Obudowa SilentiumPC Aquarius X70W (SPC141)
- Kompatybilność: ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm]: 41.5
- Typ obudowy: Midi Tower
- Zasilacz: Bez zasilacza
- Zobacz pełną specyfikację
Midi Tower
Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.
Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
Okno
Obudowa komputerowa z przezroczystym oknem to doskonała propozycja dla użytkowników, którzy pracę podzespołów chcą mieć zawsze na oku. Taki układ pozwoli dostrzec wszystkie elementy konfiguracji sprzętowej i w każdej chwili można sprawdzić, czy wymagane jest czyszczenie poszczególnych komponentów. Konstrukcja z oknem podkreśla również nowoczesny design i gamingowy charakter komputera. Taka obudowa sprawdzi się idealnie wśród graczy, którzy nie tylko cenią funkcjonalność, ale również atrakcyjny wygląd.
Wysokość układu chłodzenia do 17.5 cm
Obudowa komputerowa, która pozwoli na instalację układu chłodzenia CPU o wysokości do 17.5 cm sprawdzi się idealnie przy budowie konfiguracji komputerowej o wielu zastosowaniach. Dzięki takiej konstrukcji będziesz mógł dobrać kompatybilne modele wentylatorów o różnych parametrach. Wśród nich znajdziesz zarówno proste układy przeznaczone do chłodzenia urządzeń biurowych, jak i te bardziej zaawansowane, które znajdziemy w jednostkach dla miłośników wirtualnej rozrywki, czy użytkowników profesjonalnych.
USB 3.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.
USB 2.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 2.0 to idealna propozycja dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania. Jedno ze złącz możesz wykorzystać np. do naładowania smartfona, gdy drugie pozwoli na szybką komunikację pomiędzy komputerem a dyskiem zewnętrznym. Połączenie jest nadzwyczaj proste, a przede wszystkim bezpieczne. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej, gdzie pliki często przechowujemy w pamięci zewnętrznej, jak i przy zastosowaniach domowych.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
SilentiumPC Aquarius X70W Pure Black to obudowa o bardzo dużych możliwościach aranżacji rozbudowanego chłodzenia cieczą. Mieści dwie chłodnice na wentylatory 120 lub 140 mm, które można zamontować z przodu obudowy (na maksymalnie 3 wentylatory), a także powyżej płyty głównej (na dwa wentylatory). Trzecia chłodnica, 120 mm, zmieści się na tylnej ściance obudowy, w miejscu w którym fabrycznie zamontowany jest wentylator Sigma Pro 120 mm. Dzięki temu możliwe jest zbudowanie bardzo wydajnego i cichego komputera. Nowoczesna konstrukcja obudowy SilentiumPC Aquarius X70W Pure Black priorytetuje przepływ powietrza, dzięki czemu pozwala na bardzo skuteczne chłodzenie procesora, karty graficznej i innych komponentów zamontowanych w środku. W seryjnym wyposażeniu są trzy wentylatory Sigma Pro 120 mm, a użytkownik ma możliwość montażu trzech kolejnych. Cztery z nich mogą być 140-milimetrowe. Standardem jest również dwukanałowy, trzystopniowy kontroler obrotów na w sumie 5 wentylatorów. Aquarius X70W została również bardzo dobrze przygotowana do indywidualnych zestawów chłodzenia cieczą. Dzięki temu, że za tacką płyty głównej znajduje się do 30 mm przestrzeni, zmieszczą się tam również węże z płynem. W zestawie znajduje się także duże okno boczne pozwalające wyeksponować komponenty.
SilentiumPC Aquarius X70W Pure Black to przestrzenna konstrukcja, która umożliwia montaż bardzo długich kart graficznych (maks. 415 mm). Obudowa pomieści również 2 dyski twarde 3,5″, 3 nośniki 2,5″, a także dwa urządzenia 5,25″.
Cechy produktu:
|
Pliki do pobrania:
Obudowa SilentiumPC Aquarius X70W (SPC141) instrukcja
- Kompatybilność ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm] 41.5
- Typ obudowy Midi Tower
- Zasilacz Bez zasilacza
Olbrzymie bydle (obudowa, nie Maja), które pomieści... wszystko.
Można wejść do środka z fotelem, kawką i w komfortowych warunkach montować... to co trzeba zamontować.
- ZALETY:
- + Pojemność - gdyby zderzyła się z górą lodową tonęłaby dwa dni dłużej niż Tytanic
- + Maaasa miejsca na "kablologię"
- + Łatwo dostępne filtry przeciw kurzowe
- + Okno, piwnica czyli jak w domu
- + Regulatory "wentyli"
- + Trzy wentyle
- + Wykręcane zaślepki portów
- + Jak za te piniendze świetna jakość wykonania
- + Dobre bo polskie... chociaż z Chin :-)
- WADY:
- -Okno - rysuje się od pędu powietrza - unikać przeciągów :-)
Obudowa bardzo przyzwoita, solidna, śledzie z tyłu odkręcane, z przodu i na górze bardzo wygodne filtry kurzowe.
W środku sporo miejsca. Osobno wydzielone miejsce na zasilacz i dyski co jest plusem. Montaż dysków twardych na wysuwanych szufladkach co również jest bardzo wygodne.
Obudowa wygląda nie najgorzej, faktycznie szybka z boku nie jest szklana oraz łatwo się rysuje ale ze szkłem ceny obudów są w okolicach 500zł
Trzeba pamiętać tylko o tym że nie jest mała, dosyć spora ale przynajmniej nie brakuje powietrza w środku.
À propos powietrza. W obudowie zamontowane są 3 wiatraki i regulacja ich prędkości suwakami na górnym panelu.
Niestety kabel zasilający do nich nie pasował w żaden sposób do mojego zasilacza. Pewnie jest to tylko kwestia przejściówki odpowiedniej jednak byłem mocno zdziwiony że nie mam jak tych wiatraków oraz suwaków sterujących podłączyć. Także z suwaków na górze obudowy nie korzystam a wiatraki po prostu podpiąłem pod płytę główną i jak będę potrzebował zmienię ich prędkość w BIOSie :)
Poza tym mankamentem obudowe polecam :)
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Ruch powietrza
- + 3 Wentylatory
- + Dużo miejsca w środku oraz na kable
- + Filtry kurzowe
- WADY:
- - Brak możliwości podpięcia przy danym zasilaczy bezpośrednio po zakupie wentylatorów i suwaków do nich. Potrzebna osobna przejściówka.
Pierwsza którą otrzymałem miała wygięty przedni filtr przeciw kurzowy i nie dało się podpiąć głośników do gniazda z tyłu, została mi bezproblemowo wymieniona.
Przyszła druga, więc do roboty, poskładałem komputer i znowu problem z wpięciem jack'a od głośników, jest źle zaprojektowana / spasowana tylna część obudowy, myślę jednak, że to tylko w przypadku kiedy płyta główna posiada 6 wyjść/wejść audio, w tym przypadku wyjście na głośniki jest bardzo nisko i są problemy z jego podłączeniem.
Poza tym pięknie, wszystko dobrze pasuje, przemyślane, miejsca na aranżację okablowania aż nadto, wszystkie przewody czarne więc nie "świecą" w obudowie - no właśnie, wszystkie oprócz audio i usb 2.0 przedniego panelu, izolacja jest czarna ale same końcówki przewodów przy wtyczkach czyli to co tak na prawdę widać są w kolorach tęczy, szkoda.
Na temat kontrolera prędkości wentyli się nie wypowiem ponieważ z niego nie korzystam, podpiąłem wszystkie pod płytę główną i latają w automacie przez fun experta Asusa.
Trochę się rozpisałem ale to ze względu na to, że czytając opinie przed zakupem nie znalazłem takich informacji.
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu i mimo kilku wad (nic z czym nie da się uporać) daję 5 gwiazdek biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości.
Polecam.
-cena
-dużoo miejsca na wszystko
-jak dla mnie wygląd
-3 wentylatory 120mm
-jeszcze nie zamontowałem podzespołów ale napewno będą się fajnie prezentować
-anty wibracyne podkładki na zasilacz i na nurzkach obudowy
-możliwość zamontowania przedniego firtra na górze a górny na przodzie
-regulacja wentylatorów
-panel pleksj jak dla mnie to morze być zabudowane ponieważ i tak nie planuję żadnych leduw ani nic ale wiem że niektórym na tym zależy
Ogóle polecam tę obudowę ja jestem zadowolony z zakupu. :)
- ZALETY:
- + gigantyczna pojemność (zmieści największe nawet karty graficzne)
- + bardzo mądrze zaprojektowana
- + przemyślane miejsca na dyski sdd i 3,5"
- + 3 wiatraczki w standardzie - bardzo dobra regulacja
- + filtry powietrza
- + piwnica
- + okno
- + wyjścia na górze obudowy
- + itp....
- WADY:
- - czasem zdarza się jej rezonować/brzęczeć - zbyt duża luka między panelami bocznymi, a ramą (przy odrobinie inwencji można sobie poradzić samemu w 2 minuty)
- ZALETY:
- + Pojemność - poprzez przeniesienie klatek na dół przez producenta mamy od groma miejsca na kartę graficzną, chłodzenie - myślę, że można tutaj nawet bez problemu zmieścić jakiś custom loop.
- + 3 wentylatory w zestawie
- + Łatwość składania komputera w obudowie
- + Filtry przeciw kurzowi z przodu i na górze
- + Stosunek jakoś/cena
- + 4(!) wejścia USB z przodu
- + Kontrola prędkości wiatraków na obudowie (w obudowie za 250zł!)
- + Możliwość wykręcenia śrubek przy karcie graficznej/od bocznych paneli bez śrubokręta
- + Od groma przegródek, dziurek, tak, aby można było poprowadzić kable bez pokazywania ich przez okno
- + Okno!
- WADY:
- - Troszkę za mało miejsca z przodu - miałem małe problemy z upchaniem kabli.
- ZALETY:
- + Mnóstwo miejsca w środku - wejdzie każda karta graficzna i każde chłodzenie CPU,
- + Trzy banalnie demontowane filtry kurzowe,
- + W zestawie trzy śmigła Sigma Pro,
- + Trój poziomowa regulacja szybkości obrotów wiatraków (Najszybszy jest bardzo słyszalny, Średni ledwo da się usłyszeć i Najwolniejszy jest bezgłośny),
- + Panel przedni umiejscowiony na górze obudowy,
- + Możliwość Cable management'u,
- + Mnóstwo śrubek w zestawie, a także spinki do kabli,
- + Miejsca za obudową wystarczy, nie trzeba się martwić o modularny zasilacz, piwniczka zakryje wszystko,
- + Montaż dysku HDD na sankach dołączonych od SilentiumPC nie wymaga śrubek,
- + Spore okno które eksponuje nasz sprzęt,
- + Jest stabilna, nie kiwa się na boki po przypadkowym trąceniu,
- + Wykręcane śledzie,
- + Sam wygląd obudowy, minimalistyczna i schludna, bez futurystycznych zbędnych "gamingowych" wieśniackich kształtów =D,
- + Korzystna cena!
- WADY:
- - Brak
Ostatnio bardzo się zdziwiłem dlaczego w obudowie jest tak ciepło, gdyż ustawiłem wiatraki na ten 'średni tryb' co wyłączyło je kompletnie ^_^
Tak przy okazji to MSI RX470 przy wentylatorach w obudowie w trybie niskich obrotów, nie przekracza 60'C w GTA5 (detale Wyskie, MSAAx2, Vsync ON)
Pozdrawiam i jeszcze raz polecam owy produkt :)
- ZALETY:
- + miejsce na kable
- + regulator obrotów (niestety tylko opcje low,off oraz high) możliwość podłączenia
- + okno
- + filtry przeciw kurzowe łatwe w wyjęciu
- + wnęka na zasilacz oraz dyski(możliwość ustawienia nawiewu na nie poprzez zmianę położenia przedniego wentylatora)
- + dużo miejsca na karty, chłodzenia oraz chłodnice
- + zdejmowany panel przedni
- + wejście mikrofonu oraz słuchawek,przycisk reset oraz power, 2 porty 3.0 oraz 2.0 na topie obudowy
- + duże nogi z pianką uniemożliwiające obudowie jazdę po powierzchni
- WADY:
- - brak gumek antywibracyjnych do dysków
- - pod przednim panelem,za siatka przeciw kurzową jest otwór który umożliwia przedostanie się do obudowy znacznej ilości kurzu (najlepiej zakleić taśmą)
- - słaba blacha do podtrzymywania stacji dysków(ale daje radę)
- ZALETY:
- + rozmiar - duża ilość miejsca na bardzo duże nawet komponenty
- + przemyślana konstrukcja - wszystko jest bardzo ładnie rozplanowane w środku, co zapewnia estetyczny wygląd systemu i odpowiedni przepływ powietrza
- + bardzo duża ilość miejsca i zaczepów na przewody
- + łatwo zdejmowalne i skuteczne filtry przeciwkurzowe
- + dużo slotów na dodatkowe wentylatory 120 i 140 mm
- + wbudowany sterownik wentylatorów
- + cena, cena, cena
- WADY:
- - kiepski zaczep filtra wentylatora zasilacza - trudno jest go odpowiednio zamontować bez obrócenia obudowy
- - jakość materiałów i spasowania paneli - mimo wszystko jest to produkt budżetowy, więc szczeliny między panelami są dość spore - bez zachowania odpowiedniego cisnienia i przepływu powietrza w obudowie, może dostawać się nimi do środka kurz. Frontowy panel jest nieprzyjemny w dotyku
- - niskiej jakości plexi w okienku - łatwo się rysuje i plami
- ZALETY:
- + Dobra jakość wykonania
- + Dobry przepływ powietrza
- + Nadmiar przestrzeni na aranżacje okablowania
- + Piwniczka i ochrona dysków HDD
- + Dobra ochrona przeciw kurzowa
- + Przestronność
- WADY:
- - Inny kolor elementów metalowych (zależny od gustu)
- ZALETY:
- + Miejsce na 5x wentylatory z czego 3 w zestawie.
- + Okno
- + Filtry ( aczkolwiek w przypadku filtrów na topie i przodzie mamy metalową siatkę, co do kórej nie jestem do końca przekonany czy spełnia zadanie kurzo-łapa). Filtr dolny bez zarzutów
- + Filtry łatwo demontowalne i dostęne
- + Bezmontażowa instalacja dysków twardych
- + Dużo miejsca na organizację kabli i ogólnie "poruszanie" się po obudowie - ale ma to też swój minus
- WADY:
- - Duuuuuży kloc - głębokość standardowa, ale wysokość i szerokość... porównuje za Gladiusem M20.
- - Nie wiem czy to kwestia montażu płyty głównej, czy złego dopasowania tylnich wyżłobień w obudowie, ale musiałem nożem "szlifować" wtyk 3,5 Jacka, aby móć podłączyć go do kompa ( dolnego wtyku dźwięku)
- ZALETY:
- + solidne wykonanie, nawet zaślepki do gniazd usb, jack dostałem
- + błyskawiczny dostęp do wnętrza obudowy praktycznie z każdej strony
- + ogromna przestrzeń wewnątrz, dużo dziur i tuneli, można z łatwością wszystko ładnie uporzadkować, a kable ukryć do minimum
- + bardzo ciche wentylatory na poziomie max, a na minimum praktycznie ich nie słychać
- + bardzo dobry przeciąg wewnątrz, uważam, że te 3 wentylatory w zupełności wystarczają, można dołożyć dwa u góry.
- WADY:
- - Klapki (drzwiczki) od wentylatorów z przodu i u góry przy puknięciu trzeszczą, mogłyby być lepiej spasowane, uszczelnione, cokolwiek, żeby nie było uporczywego dźwięku, problem oczywiście szukany na siłe i tego nie słychać podczas normalnego użytkowania :)
- ZALETY:
- + miejscie na okablowanie
- + ilość wiatraków
- + wielkość
- + możliwość OC góra i przód
- WADY:
- - niedociągnięcia są na prawdę tak drobne, że nie warto o nich pisać
- ZALETY:
- + rozmiar
- + kolor (czarny, czarniutki)
- + trzy wentylatory
- + wejścia usb i włącznik na topie
- + okno
- WADY:
- - przy przesuwaniu rysuje się spód z przodu
- - metalowe panele mają inny odcień niż plastikowe
- ZALETY:
- + Pojemna
- + Solidnie wykonana
- + Dobre odprowadzanie ciepła
- + Osobna komora na zasilacz i dysk HDD
- + Elegancka i estetyczna
- + Polska firma
- + Dużo wentylatorów
- + Możliwość chowania kabli
- + Regulacja obrotów wentylatora
- + Odkręcane, a nie wyłamywane zaślepki (śledzie)
- WADY:
- - Rysująca się szyba
- ZALETY:
- + *Cena
- + *Okno
- + *Piwnica i sporo miejsca do chowania kabli
- + *Minimalistyczny wygląd, ale to tylko moja subiektywa ocena
- WADY:
- - *Trochę liche mocowanie napędu DVD, wygina się, ale nie sprawia problemów
- - *Okno z plexi, które rysuje się od samego patrzenia
- ZALETY:
- + super aranżacja kabli i tyłu obudowy, wiele miejsca w środku, osobna komora na zasilacz, 3 naprawdę świetne wentylatory i miejsce na kolejne 2, demontowalne filtry przeciwkurzowe no i regulator obrotów wentylatorów, okno z szybą, stabina i solidna konstrukcja
- WADY:
- - łatwo zniszczyć szybę, obudowa zajmuje dużo miejsca (dzięki temu ma dużo miejsca w środku więc ma też to swoje plusy)
Panel u góry (przedni) posiada 2 wejścia USB 2.0 oraz 2 wejścia USB 3.0. Do tego wejście słuchawkowe i mikrofonowe oraz sterowanie obrotami wentylatorów.
Budowa oraz okablowanie są dobrze przemyślane. Do obudowy jest dołączona karteczka z "instrukcją" co, gdzie i jak podłączyć oraz części montażowe.
Jeżeli planujesz kupić tą obudowę to sprawdź dokładnie wymiary, czy zmieści ci się np. pod biurkiem, ponieważ jest sporych rozmiarów. Do tego zalecam ostrożność, ponieważ okno łatwo się rysuje.
- ZALETY:
- + Pojemna
- + Zapewnia świetny przepływ powietrza
- + Upięcie i pomieszczenie kabli to nie problem
- + Filtry
- WADY:
- - Okno łatwo się rysuje
- - Brak możliwości odkręcenia kieszeni na zasilacz
Jestem zadowolony w 100%!
- ZALETY:
- + 3 łatwo demontowalne filtry przeciw kurzowe
- + 3 wiatraki w zestawie (2 z przodu, 1 z tyłu)
- + DUŻE okno z plexi
- + dodatkowa komora na zasilacz i dyski
- + WYKRĘCANE zaślepki z tyłu obudowy (wiecie, tam gdzie się monitor do karty podłącza :D)
- + dużo miejsca na kable dzięki czemu nawet taki nowicjusz jak ja, dał rade je poukładać
- + Cena (240zł)
- + możliwość regulacji pracy wentylatorów
- WADY:
- - miejsce na napęd niestety musiałem wyłamać
- - porty USB i wejścia słuchawkowe na topie (mocno się kurzą)
- ZALETY:
- + Dwu komorowa konstrukcja
- + Filtr przeciw kurzowy przy zasilaczu
- + 3 wentylatory fabrycznie montowane
- + Możliwość zamontowania większej ilości wentylatorów lub chłodzenia wodnego
- + Surowy piękny wygląd
- WADY:
- - Kontrolery prędkości wentylatorów na obudowie są zbędne, posiadają tylko 2 tryby pracy.
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Obudowa SilentiumPC Aquarius X70W (SPC141) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
xD
MIAŁEM ZMIENIC BUDE ALE LEPSZA TO KOSZT W GRANICHC 1000-1500 ZŁ WIEC TO NIE MA SESNU.