Obudowa SilentiumPC Armis AR7X TG RGB (SPC213)
- Kompatybilność: ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm]: 42
- Typ obudowy: Full Tower
- USB Typ-C: Brak
- Zasilacz: Bez zasilacza
- Zobacz pełną specyfikację
Podświetlona obudowa
Na estetykę komputera wpływa nie tylko kształt i kolorystyka obudowy, ale też ewentualne efekty świetlne. Ten model wyposażono w ozdobne i praktyczne podświetlenie, dzięki któremu urządzenie będzie prezentowało się zdecydowanie bardziej wyraziście i efektownie. Podświetlenie obudowy sprawi również, że podczas wieczornej pracy lub rozrywki przy komputerze nie trzeba będzie korzystać z dodatkowych źródeł światła.
Full Tower
Obudowa komputerowa typu Full Tower to bardzo duża konstrukcja przeznaczona dla serwerów oraz profesjonalnych układów. Jej przestrzeń wewnętrzna umożliwia instalację wielu zróżnicowanych podzespołów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować dwie karty graficzne, czy kilka dysków twardych. Zdecydowaną zaletą obudowy Full Tower jest doskonały system chłodzenia. To znakomity wybór dla użytkowników, którzy poszukują zaawansowanych rozwiązań i często wymieniają elementy konfiguracji sprzętowej.
Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.
Długość karty graficznej do 42 cm
Obudowa komputerowa, która pozwala na instalację karty graficznej o długości do 42 cm to uniwersalne rozwiązanie przeznaczone dla wymagających użytkowników. Dzięki temu będziesz mógł zamontować wiele kart o różnych zastosowaniach. Mogą być to zarówno zaawansowane jednostki przeznaczone dla graczy, jak i dużo tańsze modele, które idealnie sprawdzą się przy pracy biurowej. Sięgając po tego typu obudowę z łatwością wymienisz układ graficzny, gdy tylko zajdzie potrzeba poprawy wydajności sprzętowej.
USB 3.1 x2
Obudowę wyposażono w dwa porty USB 3.1, dzięki czemu zyskasz dostęp do dwóch złącz, które umożliwiają bardzo szybkie kopiowanie danych. Porty USB 3.1 zapewniają nawet dwukrotnie szybszą transmisję danych niż porty USB 3.0 i dlatego są tak chętnie używane podczas kopiowania dużych pakietów danych. Porty USB 3.1 będą wstecznie kompatybilne z poprzednimi standardami USB, dlatego będzie możliwe podłączanie do nich starszych przewodów i urządzeń.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
- Kompatybilność ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm] 42
- Typ obudowy Full Tower
- USB Typ-C Brak
- Zasilacz Bez zasilacza
Tak więc, jeśli nie chcesz stracić 120 zł na riser a szukasz jakiejś obudowy która umożliwia pionowy montaż karty graficznej - NIE POLECAM tego produktu.
Natomiast w przypadku, gdy interesuje Cię pozioma grafika, mogę polecić AR7X bo jest to kawałek dobrej budy - co prawda kilka rzeczy mogliby zmienić na plus dla siebie, ale tego nie zdradzę, bo to nie mi płacą za myślenie ;)
- ZALETY:
- + Dużo miejsca na schowanie okablowania
- + Miejsce na wiatraki
- + Przedni panel ze szkła (w przypadku pozostawienia wiatraków na froncie robi wrażenie)
- + Jakość metalu użytego do wykonania konstrukcji
- + Przestronność w środku
- WADY:
- - Łatwo spadające gumki z przelotów
- - Jakość wykonania montażu pionowego karty graficznej (co prawda producent umożliwia montaż karty graficznej
- - ale tylko do wyświetlania pulpitu)
- - Krzywe otwory w uchwycie pionowego montażu karty graficznej (aby ustawić w miarę prosto GTX 1080ti musiałem nawiercać jeden z otworów)
- - Dość głośno pracujące wiatraki na trzecim trybie z kiepskim przepływem powietrza)
- - Jeden z wiatraków jaki dostałem w zestawie miał bardzo głośno pracujące łożysko (zapewne miałem po prostu pecha
- - ale firma natychmiast wysłała mi nowy)
- - Brak risera w zestawie (w moim przypadku był to dodatkowy koszt +120 zł)
- - Kiepsko rozplanowane przeloty na kable (możliwość ładnego ułożenia kabla zasilającego płytę główną oraz złącza przedniego USB jest żadna w przypadku niektórych płyt głównych)
Na 3 stopniu wentylatory są już słyszalne. Fajny efekt zachodzi jak wentylatory obracają się na pierwszej prędkości a kolory oddychają. W momencie kiedy kolor nie jest w pełni jasny, patrząc pod katem łopatki wentylatorów przecinają wewnętrzne pierścienie i wydają się zwalniać na ten czas. Kolory jak to w RGB - szkoda, że całe wentylatory się nie świecą jak w wersji RG4T RGB ale są od tamtych lepsze. Wydajność byłaby lepsza w AR7X ale wiadomo, że przedni panel ze szkła blokuje część powietrza. Montaż pionowy karty za pomocą zestawu od Cablemod z riserem i podstawką. Obudowę pod tym kątem projektował ktoś od wyglądu a nie od działania nie wspominając o braku dedykowanego risera jaki trzeba by kupić bo taki nie istnieje. Jeśli chodzi o ten nieszczęśliwy montaż za blisko szyby to zauważyłem ten mankament także u innych producentów także chyba jest to trochę wrzucane w specyfikację na siłę.
- ZALETY:
- + Ładnie się prezentuje
- + Duża kompatybilnosc z AIO
- + Rzepowe zaczepy na kable po stronie serisowej
- + Kontroler RGB z zapasem na kolejne wentylatory oraz duza kompatybilność z innymi producentami MB
- + Łatwe dojście do filtra od spodu
- + RGB
- + Duże okno z tyłu do montażu chłodzeń CPU
- + Dużo miejsca na dyski - aż za dużo ale można sobie wybrać miejsce
- + Dobre przejscia dla kabli zasilania CPU nad płytą
- + Solidne i idealnie przeźroczyste szyby
- + Łatwy montaż wentylatorów u góry obudowy
- + Solidna blacha z tyłu utrzymująca cięższe karty graficzne
- WADY:
- - Można usunąć ze specyfikacji pionowy montaż karty graficznej chyba
- - że coś pokroju GT210 albo GT630 ;)
- - Gumy rzelotowe na kable dosć łatwo sie zsuwają
- - Nieporęczny demontaż przedniego panelu aby dostać się do filtrów
- - Brak kompatybilnych riserów ( chodzi o konkretne modele ) ale i tak nie polecam do tej fabrycznej podstawki
- - Dysk 3
- - 5" chyba trochę przenosi wibracje montowany w szufladce
- - Trochę słaba instrukcja dotycząca zastosowania danego typu śrubek dodawanych do zestawu
PS. Wiecie gdzie można kupić sanki/stojak na dyski hdd 3,5 w Polsce? Tylko na aliexpress znalazłem za ~150zł-200zł.
- ZALETY:
- + Wielka
- + Duża swoboda przy wyborze chłodzenia AIO czy zwykłego
- + Filtry : góra
- + przód
- + i dół(zasilacz)
- WADY:
- - Cholerne gumki od przwodów ATX wychodzą za każdym razem!
- - Dla czepialskich szkło łatwo łapie odciski palców
- - a ciężej schodzi
Odbieram 0.5 gwiazdki za słabe umiejscowienie uchwytu do grafiki w pionie - jest zbyt blisko szyby przez co w moim przypadku montaż MSI RTX 2070 nie był możliwy (wentylatory "przylepione" do szyby - zero miejsca na wentylacje).
- ZALETY:
- + Dużo miejsca na kable
- + Łatwa organizacja kabli
- + Wygląd
- + Załączony kontroler RGB
- + Możliwość montażu chłodnicy z przodu lub u góry
- + Duże hartowane szkło
- + 3 miejsca na SSD obok MB
- + Da radę z customowym chłodzeniem wodnym
- WADY:
- - Mało USB
- - Brak czytnika kart (przy obudowie bez możliwości zmiany paneli przednich)
- - Słabe umiejscowienie uchwytu do karty graficznej w pionie
- ZALETY:
- + Dużo miejsca w obudowie tak jak na okablowanie
- + Szkło tak dobre aż nie widać że jest
- + łatwy montaż każdej ze śrubek
- + Efekt LED wentylatorów nie należy do najgorszych
- WADY:
- - Czerwień Led daleko od prawdziwej czerwieni
- - tak samo jak niebieski
- - Gumki ochraniające kable w otworach za łatwo wypadają chciałem lekko pociągnąć kabel od razu spadłą
- ZALETY:
- + cena
- + przestrzenna
- + mieści chłodzenie do 170mm
- + kontroler prędkości
- + szyny na dyski 3
- + 5"
- + dodatkowe miejsce na SSD na piwnicy
- WADY:
- - kratka we frontpanelu nie jest idealnie dopasowana
- ZALETY:
- + Łatwość instalacji
- + Oprogramowanie
- + wysoka prędkość działania
- + cena
- + dokładność czyszczenia
- + liczba programów
- + końcówki w zestawie
- + Temperatury w normach
- + RGB
- + Duża przestrzeń wewnątrz
- + Dużo wentylatorów w zestawie
- WADY:
- - Dość wysoka cena
- - Gra w rozdzielczości 1440p w > 100 fps praktycznie niemożliwa
- - Nieintuicyjne oprogramowanie
- - Dużo przewodów od wentylatorów robi niezły bałagan w części serwisowej
- - Dość wolne wentylatory
- - Brak USB-C z przodu obudowy
- ZALETY:
- + Blacha + Jakość Wykonania
- + Nowoczesny Wygląd
- + Miejsce na okablowanie
- + Trzy stopniowy kontroler obrotów
- + Brak szpetnego wejścia na 5
- + 25"
- WADY:
- - Ciasne wejścia 3-pinowe w kontrolerze
- ZALETY:
- + Grube blachy
- + Kontroler wentylatorów
- + Kontroler RGB
- + Kompatybilność z RGB Fusion
- + Jakość wykonania
- + Cena
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Miejsce
- + Dbałość
- + Estetyka
- + Podświetlenie
- + Wentylacja
- WADY:
- - Narazie brak
- ZALETY:
- + wysoka wydajność
- + miejsce
- + możliwość ułożenia podzespołów
- WADY:
- - wysokie temperatury
- - AMD Ryzen Master nie jest w stanie zapisać profilu i uruchamiać go z każdym uruchomieniem komputera
- - chłodzenie chuczy przez niego jak odrzutowiec
- - przewiewność (przez szklany frontpanel nie wpada za wiele powietrza)
jest dosyć cicha jednak szum wyraźnie odróżnialny od tła
pewną wadą to brak kontroli wentylatorów obudowy przez płytę główną, światełka za to można podłączyć i sterować z poziomu biosu lub oprogramowania
- ZALETY:
- + wygląd
- + rozmiar
- + łatwość montażu i rozmieszczenia elementów
- WADY:
- - brak możliwości podłączenia kontrolera obrotów do płyty głównej
- ZALETY:
- + wygląd
- + waga
- + solidne materiały
- + gumowe podkładki
- + przestronność
- WADY:
- - miejsce na dyski
- ZALETY:
- + Masa miejsca
- + Piwnica na zasilacz
- + 4 wentylatory dobrej jakości w zestawie
- + Obudowa jest ogromna I mega ciężka
- + Filtry i dobry do nich dostęp
- WADY:
- - Wentylatory na wyższych obrotach głośne (W zamkniętych słuchawkach nie powinno przeszkadzać)
- ZALETY:
- + Kontroler RGB
- + duzo miejsca z tyłu na kable
- + Dużo miejsca na zasilacz
- + No i oczywiście super wentylatory z RGB
- WADY:
- - Gumki na kabel czasami wypadają i mogły być trochę lepsze
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Obudowa SilentiumPC Armis AR7X TG RGB (SPC213) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Gdzie "opinia potwierdzona zakupem"?
Temperatura otoczenia 21 stopni, karta graficzna Aorus GTX 1080ti w trybie OC, wiatraki na AUTO.
1. Stojak na GPU od SilentiumPC:
- Przykręcona szyba, wiatraki na 1: temperatura 86+ (ciężko określić dokładnie, bo przy 86 stopniach OCCT anulował test po kilku minutach aby grafika się nie upiekła)
- Przykręcona szyba, wiatraki na 3: temperatura dla odmiany po 4 minutach gry w Far Cry 5 na ultra w rozdzielczości WQHD: 84 stopnie (strach trzymać dalej bo szybko rosła - jak widać rezultat średni)
2. Bracket od CableMod'a który zakupiłem:
- Przykręcona szyba, wiatraki na 1: temperatura 78 stopni po 40 minutach stresu w OCCT (na moje oko więcej stopni nie będzie). Prócz tego monitorowałem temperatury M2 oraz całej płyty głównej - ledwie podwyższone z racji bliskiej odległości od płyty - wynik OK.
- Przykręcona szyba, wiatraki na 3: temperatura 74 stopnie po 40 minutach stresu w OCCT (również moim zdaniem więcej nie pójdzie)
- Przykręcona szyba, wiatraki na 2: temperatura 72-73 stopnie w Far Cry 5 na ultra w rozdzielczości WQHD (czas gry około 2 godzin, temperatura cały czas monitorowana).
W razie kolejnych pytań, służę pomocą.
Pozdrawiam.
CableMod Cablemod Vertical PCI-e Bracket, 2x DisplayPort
morele.net/cablemod-cablemod-vertical-pci-e-bracket-2x-displayport-4912532/