to trzeba je założyć przed montażem płyty w obudowie, bo potem nie wejdzie. W starszych modelach Silentium tego nie było, wszystkie otwory do CPU były niezasłonięte.
Tak czy inaczej producent powinien poważnie przemyśleć tę konstrukcję i przynajmniej wydłużyć ją o 2-3 cm, żeby zlikwidować kolizję większych zasilaczy z szufladą na HHD (albo umożliwić jej demontaż) oraz odsłonić otwory montażowe chłodzenia CPU. Odnoszę wrażenie, że Silentium to nawet dostrzegło, ale uznało, że do takiej obudowy nikt nie spróbuje wkładać zasilaczy o mocy powyżej 650W ani nie będzie montował dużych chłodnic powietrznych ze stelażem (?).
- ZALETY:
- + względnie tania
- + sporo miejsca u góry
- + zintegrowane wodne chłodzenie wejdzie bez kłopotów
- + jakie by nie było
- + pod warunkiem
- + że nie zamontujemy DVD-ROM w górej szufladzie.
- + czytelna instrukcja
- + dzięki której dowiemy się
- + że 3/4 śrubek (i jeden typ wogóle) do niczego nie służy
- + ale fajnie mieć kupe śmieci do wyrzucenia ;)
- + solidna płyta ze szkła
- + akurat dla mnie to ani plus
- + ani minus
- + jest bo jest
- WADY:
- - głośne wiatraki
- -
- - słaba jakość materiału pokrywającego (farba)
- - można zarysować paznokciem
- -
- - trefny model z pogiętymi blachami
- -
- - trudno powiedzieć po co są filtry p-kurzowe skoro obudowa ma tyle dziur
- - że i tak kurz przejdzie każdą z nich.
- - beznadziejny projekt dolnego schowka
- -
- - głośne wiatraki
- -
- - niedorobiony układ regulacji wiatraków (to wogóle ma inna funkcję niz wyłączenie tylnego
- - bo są 3 ustawienia
- - trudno powiedzieć po co są filtry p=kurzowe
- - skoro obudowa ma tyle nieosłoniętych dziur
- - trefny model z pogiętymi blachami.
Podsumowując, bardzo ładny wygląd, mądra organizacja, świetne wykonanie (ze szczegółami łącznie), i jeżeli coś nie pasuje do reszty, to na pewno będzie to cena. :D
Gorąco polecam.
Pierogi ssą el0
- ZALETY:
- + Fajnie świeci
- WADY:
- - Mam epilepsję
Jedyna zła rzecz to brak przycisku reset.
- ZALETY:
- + Świeci na różne kolory
- + Duża wentylacja
- + Wygląd
- + Dużo miejsca w środku
- WADY:
- - Brak
CPU Ryzen 5 2600x @ 3.60GHz z chłodzeniem SilentiumPC Spartan 3 LT w spoczynku 30°C a podczas benchmarków nie przekroczył 67°C.
GPU Zotac GTX 1080 mini w spoczynku 35°C podczas benchmarków nie przekroczył 65°C.
Temperatury były testowane wyłącznie na najwyższym ustawieniu kontrolera prędkości wentylatorów, a w spoczynku przy wyłączonych wentylatorach obudowy.
Inne temperatury w normie.
Adi, jeden wentylator od silentium PC podłączyłem pod regulator obrotów, a 2 pozostałe do płyty głównej.
to czym jest ten mały przycisk obok tego dużego na zdjęciach?
I czy obsługuje karty SDXC?