Obudowa Cooler Master MC500 dark grey (MCM-M500-KG5N-S00)

ID produktu: 1780818
Zobacz produkty podobne
(4)
Zapytaj społeczności 3 pytania
 • Kompatybilność: Mini ITX, Micro ATX (uATX), Extended ATX (e-ATX), ATX
 • Okno: Tak
 • Typ obudowy: Midi Tower
 • Złącza USB: USB 3.0 x1, USB 2.0 x2
Opis
Specyfikacja
Opinie (4)
Inspiracje (2)
Pytania i odpowiedzi (3)
Gwarancje i usługi
Raty i leasing

Opis produktu

Micro ATX (uATX)

Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą, więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.

Mini ITX

Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.

ATX

Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.

Extended ATX (e-ATX)

Wybierając sprzęt komputerowy, należy sprawdzić, czy standard płyty głównej będzie kompatybilny z obudową. W przypadku konstrukcji e-ATX mamy do czynienia z układem o relatywnie dużych rozmiarach. Użytkownicy muszą, więc sięgnąć po większą, a zarazem uniwersalną obudowę, która pozwoli na montaż wszystkich niezbędnych podzespołów. Mogą być to zarówno komponenty przeznaczone do pracy biurowej, jak i zaawansowane jednostki, które zachwycą miłośników wirtualnej rozrywki i pozwolą na zabawę przy najnowszych grach.

Midi Tower

Obudowa komputerowa typu Midi Tower to najbardziej popularna, a zarazem uniwersalna konstrukcja stosowana przy konfiguracji sprzętowej. Bez trudu umieścisz w niej najważniejsze podzespoły, a także kilku napędów. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które pozwoli na budowę jednostki przeznaczonej zarówno do pracy biurowej, jak i dla miłośników wirtualnej rozrywki. Szeroka oferta zapewnia możliwość wyboru spośród wielu modeli. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz obudowę najbliższą Twoim preferencjom.

USB 2.0 x2

Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 2.0 to idealna propozycja dla osób, którym zależy na maksymalnym komforcie użytkowania. Jedno ze złącz możesz wykorzystać np. do naładowania smartfona, gdy drugie pozwoli na szybką komunikację pomiędzy komputerem a dyskiem zewnętrznym. Połączenie jest nadzwyczaj proste, a przede wszystkim bezpieczne. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej, gdzie pliki często przenosimy w pamięci zewnętrznej, jak i przy zastosowaniach domowych.

USB 3.0 x1

Obudowa wyposażona w złącze USB 3.0 stanowi idealną propozycję dla wymagających użytkowników. Dzięki temu możesz liczyć na bardzo szybką wymianę plików pomiędzy komputerem a pamięcią zewnętrzną. Bez trudu naładujesz telefon komórkowy, a także podłączysz wiele innych urządzeń, które zawsze będziesz miał pod ręką. To niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie. Standard USB 3.0 sprawdzi się idealnie zarówno w komputerach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i przy domowej konfiguracji sprzętowej.

Złącza słuchawkowe/głośnikowe

Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.

Złącza mikrofonowe

Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.

Zdejmowany panel boczny

Konstrukcja obudowy komputerowej oparta o zdejmowany panel boczny to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy oczekują maksymalnej wygody przy wymianie podzespołów. Wystarczy kilka prostych ruchów, aby zajrzeć do wnętrza obudowy, wyczyścić elementy konfiguracji, a także zainstalować nowe moduły. Z tej opcji często korzystają gracze, którym zależy na maksymalnej wydajności sprzętowej. Dostęp do wszystkich elementów będzie teraz niezwykle prosty i każdy poradzi sobie z tym błyskawicznie.

Okno w panelu bocznym

Obudowa z oknem wbudowanym w konstrukcję bocznego panelu to doskonałe rozwiązanie dla użytkowników, którzy pragną stale obserwować pracę podzespołów. Teraz bez trudu możesz dostrzec wszystkie elementy konfiguracji komputerowej, a dzięki temu na bieżąco monitorować, które z nich wymagają czyszczenia. Okno zagwarantuje również bardzo atrakcyjny design, a wręcz gamingowy charakter. To idealna propozycja dla graczy, którzy nie tylko cenią wysoką funkcjonalność, ale również nowoczesny design.

Zasilacz mocowany na dole

Obudowa, która pozwala na instalację zasilacza w dolnej części konstrukcji to doskonała propozycja dla wymagających użytkowników. Powietrze na dole układu jest chłodniejsze, co pozytywnie wpływa na żywotność zasilacza i gwarantuje cichą pracę urządzenia. Przy jego wyborze należy oczywiście pamiętać o dostosowaniu mocy do parametrów podzespołów skupionych w konfiguracji komputerowej. Tylko kompatybilne jednostki mogą współpracować bez zarzutu, zapewniając wysoki komfort pracy i rozrywki.

Filtry przeciwkurzowe

Filtry przeciwkurzowe zainstalowane na pokładzie obudowy komputerowej to niezbędne elementy dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa wszystkich podzespołów. Kurz, który z czasem osadza się na powierzchni elementów konfiguracji, może stanowczo spowolnić ich pracę, a w skrajnych przypadkach nawet doprowadzić do awarii. Dlatego odpowiednia ochrona stanowi bardzo istotny aspekt. To bezpieczne, a zarazem wygodne rozwiązanie sprawi, że nie będziesz musiał tak często czyścić urządzeń wewnątrz obudowy.

Kratka wentylacyjna w tylnym panelu

Kratka wentylacyjna wbudowana w tylny panel obudowy komputerowej to użyteczny dodatek, który istotnie poprawi cyrkulację powietrza wewnątrz. Odpowiednie chłodzenie w znaczny sposób wpływa na żywotność elementów konfiguracji, a przede wszystkim bezpieczną pracę całego układu. Takie możliwości docenią szczególnie gracze, dla których wydajność sprzętowa ma kluczowe znaczenie. Nie ulega wątpliwości, że komfort rozrywki uzależniony jest od klasy podzespołów, a te najlepsze wymagają doskonałej wentylacji.

Organizacja okablowania

Zdecydowanie warto sięgnąć po obudowę komputerową, która umożliwia właściwą organizację okablowania. Porządek wewnątrz konstrukcji nie tylko mówi o kwestiach estetycznych, ale ma istotne znaczenie przede wszystkim dla pracy podzespołów. Niewłaściwe ułożenie przewodów mogłoby doprowadzić do wzrostu temperatury i zaburzeń w procesie cyrkulacji powietrza. Dlatego takie rozwiązanie szczególnie docenią gracze, którzy korzystają z bardzo wydajnych jednostek. Odpowiednie chłodzenie stanowi dla nich kwestię priorytetową.

Kratka wentylacyjna w górnym panelu

Kratka wentylacyjna wbudowana w górny panel obudowy to przydatny dodatek, który pozwoli na optymalizację procesu cyrkulacji powietrza wewnątrz. Odpowiednie chłodzenie ma nieoceniony wpływ na żywotność komponentów oraz bezpieczną pracę całego układu. To podstawowa kwestia, którą koniecznie należy wziąć pod uwagę przy budowie konfiguracji komputerowej. Właściwa wentylacja ma najważniejsze znaczenie dla miłośników wirtualnej rozrywki, czy użytkowników profesjonalnych, którzy korzystają z wysokiej klasy podzespołów.

Otwór do montażu chłodzenia procesora

Obudowa wyposażona w specjalny otwór do montażu chłodzenia procesora to doskonała propozycja dla wymagających użytkowników. Odpowiednia wentylacja zapewni długą żywotność i sprawi, że serce komputera zawsze będzie funkcjonować szybko i sprawnie. To idealne rozwiązanie szczególnie dla miłośników wirtualnej rozrywki oraz profesjonalistów, korzystających z zaawansowanego oprogramowania. Właśnie przy takich konfiguracjach szybkość procesora ma znaczenie priorytetowe i zapewnia najwyższy komfort pracy.

System zarządzania kablami

Obudowa komputerowa wyposażona w specjalny system zarządzania kablami pozwoli zachować porządek wewnątrz konstrukcji. Należy podkreślić, że nie jest to jedynie kwestia estetyki. Niewłaściwa lokalizacja przewodów mogłaby spowodować wzrost temperatury wewnątrz obudowy oraz negatywnie wpłynąć na pracę podzespołów. Odpowiednia cyrkulacja powietrza ma bardzo istotne znaczenie szczególnie dla miłośników gier i osób, które korzystają z profesjonalnego oprogramowania do obróbki graficznej, czy montażu video.

Kratka wentylacyjna w przednim panelu

Kratka wentylacyjna zlokalizowana w przednim panelu obudowy to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli na poprawę przepływu powietrza wewnątrz. Właściwa cyrkulacja ma niezwykle ważne znaczenie dla żywotności poszczególnych komponentów oraz bezpiecznej pracy sprzętu. To podstawowa kwestia, którą należy brać pod uwagę podczas budowy konfiguracji komputerowej. Optymalne chłodzenie odgrywa bardzo istotną rolę szczególnie w jednostkach przeznaczonych dla graczy, którzy korzystają z najlepszych podzespołów.

MC500, to obudowa Midi-Tower firmy CoolerMaster posiadająca nowoczesny wygląd, który może przypaść do gustu osobom ceniącym sobie design komputera.

Została wykonana z wysokiej jakości komponentów oraz oferuje funkcjonalność, która powinna spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

 

Cała konstrukcja ma wymiary 512 x 235 x 548mm, a w jej wnętrzu znalazło się miejsce na płytę główną w formacie ATX, Micro-ATX, Mini-ITX, E-ATX.

Oprócz tego użytkownik może w niej zamontować kartę graficzną o maksymalnej długości 412 mm oraz układ chłodzenia o wysokości do 190 mm.

Na karty rozszerzeń przewidziano 7 slotów.

Cała konstrukcja została starannie wykonana z wysokiej jakości komponentów.

Nie zabrakło również bocznego okna.

Specyfikacja

Szary
Midi Tower
ATX
Extended ATX (e-ATX)
Micro ATX (uATX)
Mini ITX
Okno
Tak
Wyciszona
Nie
Stal
Szkło
Tworzywo sztuczne
Antywibracyjne podkładki pod obudową
Filtr przeciwkurzowy górnego wentylatora
Filtr przeciwkurzowy pod zasilaczem
Filtr przeciwkurzowy przedniego wentylatora
Filtry przeciwkurzowe
Klatka na dyski twarde
Kratka wentylacyjna w górnym panelu
Kratka wentylacyjna w przednim panelu
Kratka wentylacyjna w tylnim panelu
Okno w panelu bocznym
Organizacja okablowania
Otwór do montażu chłodzenia procesora
Ruchomy filtr powietrza
System zarządzania kablami
Wysuwana klatka na dyski twarde
Zasilacz mocowany na dole
Zdejmowany panel boczny
Zdejmowany panel górny
USB 2.0 x2
USB 3.0 x1
Mikrofonowe
Słuchawkowe/Głośnikowe
Power
Reset
Panel przedni
140 mm x1
Panel tylny
140 mm x1
Panel przedni
120 / 140 mm x2
Panel górny
120 mm x2

Opinie (4)

(4)
5/5
(4)
100% osób poleca
ten produkt
5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
Najbardziej pomocna opinia
R E W E L A C J A ! Po ciągłych udrękach z obudową Meshify C od Fractal Design (okablowanie - szczególnie miejsce na kable od zasilacza pomiędzy nim samym a klatką HDD, o wyciszeniu samego dysku jak i całej obudowy - marnej jakości plastik - nie wspomnę) jestem pod ogromnym wrażeniem. Ilość patentów zastosowanych w tej obudowie BIJE NA ŁEB KAŻDĄ DOSTĘPNĄ NA RYNKU OBUDOWĘ. Cały czas odkrywam coś nowego. Jednak kolka rzeczy zmieniłem, zajęło mi to 4 godziny, ale efekt jest piorunujący - zrobiłem prostokątną osłonę na piwniczkę, zastosowałem wyciszenie HDD od Sharkoona (tacka 5,25 z o-ringami - została masa miejsca!), co zrodziło potrzebę stworzenia zaślepki dziury po klatce HDD, i maskownicę na przewody u góry z przodu i dokupiłem osłonę na top z wersji MC500P (droga ale warto). Obudowa wygląda obłędnie! Tyle miejsca na kable od zasilacza nie spotkałem w żadnym MIDI Towerze W TEJ CENIE. Pełna modularność, filtry (szkoda, że ten od doły nie wysuwa się od przodu, ale nie te lata produkcyjne) JAKOŚC PLASTIKU - pomimo mocno wibrującego HDD (przed wyciszeniem) nie wibrował, nie trzeszczał ŻADEN plastik. Wszystko ładnie pasuje, plastik się nie palcuje, każdy panel się łatwo ściąga - top, przód (łącznie z zaślepkami na 5,25), boki (tu mamy do czynienia z majstersztykiem - panele odchylają się na boki i nic nie wypada - szkło też!), panel szklany ma super pokrętło (zamek), który bezproblemowo idzie otworzyć palcami, cała tafla ma metalowe krawędzie od góry i od dołu. Są natomiast 3 minusy, które i tak giną wśród plusów - brak opcjonalnej kratki MESH na przód w jednym elemencie (bez zaślepek 5,25), ceny części zamiennych i WAGA. Ważyłem swój zestaw - 17 KG!
 • ZALETY:
 • + Modularność
 • + Detale (nawet haczyk na kabel od wentylatora nad panelem I/O od płyty głównej)
 • + Ofiltrowanie z łatwym dostępem
 • + Masa miejsca na kable - są idealnie naciągnięte, piwniczka nie jest nimi zapchana
 • + Sklep z cześciami zamiennymi i wymiennymi*
 • + Pojemność
 • + Cena
 • + Wygląd
 • + Wysokiej jakości plastik
 • + spasowanie
 • + System demontażu paneli bocznych
 • WADY:
 • - * w którym wybór jest trochę mały i ceny są duże
 • - waga
Posiadam ten produkt 1-2 miesiące
W którym sklepie dokupił Pan osłonę na top obudowy i w jakiej cenie?
Czy jest ona dodatkowo zabezpieczona przed wypadnięciem z obudowy (śruby etc)?
Kupowałem na stronie Coolermastera - cmstore.eu , za jakieś 120zł na promocji. Trzyma się "na wsów" i dodatkowo przed wysunięciem chroni ją magnes. Śrubek nie ma. Tak samo ta przykrywka na mesh na niej jest tylko nakładana, także montaż beznarzędziowy, tylko trzeba usunąć plastik z tylnej rączki obudowy.
Domyślnie są w zestawie te "pokrywko kieszonki" do montażu SSD na leżąco?
Tak, są.
Czy zasłona na piwnice była dołączona?
Sam dorobilem z kawalka pleksi
W opisach obudowy jest, że mieści 8 dysków 3,5' ale nigdzie nie mogę znaleźć ile jest w zestawie tych tacek na dyski. Po zdjęciach widać, że jest tylko jedna taka tacka. Czy to prawda?? czy może jest jednak więcej? Jeżeli nie to czy ktoś wie gdzie można dokupić takie tacki?
No, zależy od wersji tej obudowy którą kupisz. Najlepiej sprawdzić na stronie producenta, która posiada ile tacek. Dokupić można zawsze na cmstore.eu ale tanie nie są.

Inspiracje (2)

Pytania i odpowiedzi (3)

czy tzw "piwnice" można zasłonić? w jednej z opinii widziałem zdjęcie gdzie jest ona zasłonięta , a na oficjalnych zdjęciach jest odkryta
Jest taka opcja.

Gwarancje i usługi

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Sprzedawcy
Usługi
szczegóły
Gwarancje
szczegóły
szczegóły
szczegóły

Raty i leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (4)

Pytania i odpowiedzi (3)

Inspiracje (2)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: LogiLink Switch z wzmacniaczem i zdalnym sterowaniem 3-Port (HD0003), ART Ramart AX-11, Skink Comfort Dla Microsoft Lumia 640, 2 szt. (FS_COMFORT_L640), MP JET Wał ø4 M4 300mm (MJ/52023), Puro Etui Ultra Slim do Apple iPhone 7 Plus (PC75503BLUE), Intellinet Network Solutions Moduł Keystone Cat6A z Blokadą (790772), DXRacer Drifting Czarno-biało-niebieski (OH/DM61/NWB), inSPORTline Zestaw hantli 50 kg w walizce (9364), VRX Racing Mocowanie serwomechanizmu (VRX/10804), Trodat Pióro kulkowe Uni UB-120 czarny, Guess Etui 4G Charms Collection do iPhone X, brązowy (GUHCPXGF4GBR), GSM City CASE ETUI BRYLANT ZŁOTY XIAOMI REDMI NOTE 5A PRIME, Lindy DVI-D - DVI-D 3m niebieski, TelForceOne Szkło hartowane Tempered Glass do Oppo R17 Neo BOX, Qoltec Qoltec Opaska zaciskowa | 4.8*250 | 100szt | nylon UV | Czarna, Expression Toner 45439002 Black , Promis Termos Rower 300ml niebieski (TMD03), Natural Line s.r.l Karma mokra z jagnięciną, marchewką i ziemniakami 02 185g, Apple Watch Series 4 GPS Różowe złoto Różowy (MU6F2WB/A)