Obudowa Phanteks Enthoo Pro (PH-ES614PC_BK)
Midi Tower
Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.

Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą, więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.

Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.

Extended ATX (e-ATX)
Wybierając sprzęt komputerowy, należy sprawdzić, czy standard płyty głównej będzie kompatybilny z obudową. W przypadku konstrukcji e-ATX mamy do czynienia z układem o relatywnie dużych rozmiarach. Użytkownicy muszą, więc sięgnąć po większą, a zarazem uniwersalną obudowę, która pozwoli na montaż wszystkich niezbędnych podzespołów. Mogą być to zarówno komponenty przeznaczone do pracy biurowej, jak i zaawansowane jednostki, które zachwycą miłośników wirtualnej rozrywki i pozwolą na zabawę przy najnowszych grach.
USB 3.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.
USB 2.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 2.0 to idealna propozycja dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania. Jedno ze złącz możesz wykorzystać np. do naładowania smartfona, gdy drugie pozwoli na szybką komunikację pomiędzy komputerem a dyskiem zewnętrznym. Połączenie jest nadzwyczaj proste, a przede wszystkim bezpieczne. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej, gdzie pliki często przenosimy w pamięci zewnętrznej, jak i przy zastosowaniach domowych.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
Obudowa komputerowa PHANTEKS Enthoo PRO czarna - bez okna
Producent PHANTEKS jest znany z wypuszczania wysokiej jakości produktów do komputerów stacjonarnych. Ich pierwsza obudowa Enthoo PRIMO ma w tej chwili najwyższy na świecie średni rating w recenzjach na renomowanych stronach i gazetach o sprzęcie komputerowym. Można więc teoretycznie powiedzieć, że jest to najlepsza na świecie obudowa komputera. Producent poszedł za ciosem i wypuszcza dzisiaj na polski rynek nowy tańszy model o nazwie Enthoo PRO. Obudowa ta jest dostępna w kolorze czarnym w dwóch wersjach - z oknem i bez okna.
Mimo, że obudowa jest typu Medium Tower, to w środku znajdziemy miejsce na wszystkie najnowsze płyty główne, w tym nawet duże dwuprocesorowe typu E-ATX. Jakby tego było jeszcze mało, to maksymalna długość kart graficznych wynosi nie jakieś tam 300mm, ale 472mm. Co więcej, w środku można bez problemu zamontować pełną konfigurację Nvidia SLI lub AMD CrossFireX, czyli cztery pełne dwu-slotowe grafiki.
Chłodzeniem naszego komputera może się zająć w tej obudowie maksymalnie dziesięć cichych wentylatorów, a wszystkie wejścia powietrza mają wyjmowane filtry przeciwkurzowe. Do systemu zarządzania kablami producent dorzucił HUB PWM dla wentylatorów. Możemy w ten sposób łatwo kontrolować ich pracę i bardziej wyciszyć cały komputer, kiedy nie potrzebujemy jego całej mocy obliczeniowej. Maniacy chłodzenia wodnego pomieszczą w PHANTEKS Enthoo PRO aż cztery chłodnice, w tym jedną dużą o wielkości 420mm i dwie też niczego sobie, bo 240mm. Dodatkowo maksymalna wysokość chłodzenia na procesor wynosi 193mm, co pozwala użyć w swojej maszynie największych obecnie znanych CPU coolerów. Więcej ciekawych szczegółów można znaleźć w danych technicznych:
Dane techniczne:
Waga obudowy: 11 kg
Wymiary: 235 x 535 x 550 mm (szerokość x wysokość x głębokość)
Materiał: szczotkowane tworzywo sztuczne na efekt aluminiium (przód i góra), stal (body), mesh (przód)
Kolor: Czarny
Obsługiwane płyty główne: E-ATX, ATX, microATX, Mini-ITX, SSI EEB
Miejsce na zasilacz: 1x ATX
Miejsca na wentylatory:
1x 200mm / 2x 140mm / 2x 120mm (przód)
1x 140mm / 120mm (tył)
2x 120mm (klatki na dysk)
1x 200mm / 3x 140mm / 3x 120mm (górna pokrywa)
1x 140mm / 2x 120mm (dół)
Wentylatory zainstalowane fabrycznie:
1x 200 mm (przód)
1x 140 mm (tył, Phanteks PH-F140SP - 19 dBa)
Miejsca na chłodnice wodne:
1x maksymalnie 240 mm (z przodu)
1x maksymalnie 120 / 140 mm (tył)
1x maksymalnie 360 / 420 mm (górna pokrywa, chłodnice o maks. grubości 65 mm)
1x maksymalnie 240 / 140 mm (dół)
Filtry przeciwkurzowe: przód, góra, dół, przy zasilaczu (wymienne)
Miejsca na dyski i napędy:
3x 5.25 cala (zewnętrzne, montaż bez śrubokręta)
6x 3.5 / 2.5 cala (wewnętrzne, 2 wyjmowane klatki HDD, montaż 3.5 cala bez śrubokręta)
1x 2.5 cala (wewnętrzny; taca za płytą główną z mocowaniem "Drop-n-Lock")
Sloty na karty rozszerzeń: 8 gniazd
Porty (za klapką):
2x USB 3.0 (połączenie wewnętrzne)
2x USB 2.0
1x Wyjście słuchawkowe
1x Wejście mikrofonowe
Maksymalna długość karty graficznej: 472mm (przy wyjęciu klatki HDD) / 347 mm (bez wyjmowania klatki HDD)
Maksymalna wysokość chłodzenia na procesor: 193 mm
Cechy dodatkowe:
Pełna obsługa Nvidia SLI oraz AMD CrossFireX (8 slotów PCIe na karty graficzne)
Zaawansowany system do zarządzania kablami (szerokość za tacką 27mm)
Nowy system do łatwego mocowanie chłodnic wodnych
Dwa specjalne uchwyty z tyłu do zamontowania pierwszego rezerwuaru nad slotami PCIe
Dodatkowy dołączony zestaw do zamontowania drugiego rezerwuaru za klatkami HDD
Rzepy i zaczepy do zamontowania i uporządkowania kabli w komputerze
Gumowe stópki antywibracyjne
Dołączony markowy kabel SATA oraz Toolbox z posegregowanymi śrubkami
Możliwość rozebrania na części całej obudowy - prawdziwa gratka dla modderów
Zdecydowanie jedna z najlepszych obudów na rynku pod komputer do gier
- Kompatybilność Micro ATX (uATX), Mini ITX, Extended ATX (e-ATX), SSI EEB, ATX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm] 34.7
- Typ obudowy Midi Tower
- USB Typ-C Brak
- Zasilacz Nie
Po prostu elegancja !
- ZALETY:
- + Wykonanie, przemyślany... a co mi tam SUPER projekt :D
- + Zadowolenie z samego montażu zestawu :D
- + Wygląd
- + System porządkowania kabli
- + Cena
- WADY:
- - Trudny dostęp do przedniego i szczególnie górnego filtra (na szczęście najrzadziej się go czyści).
- - Głośny fabryczny wentylator 200mm, który najlepiej wymienić od razu na 2 ciche 140mm.
- - Źle nawiercone otwory na dysk SSD w tylnej tacce montażowej.
- - System mocowania urządzeń 5.25" tylko jednostronny i za słabo trzyma, polecam urządzenie przykręcić 1 śrubką bo można je sobie wepchnąć do środka obudowy przypadkowo.
- ZALETY:
- + Urzekający wygląd
- + Spore możliwości zabudowy
- + Obudowa przyjazna dla systemów LC
- + Dodatkowy hub dla sześciu wentylatorów
- + Pomieści płyty w standardzie E-ATX i SSI EEB
- + Wentylatory 200 mm i 140 mm w zestawie
- + Wygodny system montażu dysków
- + Łatwa aranżacja okablowania za płytą główną
- + Wiele przepustów w tacce płyty głównej
- + Duży otwór na backplate coolera CPU
- + Sporo miejsca za tacką
- + Łatwy montaż napędów zewnętrznych
- + Zadowalająca jakość wykonania
- + Trzy wyjmowane filtry przeciwkurzowe
- WADY:
- - Dołączone wentylatory mogłyby być lepsze(jeśli ktoś jest wyczulony na lekkie szumy, mi to nie przeszkadza)
- - Brak drugich 2,5-calowych sanek dla SSD w zestawie
- ZALETY:
- + duża ilość miejsca
- + dosyć cicha, pewnie można by wygłuszyć dodatkowo, ale na razie nie będę tego robił
- + dużo filtrów
- WADY:
- - Szuflady na hdd mogły by mieć lepsza amortyzację - jak się używa dużej ilości dysków to czasem słychać rezonanse i wibracje.
- -
- - Jest jeszcze kilka małych mankamentów ze strony jakości wykonania, ale nie stanowią one o świetnym stosunku jakość/cena.
- ZALETY:
- + Zgodna z AIO Kraken X62 zapewnia swobodny wypływ nagrzanego przez chłodnicę powietrza przez górną ściankę.
- + Estetyka typu "czarny monolit" bez zbędnego okna.
- + Dostępne 3 zatoki 5
- + 25 cala
- + co obecnie jest rzadkością w obudowach zgodnych z AIO
- + Łatwy montaż
- + rewelacyjne pudełko z czarnymi śrubkami
- + Możliwość zainstalowania chłodzenia AIO Kraken X52 z przodu i X42 z tyłu obudowy
- + Możliwość zainstalowania najwydajniejszego chłodzenia AIO Alphacool Eisbaer 420 CPU na wieku obudowy
- + Solidna obudowa wykonana z dość grubej blachy
- + Wysoka jakość powłoki lakierniczej
- + Możliwość założenia dodatkowych gęstych filtrów powietrza firmy Decimflex z mocowaniem magnetycznym.
- + Dwa duże i ciche wentylatory w zestawie z regulatorem prędkości obrotowej
- WADY:
- - Żeby zdjąć wieko trzeba najpierw zdjąć przedni panel obudowy.
- - Twardy dysk głośno terkoce po zamontowaniu go w przeznaczone na to miejsce.
- - Rzadkie filtry powietrza
- - niedostatecznie chroniące przed kurzem domowym.
- ZALETY:
- + świetnie wykonana
- + wymontowywane kieszenie na dyski, z solidnym bez narzędziowym montażem
- + narzędziowo-beznarzedziowy montaż w zatokach 5,25, z wymontowywanymi a nie wyłamywanymi zaślepkami
- + przewiewna
- + dużo miejsca na kable, które idzie bardzo fajnie ułożyć
- + hub dla wentylatorów
- + organizer do śrub, wykręcane śledzie
- WADY:
- -nic istotnego, jeśli miąłbym się bardzo czepiać to śruby opisane jako do wykorzystania do przykręcenia zasilacza są za krótkie, ale i tak używa się śrub dołączonych do samego zasilacza więc nie ma problemu
- ZALETY:
- + Masa miejsca w środku
- +
- + Można dostosować po każdym względem do swoich potrzeb.
- +
- + "Przewiewny" - kratka z góry, dołu, przodu i tyłu. nie ma szans żeby nie miał dostępu do świeżego powietrza.
- +
- + Brak udziwnień - żadnych neonów ani dziwacznych kształtów, prosta czarna skrzynia która spełnia wszystkie najważniejsze role
- +
- + Gumowe wejścia na kable - łatwo można utrzymać porządek z kablami chowając je po drugiej stronie płyty (na której montuje sie płytę główną) i doprowadzać do niezbędnych gniazd.
- WADY:
- - Na kratkach bardzo szybko osadza się kurz ze względu na wyżej wymienioną cyrkulację powietrza aczkolwiek zwykłe przejechanie szmatą rozwiązuje zupełnie problem.
Możliwość instalacji dowolnej płyty i konfiguracji wielu dysków oraz dodatkowych wiatraków. Montaż WC AIO bez problemu.
Do konstruowania Workstation polecam. Warto wydać parę złoty więcej i mieć zapas na potem ...
- ZALETY:
- + rozdzielacz do wiatraków
- + w zestawie wiatraki prawie niesłyszalne
- + klatki i sanki na dyski
- + zestaw do uporządkowania okablowania, zapas śrubek wszelkiej maści potrzebnych przy montażu, spinki itp.
- + bardzo duża ilość przepustów na kable pozwala zadbać o porządek i prawidłowy przepływ powietrza
- + łatwe czyszczenie 3-ch filtrów
- WADY:
- - raczej brak .
- - osiada tylko ... kurz ;)
- ZALETY:
- + dużo miejsca na cable management i sprzęt
- + prosta wręcz monumentalna obudowa bez świecidełek i bajerów (jak dla mnie to zaleta)
- + łatwy dostęp do wszystkich komponentów
- + pełne ofiltrowanie obudowy które za wyjątkiem górnego filtra są łatwe w oczyszczeniu
- + hub do wentylatorów
- + prawie wszystko z obudowy możemy wykręcić, usunąć (np. klatka na zatoki 3,5 cala; 2 klatki na dyski)
- + możliwośc zastosowania chłodzenia wodnego lub semiwodnego dla GPU i CPU (sporo miejsca na chłodnice i rezerwuar)
- WADY:
- - górny filtr powietrza ciężko dostępny. Utrudnia to jego oczyszczanie.
Niestety nie dotarła w jednym kawałku, uszkodzona lewa osłona i okazało się dopiero po otwarciu przesyłki która ponadto niebyła oklejona taśmą morele.net !
- ZALETY:
- + Obszar na układanie przewodów
- + Ilość slotów na dyski
- + Brak integracji sterownika wentylatorów ( pozwala zdemontować istniejący sterownik prędkości obrotów wentylatora/ów nie pozostawiając po sobie zbędnych przewodów przełączników potencjometrów itp.)
- + Estetyka wykonania
- + Wentylatory masywne posiadające dobry przepływ powietrza
- WADY:
- - Mało wentylatorów 140 mm w komplecie
- ZALETY:
- + ogromna przestrzeń użytkowa
- + modularność
- + wygląd
- + przepływ powietrza
- + cable managment
- + dodatkowe narzędzia
- + cena
- + filtry i chłodzenie w zestawie
- WADY:
- - materiały mogły być ciut lepsze
- - tłumienie
- ZALETY:
- +Świetny stosunek ceny do jakości.
- +Dopasowanie elementów i jakość lakieru.
- +Przestronne wnętrze.
- +System organizacji okablowania.
- +Kontroler obrotu wentylatorów.
- +Filtry przeciwkurzowe.
- +Potencjał do zamontowania systemu chłodzenia cieczą.
- WADY:
- -Utrudniony dostęp do filtrów przeciwkurzowych na górze i przodzie obudowy.
- -Głośne fabryczne wentylatory przy wyższych obrotach.
- ZALETY:
- + Obudowa bardzo dobra,bardzo funkcjonalny system do porządkowania kabli,w srodku duzo miejsca co powoduje latwosc montowania komponentow i radiatora na procesor
- WADY:
- - Obudowa bardzo dobra,bardzo funkcjonalny system do porządkowania kabli,w srodku duzo miejsca co powoduje latwosc montowania komponentow i radiatora na procesor
- ZALETY:
- + funkcjonalna
- + potrafi "bez bałaganu" pomieścić sprzęt
- + możliwość wyciągnięcia przeważnie większości filtrów umożliwia szybkie i nieproblematyczne wyczyszczenie obudowy
- + bardzo dobrze umieszczone gniazdo USB oraz wejść słuchawki/mikrofon z przodu obudowy
- WADY:
- -brak
- ZALETY:
- + Ilość miejsca wewnątrz
- + Filtry
- + które zatrzymują przynajmniej część kurzu.
- WADY:
- - Nie zauważyłem.
Przedni wentylator mogli sobie darować, jest kiepski. Lepiej zamienić go na 2x140mm, ja założyłem SilentiumPC Mistral 140 + kontroler obrotów.
- ZALETY:
- + Przestronna, elegancka, przewiewna, filtry powietrza.
- + Solidnie wykonana.
- WADY:
- - Jest przestronna, ale wymiary zewnętrzne mogą być problematyczne :) prawdopodobnie nie zmieści się do żadnej półki przeznaczonej na komputer w biurku.
- ZALETY:
- + dużo miejsca
- + wytrzymała
- + wyjmowane filtry kurzu góra, przód, dół
- + specjalne sortowanie i chowanie kabli
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + pojemność
- + system organizacji kabli
- + filtry
- + staranne wykonanie
- + design (na żywo prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach)
- + możliwość zamontowania chłodzenia cieczą
- + stosunek ceny do jakości
- WADY:
- - dość duży rozmiar
- - głośny fabryczny wentylator
Od zmiany obudowy z Midi Tower na tę obudowę temperatury dysków, płyty czy procesora mniejsze o 5 do 8 stopni.
- ZALETY:
- + HUB na 6 śmigieł! Wszystkie kable ukryte na "plecach" obudowy:) W samej obudowie "mróz":)
- WADY:
- - Gwinty mogły by być bardziej precyzyjne
- ZALETY:
- + Brak okna!
- + Świetne akcesoria - toolbox!
- + Bardzo dobre wykonanie
- + Wyjmowalne koszyki na dyski
- + Nigdy nie zabraknie w niej miejsca
- + Filtry przeciwkurzowe
- WADY:
- - Głośny wentylator 200mm
- - Brak tłumienia = większa słyszalność wentylatorów

Zadaj pytanie społeczności Morele ASK i posiadaczom produktów
Niezależnie od tego czy będzie to pytanie techniczne, czy prośba o opinię innych użytkowników - średni czas odpowiedzi wynosi 30 minut.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu rejestracji i obsługi konta użytkownika w sklepie internetowym, a także w celach marketingowych, w tym poprzez profilowanie, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Twoje dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu rejestracji i obsługi konta użytkownika w sklepie internetowym, a także w celach marketingowych, w tym poprzez profilowanie, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. W razie wyrażenia stosownej zgody Twoje dane będą przetwarzane także w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Ci prawach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.
Twoje pytanie zostanie opublikowane w serwisie Morele ASK. Wyślemy Ci maila, gdy tylko pojawi się na nie odpowiedź.
Twoje pytanie zostało wysłane do Działu Obsługi Klienta. Odpowieź wyślemy na Twój adres e-mail.
Obudowa Phanteks Enthoo Pro (PH-ES614PC_BK) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.