Obudowa Cooler Master HAF XB EVO (RC-902XB-KKN2)
- Kompatybilność: ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm]: 33.4
- Typ obudowy: Mini Tower
- USB Typ-C: Brak
- Zasilacz: Bez zasilacza
- Zobacz pełną specyfikację
Mini Tower
Obudowa komputerowa typu Mini Tower to kompaktowe, a zarazem uniwersalne rozwiązanie. Ta niewielka konstrukcja znalazła zastosowanie zarówno przy użytku biurowym, jak i domowej rozrywce. Najczęściej obsługuje niewielkie standardy płyt głównych. Wiele z nich pozwoli na instalację bardzo wydajnych kart graficznych, które spełnią oczekiwania wymagających graczy. Niekwestionowanym atutem obudowy Mini Tower jest duża oszczędność miejsca w pobliżu stanowiska komputerowego.
Micro ATX (uATX)
Przy wyborze konfiguracji komputerowej należy zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. W przypadku Micro ATX projektanci ograniczyli liczbę slotów na płycie do czterech, dzięki czemu udało się uzyskać dużo mniejsze rozmiary w stosunku do ATX. Użytkownicy mogą więc sięgnąć po kompaktowe obudowy, a tym samym zaoszczędzić nieco powierzchni biurowej. Wiele z nich pozwoli na instalację wysokiej klasy podzespołów. Taki komputer sprawdzi się zarówno w pracy, jak i rozrywce.
Mini ITX
Wybierając podzespoły komputerowe, należy pamiętać, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Niewielki układ typu Mini-ITX o wymiarach 170 x 170 mm znajdzie zastosowanie w kompaktowych obudowach, które z powodzeniem można postawić na biurku. Taki komputer sprawdzi się doskonale w codziennej pracy. Standard Mini-ITX pozwala również na instalację komponentów, które zagwarantują doskonałą rozrywkę. Gracze z pewnością sięgną po szybki procesor i wysokiej klasy kartę graficzną.
ATX
Przy wyborze podzespołów komputerowych należy koniecznie zwrócić uwagę, aby standard konstrukcji płyty głównej był kompatybilny z obudową. Najbardziej popularny i powszechnie stosowany format to ATX. Ten uniwersalny układ pozwoli podłączyć wiele podzespołów o różnym zastosowaniu. Mogą być to zarówno komponenty, które sprawdzą się przy pracy biurowej, jak i wysokiej klasy karty graficzne, czy procesory przeznaczone dla graczy. Tak wszechstronne rozwiązanie wymaga oczywiście obudowy o odpowiednich wymiarach.
Wysokość układu chłodzenia do 18 cm
Obudowa komputerowa, która pozwoli na instalację układu chłodzenia CPU o wysokości do 18 cm sprawdzi się idealnie przy budowie konfiguracji komputerowej o wielu zastosowaniach. Dzięki takiej konstrukcji będziesz mógł dobrać kompatybilne modele wentylatorów o różnych parametrach. Wśród nich znajdziesz zarówno proste układy przeznaczone do chłodzenia urządzeń biurowych, jak i te bardziej zaawansowane, które znajdziemy w jednostkach dla miłośników wirtualnej rozrywki, czy użytkowników profesjonalnych.
USB 3.0 x2
Obudowa komputerowa wyposażona w podwójne złącze USB 3.0 stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. To idealna metoda komunikacji pomiędzy komputerem a innymi urządzeniami, które również wspierają tę technologię. Będziesz mógł bez trudu podłączyć pendrive, czy dysk zewnętrzny i skorzystać z opcji wymiany plików. Złącze typu USB 3.0 pozwoli również naładować telefon komórkowy i wiele innych sprzętów. To szybkie, niezawodne, a przede wszystkim bezpieczne połączenie, które obecnie stanowi standard.
Złącza słuchawkowe/głośnikowe
Obudowy wyposażone w uniwersalne złącze audio zapewnią najwyższy komfort rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz głośniki lub słuchawki do komputera. Możesz bez przeszkód słuchać ulubionych utworów muzycznych, a także oglądać świetne filmy, czy seriale. Zadowoleni będą w szczególności entuzjaści gier, dla których dźwięk często definiuje udaną zabawę przy najlepszych produkcjach. Tego typu złącze to niezwykle prosta, a zarazem niezawodna konstrukcja, która obecnie stanowi standard.
Złącze mikrofonowe
Obudowa wyposażona w złącze mikrofonowe sprawdzi się idealnie wśród wymagających użytkowników, którzy liczą na maksymalny komfort pracy i rozrywki. Dzięki temu błyskawicznie podłączysz mikrofon do komputera, aby wygodnie prowadzić rozmowy głosowe. Funkcja ta znajdzie szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, gdzie wideokonferencje stanowią powszechną formę komunikacji. Zadowoleni będą również miłośnicy wirtualnej rozrywki, gdyż to właśnie kontakt głosowy pozwala na efektywną rywalizację drużynową.
Cooler Master Haf XB Evo to zupełnie nowy design zapewniający ekstremalne osiągi w chłodzeniu - dzięki zastosowaniu poziomej wyjmowanej tacki na płytę główną oraz siatkowaną pokrywę górną - daje to efekt tunelu powietrznego. Powietrze bez przeszkód wprowadzane dzięki dwóm 120mm wiatrakom XtraFlo przepływa przez wnętrze po czym wywiewane jest na zewnątrz. Dzięki wymienionym wyżej cechom budowy oraz demontowanym ścianką bocznym obudowę Haf XB Evo możemy zamienić w profesjonalną stacje overclockerską po demontażu górnej oraz bocznych ścianek mamy swobodny dostęp do sprzętu. Mimo kompaktowej budowy w środku znajdzie się dość miejsca nawet dla chłodzenia CPU typu tower, blokami wodnymi czy aż dla najdłuższych kart graficznych. Na panelu przednim mamy dostęp do gniazd USB 3.0, oraz 2 stacji X-Dock kompatybilnymi z dyskami SSD.
Najważniejsze cechy:
- Bezpośredni przepływ powietrza front to back - powietrze przepływa przez wnętrze wwiewane przez wentylatory z przodu obudowy a wywiewane z tyłu co zapewni ekstremalne osiągi w chłodzeniu podzespołów.
- Pomieści nawet 2 radiatory 240mm
- Tacka na płytę główną może zostać wymontowana w celu instalacji płyty lub wymiany podzespołów
- Pierwsza obudowa którą można wykorzystać jako stacje testującą/overclockerską dzięki demontowanym ściankom mamy swobodny dostęp do sprzętu
- Superszybkie porty USB 3.0 oraz 2 porty X-Dock kompatybilne z dyskami SSD na panelu przednim obudowy.
- Wygodne uchwyty po bokach obudowy dla ułatwienia transportu
- Kompatybilność ATX, Micro ATX (uATX), Mini ITX
- Maksymalna długość karty graficznej [cm] 33.4
- Typ obudowy Mini Tower
- USB Typ-C Brak
- Zasilacz Bez zasilacza
Warta swej kasy, ma parę minusów ale to jest HAF i nikt nie wymaga od niej w środku sterylności a to nie jest najważniejsze, istotnej jest to ze mogę zanotować bez obaw kartę graficzną w pionie bez kombinowania z taśmą PCI-E !!! A kartę mam sporą;-] po drugie mógł producent inaczej rozwiązać otwory rewizyjne dla kabli jest to zrobione nieco na odwal , po trzecie podłączanie zatoki z dyskami to karkołomne zajęcie. Czy coś jeszcze ? nie...
Ale po mimo swych drobnych wad to i tak polecam !!!
A obudowa jest duuuzza !!! Zdjęcia nie oddają jej wielkości tak dla kolesi co maja Zonka gdy wyciągają ją z pudełeczka ;-]
I jeszcze jedno nie wiem po co ten hejt na Morele , że słaba obsługa , że reklamacji nie uznają i takie tam>??? czyżby jednak płatni recenzenci ?tak tak....
MACIEJ LP
- ZALETY:
- + haf\
- + ATX
- + cena
- + zatoki na napędy HDD oraz CD-rom
- + Oryginalny wygląd
- WADY:
- - głośne standardowe wiatraki
- - wątpliwa jakość spasowania szkieletu obudowy moja sztuka tańczyła na szklanym stole!!!
- ZALETY:
- + Wentylacja, wentylacja, wentylacja. Moje chłodzenie CPU praktycznie nie włącza wentylatore
- + Przestrzeń. Scythe Grand Kama Cross 2 w niektórych obudowach się nie daje zamknąć. W tej ma swobodę i duży zapas.
- + Przywiązanie do detali, jak nakładka do przykręcania kołków pod płytę główną, czy wytłoczona rozpiska które kołki do jakiego formatu.
- + Wyjmowana tacka na płytę główną, dzięki czemu zarówno montaż dysków, jak i montaż radiatora CPU były wygodne i raczej bezproblemowe.
- + Cisza. Zainwestowałem w ci che dyski, a obudowa zadbała o resztę. W porównaniu z tanim towerem z odzysku? Niebo a ziemia.
- WADY:
- - Górny filtr przeciwkurzowy cieżko się montuje. Raz, że nie ma go w zestawie, a dwa, że ten co mam z metra montowaliśmy we dwóch przez pół godziny.
- - Boki nie przystosowane do montowania filtrów
- - Tylko dwa wewnętrzne miejsca na HDD - przydałoby się dodatkowe miejsce dedykowane na SSD. Da się je dorobić, bo przestrzeń jest i brak w sumie jedynie otworów pod śrubki.
- - Brak miejsca pod gniazda COM i LPT - w niektórych branżach nadal są stosowane, dałoby się je przewidzieć z tyłu, ale niestety tego nie zrobiono.
- - Brak możliwości sterowania obu przednich wentylatorów z jednego gniazda na płycie głównej - mała rzecz, a cieszy(łaby).
- - Duża. Większa niż sprawia wrażenie na zdjęciach.
Na Allegro przejściówki na 2 wentylatory za grosze.
Design może nie wzrusza ale flow i funkcjonalność wiele wynagradza.
Cena całkiem, całkiem.
Jak ktoś nie boi się kurzu a potrzebuje łatwego dostępu do gratów i używa konfigyracji SLI to budę można brać.
- ZALETY:
- + poziome ułożenie płyty gównej
- + wyjomwany mobotray, więc płytę uzbrojoną w cpu + cooler oraz pamięci, możemy zamontować poza obudową
- + wysoki flow, bardzo przewiewna
- + hot-swap na dyski 2,5"/3,5"
- + w ogóle wiele opcji na montaż napędów i dysków
- + b. dobry kabel-managment
- + obudowa po zdjęciu paneli bocznych i topu to klasyczny benchtable
- + sztywna i mocna konstrukcja
- WADY:
- - poza frontem, brak filtrów a to oznacza że wewnątrz będzie syf
- - jakość lakieru na 4=
- - fabryczne dokręcenie śrub od paneli było tak mocne że musiałem użyć porządnego śrubokręta i w jednym miejscu powstał odbrysk lakieru
- ZALETY:
- + Świetna jakość wykonania, wszystko bardzo dobrze przemyślane, bardzo pojemna, nie ma z niczym problemów, czy to długa grafika, czy pokaźny cooler, wszystko mieści się bez problemów, do tego daje kapitalną możliwość aranżacji okablowania, nawet dla laików, a wszystko jest zwięczone bardzo dobrym przepływem powietrza. W kwestiach głośności też nie zauważyłem jakiegoś dyskomfortu, sądze, że nie jedna tłumiona buda jęczy głośniej, tutaj na prawde wszystko na najwyższym poziomie.
- WADY:
- - Dla niektórych pewnie wielkość, ale w końcu nie decyduje się na nią nikt bo jest malutka i jej nie widać, a w jej przypadku rozmiar daje swobodę instalacji i świetny przepływ.
- ZALETY:
- + Przestrzeń,
- + Wyjmowane dyski
- + Cisza ( przy umiejetnym ustawieniu wiatrakow)
- + Polecam jak ktos nie musi isc na kompromisy co do przestrzeni
- WADY:
- - Na gorze jest siatka wiec nie mozna stawiac kawy do podgrzania, bo jak sie wyleje...to do srodka...
- - Plastikowy skrzypiący przód obudowy
- ZALETY:
- + 2 kieszenie 2 zatoki 5,25 2 wewnetrzne zatoki na 3,5 oraz dodatkowa tacka na dysk 2,5 :)
- + bardzo łatwy montaz
- + dobrej jakosci blachy
- + łatwy montaz chlodnicy
- + wielka piwnica :))
- + po zdjeciu paneli idealnie nadaje sie na test bench :)
- + łatwe i wygodne mocowanie i ułozenie kablologii
- + szybki dostep do podzespolów i sextremalnie łatwy montaz :)
- WADY:
- - słabej jakosci wentylatory ze złaczem 3 pinowym
- - brak wentylatora 20cm.
- - brak rgb :(
- - brak filtru powietrza z przodu :(
- - tylko 2 x usb 3.0 na fracie brak przynajmniej 2x 2.0 :(
- ZALETY:
- + Łatwa w moddingu
- + Pojemna
- + Przewiewna
- + Wygodna przy przenoszeniu
- + dobry kable-menagement
- + Łatwy montaż w zatokach 5.25 oraz 3.5
- WADY:
- - Przednie wentylatory dość głośne - po wymianie na Corsairy AF120 nastała cisza
- ZALETY:
- + Czuć ciężar obudowy
- + nie jest z papieru. Uchwyty po bokach pozwalają na łatwe przemieszanie się ze swoim blaszakiem. System wentylacji pozwala na zamontowanie 5 wentylatorów
- + kierując całe ciepłe powietrze do góry. Rozmieszczenie podzespołów wygodne. Duży + za możliwość demontażu blachy od płyty głównej
- + co pozwala na dokładne rozmieszczenie okablowania. Typowy LanBox.
- WADY:
- - Ja otrzymałem sztukę gdzie rozmieszczenie otworów górnej blachy
- - nie pasowało do dedykowanego wentylatora 200mm.
- ZALETY:
- + Gruba blacha obudowy obudowa cieżka, bardzo duzo miejsca, dobre temperatury niskie, dużo miejsc na wentylatory, duzo miejsca na karty graficzne.
- WADY:
- - brak filtrów z przodu obudowy tylko siatka głowna + druga cienka, kurz lubi sie zbierać na przednim panelu.
tak to wygląda świetnie. Między panelem przednim a obudową (jak się zdejmie panel przedni) udało mi się zmieścić chłodnice Corsair H100i dzięki czemu zaoszczędziłem trochę miejsca w środy obudowy. Ogólnie przemyślana konstrukcja i jak ktoś lubi poziome obudowy to osobiście nigdy na lepszą nie trafiłem :))
Przestronna z dużą ilością możliwości konfiguracji i organizacji
- ZALETY:
- + Przestronna. Mieszą się nawet największe karty plus sporo wiatraków (ewentualnie chłodzenie wodne)
- + Pomyślane zaczepy dla dobrej organizacji kabli
- + Możliwość demontażu wszystkich paneli jeśli chcemy stację testową
- WADY:
- - Po założeniu płyty głównej słaby dostęp do dolnej części obudowy
- ZALETY:
- + większa niż się wydaje na foto.super rozwiązanie podłączania dysków we frontowym panelu(wsuwasz do kieszonki dysk który od tyłu łączy sie z panelem z wyjściami sata)
- WADY:
- - wentylatory frontowe za głośne idą do wymiany
- - i trochę za mało miejsca na kable od zasilacza
- ZALETY:
- + miejsce na wysokie coolery
- + dużo miejsca na dodatkowe wentylatory
- + bardzo przewiewna ale to w końcu HAF
- WADY:
- -brak filtrów przeciw kurzowych na bokach obudowy
- -cena
Super dla ceniących trwałość i solidność wykonania oraz przewiewność.
Zobaczymy jak będzie z kurzem.
- ZALETY:
- + Wszystko
- WADY:
- - Cena i mało wentylatorów w standardzie - 2 szt.
- ZALETY:
- + Łatwy montaż płyty głównej , bardzo dobry dostęp do komponentów komputera , wyjmowane dyski
- WADY:
- - nie zauważyłem
- WADY:
- - Brak
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Obudowa Cooler Master HAF XB EVO (RC-902XB-KKN2) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
Maciej LP