Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black (SPC205)
- Kompatybilność: ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm]: 38
- Typ obudowy: Midi Tower
- Zasilacz: Bez zasilacza
- Zobacz pełną specyfikację
Podświetlona obudowa
Na estetykę komputera wpływa nie tylko kształt i kolorystyka obudowy, ale też ewentualne efekty świetlne. Ten model wyposażono w ozdobne i praktyczne podświetlenie, dzięki któremu urządzenie będzie prezentowało się zdecydowanie bardziej wyraziście i efektownie. Podświetlenie obudowy sprawi również, że podczas wieczornej pracy lub rozrywki przy komputerze nie trzeba będzie korzystać z dodatkowych źródeł światła.
Midi Tower
Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.
Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.
Długość karty graficznej do 38 cm
Obudowa komputerowa, która pozwala na instalację karty graficznej o długości do 38 cm to uniwersalne rozwiązanie przeznaczone dla wymagających użytkowników. Dzięki temu będziesz mógł zamontować wiele kart o różnych zastosowaniach. Mogą być to zarówno zaawansowane jednostki przeznaczone dla graczy, jak i dużo tańsze modele, które idealnie sprawdzą się przy pracy biurowej. Sięgając po tego typu obudowę z łatwością wymienisz układ graficzny, gdy tylko zajdzie potrzeba poprawy wydajności sprzętowej.
USB 3.1 x2
Obudowę wyposażono w dwa porty USB 3.1, dzięki czemu zyskasz dostęp do dwóch złącz, które umożliwiają bardzo szybkie kopiowanie danych. Porty USB 3.1 zapewniają nawet dwukrotnie szybszą transmisję danych niż porty USB 3.0 i dlatego są tak chętnie używane podczas kopiowania dużych pakietów danych. Porty USB 3.1 będą wstecznie kompatybilne z poprzednimi standardami USB, dlatego będzie możliwe podłączanie do nich starszych przewodów i urządzeń.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
Czytnik kart pamięci
Obudowa wyposażona w czytnik kart pamięci to doskonała propozycja dla osób, które oczekują maksymalnego komfortu użytkowania. Ta metoda komunikacji pozwoli na bardzo szybką wymianę plików pomiędzy kartą pamięci smartfona, czy aparatu fotograficznego. W ten sposób łatwo przeniesiesz dane na dysk twardy komputera, aby następnie zgromadzić je w folderach lub opublikować na blogu i portalach społecznościowych. Teraz nie musisz już sięgać po specjalny adapter, gdyż wygodne połączenie będzie zawsze w zasięgu ręki.
Pliki do pobrania:
Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black (SPC205) instrukcja
- Kompatybilność ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm] 38
- Typ obudowy Midi Tower
- Zasilacz Bez zasilacza
- ZALETY:
- + Cena
- + Jakość wykonania
- + Przepływ powietrza
- + Zdejmowane filtry
- + Czytnik kart
- + Odpowiednia ilość miejsca na kable
- + Wydajne i ciche wentylatory RGB
- + Przycisk kontrolowania prędkości wentylatorów
- WADY:
- - Przepuszczające kurz filtry
- - Ograniczone kombinacje kolorów RGB
- - Brak przycisku reset
- - Słabej jakości podstawki amortyzujące drgania
Mogę szczerze polecić obudowę RG4T-RGB od silentumpc, gdyż sprawuje się bardzo dobrze. Przedni filtr jest łatwo dostępny, można go w każdej chwili wyjąc, wyczyścić co nawet w wiele droższych obudowach nie jest często spotykane. Podświetlane wentylatory rgb są przyjemne w odbiorze, wbudowany przycisk na górze obudowy pozwala na zmianę kolorów ( razem jest ich 7 ) jak i na wgrane tryby świecenia. Mi osobiście przypadł jeden to gustu, wave. Po około 2 sekundach kolor przechodzi płynnie w inny co wygląda naprawdę zjawiskowo. Przy wyborze obudowy, ważnym faktorem był dla mnie przypływ powietrza który jest przyzwoity w omawianej obudowie. Wentylatory można zatrzymać potencjometrem na górze obudowy, lub włączyć w tryb low lub high ( wolnych - szybkich obrotów ). Przy szybszych obrotach odnotowałem spadek kilku stopni przy obciążeniu podzespołów. Od razu trzeba również wspomnieć że obudowa nie posiada przycisku reset, mamy tylko przycisk power do włączenia komputera. Ponadto nad przyciskiem power znajduje się czytnik kard sd. Warto również wspomnieć że w trybach świecenia wentylatorów można wyłączyć kolor na stałe co może się przydać gdy chcemy wyłączyć świecenie np w nocy. Uwaga, wentylatory posiadają niekonwencjonalną wtyczkę 6 pinową która jest od startu podłączona do pcb kontrolera. Inne wentylatory rgb niestety nie pasują do niego. Na start dostajemy 3 z czego więcej sztuk można nabyć tylko i wyłącznie drogą mailową z serwisem silentumpc ( [email protected] ) Koszt jednego wynosi na tą chwilę 29 zł a wysyłka jest realizowana za pomocą kuriera DPD lub UPS (Nie ma możliwości odbioru osobistego). Obudowę mogę podsumować jako solidną, atrakcyjną i naprawdę wartą uwagi w tym przedziale cenowym.
- ZALETY:
- + Wydajność - przepływ powietrza
- + Miłe w odbiorze podświetlone wentylatory rgb
- + Szereg trybów świecenia dzięki kontrolce zasilanej na złączu sata
- + Atrakcyjny wygląd choć jest to kwestia subiektywna
- + Czytnik kart sd
- + Wiele miejsc na dyski ssd
- + Wystarczająca w pełni piwnica
- + Wygodne w czyszczeniu filtry, przedni wyjmowalny po odczepieniu plastikowego panelu, górny na magnez i dolny pod zasilaczem.
- WADY:
- - Dedykowany kontroler bez możliwości podłączenia innych wentylatorów rgb
- - Brak przycisku reset
Podsumowując, bardzo ładny wygląd, mądra organizacja, świetne wykonanie (ze szczegółami łącznie), i jeżeli coś nie pasuje do reszty, to na pewno będzie to cena. :D
Gorąco polecam.
A tak na serio. Bardzo mocna obudowa, filtry mógłby być nieco lepsze ale nie narzekam. Nie jestem miłośnikiem ledów, najlepiej jakby znikły z świata gameing'u ( ale ta się nie stanie :v). Ale sposób umiejscowienia ledów jest na tyle dobrze przemyślana(na około wiatraczków), że mi się to nawet podoba( hipkryta co?). Ilość wejść USB, no cóż mogło być więcej ale za to czytnik kart SD jak i mcroSD zaskoczył mnie pozytywnie. Zamontowanie chłodzenie wodnego czy też powietrzne nie ogranicza nas, jest na tyle dużo miejsca. Jeśli już wybieram ją i myślimy o OC (czego jeszcze nie robiłem ale wymagające tytuły gier już mnie uświadomiły w problemie) to raczej obudowa będzie miła problemy z temperaturą. Zalecałbym dokupić jeden wiatrak na przód, aby zminimalizować temperaturę. Zamontowane wiatraczki w odbudowie są dobre, przy trybie II potrafią być głośne. Dużo miejsca na karty graficzne, tak, nawet dwie.
Ile ta ja się nadenerwowałem aby zmieścić kable w tej budowie, o panie!
- ZALETY:
- + cena
- + jakość
- + wiatraczki w obudowie
- + ilość miejsca w obudowie
- + tunel dla dysków oraz zasilacza
- + kompatybilny z większością chłodzeń
- + jakość wykonania
- + szko hartowane a nie jakiś tani plastik
- + duży i wygodny przycisk POWER
- + stabilna
- WADY:
- - Wiatraczki tylko i jedynie wybrane
- - brak możliwość wymiany
- - Przedni filtr
- - brak przycisku reset
- - lubi się "palcować"
- ZALETY:
- + Cena
- + Solidność
- + Kanały cyrkulacyjne
- + Filtry z możliwośćią wymiany
- + Czytnik kart
- + Miejsce na więcej wentylatorów
- WADY:
- - Ciężki dostęp do SATA w niektórych wariantach ATX
- - Jakość filtrów kurzu
- - "Autorskie" RGB
- - Kable z PSU puszczone bokiem pasują "na styk"
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Cena/Jakość
- + Boczny szklany panel
- + Podświetlenie RGB
- + Regulacja wiatraków
- + Porty USB I SD na górnym panelu
- WADY:
- - Brak przycisku RESET
- - Mało miejsca na kable po prawej stronie
- ZALETY:
- + Cena
- + Wygląd
- + Przestrzeń wewnętrzna
- + Dodatkowe wentylatory
- WADY:
- - Mało miejsca na okablowanie przy zasilaczu
- ZALETY:
- + Cena
- + Wygląd
- + Dołączone wiatraki
- + Oświetlenie LED
- + Pojemna i przejrzysta
- + Cyrkulacja powietrza
- WADY:
- - Ciasna piwnica i mało miejsca na kable
- - ale wprawne rączki dadzą radę ładnie ułożyć
- ZALETY:
- + niska cena
- + szkło
- + jakość wykonania
- + sterownik do wentylatorów
- + 3 wentylatory rgb w zestawie
- + ilość slotów na dyski
- + magnetyczna wkładka na górze obudowy
- + dużo miejsca na ogarnięcie kabli
- + cholernie dobra przewiewność
- + duży i łatwy do czyszczenia filtr na froncie
- + tryby szybkość wentylatorów high
- + low i off
- + na low wszystko cichutko
- WADY:
- - w wentylatorach mocno widać diody
- - kilka trybów światełek wentylatorów a nie full control
- ZALETY:
- + cena
- + dobre filtry
- + wystarczająca ilość miejsca na aranżacje okablowania
- + szkło poprawnej jakości
- + przewiewna
- WADY:
- - nóżki mogłyby mieć lepsze gumy
- ZALETY:
- + cena
- + wygląd
- + przepływ powietrza
- + spory rozmiar przez co nie ma problemu w umieszczaniu podzespołów
- + podświetlenie led
- + możliwość regulowania prędkości wiatrkaów
- WADY:
- -brak przycisku reset
- - przeznaczony na zmiana kolorów RGB
- ZALETY:
- + Jakość wykonania
- + Zdjemowane filtry
- + Brak kurzu w środku (skuteczne filtry)
- + Cena
- + Podświetlenie RGB
- WADY:
- - Brak przysicku reset
- ZALETY:
- + cena
- + wygląd
- + rozmiar nie za mały nie za duży
- + szklany bok
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Jakość do ceny
- + RGB w cenie
- + Dość prosty montaż
- WADY:
- - Możliwość zmiany kolorów tylko w jedną stronę (przycisk reset)
Pierwsze - Małe problemy z montażem przy płycie ATX praktycznie wszystko na styk i wychodzi że jednak ta obudowa nie jest taka duża jak by się wydawało.
Zasilacz też ciężko było wcisnąć na swoje miejsce.
- ZALETY:
- + Zimna
- + Cena
- + Jakość wykonania
- + Zdejmowane filtry są super !
- WADY:
- - Konstrukcja
- ZALETY:
- + Dużo miejsca
- + Dobra cyrkulacja powietrza
- + Filtry przeciwkurzowe
- + Wentylatorki RGB z kontrolerem wbudowanym
- + Ładny wygląd
- WADY:
- - Tylko dedykowane
- - 6 pinowe wentylatorki pasują do wbudowanego kontrolera
- ZALETY:
- + Wymienne filtry
- + Ciche chłodzenie domyślne
- + Wydajne chłodzenie domyślne
- + Elegancki design
- WADY:
- - Trochę mało miejsca na kable
- - co może być problemem przy niektórych zasilaczach
- ZALETY:
- + Dobry przepływ powietrza
- + Filtry
- WADY:
- - powolne golenie nawet niewielkiego zarostu
- - Odrobine zbyt głosne wentylatory
- - Odklejajace sie magnesy z filtra na górze obudowy
- - Otwory na przewody z komory zasialacza mogły by byc lepiej umiejscowione
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black (SPC205) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
CPU Ryzen 5 2600x @ 3.60GHz z chłodzeniem SilentiumPC Spartan 3 LT w spoczynku 30°C a podczas benchmarków nie przekroczył 67°C.
GPU Zotac GTX 1080 mini w spoczynku 35°C podczas benchmarków nie przekroczył 65°C.
Temperatury były testowane wyłącznie na najwyższym ustawieniu kontrolera prędkości wentylatorów, a w spoczynku przy wyłączonych wentylatorach obudowy.
Inne temperatury w normie.
Adi, jeden wentylator od silentium PC podłączyłem pod regulator obrotów, a 2 pozostałe do płyty głównej.
to czym jest ten mały przycisk obok tego dużego na zdjęciach?
I czy obsługuje karty SDXC?