Obudowa Phanteks Enthoo Pro (PH-ES614PC_BK)
- Kompatybilność: ATX, Extended ATX (e-ATX), Micro ATX (uATX), Mini ITX, SSI EEB
- Maksymalna długość karty graficznej [cm]: 34.7
- Typ obudowy: Full Tower
- USB Typ-C: Brak
- Zasilacz: Bez zasilacza
- Zobacz pełną specyfikację
Full Tower
Obudowa komputerowa typu Full Tower to bardzo duża konstrukcja przeznaczona dla serwerów oraz profesjonalnych układów. Jej przestrzeń wewnętrzna umożliwia instalację wielu zróżnicowanych podzespołów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować dwie karty graficzne, czy kilka dysków twardych. Zdecydowaną zaletą obudowy Full Tower jest doskonały system chłodzenia. To znakomity wybór dla użytkowników, którzy poszukują zaawansowanych rozwiązań i często wymieniają elementy konfiguracji sprzętowej.
Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
Extended ATX (e-ATX)
Wybierając sprzęt komputerowy, należy sprawdzić, czy standard płyty głównej będzie kompatybilny z obudową. W przypadku konstrukcji e-ATX mamy do czynienia z układem o relatywnie dużych rozmiarach. Użytkownicy muszą więc sięgnąć po większą, a zarazem uniwersalną obudowę, która pozwoli na montaż wszystkich niezbędnych podzespołów. Mogą być to zarówno komponenty przeznaczone do pracy biurowej, jak i zaawansowane jednostki, które zachwycą miłośników wirtualnej rozrywki i pozwolą na zabawę przy najnowszych grach.
USB 3.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.
USB 2.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 2.0 to idealna propozycja dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania. Jedno ze złącz możesz wykorzystać np. do naładowania smartfona, gdy drugie pozwoli na szybką komunikację pomiędzy komputerem a dyskiem zewnętrznym. Połączenie jest nadzwyczaj proste, a przede wszystkim bezpieczne. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej, gdzie pliki często przechowujemy w pamięci zewnętrznej, jak i przy zastosowaniach domowych.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
PHANTEKS Enthoo Pro
Dzięki Enthoo Pro firmie PHANTEKS udało się tak dobrze ukryć oszczędne nacięcia, że trudno uwierzyć, że masz przed sobą coś mniej szlachetnego niż Primo. Przykładem tego jest dobór materiałów na przód i panel górny. Z czysto wizualnego punktu widzenia trudno zgadnąć, że to tylko pozornie szczotkowane aluminium, ale w rzeczywistości jest to specjalnie obrobiony plastik. W ten sposób zachowane jest silne rodzinne podobieństwo między obudowami midi i big tower.
Dotyczy to również kształtów, które w Enthoo Pro są teraz nieco bardziej konserwatywne. Nie umniejsza to jednak wspaniałego wrażenia estetycznego: PHANTEKS Enthoo Pro wydaje się cudownie prosty iw stu procentach symetryczny. W dolnej części frontu prostokątna perforowana siatka tworzy obszar wlotu dla wentylatorów, które można ustawić za nim.
Dodatkowe informacje
U góry z przodu, za panelami ukryte są trzy gniazda ODD (beznarzędziowe), górny panel to klapka dla portów I/O, po dwa dla USB 3.0, USB-C i audio. Top bezproblemowo kontynuuje wygląd. Na froncie znajduje się tylko przycisk zasilania, za którym kryją się również ukryte za siatką sloty na opcjonalne wentylatory 200, 140 lub 120 mm. W przeciwieństwie do wielu innych przypadków, PHANTEKS nie tylko dał Enthoo Pro filtr przeciwpyłowy z przodu i na dole, ale także tutaj.
Alternatywnie chłodnice wodne mogą być również umieszczone w PHANTEKS Enthoo Pro w pokrywie, z przodu, na podłodze, a także w tylnej pozycji wentylatora, która jest wstępnie wyposażona w wentylator 140 mm. W pokrywie znajdują się nawet potrójne wymienniki ciepła do 360 lub 420 mm, które jednak nie mogą być wyższe niż 65 mm, aby nie kolidowały z wbudowaną płytą główną. Taca mieści płyty od Mini-ITX do E-ATX, a zbiornik na wodę można przykręcić z tyłu obok gniazd PCI.
Oferowana tutaj wersja czarnego Enthoo Pro ma całkowicie zamknięty lewy panel boczny. Jeśli usuniesz go szybko i łatwo za pomocą radełkowanych śrub, zobaczysz zamkniętą wnękę na napęd ze stylową plakietką PHANTEKS z przodu. Spojrzenie do środka ujawnia również zasilacz ATX, który zasysa świeże powietrze od dołu i nie oddaje swojego ciepła do innych części obudowy.
Otwarta prawa strona obudowy ujawnia inne wspaniałe funkcje, jak już wiesz z Enthoo Primo: z przodu znajdują się dwie indywidualnie wyjmowane klatki na dyski twarde, które można również załadować stąd dyskami 3,5 lub 2,5 cala. Z kolei na samym tyle umieszczono dodatkowe 2,5-calowe mocowanie z mechanizmem „Drop-n-Lock”. Dzięki wielu zapięciom na rzepy i klipsom wiązanie i układanie kabli jest bardzo łatwe, zwłaszcza że jest na to od 2,7 do 3,9 cm miejsca.
Mieści się tam kolejny, niezwykle praktyczny wynalazek firmy PHANTEKS. Mała płytka drukowana ze złączami dla maksymalnie sześciu 3-pinowych wentylatorów. Są one zasilane z zasilacza kablem Molex. Ale najważniejsze jest to, że wszystkie są automatycznie sterowane prędkością - w zależności od sygnału PWM określonego przez wbudowaną płytę główną. Dodatkowy kabel prowadzi od piasty wentylatora do 4-pinowego złącza PWM na płycie głównej. Dwa fabrycznie zainstalowane i cztery dodatkowe wentylatory mogą być sterowane synchronicznie iw zależności od temperatury.
Enthoo Pro to idealna alternatywa dla wszystkich fanów konstrukcji obudowy PHANTEKS, którzy nie muszą rezygnować z zbyt wiele pod względem wyglądu i technologii, ale otrzymują wiele w zamian od PHANTEKS.
- Kompatybilność ATX, Extended ATX (e-ATX), Micro ATX (uATX), Mini ITX, SSI EEB
- Maksymalna długość karty graficznej [cm] 34.7
- Typ obudowy Full Tower
- USB Typ-C Brak
- Zasilacz Bez zasilacza
Po prostu elegancja !
- ZALETY:
- + Wykonanie, przemyślany... a co mi tam SUPER projekt :D
- + Zadowolenie z samego montażu zestawu :D
- + Wygląd
- + System porządkowania kabli
- + Cena
- WADY:
- - Trudny dostęp do przedniego i szczególnie górnego filtra (na szczęście najrzadziej się go czyści).
- - Głośny fabryczny wentylator 200mm, który najlepiej wymienić od razu na 2 ciche 140mm.
- - Źle nawiercone otwory na dysk SSD w tylnej tacce montażowej.
- - System mocowania urządzeń 5.25" tylko jednostronny i za słabo trzyma, polecam urządzenie przykręcić 1 śrubką bo można je sobie wepchnąć do środka obudowy przypadkowo.
- ZALETY:
- + Urzekający wygląd
- + Spore możliwości zabudowy
- + Obudowa przyjazna dla systemów LC
- + Dodatkowy hub dla sześciu wentylatorów
- + Pomieści płyty w standardzie E-ATX i SSI EEB
- + Wentylatory 200 mm i 140 mm w zestawie
- + Wygodny system montażu dysków
- + Łatwa aranżacja okablowania za płytą główną
- + Wiele przepustów w tacce płyty głównej
- + Duży otwór na backplate coolera CPU
- + Sporo miejsca za tacką
- + Łatwy montaż napędów zewnętrznych
- + Zadowalająca jakość wykonania
- + Trzy wyjmowane filtry przeciwkurzowe
- WADY:
- - Dołączone wentylatory mogłyby być lepsze(jeśli ktoś jest wyczulony na lekkie szumy, mi to nie przeszkadza)
- - Brak drugich 2,5-calowych sanek dla SSD w zestawie
- ZALETY:
- + duża ilość miejsca
- + dosyć cicha, pewnie można by wygłuszyć dodatkowo, ale na razie nie będę tego robił
- + dużo filtrów
- WADY:
- - Szuflady na hdd mogły by mieć lepsza amortyzację - jak się używa dużej ilości dysków to czasem słychać rezonanse i wibracje.
- -
- - Jest jeszcze kilka małych mankamentów ze strony jakości wykonania, ale nie stanowią one o świetnym stosunku jakość/cena.
- ZALETY:
- + Zgodna z AIO Kraken X62 zapewnia swobodny wypływ nagrzanego przez chłodnicę powietrza przez górną ściankę.
- + Estetyka typu "czarny monolit" bez zbędnego okna.
- + Dostępne 3 zatoki 5
- + 25 cala
- + co obecnie jest rzadkością w obudowach zgodnych z AIO
- + Łatwy montaż
- + rewelacyjne pudełko z czarnymi śrubkami
- + Możliwość zainstalowania chłodzenia AIO Kraken X52 z przodu i X42 z tyłu obudowy
- + Możliwość zainstalowania najwydajniejszego chłodzenia AIO Alphacool Eisbaer 420 CPU na wieku obudowy
- + Solidna obudowa wykonana z dość grubej blachy
- + Wysoka jakość powłoki lakierniczej
- + Możliwość założenia dodatkowych gęstych filtrów powietrza firmy Decimflex z mocowaniem magnetycznym.
- + Dwa duże i ciche wentylatory w zestawie z regulatorem prędkości obrotowej
- WADY:
- - Żeby zdjąć wieko trzeba najpierw zdjąć przedni panel obudowy.
- - Twardy dysk głośno terkoce po zamontowaniu go w przeznaczone na to miejsce.
- - Rzadkie filtry powietrza
- - niedostatecznie chroniące przed kurzem domowym.
- ZALETY:
- + świetnie wykonana
- + wymontowywane kieszenie na dyski, z solidnym bez narzędziowym montażem
- + narzędziowo-beznarzedziowy montaż w zatokach 5,25, z wymontowywanymi a nie wyłamywanymi zaślepkami
- + przewiewna
- + dużo miejsca na kable, które idzie bardzo fajnie ułożyć
- + hub dla wentylatorów
- + organizer do śrub, wykręcane śledzie
- WADY:
- -nic istotnego, jeśli miąłbym się bardzo czepiać to śruby opisane jako do wykorzystania do przykręcenia zasilacza są za krótkie, ale i tak używa się śrub dołączonych do samego zasilacza więc nie ma problemu
- ZALETY:
- + Masa miejsca w środku
- +
- + Można dostosować po każdym względem do swoich potrzeb.
- +
- + "Przewiewny" - kratka z góry, dołu, przodu i tyłu. nie ma szans żeby nie miał dostępu do świeżego powietrza.
- +
- + Brak udziwnień - żadnych neonów ani dziwacznych kształtów, prosta czarna skrzynia która spełnia wszystkie najważniejsze role
- +
- + Gumowe wejścia na kable - łatwo można utrzymać porządek z kablami chowając je po drugiej stronie płyty (na której montuje sie płytę główną) i doprowadzać do niezbędnych gniazd.
- WADY:
- - Na kratkach bardzo szybko osadza się kurz ze względu na wyżej wymienioną cyrkulację powietrza aczkolwiek zwykłe przejechanie szmatą rozwiązuje zupełnie problem.
Możliwość instalacji dowolnej płyty i konfiguracji wielu dysków oraz dodatkowych wiatraków. Montaż WC AIO bez problemu.
Do konstruowania Workstation polecam. Warto wydać parę złoty więcej i mieć zapas na potem ...
- ZALETY:
- + rozdzielacz do wiatraków
- + w zestawie wiatraki prawie niesłyszalne
- + klatki i sanki na dyski
- + zestaw do uporządkowania okablowania, zapas śrubek wszelkiej maści potrzebnych przy montażu, spinki itp.
- + bardzo duża ilość przepustów na kable pozwala zadbać o porządek i prawidłowy przepływ powietrza
- + łatwe czyszczenie 3-ch filtrów
- WADY:
- - raczej brak .
- - osiada tylko ... kurz ;)
- ZALETY:
- + dużo miejsca na cable management i sprzęt
- + prosta wręcz monumentalna obudowa bez świecidełek i bajerów (jak dla mnie to zaleta)
- + łatwy dostęp do wszystkich komponentów
- + pełne ofiltrowanie obudowy które za wyjątkiem górnego filtra są łatwe w oczyszczeniu
- + hub do wentylatorów
- + prawie wszystko z obudowy możemy wykręcić, usunąć (np. klatka na zatoki 3,5 cala; 2 klatki na dyski)
- + możliwośc zastosowania chłodzenia wodnego lub semiwodnego dla GPU i CPU (sporo miejsca na chłodnice i rezerwuar)
- WADY:
- - górny filtr powietrza ciężko dostępny. Utrudnia to jego oczyszczanie.
Niestety nie dotarła w jednym kawałku, uszkodzona lewa osłona i okazało się dopiero po otwarciu przesyłki która ponadto niebyła oklejona taśmą morele.net !
- ZALETY:
- + Obszar na układanie przewodów
- + Ilość slotów na dyski
- + Brak integracji sterownika wentylatorów ( pozwala zdemontować istniejący sterownik prędkości obrotów wentylatora/ów nie pozostawiając po sobie zbędnych przewodów przełączników potencjometrów itp.)
- + Estetyka wykonania
- + Wentylatory masywne posiadające dobry przepływ powietrza
- WADY:
- - Mało wentylatorów 140 mm w komplecie
- ZALETY:
- + ogromna przestrzeń użytkowa
- + modularność
- + wygląd
- + przepływ powietrza
- + cable managment
- + dodatkowe narzędzia
- + cena
- + filtry i chłodzenie w zestawie
- WADY:
- - materiały mogły być ciut lepsze
- - tłumienie
- ZALETY:
- +Świetny stosunek ceny do jakości.
- +Dopasowanie elementów i jakość lakieru.
- +Przestronne wnętrze.
- +System organizacji okablowania.
- +Kontroler obrotu wentylatorów.
- +Filtry przeciwkurzowe.
- +Potencjał do zamontowania systemu chłodzenia cieczą.
- WADY:
- -Utrudniony dostęp do filtrów przeciwkurzowych na górze i przodzie obudowy.
- -Głośne fabryczne wentylatory przy wyższych obrotach.
- ZALETY:
- + Obudowa bardzo dobra,bardzo funkcjonalny system do porządkowania kabli,w srodku duzo miejsca co powoduje latwosc montowania komponentow i radiatora na procesor
- WADY:
- - Obudowa bardzo dobra,bardzo funkcjonalny system do porządkowania kabli,w srodku duzo miejsca co powoduje latwosc montowania komponentow i radiatora na procesor
- ZALETY:
- + funkcjonalna
- + potrafi "bez bałaganu" pomieścić sprzęt
- + możliwość wyciągnięcia przeważnie większości filtrów umożliwia szybkie i nieproblematyczne wyczyszczenie obudowy
- + bardzo dobrze umieszczone gniazdo USB oraz wejść słuchawki/mikrofon z przodu obudowy
- WADY:
- -brak
- ZALETY:
- + Ilość miejsca wewnątrz
- + Filtry
- + które zatrzymują przynajmniej część kurzu.
- WADY:
- - Nie zauważyłem.
Przedni wentylator mogli sobie darować, jest kiepski. Lepiej zamienić go na 2x140mm, ja założyłem SilentiumPC Mistral 140 + kontroler obrotów.
- ZALETY:
- + Przestronna, elegancka, przewiewna, filtry powietrza.
- + Solidnie wykonana.
- WADY:
- - Jest przestronna, ale wymiary zewnętrzne mogą być problematyczne :) prawdopodobnie nie zmieści się do żadnej półki przeznaczonej na komputer w biurku.
- ZALETY:
- + dużo miejsca
- + wytrzymała
- + wyjmowane filtry kurzu góra, przód, dół
- + specjalne sortowanie i chowanie kabli
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + pojemność
- + system organizacji kabli
- + filtry
- + staranne wykonanie
- + design (na żywo prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach)
- + możliwość zamontowania chłodzenia cieczą
- + stosunek ceny do jakości
- WADY:
- - dość duży rozmiar
- - głośny fabryczny wentylator
Od zmiany obudowy z Midi Tower na tę obudowę temperatury dysków, płyty czy procesora mniejsze o 5 do 8 stopni.
- ZALETY:
- + HUB na 6 śmigieł! Wszystkie kable ukryte na "plecach" obudowy:) W samej obudowie "mróz":)
- WADY:
- - Gwinty mogły by być bardziej precyzyjne
- ZALETY:
- + Brak okna!
- + Świetne akcesoria - toolbox!
- + Bardzo dobre wykonanie
- + Wyjmowalne koszyki na dyski
- + Nigdy nie zabraknie w niej miejsca
- + Filtry przeciwkurzowe
- WADY:
- - Głośny wentylator 200mm
- - Brak tłumienia = większa słyszalność wentylatorów
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Obudowa Phanteks Enthoo Pro (PH-ES614PC_BK) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00